Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

sammy244
22. jún 2011

@cervena_ciapocka cau moja 😀 ja idem dnes k dokimu po vysledky z krvi a tak dufam ze budu dobre...skoda ze neides do sace vtedy ked ja 😀 😀 a o kolkej ta objednali tam...toho 1.7 🙂

sammy244
22. jún 2011

@lucia1407 aj ja idem do poradne tam az teraz...ale ja idem ku konkretnemu doktorovi tak ja som sa neobjednavala ale idem rovno tam k nemu...a to mam aj ja zaplatit tych 6 e??asi ano co...to sa uz za vsetko plati ach jaj 😅

tehulkake
22. jún 2011

@lucia1407 mozem vediet kde si chodila na pred.kurz?
drzim palce 😎

ingemor
22. jún 2011

@tomislava ahoj..myslim, ze nebude to treba, ale mozes si ho doniest..dolezite bude sa casto sprchovat zospodu vlaznou vodou..cize wc ani nebudes po porode potrebovat (samozrejme na vacsiu potrebu ano 😉 ), pretoze sa vymocis v sprche a hnes sa osprchujes-to ti aj poradia sestricky-je lahsie mocit postojacky, ako sa sadnut na misu, lebo budes dost ubolena..a kazdu chvilu bude treba menit vlozky..

..ked mozem poradit, kupte si jednorazove gatky, na kt. nalepite nocne allwaysky a na tie budete davat jednorazove vlozky..prve dva dni mi oni davali ich vlozky aj podlozky..

ingemor
22. jún 2011

@adjuskax ..prajem rychly a bezbolestny porod.. 🙂

lucia1407
22. jún 2011

@tehulkake chodila som do materskeho centra stonozka v kosiciach na hviezdoslavovej 7, robia ten kurz celorocne a zapojit sa mozes kedy kolvek jedno sedenie stoji 3,5eur a da sa kupit aj pernamentka za 10eur vsetky podrobnosti o kurze najdes aj na ich stranke www.mcstonozka.sk a fak to stoji za to, dozvies sa tam aj take veci co sa na nete nedocitas aspon ja som sa tam velmi vela veci dozvedela a aj naucila a nieje to len o porode ale aj o dojceni a vychove dietata

cervena_ciapocka
22. jún 2011

@sammy244 neobjednali ma na prasnú hodinu, keďže idem najprv na ultrazvuk a ten robia od 9:00 do 11:00. Tak ktovie ako dlho sa zdržím tam.

tehulkake
22. jún 2011

@lucia1407 dakujem velmi pekne, a kolko je tych sedeni?

lucia1407
22. jún 2011

@sammy244 to neviem . A ku ktoremu konkretne ides ? A aj si mu uz nieco platila alebo ako ste sa dohodli

lucia1407
22. jún 2011

@tehulkake 10 a kazde trva asi hodinu a pol a ak nechces absolvovat vsetky tak si kazde to sedenie platis zvlast ale ja si myslim ze je lepsie to absolvovat vsetko . Na ich stranke mas napisane ze ktore sedenie o com bude ale je lepsie si tam este zavolat lebo teraz sa aj beru dovolenky tak neviem ze ako to bude

kvietocek55
22. jún 2011

@adjuskax joj no pekne, tak to isto dnes, najneskôr v noci to máš za sebou 🙂 tak potom čakáme infošky.. 😀 ja by som to už tiež chcela mať za sebou ale zároveň som si povedala, že si to nebudem znepríjemňovať a z bruška sa ešte vytešujem 🙂 tak sa držkajte

kvietocek55
22. jún 2011

@ingemor a s kojením sestričky pomáhajú? resp. laktačná sestra?

sammy244
22. jún 2011

@cervena_ciapocka jaj no som zvedava kolko budes cakat..lebo to aj ja ked pojdem za porodnikom...a som dohodnuta na nejaku hodinu ale nieco sa udeje ta tiez sa cakaa 😒
@lucia1407 ja ostavam u svojho gyn...on je porodnik v saci..luptak...on je super..a nie neplatila osm mu nic 🙂

ingemor
22. jún 2011

@kvietocek55 ..ahoj..no o laktacnej poradkyni neviem nic, ale sestricky na oddeleni, aj z novorodeneckeho boli zlate a stale sa pytali ako sme s tym kojenim..len to rooming in by som zrusila (moj nazor)..po porode, ked ma priviezli na izbu, tak do hodiny mi priniesli malu,ale len na chvilku, aby sa prisala na prsniky-zvladli sme to uspesne, ale v noci mi ju uz nepriniesli, kedze som mala tazky porod a dost som aj krvacala, len mi sledovali tlak..mala som sa sice vymocit do misy, ale som to nedokazala, tak ma este v izbe na posteli sestricka vycievkovala..a spala som az do rana-ked sa to da tak povedat 😒 ..nasledujuci den mi malu nosili len na kojenie, ale v noci som ju uz mala mat stale pri sebe, lenze ja som ich poprosila, aby mi ju este zobrali a tu nastal jeden problem-sestricka nebola velmi ochotna, ale nakoniec, ze o 23.00 mam malu prebalit a doniest im ju-lenze ja som bola tvrdohlava a povedala som si, ze nasilu im ju nosit nebudem, ale o 24.00 prisla sestricka s tym, ze co som neprisla, ze ma cakali a tak mi malu vzali..a v nedelu mi ju doniesli uz o 6.00 a uz mi ju nechali cely den a mala som ju mat aj celu noc..ale, kedze som este stale nemala mlieko, mala doslova mi sala prazdne prsniky a uz vtedy ma zacali velmi boliet bradavky a k veceru som to uz nezvladala, som velmi plakala, lutovala som malu, bolo vidiet, ze je velmi hladna a tak moja svagrina sla na novorodenecke (ona tam ako nova lekarka kolovala min.rok) a prisla aj so sestrickou (ktora vraj mala byt najhorsia, ale ja na nu nemozem povedat krive slovo, pretoze sa zachovala najlepsie) a ta mi povedala, ze nesmiem plakat, ze musim byt v pohode, aby sa zacalo tvorit mliecko a ze mi ju uz zoberie a nedonesie, aby som si oddychla..priniesli ju sice o 21.00 a spytala sa ma, ci ma prist pre malu o hodinu alebo o polnoci-tak radsej o polnoci..mala bola ako vymenena-okupana, cistucka, vonavucka a hlavne napapana a spala mi az do polnoci, kym ju nevzali..a v pondelok sa mi zacalo uz aj tvorit mliecko-den sme zvladli celkom ok a na noc sa mi sama sestricka ponukla (ta co bola vtedy neochotna), ci nechcem, aby mi ju vzali-tak som suhlasila..to som uz bola velmi precitlivela a stale mi bolo do placu a asi to na mne videli, ze nie som celkom v poho..bola som na izbe za 30e aj so spolubyvajucou, kt tam bola som mnou do pondelka-bola tiez z Mi, tak sme si sadli, ale ona tam bola kvoli rizik. tehotenstvu..ale hned po nej prisla mamicka po porode s babatkom..a tu sa uz nevyjadrujem 😉 ..kedze to bola nadstand.izba, navstevy som mohla prijimat na izbe a jedlo nam tiez nosili na izbu..cize z izby som vobec nevychadzala..

lucia1407
22. jún 2011

@sammy244 jaj tak to mas potom dobre , ja si asi nikoho nebudem dohadovat ze ved su tam vsetci dobri tak uvidime. Drzim ti palce nech ti to vsetko dobre dopadne 😉

lucia1407
22. jún 2011

A nejde niektora rodit v ten termin ako ja ? Malo by to byt 6 augusta tak uvidime ako sa nakoniec malickemu bude chciet 😀 😀

kvietocek55
22. jún 2011

@ingemor no teda tak to si mala riadny des.. ja som zvedavá ako to budem zvládať, lebo som dosť nervák a keď nebudem mať mlieko tak neviem neviem.. Sestričky budem otravovať dovtedy kým mi nejako nepomôžu.. No ktovie ako sa na mne vyhrajú hormóny 😀 ale ďakujem za vyčerpávajúcu info. Ale tiež si myslím o tom rooming in svoje. Minimálne na noc by mohli nechať matku oddýchnuť a nechápem prečo aspoň na požiadanie to nechcú robiť. 😒

kvietocek55
22. jún 2011

@lucia1407 no ja mám v tehu knižke aj termín 6. augusta, ale nakoniec mi to dali na 30. júla.. tak ktovie 😉

lucia1407
22. jún 2011

@kvietocek55 ja mam v knizke tiez este jeden datum 28.jul tak neviem mozno sa aj stretneme 🙂 . A ja zasa mam opacny nazor na ten rooming. Mne sa to paci ze budem moct mat svoje dietatko stale pri sebe ved aj teraz ked je v brusku tak si s nim 24 hod denne tak preco to menit po porode, aspon sa s nim mozes od prvej chvile spoznavat. Ved nakoniec tu kazda pise ze ako sa na svoje babo tesi aby uz bolo na svete a potom ho nechce mat pri sebe . Je to mozno trosku drsne povedane a aj chapem ked zena mala pri porode nejake komplikacie, ale to je moj nazor , a kazda sme ina a aj to inac vnimame ...

kvietocek55
22. jún 2011

@lucia1407 ako v pohode, ak budem schopná, tiež by som ho chcela mať pri sebe, no vieš.. môže sa stať, že budeš vyčerpaná a unavená a problémy s kojením, budeš ubolená.. tak aj budeš vďačná, že ti ho sestričky na pár hodín zoberú.. aby si si mohla zdriemnuť. Ja len nerozumiem prečo to nieje tak, že sama matka sa má rozhodnúť, či ho chce mať stále pri sebe alebo nie. Keď raz nevládzem tak neviem prečo by mali sestričky zazerať.

ingemor
22. jún 2011

..to je pekne ako to tu pisete, ze rooming in-spoznavat sa s dietatkom, ale tych par dni po porode by si mamicka mala co najviac a najlepsie oddychnut, pretoze ked pride domov, tak vam uz nikto nevezme dietatko, aby ste si oddychli, bude vas potrebovat nonstop..rozpravala som sa o tom aj s niektorymi lekarmi a vacsinou oni-gynekologovia su proti, pretoze vidia ako to da zene zabrat..a som zvedava, ked mliecko sa zvykne tvorit az na 3-4den, co date malemu babu pit, ked je nervozne, place a cmula si rucky a vase bradavky su uz uplne dohryzene a to este ste ani mlieko nemali..doteraz mam problem s jednou bradavkou, kt.mi mokva a neskutocne boli a to som moju prvu dcerku kojila rok bez problemov, pretoze v porodnici mi ju vtedy nosili kazde tri hod.-nevravim, ze ani vtedy ma neboleli a nestalo sa to, co teraz..myslim, ze aspon na noc by mali babatka bravat mamickam, aby sa aspon co to vyspali a boli v pohode a vtedy bude aj babo v pohode..vraj to kedysi tak v Saci aj bolo..

sammy244
22. jún 2011

@ingemor suhlasim s tebou...ja som po porode ledva zila...a na dalsi den mi uz babo doniesli a cely cas bolo primne...ale v noci som sla za sestrickami ci by mi ho nevzali aspon trochu aby som sa vyspala..lebo som nerobila nic ine len odsavala, krmila, prebalovala...ked maly zaspal...tak som odsavala vkuse no proste kolobeh...vzali mi ho na 4 hodiny..ale aj to bolo nieco...a dost mi to pomohlo ale tiez namna pozerali ze ako co od nich chcem... 🙄

kvietocek55
22. jún 2011

@ingemor hej veru bolo.. ale už to tak nieje 😒 že baby friendly hospital

leonard2002
22. jún 2011

Ahojte dievcata, neda mi neprispiet do tejto temy, kedze som tiez rodila v Saci. Ja mam s nimi len dobre skusenosti, jedine, co mi vadilo, ze velmi neriesili kojenie, co bol pre mna ako prvorodicku dost velky stres a aj ked som samozrejme chodila na predporodny kurz a pocuvala o kojeni asi 4 hodiny vkuse, ked vam donesu zive babo, je to uplne ine🙂 ale mozno som len ja zostresovala a velmi to riesila, ale uz z porodnice som si doniesla jednu ragadu (trhlinu), ktoru som liecila 2 mesiace a takmer som kvoli tomu aj prestala kojit, lebo to bolo pre mna strasne utrpenie a bolesti, ale prezili sme to a este kojim🙂 Co sa tyka roomingu, ja som rodila sekciou, takze som maleho mala celu noc pri sebe az na 3. noc, nepamatam si to presne ako to uz bolo, ale nosila som ho na glukozu cez den potom vkuse, lebo sa mi mliecko zacalo robit az na 4. den a sestricky boli uplne v pohode a samy vraveli, ze keby v noci bol hladny, tak ze ho mam doniest...no mozno som mala iba stastie. Tak vam prajem vsetko dobre, zdrave deticky a vela mliecka🙂

tomislava
22. jún 2011

@ingemor čau dik za odpoved a nemala si strach z celého pôrodu a či bude všetko v poriadku ja mám trocha obavy lebo som počas tehotenstva užívala 2 x antibiotiká a človek nikdy nevie či je všetko v poriadku

janka196
23. jún 2011

no dievcata tu aspon bberu deticky ale v anglicku vobec. tam som malu porodila odvtedy bola vkuse somnou. a na druhy den som uz varila doma obed. ale vobec mi to nevadilo. asi preto ze to bolo prve a ja som ju chcela mat rposte pri sebe. nevedela som sa na nu vynadivat 🙂 a s kojenim bol tiez problem kym som sa naucila ako ju drzat aj ona kym sa poriadne prisala ale dajako sme to zmakli a kojila som ju 3 roky aj 3 mesiace. tak dufam ze aj teraz to pojde dobre 🙂

cervena_ciapocka
23. jún 2011

A ako je to v Šaci s kúpaním bábetiek? Kúpu ich sestričky, či mamičky sami na izbe?

piacere
23. jún 2011

teda baby, ani ja som nebola nadšená z toho rooming-in... rodila som v noci, takže tú noc pôrodu som vôbec nespala... na izbu ma priniesli o 2,30h, kým som "vychladla" z pôrodnej eufórie a zaspala.. tak som si zdriemla možno na pol hodinku... čiže spánok žiadny... cez deň bolo strašne horúco, furt nejaká vizita, alebo priniesli malého na kojenie, takže som spala možno párkrát po 15 min. Ďalšiu noc som nemohla spať... chytila ma strašná zimnica... a ráno už bol malý pri mne na furt 😅 Priznám sa... štvrtý deň som sa cítila unavená, nevyspatá, špinavá, smradľavá, neschopná... a jediné čo som chcela.. ísť čo najrýchlejšie domov 😅 a to mi ráno (v deň plánovaného odchodu) povedali, že musia urobiť malému testy a možno ešte ostaneme, lebo veľmi zožltol... muž za mnou v ten deň prišiel a ja som plakala ako malé decko, že nechcem ostať, že chcem ísť domov. Za celý ten čas som sa nemohla poriadne najesť, osprchovať, ísť na WC (čo všetky, ktoré rodili prirodzene vieme, že po pôrode to "chvíľku" trvá a nie je to šup šup 😀 )... pretože som bola na nadštandarde dvojke, ale celý čas sama... takže som sa sprchovala tak, že malý putoval v postieľke so mnou do kúpeľne... v noci som mala stále jedno oko otvorené a nič som nerobila, len hypnotizovala monitor dychu, či bliká... DES! Pre mňa osobne to bolo tak stresujúce obdobie, že mi tie štyri dni ubrali desať rokov zo života....

Keď malého zobrali večer o siedmej na vizitu, tak mi hneď neskutočne chýbal... ale.... myslím si, že aspoň na noc by mali dieťatká brať na novorodenecké.... a aj keby ich nosili každé tri hodiny na kojenie... tak ten čas medzi kojením si v kľude zdriemnete... takto je to len o strese, strachu... domov som prišla ako vyfľusnutá... 😖

piacere
23. jún 2011

@cervena_ciapocka vždy o siedmej večer malého zobrali, okúpali, prebalili (dávala som do perinky plienku čistú) a urobili vyšetrenie... myslím, že o pol deviatej ho nosili späť... už navoňaného 😀

cukor
23. jún 2011

ahojte..ja som rodila v januari,tiez som bola po pôrode dost ubolená..rodila som cisárskym rezom ....a tiez si myslím,ze je to dost namáhavé mat hned babo pri sebe.jasné,ze sa človek teší,ze je uz na svete ale ja som tiez nemala zo zaciatku mlieko a bola som z toho fakt vystrasená,prsia ma neskutočne boleli,malu som len prisávala a prisávala.....no nič....a az potom prisla jedna starsia sestrička a ja jej hovorím,ze nemám mlieko a ked mi chytila prsia do svojích ruk 😀 to bola taká bolest ale mi ich rozmasírovala a naštartovala laktáciu.takze mne dost chýbala nejaká laktačná poradkyna.nikto mi ju nespomenul a teraz má mala skoro 6 mesiacov a stále len kojím a je z nej riadna buchtička.takze sa asi treba pýtat či také poradenstvo tam majú.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre