Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kvila
7. máj 2012

@martinaf.
@silvulik10
Ahojte dievcata, tak my sa mame celkom fajn, maly je tiez riadny papkos, za prve 2 tyzdne pribral 700 g a uz teraz vidim, ze mi vyrastol z prvych dupaciek a je nejaky tucnucky ci co 😀 A kraaasne spinka cez den, ale v noci... 😒 asi si privelmi zvykol na hluk a v noci je prilis ticho, takze stale mrnci, az kym si ho "nezaparkujem" na brusko. Posledne 3 noci spal iba na mne, takze sa ucim spat na chrbte s 2 vankusmi pod hlavou 😅 Nie je to az take pohodlne, ale stale lepsie, ako celu noc chodit po byte alebo skakat na fitlopte, kym si neodgrgne, alebo sa ukludni. Takto lahnem a zacnem zhlboka dychat a uz spi jak dudok 😀 Zvysne 2 deti si na Simonka uz pekne zvykli, Oliver stale chodi okolo a hovori: Mamka, aky je kraaasny 🙂 A Vikinka vzdy ked ju napadne k nemu pribehne a zacne ho hladkat a mojkat (takym sposobom, ze ho zakazdym zobudi), ale obaja mi krasne pomahaju s plienkami, nosia, odnasaju, tiez ho drzia za rucky, ked ho kupeme a tak, zlati su velmi. Uz aj ziarlivost presla nastastie 🙂 Uz len dospim posledny tyzden a bude super 😀 Mliecka mame nastastie dost - mam vam nieco odstriekat? 😉 - takze nemusim v noci nic prihrievat, max. sa musim v noci prezliekat, co mi zvykne aj pretiect cez tie vatove tampony...
Martinka - inac, mne Dosedla tiez odporucil tu masticku na hemoroidy procto-glyvenol a tiez sa to tvarilo, ze nezabera a zrazu po 3 tyzdnoch kazdodenneho pouzivania zo dna na den sa to tak upravilo, ze uz som normalne v pohode 😀 takze asi to chce len dlhsie a pravidelne pouzivanie. Ale ked ti pomaha framykoin, tak fajn, len nech pomoze, vsak?
Tak sa majte krasne, uzivajte si drobcov. Tiez sa mi sem uz nedari chodit tak casto... chce to kopec casu postarat sa o deti, domacnost a narocne babatko, co sa rado nosi a kazdu chvilu koji 😉 ale tesim sa. Teraz je to najkrajsie. Ved to aj tak rychlo vyrastie a potom nam bude smutno za tym mojkacim obdobim.

popoluska35
7. máj 2012

@perla_007 ja si dam aby som potom nelutovala

lucia0605
9. máj 2012

Ahojte, pomaly si chystám tašku do pôrodnice, nemám ešte kúpené popôrodné vložky, vie mi niekto poradiť ktoré sú dobré ?

kvila
9. máj 2012

@lucia0605 vsetky 🙂 to je jedno, vsetky su nemozne velke, hrube, krcia sa a bez lepiaceho pasika 😀

lucia0605
9. máj 2012

@kvila Tak ďakujem za radu 🙂 a zoznam vecí čo si treba zobrať do nemocnice si pýtať na poradni?

hhenike
9. máj 2012

@lucia0605 ja som tiez prave dnes hladala doma zoznam potrebnych veci. dostala som ho pri predchadzajucom porode a urcite som si ho odlozila, ale neviem najst :D. Tak tu som ho nasla na strane 288 🙂
A inak tie poporodne vlozky mne sa najviac pozdavali tie z Tesca "Tesco Mums care". Boli o dost vacsie, ako tie, co som si kupila v zdravot. potrebach a to bola podla mna vyhoda...

jjeanny
10. máj 2012

@lucia0605 ano, tie z Tesca su vacsie ako zo zdravotnickych potrieb. Davas si iba jednu , namiesto dvoch 🙂

slavka28
13. máj 2012

Ahojte.Tiež chcem rodiť v šaci a termin mam 9.9. 🙂 Chcem len vedieť, či niektorá rodila u dr. Ivanovovej? A čo potrebujem pre miminko? Ďakujem

lucia0605
13. máj 2012

@hhenike Dik 🙂 a ty kedy máš termín v júni ? , ja mám začiatkom okolo piateho, a tie posledné týždne idú tak pomaly, už aby to bolo 🙂

hhenike
13. máj 2012

@lucia0605 ano, v juni, ale az koncom. teda termin mam 26., ale vyzera to na sekciu a ta sa vraj planuje o nieco skor. Tak uvidime. Ja sa uz tiez neviem dockat.

mirka_aa
14. máj 2012

@slavka28 ahoj..ja som rodila pri Dosedlovy a bol super maximalna spokojnost..dr.Ivanovovu nepoznam taze neviem a pre mimi ti pri pobyte v nemocnici treba jednorazove plienky,vlhcene utierky,mast na zadocek,ked budes chciet tak aj nejaku tensiu ciapocku a rukavicky (moja sa dost skrabala tak som jej ich davala a ciapocku len ked som sla s nou na chodbu..) nejaku tu latkovu plienku ktoru budes pouzivat pri kojeni,a oblecenie pre babatko az pri odchode domou..no a mne sa zisiel aj cumlik lebo boli stavy ked som ju nijak nevedela utisit.. 🙂 ..drzim palce ;)

lucka87
14. máj 2012

Ahojte 🙂 chcela by som sa spytat ci nahodou neviete ako to chodi ked mam ist prvy krat na prietoky v 30tt .chcela by som ist do sace k dr. Dosedlovi ale ani len netusim ci sa tam mam objednat alebo staci ked tam pridem len tak...ked uz objednat tak myslite ze to vybavim osobne? len dufam ze uz nieje neskoro sa objednavat na 30tt :P ak mi viete poradit budem velmi vdacna 🙂

elfka.elfka
15. máj 2012

@lucka87 napis mu mail, kontakt je na stranke nemocnice.

lenemmka
15. máj 2012

@elfka.elfka prosim ta nevedela by si poradit aj mne? takisto by som chcela ist k DR. Dosedlovi. Ak mu napisem mail a on ma dajme tomu prijme do svojej starostlivosti pred porodom, automaticky to znamena ze mu mam platit ten poplatok za vyber lekara? alebo to sa plati len ak ho chces aj ako porodnika? Aky je vlastne velky ten poplatok?
Dakujem

lenemmka
15. máj 2012

a este som sa zabudla spytat...je v saci nejaky porodnik, ktoreho vyslovene nedoporucujete?

lenemmka
15. máj 2012

a otazka do tretice :D :D v pripade ak si dr. nevyberiem ziadneho, na prvu kontrolu sa objednava telefonicky, alebo tam mam len rano prist ze som prisla na kontrolu, alebo ako to funguje....dakujem vaam velmi pekne

jjeanny
15. máj 2012

@lenemmka ja mam zmiesane pocity z Mudr. Lendaka, mal sluzbu, ked som prisla rodit a prisiel mi jemne povedane trocha zmäteny .. neviem ci je aj porodnik, kazdopadne bol tam ako sluzbukonajuci lekar. Inak som rodila u Dosedlu, ak si ho oficialne zazmluvnis cez nemocnicu , tzn. ze Ta vezme do predporodnej starostlivosti aj Ta odrodi, cini to 250 Eur, tusim. Alebo sa s nim dohodnes inak 😉 A na prvu kontrolu, mesiac pred porodom sa nemusis objednavat, jednoducho prides.

elfka.elfka
15. máj 2012

@lenemmka takze uz ti odpovedali.. Dosedlu by som ti vyslovene doporucila, fakt osm bola mega spokojna a tusim aj vsetky baby co tu posledne pisali. ked mu napises mail, on si ta objedna a vsetko ti sam vysvetli pocas vysetrenia.

jankadz
15. máj 2012

ahojte 🙂 , som tu nova, sledujem to tu uz dlhsi cas, termin mam 18 juna, takze uz sme pomaly v cieli 😉 . Dnes som telefonovala do ambulancie aby som sa objednala 1x do poradne. Sestricka bola mila, mala som sa objednat na USG. Chcela som sa Vas opytat, ci neviete nahodou, ze ci sa nieco plati za ten ultrazvuk?

hhenike
15. máj 2012

@jankadz ahoj, tak zatial ty si najblizsie mojmu terminu 🙂. Ja mam 26.6, ale je sanca, ze to bude o nieco skor. Mozno sa aj stretneme. Ja idem na utrazvuk vo stvrtok, tak potom ti mozem dat vediet, ci som nieco platila.

silvulik10
16. máj 2012

@jjeanny @kvila @teleranka @katkarv @anicka9 Tak ahojte mamičky 🙂 Dúfam, že sa máte všetci dobre a užívate si mamičkovanie 😝 My sa máme v podstate dobre, len som sa musela zmieriť s tým, že nemám mliečko ☹ pomaly ale isto sa stratilo. Dokrmujem, doktorka nám predpísala Bebu HA1, ale trpíme bolesťami bruška a neviem poriadne kakať. Takže sa trápime, ale dúfam, že to čoskoro prejde a bruško si zvykne. Včera sme mali 3 týždne a máme už skoro 4kg. Každý deň máme iný, ale väčšinou papáme v rovnaký čas. V noci vstávame niekedy po 2 hodinách, niekedy po 3 a sem tam vydržíme aj 4 hodiny. No neviem od čoho to závisí. Na prechádzke sme ešte veľakrát neboli, vonku je zlé počasie ☹ ale dúfam, že na víkend sa oteplí.
Čo sa týka mňa, tak po pôrode mám obrovské problémy so stolicou a nezašili ma asi dobre, stále to bolí. Som zvedavá čo povie lekár na kontrole. Takže v skratke asi toľko 🙂 A Vy, ako sa máte? ako drobci?

silvulik10
16. máj 2012

@hhenike Ahojte 🙂 V Šaci sa platí len za ultrazvuk v 12tt, 20tt a v 30tt. Ak idete do poradne tak je potrebné zaplatiť jednorazový poplatok vo výške 6 Eur, to je poplatok za všetky poradne, ktoré absolvujete až do pôrodu. Na ultrazvuk sa ide už len v 36tt a potom už len vtedy ak sú nejaké komplikácie, ale neplatí sa zaň. Dúfam, že som Vám pomohla. Držte sa, už nemáte veľa do cieľa. Držím palce 🙂

monculka
16. máj 2012

@silvulik10 ahoj...prosim ta nevies kolko sa plati za ten ultrazvuk v 30 tt?lebo presne teraz sa chystam na ten do Sace...dakujem

jankadz
16. máj 2012

ahoj hhenike, tak to sme skoro na tom rovnako, ja idem do poradne 1x 28.maja. Som strasne zvedava ake to tam bude, zo sestricky s ktorou som volala som mala velmi dobri pocit. A mas aj nejakeho lekara dohodnuteho? My sme najprv rozmyslali, ze si dame toho Dosedlu, ale nakoniec som rozhodla, ze to nechame tak ako to ma byt... V podstate cele tehotenstvo som nemala problem, tak verim ze to bude aj pocas porodu. A vlastne ked som citala toto forum tak postupne, tak si tu pochvali roznych lekarov.

mg25
16. máj 2012

@monculka 30 eur 🙂

monculka
16. máj 2012

@mg25 no pecka...takze aj za ten sa plati 30 eur...som myslela len ze za ten v 20 sa plati tolko...to neni uz mozne...no ale dakujem aspon viem... 🙂

mg25
16. máj 2012

@monculka no hádam netrepem 😅 idem až bud. týždeň, ale ak tie prvé dva stáli 30, tak dedukujem,že aj tento.

mg25
16. máj 2012

@monculka 😀 no tak skoro 30 no 😀

jjeanny
16. máj 2012

@silvulik10 ahoj moja 🙂 tak mate bolesti bruska, snad sa to casom upravi. My zas vela grckame , z mojho kojenia sa stava hodinova zalezitost, pretoze ho musim kojit na etapy, velmi hltavo pije, nadycha sa vela vzduchu a potom vracia. Navyse moj syn sa rozhodol , ze nebude vela spat 🙂 vydrzi max. v noci dve hodiny vkuse spat a cez den 3-4krat po tristvrte hodine , inak je hore a dozaduje sa cicky 😀 Samozrejme v kociku vydrzi spat trocha dlhsie za predpokladu, ze je v pohybe .. ale ako pises, je otrasne pocasie teraz , tak velmi vonku teraz nie. Ozaj a nemate take vyrazky na tvari? Ja s tym bojujem uz druhy tyzden, viem , ze to mal aj prvy syn, casom , sa mi zda, to vymizlo .. no nevyzera to pekne. Teraz skusam holtov krem. A inak aj ja som uz siahla po Sunari, kedze je to ciciak maly a podvecer uz nemam vela mlieka .. tak sem-tam mu dam. Tak sa drzte , a inak ma napadlo, ci nevytvorime novu temu, kde si budeme pisat, aby sme tu zbytocne nepisali mimo temu, co vy nato? @kvila @teleranka @katkarv @anicka9 .. a neviem , kto este 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre