Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

janka196
5. mar 2011

@piacere no uz som sa zlakla 😀 😀 , mna by to totiz v dnesnej dobe ani vobec neprekvapilo lebo chcu zarabat vsade a na vsetko no

ingemor
5. mar 2011

@minewka ..ked mam pravdu povedat, ja neviem co su to bolestive kontrakcie..rodila som vtedy v Michalovciach a mala som super gynekologa a anesteziologa, ktori cely den boli pri mne..epi mi pichli (vobec ma nebolelo ani napichnutie) ked som este poriadne ani necitila kontrakcie a cely den mi ju doplnovali, kedze som mala dlhy a tazky porod..myslim, ze bez tej epi by som uz po tolkych hodinach nevladala malu vytlacit..naozaj som necila ziadnu velku bolest..pri epi citis iba tvrdnutie brucha-je to kontrakcia..necitila som ani nastrihnutie a ani zasivanie, uz som sa iba usmievala.. 🙂 epi je super vec!!!

evka3887
5. mar 2011

@minewka ja takisto chodim k Luptakovi a rozmyslam , ze si ho poistim ...som na 95% presvedcena o Saci , a zvysnych 5% je SNP-cka...ale mas skor termin ako ja , tak aspon mam od koho info z prvej ruky potom..🙂 pozrela si si aj porodnicu , ako to tam vyzera a co izby ?

cukor
5. mar 2011

ahojte.....ak si vyberiete pôrodnika normalne sa treba s ním dohodnut na pôrode.myslím,ze vsetci v šaci sú velmi ustretoví a dá sa dohodnut.

nunusimi
5. mar 2011

ako je to ked sa dohodnem s dokim na sekcii? lebo to si vlastne on naplanuje mna, aby som dosla do jeho sluzby odrodit. tam sa ako potom plati? ci sa vobec plati?
ste tu niekto kto rodil v Saci sekciou a mal dohodnuteho dr? vlastne tam ste isto mali dohodnuteho dr.. ale ako to bolo s platenim...

googlik
5. mar 2011

ja rodim v Saci sekciou teraz v pondelok 😉 , ale doktora mam vopred dohodnuteho (sukromne). Naplanoval si ma isto na den, kedy ma sluzbu...

minewka
5. mar 2011

@evka3887 Hej, hej, Luptak bol zlaty, ukazal mi vsetko..nadstandardna sala vyzera celkom fajn 🙂 Ale vobec, cele prostredie...SNP je horsia...
Saca je taka utulnejsia, mensia...SNP gigant...dost depresivny 😀

V Saci su vlastne vsetky izby nadstandard, za ktory platis, - to su 2 lozove izby - tie odporucal.

Potom su tam 2 izby po 1 lozku, tie su drahsie. Jedna je oproti prijmu, zvykne tam byt hlucno, a jedna niekde inde.

Nadstandardne izby 1 a 2lozkove maju vlastnu sprchu a wc na izbe, ta 1 lozkova mala LCD TV, prebalovaci pultik (ak som dobre pochopila, maju to aj 2 postelove nadstandardy..

No celkom fajn...

Dnes tam bol klud... 😀

minewka
5. mar 2011

@ingemor Fiiiiha...to sa mi paci 😀...mat tato pohodovy porodik 😀

cukor
6. mar 2011

@nunusimi ....ahoj...ja som rodila sekciou v januari.len tak ti sekciu neurobia,musíš ma t na to nejakú zdravotnú indikáciu.ja som mala dohodnutého lekára,ku ktorému som chodila od 29tt lebo som tam lezala,no a potom na konci sme sa dohodli,ze kedy na to pôjdeme a v jeho službe mi urobil sekciu.a za sekciu sa neplatí.

cukor
6. mar 2011

@minewka ..ja som bola na dvojke za 15 eur.....uplne to stačí....na telku nebudeš mat chut...to mi ver.....budeš rada ak si budeš môct pospat.... 😉

minewka
6. mar 2011

@cukor hehehe 😀
No to asi hej 😀

A ake zariadenie je na 2jke? Aj doky odporucal 2jku....

piacere
6. mar 2011

jednotka je ešte na konci chodby oproti jedálni. Ja som bola na dvojke (hneď vedľa tej jednotky) a bola tam sprcha, WC, televízor, chladnička... bohato stačí. Ale ja osobne by som volila tú jednotku (ktorá však nebola voľná počas môjho pobytu 😀 ). Pretože napr. poslednú noc dali ku mne budúcu mamičku, ktorá mala na ďalší deň ráno o pol ôsmej cisársky a malý v tú noc dosť vystrájal, takže sa chudinka absolútne nevyspala, ja som potrebovala počas kojenia aj zasvietiť svetlo a bolo mi to nepríjemné (viem, že mamička to pochopila, čo iné jej ostávalo), ale ja som sa cítila nepríjemne... nevedela som, či ísť s malým do kúpelne alebo von na chodbu, lebo plakal ako keby ho z kože drali 😅

cukor
6. mar 2011

@minewka ....wc,sprcha,telka......viac ti ani netreba,fakt budeš rada ked si budeš môct zavriet oči.

jankah77
6. mar 2011

Ahojte, baby, chcela som sa spytat...ked som v Saci rodila v r.2007, tak som lezala na 4 postelovej izbe, bez platenia (mala aj samostatne wc+sprchu)...ta uz je zrusena? Bola som s nou celkom spokojna, stretli sme sa tam dobra partia, a dokonca som si tam nasla kamaratku, co byva nedaleko. Teraz su vsetky izby spoplatnene?
Inak, ako je to teraz s laktacnou poradkynou? na http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro... tvrdia, ze tam maju 3 poradkyne...predtym to nebola ziadna slava, ani na ochotne sestricky som nenarazila (co sa tyka kojenia).

nunusimi
6. mar 2011

@cukor hej viem ze musis mat indikaciu, ja uz budem mat druhu SC a mam na to dovody.. vysoky tlak... a teraz pri druhej uz aj to, ze prvy porod bol SC..
Dik za info, ja uz som s dr dohodnuta, len som chcela vediet ci sa tiez plati, ale logicke mi prislo ze nie.. mozno potom odnesieme nejeku malu pozornost aj ked ja na take nie som 🙄

stanly1974
6. mar 2011

@jankah77 Ahoj! Ja som rodila v novembri a bola som na tej izbe. Ostala mi len táto izba lebo všetky boli obsadené. Je pekné ako tu baby píšu akú izbu by chceli, alebo aká by sa im páčila,ale len aby boli voľné. Izba bola celkom v pohode, len trochu stiesnená. Chýbalo mi len to, že návšteva nemohla ísť na izbu.

usiko
6. mar 2011

@jankah77 no ja neviem,ja som tam rodila v oktobri 2010 a po laktacnej poradkyni ani chyru ani slychu.....tak som jednej volala, pomahala aj jedna mila detska doktorka, sestry boli takze ze prisli k tebe, stlacili prsni tak ze si sa prehla v pase /a to som bola po SC/...proste neochota a pohlady typu: a to neviete,ze to takto mate robit!a kazda inak......ale nikto sa ti ta,venovat nebude....az na vynimky.......asi jednu......tak sme skoncili na UM....a to som so sebou mala kopec materialov ako dojcit, nastudovane...aj mlieka sommala vela, ale malinka sa nejako neprisala.....respektive prisala , ale netahala........sme to nerozchodili.....potom mi laktacna v maili povedala,ze keby bola prisla, tak by som dojcila este teraz.......takze smola, nabuduce budem mudrejsia a zavolam si ju do nemocnice.....

jankah77
6. mar 2011

@usiko Ahoj, no ved prave, aj v r. 2007 som mala taky isty zazitok s tymi sestrami...maly sa tiez prisal, ale tahat sa mu nechcelo, tak doma som mu stlacala prsnik a pomahala...vydrzali sme 4,5 mesiaca, ale potom zacal prudko chudnut, takze sme museli prejst na UM, lebo aj odsavanim som vytiahla velmi malo mlieka. Tak som dufala, ze sa to tam zmenilo...no asi si zabestelujem nejaku laktacnu cez telefon, ak aj druhy krpec bude taky lenosko.

usiko
7. mar 2011

@jankah77 veru radsej......my sme to vzdali uz po dvoch dnoch doma.......proste malej sa ta bradavka tak zhnusila, cojej ju tolko ludi pchalo do pusy ze ked ju uvidela, tak zacala plakat a nic...tak som tonevydrzala a dala jej UM, boooze ten pocit ked sa prvy raz normalne najedla stal za nezaplatenie....a potom som si asi mesiac odsavala a potom odislo mlieko lebo to nie je take iste ako ked ti dieta taha....

S tou sacou je to tak......vela kecov a skutek utek......daju, teda pozicaju ti taku brozurku ze ako ti oni pomozu s cimkolvek, vzdy su tam ako ochotny personal....treba sa pytat a oni sa roztrhaju aby ti pomohli...no mila , nimi spracovana brozurka......a realita: mne ked doniesla setra malu na rooming-in, tak mi az ukazala ako sa prebaluje.....tot vsio...ja ako prvorodicka som nic nevedela alemyslela som ze si to mam nastudovat v literature co som si sama doniesla........ked tu o dva dni dosla mojej spoluleziacej doniest babo ina setricka a spustila vyklad o krmeni, odgrgavani, polohovani, bruskovani, kupani, tipoch ako veci zvladat , ze som oci otvarala.....tak som si sadla vedla nej a s otvorenymi ustami pocuvala to,co malo byt povedane mne.....vies co, fakt sestry su tam nanic.....alebo sa mi stalo toto: som bola prijata na prijem, ze SC na druhy den....no ale v noci som isla za sestrou, lebo som zacala krvacat.....bola to taka mala, chuda a duchom nepritomna sestra.,..som myslela, ze na niecom fici...ale ked sa tak isto spravala aj ine dva dni, tak som pochopila ze ona je taka vadna stale...no a ona mi vravi, ze chodte si lahnut, to nic nie je......no a ja vystrasena som isla zaklopat na tu vzdychacku ci co tam, bolo...., tam ma napojili na pasy a o par hodin , ked boli ozvy spatne dosiel lekar mimo prac, doby a urobil narychlo cisarsky.......takze taka starostlivost.....proste sa netreba dat odbit......mala som este potom stastie na velmi dobru setsru, taku postarsiu,velkej postavy , sa mi zda ze tmave kratke vlasy a ona mi pichla oxitocin ked som mala prvy raz navrete prsia,teda sa mi rozbehlo mlieko......a povedala, ze sa mi spusti a ak nie, este mi pichne...a uz netrebalo, lebo v noci sa mi zacalo liat z prsnikov...

Ale na druhej strane, kedze som mala zajednaneho lekara, tak starostlivostz jeho stranybola neskutocna, fakt sa velmi staral, chodil ma pozerat kazdy den...fakt ukazkovo......ja som dost citliva, takze pristup typu 'si len dalsia v poradi, teda nikto' mi v nemocnici vadi....

Strava bola fajn, prostredie tiez takze jasom sa necitila v podstate ako v nemocnici....ale pomerne dost sestier by som odtial vyhodila...ono, ja som aj malapripraveny vyplneny dotaznik, co tam bol...ale skoncil v kosi, asi ako vsetky...lebo v navale stastia ze ideme konecne domov, v navale emocii,a zmatenia , sa mi to nechcelo vobec riesit.....a takto asi dopadnu vsetky dotazniky...ze mamicky si povedia'kaslem na to, sme v poriadku, nejdem riesit...'

lauraespozito
10. mar 2011

@usiko no ja som to pekne všetko rozpísala dala som si tú námahu

usiko
10. mar 2011

@lauraespozito ja tiez , mala som to vyplnene, este aj mimooznaceneho priestoru...ale v navale emocii ze hura ide sa domov a neviem co bude,som to roztrhala a hodila do kosa.....keby som ten dotaznik mala tu,takho poslem nemocnici...nevadi,pri druhom dietati to uz nezahodim.....ja neviem,proste sa mi tozdalo zbytocne, lebo som si myslela ze som iba mala smolu...kedze spolubyvajuca mala stastie na lespiu setru......ale teraz ked pozeram, ze viacere mate nieprijemne skusenosti so sestrami,tak si to trochu vycitam... ☹

14petulka88
10. mar 2011

@usiko Myslim ze keby ste videli pristup v starej nemocnici alebo v novej k pacientkam tak by ste sa stazovali nonstop asi 😒

lauraespozito
10. mar 2011

no ja starú a novú nemocnicu neznášam tam som si tiež prežila svoje ja som spokojná so šacou až na výnimky sestričiek ale to všade sa nájdu také

piacere
11. mar 2011

@lauraespozito ja som si zažila prístup od lekárov a sestričiek v starej nemocnici pri prvom neúspešnom tehu... odvtedy som starú nemocnicu obchádzala oblúkom a nikto v živote by ma bol nepresvedčil, aby som tam rodila.... Šacu si neviem vynachváliť... napriek tomu, že mi sestričky s kojením nepomohli (samotný pôrod a prístup personálu na vzdychárni a pôrodnej sále mi to všetko vynahradil)... ak by som bola ešte niekedy tehotná, idem do Šace... resp. za Dosedlom 😀 aj na kraj sveta.... 😎 😀

fecova
11. mar 2011

no ohladom toho stazovania, v starej som nerodila, ale syna som rodila v Saci a nikdy viac, teraz som bola v novej, lezala som tam mesiac , lebo som mala rizikove tehotenstvo a nemozem na jedinu sestricku povedat krive slovo ani na lekara, to je moj nazor, ale kazdy ma svoju skusenost s lekarmi, tiez som prve rodila pri Dosedlovi a na neho nemozem povedat krive slovo, a chcela som aj druhe u neho rodit, ale tym ze je v Saci, som si to radsej rozmyslela. a v novej bolo super

lauraespozito
12. mar 2011

no ty si tam len raz bola ale ja mám od malička zlé skúsenosti so starou nemocnicou takže od vtedy len do šace chodím nielen rodiť ale aj na iné vyšetrenia ortopédia,gastro a tak

usiko
13. mar 2011

@14petulka88 joooj ale ja len so sestrami nebola spokojna...rozumies....lekari, vybavenie, organizacia boli fajnove......to nem stazujem...teraz sme boli s malou v novej nemocke 3 dni a tam katastrofen.....prava ruka nevie co robi lava..... 🙂

14petulka88
13. mar 2011

@usiko No hej vsade sa najdu sestry co vedia zneprijemnit zivot 🙂 ja som tiez v saci narazila aj na take ktorym by som hlavu odtrhla najradcej :D

googlik
13. mar 2011

My sme sa s drobcekom vratili v piatok zo Sace, mala som sekciu pri plnej narkoze u dr. Tomasu a musim povedat, ze super! Den porodu bol ale ozaj tazky... tie stresujuce pripravy rano v den operacie,, a tie bolesti potom OMG!! ☹ Prisiel za mnou na JISku a dal mi pichnut silnejsie lieky od bolesti a uz sa to potom zlepsovalo... Malickeho som videla v ten den 2x a to vzdy len na par mins. Lezala na som na dvojke izbe,, no cely cas som tam bola sama, takze moj muz bol so mnou od 12,30 az do vecera kazdy den. Izba mala vlastnu sprchu s WC, chladnicku, TV a prebalovaci pult,, vyzeralo to tam ozaj dobre, nemozem si stazovat. Pristup sestier z novorodeneckeho teda nic moc, tie na sestonedeli boli VSETKY mile, stale sa pytali na maleho a ked som na 3.den vecer mala uz tak tvrde a bolave prsia, v nich hrudky,, tak ta, co mala prave sluzbu sa uplne zhrozila, bezala po injekciu a pichla mi ju (ze na lepsiu tvorbu mlieka), doniesla mi lampu na zahrievanie prsnikov a sama mi z nich vytlacala mlieko a masirovala. Ale to som videla vsetky hviezdicky od bolesti, strasneeee, ale pomohlo! Bez nej by som uz dostala teplotu davno. A to som pri vizitach stale opakovala, ako ma bolia prsniky, ze sa to len zhorsuje... a nikto sa na to ani nepozrel,,, ved naco... vraj to "samo" prejde... Sestry na novorodeneckom su niektore ozaj milucke, a ochotne... najdu sa (asi ako vsade ale) vynimky... Jedna nova sestra, ciernovlasa,, bola neuveritelne ochotna! Vsetko o malickom mi vysvetlila, ukazala prebalovanie, obliekanie,... i mi maleho obliekala pri odchode z nemocnice domov.... odpovedala na milion otazok atd... Mna prijimala taka vzrastom mala sestra, zmalovana a ta bola ozaj neochotna, absolutne mimo! Celkovo si myslim, ze Saca je na porod super a pri dalsom babatku by som sla opat tam... Inac tie dvojky izby stoja takmer vsetky 30e na noc,, nie 20e ako sa pise vsade... dali mi aj oficialny cennik, tak som videla... len tusim jedna dvojka je za 25e a jedna za 20e,,, to budu tie "menej zrekonstruovane", ako mi povedali. Je tam jedna izba so 4 postelami, ktora je standardna a nepriplaca sa za nu nic. A potom este jedna, ale ta je pre nase ciernejsie spoluobcanky 😅

cukor
13. mar 2011

@googlik ...ja mam podobny názor....práve novorodenecké ma zklamalo.s tymi prsiami som mala aj ja taku skusenost.ale na šestonedelí sestričky celkom fajn.ja som bola na izbe č.7.boli sme tam dve...rovnako neskusené prvorodičky,rodili sme rovnaký den obe spinalom.....a izba bola za 15 eur na noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre