Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

gabena1
5. okt 2010

@traktor moja si zlata, aspon budem mat sajnu co sa bude diat 😅 a co sa tyka prezliekania, kde si das veci?tiez do skrinky? takze prides do vzdychacky tam sa asi prezlecies do nocnej kosele a svoje veci si ulozis do skrinky...tak ti robia aj vysetrenia alebo to je uz po vysetreni? 😉

traktor
5. okt 2010

@gabena1 ja ked som prisla, tak nas odviedli do takej miestnosti, tam som sa prezliekla, manzel zobral veci, co som mala na sebe...potom sme presli do vysetrovne, tam ma doktor pozrel, spisal spravu, popytal sa, aku izbu chcem, ci chcem epidural...a vsetky tie zalezitosti, podpisala som papiere, potom prisla sestricka, ukazala mi skrinku, tam som dala veci, co som mala zo sebou /oblecenie mi zobral muz domov/...potom kukla ci treba holit, netrebalo..dala klystir, hned tam bolo wc aj sprcha, takze v pohode, ..ja som mala aj svoje koswele, ale sestricka mi dalaich, ze pri pôrode skoda zaspinit svoju...no a potom som uzlen zostala na tej cakacke a priebezne ma doktor chodil kontrolovat....veci mi potom doniesol muz, ked nas z malym prepustali domov, vlastne aj moje aj jeho oblecenie...

gabena1
5. okt 2010

@traktor super, dakujem...odlahlo mi 😉 este ze existuje ten nas kon 😀 😀 😀 fakt som tu nasla ako rady tak aj napady 😉 😉 😉
este som sa chcela opytat, a mohla si tam v tej cakacke pit, a co sa tyka sprchy si mam zobrat svoj uterak? ze dam si ho navrch do tasky aby bol poruke...?

usiko
6. okt 2010

ahojte, nema niekto spravy od Lusinkaj? podla vsetkeho to ma uz od utorka za sebou....dufam, ze je vsetko oki....

traktor
6. okt 2010

@gabena1 pit som mohla, mala som zo sebou vodu..a uterak si tiez daj tak navrch tasky, aby si ho mala po ruke...mne tam vlastne dali len tu ich koselu a ich vlozky 🙂 ...a na izbe mi potom dala sestricka tie podlozky pod seba, a aj ich vlozky mi este doplnila..

gabena1
6. okt 2010

@traktor aha, takze ti dali aj vlozky aj podlozky? ale mala si aj svoje, ze?
hej moja a po porode ked si bola, tak kedy si sa isla osprchovat ? predpokladam ze ta oni neumyvali,ci? alebo len poutierali? 😉

traktor
6. okt 2010

@gabena1 dali mi ich...ale mala som aj svoje..teraz neviem ako to je...predsa len je to uz cas , ked som rodila..takze si radsej zober..uvidis..popripade ti topotom muz zoberie domov...ja som potom podlozky vyuzila primatkovi, ..ked som ho nechavala na holaka kopkat...po porode ma nechali na porodnej sale, to chodila sestricka stlacat brucho...potom ma dali na izbu...nevstavas hned...potom prisla sestricka a s nou som isla do sprchy/ ja som vstala a chcela som ist sama ale ma zdrbkala, ze nech nie som hrdinka, ze predsa len som po porode slaba, tak aby som sa nešmykla, alebo tak.../...sprcha je hned v izbe...

camilla_1
6. okt 2010

moze byt manzel od zaciatku az do konca pri porode?

jankaroy
7. okt 2010

Ahojte,
chcela by som si zazmluvnit lekara k porodu, viete mi povedat tie ktore ste mali zazmluvneneho lekara kolko sa plati? Dakujem

piacere
7. okt 2010

@camilla_1 iba na nadštandardnej pôrodnej sále, za ktorú si platíš. Na klasickej môže byť muž iba pri samotnom pôrode, na vzdychárni nie.

camilla_1
7. okt 2010

@piacere
a nadst.sala je len jedna? ze ked je obsadena tak nic z toho ?

jonki
7. okt 2010

ahojte...mam otazocku...je urcena babam ktore rodili alebo budu coskoro rodit v saci a nemocnica saca nie je obvod kam normalne spadaju...platili ste nieco??? nejaky priplatok za to ze rodite v nemocnici mimo svojho obvodu? Nemyslim zazmluvnenie lekara ani nadstandard ani otca pri porode...vyslovene len poplatok za vyuzitie nemocnice do ktorej nespadam 😉

nice202
7. okt 2010

@jonki samozrejme, ze nie. nic sme neplatili

meduliacik
7. okt 2010

@jonki Za porodnicu mimo tvojho bydliska neplatis nic-mozes rodis kde chces, alebo kde to na teba pride 🙂

jonki
7. okt 2010

@nice202
@meduliacik vdaka za odpovede 😉 uf to mi odlahlo ze nemusim odteraz kempovat pri spadovej nemocnici 😀

vitezova
8. okt 2010

Ahojte , ktora ste rodili v Saci sekciou alebo ste ju mali vopred vybavenu aj ked ju netrebalo? viete mi poradit ktory doktor tam je taky najsikovnejsi na sekciu a da sa s nim dohodnut ze ju spravi na moje poziadanie?
Piste aj IP velmi mi pomoze ak mate aspon nejake info ako to v saci s takymi poziadavkami chodi 😎

lauraespozito
8. okt 2010

@vitezova no ja som mala plánovanú sekciu aj ked som rodila o mesiac skôr takže už bola nutná ale velmi sekciu nechcú robiť ak nieje naplánovaná myslím tým ak nemá niekto nejaké zdravotné problémy prečo by si nemohla rodiť spontánne.A sekciu mi robil dr.Tóth velmi dobre ma zašil len dva stehy vonkajšie a ostatné vnútorné .

traktor
8. okt 2010

@vitezova no pochybujem,ze ti niekto legalne..teda tak, ze rides a povies chcem sekciu..ze ti ju niekto urobi, bez toho , aby na to bol dôvod...v saci su myslim sami odbornici..ale neviem, neviem..ci s tymto pochodis...a preco nechces klasicky pôrod?..dnes uz je tolko moznosti, ako ho ulahcit...a predsa..sekcia je ako operacia, to hojenie a vsetko okolo toho.....ako neodhovaram ta, nie..len taky mam pocit, ze to musim napisat 😉

piacere
8. okt 2010

@vitezova prečo chceš cisársky ak to nemáš odporúčené lekárom? 😕 😖

lusinkaj
9. okt 2010

Ja som bola v saci na sekciu pred 10d.ale velmi komentovat nechcem....mam aj dobre spomienky aj nieco zle 😒
ale som rada mam zdrave krasne deticky 🙂

zuzu1111
11. okt 2010

@lusinkaj - jeeej, ahoj, ty si už doma 😉 ...napíš ako bolo, s čím si bola a nebola spokojná....môžeš aj IP..budem rada.

Ešte sa chcem opýtať - baby prvorodičky - ako je to v šaci s kojením? pomohli vám sestričky, niečo vás naučili, vysvetlili? či si to mám odniekiaľ naštudovať sama?

lusinkaj
11. okt 2010

@zuzu1111 ak najdem cas napisem 🙂 dakujeeeeeeeeeem.
sestricky?hahaaaaaaaaaaaaaaaa nic nepomozu prvorodickam,povedia nemam cas 😒 ani mne s dvojkami....2x mi pomohli aj to sa tvarili ze ich otravujeeeeeeeeem 😒

zuzu1111
11. okt 2010

@lusinkaj - kľudne počkám, verím, že teraz nemáš čas 😉
No a s tými sestričkami si ma nepotešila....ale pravdupovediac som aj takú odpoveď čakala....Na sestričky tu nie sú žiadne chvály, čo počúvam od báb....Takže mi neostáva nič iné len študovať a získavať info tu od báb na MK 😝 😀
Takže ty kojíš, ide ti to? To je potom super. Ja sa stále obávam, že mi to nepôjde, že nebudem vedieť, že nebudem mať dosť mliečka a pod....A používaš aj nejakú odsávačku?

lauraespozito
11. okt 2010

@zuzu1111 no sestričky fakt nič moc ale nájdu sa aj také čo ti pomôžu ale to ich tam je len asi 2 kusy hihi odsávačku budeš potrebovať v nemocnici prvé dni kým sa dieťa nenaučí piť viac potom je to už ok

piacere
12. okt 2010

tak s tým kojením je to pravda.... keď mi doniesli drobátko prvýkrát, tak nado mnou sestrička len stála a pozerala sa, ako sa snažím malého priložiť na prsník (prvorodička).... potom sme sa celé tri dni trápili len my dvaja 😖 ... až predposledný deň večer mala službu sestrička - anjel 😵 , ktorá mi všetko ukázala, vysvetlila, rozmasírovala moje prsia, ktoré boli tesne pred zápalom, naliate mliekom, červené, tvrdé ako skala, lebo malý sa nevedel prisať.... doniesla mi lampu, aby som sa nahrievala.... netuším ako sa volala a priznám sa, že ani si nepamätám, ako vyzerala, ale dodnes som jej vďačná, že som neskončila so zápalom a malý začal papať.... 😵

usiko
12. okt 2010

baby, a da sa v saci pozicat odsvacka? alebo treba vlastnu? lebo som citala, ze je skoror kupovat, pokial nevies,aka ti sedi, kolko mlieka budes mat a ako velmi ju budes potrebovat....

steva
12. okt 2010

usiko maju tam odsavacky na poziciavanie,tie AVENT,ale sestricka povedala ze nie su velmi dobre.

lauraespozito
12. okt 2010

tie avent odsávačky sú otrasné najlepšie sú značky MAM pumpičkové väčšinou ich potrebujú pri dievčatkách chlapci sú pažravejší takže máte živú odsávačku hihi

usiko
12. okt 2010

no krasne, mali sme predporodnu pripravu so sestrou so sace a ona povedala, ze najlepsia je Avent piestova...tak si vyber.....

usiko
12. okt 2010

@lauraespozito ahoj,kde prosim ta najdem MAM odsavacky? na nete je toho dost malo....niekde v KE?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre