Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

gabkazabka
21. máj 2008

Ahojte,tak moj termin porodu sa nezadrzatelne blizi a ja mam coraz vacsi strach....
Uz ked som zistila,ze cakame babatko,rozhodla som sa,ze chcem lepsiu nemocnicu,kde by som ho priviedla na svet.A tak na odporucanie znamych a po precitani niektorych skusenosti na nete som sa rozhodla pre Sacu.
Od 34.tt som tam zacala chodit na pravidelne kontroly k prednostovi MUDr.Fricovi.Pravdupovediac,asi som mala velmi ruzove okuliare....moje pocity su z tejto nemocnice coraz horsie a horsie...
A ako sa tak spamatavam z toho sna,tak az teraz vidim aj negativne reakcie na roznych inych strankach...
Nechcem tuto nemocnicu uplne zatracovat,este som neporodila,nemozem povedat svoj zazitok z porodu,ale zatial som fakt sklamana...dlhe rady pred cakarnou,cakanie na ultrazvuk aj 2 hodiny....to iste na odozvy,strohe komentare lekarov,niektore neprijemne sestricky,nepodanie epiduralky lebo sestre sa nechcelo ist po anesteziologa,vsetky nadstandartne izby obsadene,nepritomnost vybrateho lekara pri porode aj ked ste sa s nim dohodli,zakrvavena plachta nevymenena po cely cas pobytu,dost vela romov atd,atd...
Baby,ak mate niektora dobru skusenost,ak ste rodili v Saci a povedali ste si,ze aj na buduce to bude v saci,tak mi prosim vas napiste....ja som fakt sklamana... 😢

lencici
22. máj 2008

Moja kamoška rodila v saci a bola spokojná. Ohľadom tých ciganiek je to fakt že ich tam je veľa, ale tie su vraj na osoitnej izbe biele davaju spolu. Ale tak to fobia všade...
Ja som rodila v starej nemcnici a bola som nadmieru spokojná až na nejake chybičky ale tie sa vyskytnu všade. Ty hlavne mysli na babätko to je najdôležitejšie a nie na ostatne veci. Aj keby to bolo neviem jak strašné tých 5-6dní sa dáv idržať všade🙂

finanzata
22. máj 2008

gabzabka ja som zatiaľ našla len zopár negatívnych skúseností. myslím, že horšie ako v prešove to nebude, teda aspoň dúfam, tu sú rómky v hojnom počte aj u gynekológa a o našej pôrodnici ani nehovorím. môj gynekológ má bežne sklz, ale to asi všade a na novorodencké hovoria len dobre, ešte aj tie s neg. skúsenosťami. a ide nám predsa hlavne o tie naše malé, nie?
lencici súhlasím s tebou.

dalli
22. máj 2008

gabkazabka, ja som si tam odležala svoje skoro tri mesiace a fakt tam nič také super som nevidela, asi tak ako všade, nič výnimočné...ani prístup, ani vybavenie, ani lekári, ani sestričky...jasné pár výnimiek sa nájde, ale to všade....vrcholom môjho zážitku bolo ked sme v noci na jiske márne volali na sestričku, ktorá asi drichmala, alebo fajčila na schodišti, proste nebolo jej...alebo ďalšia na gynekologii bola v nočnej službe zamknutá v ich izbe a na môj problém, tvrdlo mi neskutočne brucho sa ma spýtala, že čo stým, a ani lekára nezavolala...a takých vecí sa tam stalo neskutočne veľa...ja len ked čítam tie obdivné komentáre k nemocnici , tak sa pýtam sama seba, či náhodou neexistuje ešte jedna Šaca...

finanzata
22. máj 2008

dali rodila si tam obidve detičky?

danuska24
22. máj 2008

ahojky. tak u mna co sa tyka gyngy tak nemozem povedat jedno krive slovo. Dr. bol super, ked som prisla na UZV cakala som max. 15-20 minut, ked nemal sluzbu tak mi zavolal ako sa citim , kontrakcie a tak, na UZV mi stale vsetko vysvetlil. na jis-ke tiez pohoda, stale sa chodil na mna pozriet bud on alebo niekto iny ak nebol v sluzbe. proste super.
ja som vsak max. sklamana z novorodeneckeho odd. - asi so to uz aj pisala, ale to nic.
pri kojeni resp. pri prilozeni mi dali podpisat ze preberam starostlivost o malu s tym ze som bola poucena a bolo mi ukazane prebalovanie, obliekanie a tak. (raz sa mi mala pokakala az na perinku tak mi ju odmietli prezliect- ze som bola poucena a podpisala som - odvtedy som vsetko citala - aj ked to malo 4 strany - ziadny podpis dopredu..)
mlieko som dostala az na siedmy den a kedze saca je baby friendly hospital tak ju nedokrmovali a z 3440 g schudla na 2900.... takze tolko moje skusenosti so sacou..

dalli
22. máj 2008

finanzata, áno dvojičky 😉

finanzata
22. máj 2008

si šikulka 😀 aký bol prístup dokotorov k tebe, ked vedeli, že čakáš dvojičky. niektoré baby písali, že mali blbé komntáre a tak.

gabkazabka
22. máj 2008

Ahojte,
baby ste zlate,dakujem za Vase nazory,myslela som,ze nikto neodpise... 😉
Ja som tiez necakala,ze okolo mna bude lekar lietat,ale ked je to raz sukromna nemocnica a chcem si priplatit za osetr.lekara,nadstand.izbu,epiduralku atd...atd... tak by to malo byt myslim na lepsej urovni.No zajtra idem na poucenie ohladom epi a opytat sa lekara,ci bude ochotny prist mi k porodu,tak Vam dam vediet,ako som pochodila...Zatial som tam bola 4x a stale som prisla domov sklamana...
Prajem pekny dnik 😵

finanzata
22. máj 2008

gabkazabka, budem čakať na tvoju reakciu. už aj ja začínam byť sklamaná z tých názorov, dúfam, že sa to zlepší lebo do prešova sa mi teda vôbec nechce. ☹

myskaa1
22. máj 2008

Ahojte ja som bola vcera v Saci 1krat a som velmi spokojna. Lezat som tam nelezala ale ci som sa opytala kde ma clovek ist , ci pri vysetreni alebo USG. Pri monitoringu tiez som debatila so sestrickou. Rozpravali sme o vela veciah co do porodnice so sebou atd, proste nebol problem.

dalli
23. máj 2008

finanzata, blbé komentáre nemali, aspoň to...a ešte jedna "sranda", ktorú som tam za tie dlhé dni zažila....asi 4 krát som sa musela sťahovať z izby do izby, a to som si platila celý ten čas nadštandardku, lebo byť na normálnej izbe tak si to "hodím"...a raz pri sťahovaní mňa aj jednej kočky zrazu nebolo miesta, tak sme pol dňa strávili ležiac na jednej posteli vo vysokom štádiu tehotenstva.a pár hodín na chodbe...no coment..a to sme mali obidve naordinované pokoj na lôžku a mohli sme chodiť len na wecko...
a bolo by toho stráááááááášne veľa keby som začala, ale boli tam aj zlaté sestričky i pár lekárov...tak držím prsty nech je všetko oki...

majkes
23. máj 2008

Ahojte dievčatá.Tak som bola včera u dr.Luptáka,či ma prevezme od mojej lekárky a musím priznat, že nebanujem.Doktor je velmi príjemný a zhovorčivý a sestrička je tiež velmi milá a ústretová.Doslova sa teším na najbližšiu poradnu.A čo sa týka dlhého čakania v čakárni,po tých rokoch behania po lekároch,som si na to aj dost zvykla.Počkám rada,ked viem,že až prídem na radu ja,lekár sa mi bude naozaj venovat a neodbyje ma bez jedinej otazky,bez akéhokolvek vysvetlenia mojho zdravotného stavu a stavu mojho miminka. Tak ahojte a dakujem za vaše rady a postrehy.

gianni
24. máj 2008

ahojte, tak včera som bola prvý krát objednaná pri dr.Ševčovičovej,bola milá,je pravda že na ultrazvuk som čakala dosť dlho,celkovo som bola v nemocnici od 9:00 do 12:00 hod.,na budúce idem na poučenie k anesteziológovi, celkový dojem zatiaľ dobrý

stanka_s
24. máj 2008

Ahojte, ja som rodila v Saci v marci 2007. Bola som velmi spokojna. Dr. Sevcovicova je ozaj mila osobka. Aj ostatni lekari co som s nimi prisla do kontaktu boli ok. Cely pobyt (6 dni) bol v pohode az na 2 stare neprijemne sestricky na novorodeneckom, ale celkovo som bola spokojna a ak bude druhe babo, ak urcite chcem rodit v Saci.

gabkazabka
24. máj 2008

Ahojte,
tak aj ja som bola vcera v Saci,bola som na poucenie o epiduralke,anesteziologicka bola fakt velmi mila....az som bola prekvapena 🙂
Potom som bola aj za lekarom,pri ktorom by som mala rodit a tiez mal nejaku lepsiu naladu ako naposledy,takze po prvy krat mozem povedat,ze som neprisla domov sklamana.V pondelok idem na poradnu a podla vysetrenia si ma tam bud nechaju alebo este poslu domov,takze baby drzte palce,aby to bolo o.k.
Prajem pekny vikend 😵

gianni
24. máj 2008

gabkazabka držím palce a pribežne daj vedieť že čo a ako,ináč vieš čo treba so sebou do nemocnice?som sa zabudla spýtať,díky

hodmon
25. máj 2008

ahojte....ja som mala vybranu sacu uz dvano, ale nakoniec som tam nerodila ...a bola som sklamana pristupom
do poradne som zacala chodit od 34 tt, mam poruchu krvi, o com boli informovani a mali kt omu aj potrebnu dokumentaciu hned od zaciatku.....vsetko bolo v poriadku, len sa mi zdalo divne, z e nikto mi nerobil ziaden odber krvi a ani nic nekomentoval, tak sme cez znameho zabezpecili jedneho lekara v scai, ktory sa na to pozrel.....zrazu sa prebudili a na poslednej poradni, ktora bola prosim pekne 5 dni pred planovanym porodom mi zobrali krv a pekne sa ma zbavili...bolo mi vysvetlene, ze u nich proste rodit nemozem a ze sa mam hlasit vo fakultnej....tak ma aspon vysterili a poslali prec s tym, ze porod este nehrozi, ze este nie som otvorena ...... rovno zo sace som sla do fakultnej, kde mi pozreli nalez zo sace a boli v soku, aj ked som stale nechapala ze preco...mali so mnou problem, pretoze mali plnu nemocnicu a ja neisom kosicanka ..... nejako to museli zariadit, natocili mi ekg a oznamili, ze idem rovno na porodnu sal, pretoze som otvorena a rodim .....v saci zrejme podla toho ze ma neboleli kontrakcie usudili, ze nerodim ... takze moje skusenosti...nic moc....sestricka v ambulancii je podla mna hrozna, dr. sice mila, ale vela mi nepomohla
vo fakultnej som sa stretla pri porode so skvelym pristupom, asi som mala stastie, doktorka bola skvela, aj setsricky na sale ...ale ja som nemala skoro vobec bolesti az po spusteni plodovej vody som mala asi 8 kontrakcii a hned som porodila.... potom na oddeleni boli zenske sestricky mile, ale s destkymi som mala na zaciatku problem....tam je to asi rozdelene, ze nadstandard ma lepsie deste sestry, ale na ten nadstandard som sa dostala az posledne 2 dni ...inak sa mi ako prvorodicke na normalnej izbe vobec nikto nevenoval...ziaden dr. na mna nai nepozrel ani pocas vizity, a to som hematologicky pacient....ale o babo bolo postarane

simka9122008
25. máj 2008

Ahoj Hodmon takže ty si rodila v novej? ja som tiež mala zlé skúsenosti zo Šacou tak som prešla do novej kde som aj rodila bola som tam fakt spokojná a u akej lekárky si ty rodila lebo ja u Dr. Oberleovej.

hodmon
25. máj 2008

simka - ani si niesom ista, kedze to malo taky rychly spad....ale myslim, ze manze vravel Dioneskova aleno nieco take

finanzata
26. máj 2008

simka ahoj. môžem sa opýtať, aké zlé skúsenosti si mala?

janka1874
26. máj 2008

j asom tiez rodila v novej a viem ze sestricky z novorodenckeho su rovnake ci je to nadstandadr alebo nie su sice take zvlastne ale zaroven aj svojim sposobom mile a k detickam sa spravaju zlato skor je to take ze rataju s tym ze mamicky vsetko vedia aj ked su prvorodicky to sa nepacilo aj mne ale inac som bola maximalne spokojna

finanzata
29. máj 2008

žiadne ďalšie názory na šacu? žiadna tam nerodila?

simka9122008
29. máj 2008

Ahoj finanzata ja som mala v Šaci vybaveného lekára a skoro vôbec sa o mňa nestaral čakal asi odomňa niečo viac no ale aj tak ani nezakopol začala som špiniť tak ani ma nepozrel proste žiaden záujem veľa vecí mi zistili v novej. V Šaci bolo viditeľné aké rozdieli robili medzi pacientkami ktorá na to fakt mala na ich pomery tak okolo tej chodili aj z pierkom.

finanzata
29. máj 2008

simka a môžeš mi napísať meno toho lekára? môžeš aj do IP. bola si na normálnej izbe?

finanzata
29. máj 2008

ale o maličkú sa ti dobre postarali? ja mám veľkú dilemu. k nám do prešova veľmi ísť nechcem. do nedávna som na šacu počula len samú chválu, ale nič nemá len jednu stránku. sestričky na novorodenckom boli aké?

simka9122008
29. máj 2008

Finanzata ja som v Šaci nerodila ale v novej nemocnici

majkes
29. máj 2008

Ahoj Finanzata.Ja som síce v šaci ešte nerodila,čaká ma to až v novembri,ale okrem mnohých mojich známych tam rodili dve moje sesternice a tie si velmi šacu chvália.A skutočne to boli pacientky ako všetky ostatné,na úplatok nemali,a aj tak si velmi pochvalujú.Rodili u dr.Luptáka.Ahoj,Majkes

gabkazabka
30. máj 2008

Ahoj Finanazata,
v pondelok idem uz na prijem do Sace,tak ti potom dam vediet,ako som bola spokojna....drz palce 😉

finanzata
30. máj 2008

ahoj gabka, bola si tam už pozrieť? mala si dať vedieť ako bolo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre