Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

14petulka88
7. apr 2011

@nunusimi Ahoj a to si mala klasicku izbu ci nadstandart?

kvietocek55
7. apr 2011

baby a to každá, ktorá si dohodnete lekára, normálne platíte tých 230 eur? Ako to vlastne funguje? Oficiálne cez nemocnicu, či zaplatím doktorovi? Sa mi to zdá dosť, keď mám ešte platiť za izbu a to by som chcela aj epidurál.. 😒

nunusimi
8. apr 2011

@14petulka88 nadstandard, izba c. 10 to je jednopostelova taka mala ale staci

abika26
8. apr 2011

co zahrna ta predporodna starostlivost?zaplatim im 6eur a budu ma vysetrovat podla potreby?ci za kazdu navstevu 6eur?

14petulka88
8. apr 2011

@nunusimi Aha dakujem a klasicke 3postelove izby nevies kolko stoja?

ali27
8. apr 2011

@kvietocek55 230 eur sa plati nemocnici.... aj mne sa to zda dost... takze som si to rozmyslela a nezajednavam si lekara, a vlastne ani neviem koho by som si zajednala. najprv som si myslela ze Dr. Richnavsky bude ten "pravy", ale po stretnuti s nim som si to akosi rozmyslela.
@abika26 6eur podla vsetkeho zahrna starostlivost pred porodom, to znamena vsetky poradne, ktore sa uskutocnia pred porodom, ci uz ich bude 5 alebo len jedna... aspon tak som to pochopila, ked ma sestra posielala zaplatit to dole na recepciu

rabiva
8. apr 2011

@ali27 cize teraz to nechavas tak ze ta odrodi sluzbukonajuci dr? i mne sa to zda dost 😨 😒

kvietocek55
8. apr 2011

@ali27 hm.. no asi ani ja.. vraj v šaci sú všetci dobrí lekári.. ja zatiaľ na ultrazvuky chodím k dosedlovi.. je fakt veľmi zlatý.. kázal mi prísť aj v 30 tt. Možno sa ma ujme aj bez nejakého "zajednávania" 😀 daj potom prosím vedieť ako si dopadla.. veď to už máš za pár.

nunusimi
8. apr 2011

@14petulka88 no za klasiku sa neplati, ale neviem ako je to po novom ci sa plati za hospitalizaciu ci nie...

rabiva
8. apr 2011

@kvietocek55 mame rovnaky TP 😉

ali27
8. apr 2011

@rabiva nechavam to na lekarovi, co tam prave bude... ved je tam vela dobrych lekarov... a mozno sa mi este niekto pocas tych poradni co ma cakaju zapaci a pojdem rodit k nemu alebo k nej 🙂 ja mam este ten "problem", za mam za sebou sekciu a teraz by som chcela rodit prirodzene... tak mi dzte palce nech mi to vyjde 🙂

kvietocek55
9. apr 2011

@rabiva no super 🙂 tak to sa možno stretneme.. 😉 a ideš tiež do šace? a pozerám, že tiež čakáš chlapčeka 😉

rabiva
9. apr 2011

@kvietocek55 🙂 mozno ano, no ja uvazujem o Saci, aj dcerka sa mi tam narodila a bola som spokojna, tak uvidime, co bude do leta 😉 jj a chalan by to mal byt

kvietocek55
9. apr 2011

@rabiva ja zas do šace chcem ísť, lebo tuto u nás v PO nemám dobrú skúsenosť s gynekol. oddelením... pôjdem tam len v nevyhnutnom prípade..

jankah77
9. apr 2011

@nunusimi
Ahoj, no ja som bola vcera na areali u svojej gyn. na poslednu poradnu, tak mi vysvetlila tie poplatky:
1,2e sa plati za kazde vysetrenie (okrem zubara a preventivky, ktore odosle USS ako zamestnavatel). Aj poradne u gyn. sa plati, no kedze tych poradni je vela, tak sa rozhodli, ze zavedu 6e poplatok pausalne (jednorazovo) za vsetky poradne, ktore musi zena absolvovat pocas tehotenstva u svojej gyn.
V nemocnici v Saci je to obdobne, za poradne v poslednom mesiaci tehotenstva, usg, a este nieco (nepamatam sa, co spominala, zeby prietoky?) by sa za kazde vysetrenie tiez platilo osobitne 1,2e, ale kedze to vychadza dost vela, tak to tiez zjednotili na jednorazovy poplatok 6e. NO a za hospitalizaciu (hocijaku, nielen porod) sa tiez plati jednorazovo 6e.
Velmi ma nepotesili, ale do KE to mam este dalej, takze ked teraz dam za 1 poradnu cestovne 3e, tak do KE by ma to vyslo min 4,5e...takze ostavam rozhodnuta pre Sacu.

janka196
11. apr 2011

no uz zacinaju s tymi poplatkami :( myslim ze nato nabehnu nakoniec vsetky nemocnice. ach jaj zeby sme si na tehotenstvo a porod brali pozicku

lili_mia
11. apr 2011

@janka196 Najlepšie asi porodiť naraz trojičky 🙂)) rovnaké oblečenie mať nemusia, oblečko budeme striedať medzi jednotlivými deťmi :D

janka196
11. apr 2011

@lili_mia :D juuuj tak to hej. mame v rodine tak viem ake to je.

zuzanka27
14. apr 2011

baby, prosim vas, nevie mi niektora z vas poradit, zoznam veci do porodnice? aj co sa tyka mna samotnej aj babatka...lebo predtym som rodila v starej nemocke, a tam som prakticky okrem plienok pre maleho a hygien.porieb nepotrebovala resp.ani nesmela nic. vdaka

cukor
14. apr 2011

@zuzanka27 ...ked pôjdeš v 36tt na poradnu daju ti zoznam.

jankah77
14. apr 2011

@zuzanka27
Je aj na nastenke pri ambulancii, kde robia poradne pre tehotne od 36 tt

zuzu1111
15. apr 2011

@jankah77 - ty chodíš k Dr. Hajdu? Čiže keď som dobre pochopila, tak zakaždým keď k nej pôjdem - či už na preventívku alebo s nejakým problémom, tak budem platiť 1,20eur? 😒
To už je hrozné s tým našim zdravotníctvom. Načo potom platíme odvody do zdravotnej poisťovne 😠

zuzu1111
15. apr 2011

ešte že už mám poradne a pôrod za sebou 😝

jankah77
16. apr 2011

@zuzu1111 no ano, hoci kartu mam vo vedlajsej ordinacii (niekedy tam bol Dr. Kelij, potom Olsavsky, potom chvilu Linkesh), no teraz tam nemaju lekara, tak vsetky pacientky osetruje Mudr Hajdu...
No a s tymi poplatkami je to tak, 1,2e za kazde vysetrenie (aj u inych dr, nielen gyn), teda, ak nie si zamestnanec USS, tych sa to vraj netyka.

zuzu1111
16. apr 2011

zamestnanec USS nie som...a môžu vôbec niečo také podľa zákona robiť?

jankah77
17. apr 2011

@zuzu1111 bohuzial ano, kedze ten poplatok nazvali Administrativny....a to VUC povoluje. Nesmu vyberat poplatok za osetrenie, za administraciu ano. Take klucky v zakone, sak to pozname, ze

bemimi
17. apr 2011

Dievcata, ktore ste uz rodili v saci s epiduralkou, tento tyzden idem na ponaucenie, su potrebne k epiduralke aj ine vysterenia?myslim interne, EKG, krv a tak. 😒
dakujem

evka3887
17. apr 2011

@bemimi ja som tam bola v stvrtok na poucenie , ak by som sa nahodou rozhodla rodit s epiduralkou....nic ti netreba , len tehotensku knizku , spytaju sa ta ci mas alergiu na niektore lieky a ci mas problemy so zrazanlivostou krvi...do 10min . si vonku....🙂 a jasne este potrebujes ten doklad ze si zaplatila ten administrativny poplatok na recepcii....

bemimi
17. apr 2011

@evka3887 Dakujem za odpoved. Pred 5 rokmi som rodila v Michalovciach, tiez som mala epiduralku, ale tam som musela absolvavovat este interne vysetrenie, EKG.....
Pytam sa iba preto, lebo chcem ist do Sace az v stredu, stvrtok na to poucenie, a v piatok rodim, tak aby som to stihla vybavit.

evka3887
17. apr 2011

@bemimi nemas zaco...🙂 maju tam prestavku od 12 do 12:30....ja som bola fakt do 10min hotova....bola tam jedna mamicka , ktora sla na cisarsky , ale to uz bol asi iny pripad....tak drzim palce , nech vsetko prebehne hladko a babo je zdrave...🙂 mas aj dobaveneho lekara a izbu ? 🙂 ja mam termin az 15.maja , ale tiez som si vybrala Sacu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre