Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nikush
4. sep 2009

ahojte, chcem sa opytat...som v 34tt a chcem rodit v saci. kedy by som tam asi tak mala zajst, ze ci ma vezmu? a este jedna otazka...neviete ake su tam poplatky...plati sa aj za obycajnu izbu alebo len za nadstandartnu? co ja viem len za nadstandart, ale mi niekto spominal, ze vraj za kazdu izbu sa tam plati...tak neviem...velmi by mi pomohli vase info...vdakaaaaaaaaa 🙂

valhali
4. sep 2009

tinka, ked sa otvaras na zaciatku,na ten 1-1,5cm,tak to necitis. Otvarat sa mozes pri tvrdnuti bruska,alebo pri takych akoby menzesovych bolestiach...alebo to nemusis citit vobec. No a to hlavne otvaranie je uz pri kontrakciach. Ja som prisla na prijem otvorena na 8cm, z dola to necitis 🙂 Inac ked si otvorena,tak to sa neotvara vagina,ale krcok maternice a volnym okom to nevidis. Ked je zena otvorena na 10cm,neznamena to,ze jej vagina je taka velkaaa 😅 to iba ten krcok 😉

valhali
4. sep 2009

nikush,co ja viem, plati sa iba za nadstandard. Ak tam chces rodit,tak v 36tt tam uz treba zajst. Ale ak zajdes uz teraz, nic sa nedeje. Oni ti tam uz povedia, kedy prides na najblizsiu poradnu.

zanzi22
4. sep 2009

nikush presne ako hovori valhali,plati sa len za nadstandardne izby.tam su 1,2,3 postelove izby.tam mas aj babatko stale pri sebe.a za tie ktore sa neplati ste myslim 5 na izbe a tam nie je babatko pri tebe cely cas,len ich nosia na krmenie.a na poradnu mozes zavolat aj teraz,sa ta spytaju v ktorom si tt a ta ti povedia datum kedy mas prist.len ti radim,ked nebudes mat dohodnuteho lekara tak tam chod skoro tak cca 7:30-8:00 lebo tam sa potom nacakaas.

zanzi22
4. sep 2009

mamicky chcem sa vas nieco spytat...pred porodom sa vam babatka v brusku nechovali dajak zvlastne?lebo niekde som citala,ze su kludnejsie a menej sa pohybuju,ale ta moja vystraja.je taka nekludna,citim ju vsade a to uz 2 den,ale len vecer.ako ste to pocitovali vy?

lenuska101
5. sep 2009

zanzi - aj moja mala zvykne niektory den dost vystrajat, na dalsi je pokojnejsia a tak na striedacku.

valhali
5. sep 2009

zanzi, moja mala sa vrtela o 106 este v den porodu, ked som mala kontrakcie 🙂

lealulu
5. sep 2009

nikush, ahoj, tak mozno sa v saci stretneme, teraz som 33 tt. a par dni..

aeouliana
5. sep 2009

ewana73: ja som 12.11.

tinka2604
5. sep 2009

Ahoj Zanzi.
Aj som som čítala, že ku koncu tehu už drobec nemá veľa miesta, tak sa menej hýbe. No u nás to vôbec neplatí. Náš drobec bude mať rád noc. Od 6.mesiaca vystrája najviac okolo 22.00hod.,ale to každý večer.Ja ani nechodím skôr spať, lebo okolo 22.00hod. by ma zobudil strašnými kopancami.

nikush
5. sep 2009

tak to vam dakujem za pomoc...ja by som prijala aj tyzden skor rodit, lebo je to pre mna uz neznesitelne...inac tie menzes pocity mam asi tak 3 dni ale len kus a aj to len ked lezim, ale bezbolestne...a som v 34tt...moze sa poponahlat, ale len kus!!! 😒 a moje male sa hybe hlavne ked sedim, alebo lezim a to poriadne...isto je to chlop, lebo dievca by malo so mnou sucit 😀

ewana73
5. sep 2009

aeouliana,jej tak to sa mozno stretneme 🙂 mne uz dva krat pomenili termin,lebo maly je veeelmi zivy... ved to aj citim,neustala sa moce,taky maly zbojnik a hlavne ked sa napapam,asi sa mu nepaci ze mu beriem miesto v brusku 😀 ja som prvorodicka a tak uz mam trosku strach ze co a ako to pojde lebo niekedy mam pocit,ze maly chce vyskocit z bruska lebo mu je tam tesno.. 🙂 ...

zanzi22
5. sep 2009

no baby,dneska som mala rodiť 🙂 🙂 ale zatiaľ nič...ja absolutne neviem pochopiť,že keď tam má moja maličká toľko malinko miesta,že ako sa môže až tak veľmi vrtieť.niekedy mám pocit,že radšej by vyšla cez bruško 😀
tinka dufam,že nebudeš mať pravdu s tym,že náš drobec bude mať radšej noc,lebo podľa rozprávania mojej mamky ja som bola taká,že večer som bola hore a celý deň som potom prespala...
nikush ver tomu,že to je jedno,ja budem mať dievčatko a nemám to s ňou ľahké.niekedy mám pocit,že v brušku mi robí nejaké tanečné variácie 😀

aeouliana
6. sep 2009

no zanzi asi je Tvojej babulke dobre v Tvojom brusku 😀
ewana: mozno, mne zatial termin nemenili, tak uvidime. aj ja mam casto pocit, ze sa ten nas chce z mojho brucha vykopat 😀 )))) ale aspon viem, ze je ok.

tinka2604
6. sep 2009

Fidorka, ty si ešte tu? Alebo už obývaš nemocničnú izbu?

tinka2604
6. sep 2009

Zanzi, ja keby som prenášala, tak ma asi porazí. 😒 No vraví sa, že chlapy chcú ísť na svet skôr, tak uvidíme ako tenn náš. Na druhej strane, ak ty nemáš žiadne problémy, tak bábatku je lepšie v brušku a ono sa vypýta na svet samo. V stredu na poradni už asi budú musieť niečo podnikať,si myslím. Koľko dní vlastne môže žena prenášať?

tilli
6. sep 2009

zdravim vsetkych!
Tie ktore ste rodili v saci u Mudr. Dosedlu, poslite nejake info ake s nim mate skusenosti. Ci je ozaj taky dobry ako sa o nom hovori.
DAkujem

traktor
6. sep 2009

ahoj ja som rodila u dosedlu, a len odporucam, skvely doktor, skvely clovek... 😉 rodila som pri nom len posledne dieta ale stalo to za to , stretnut takeho cloveka... 🙂

zanzi22
6. sep 2009

tinka ani mi nehovor.uz si robim horucu sprchu na krize,som pocula,ze je to dobre,ze to pomaha,lebo ja by som najradsej zacala rodit normalne a ne vyvolavackou.a podla mna je jedno ci dievca ci chlapec,kamoska cakala chlapca a tiez prenasala myslim tyzden.tak mi nepovedali nic,ze co bude v stredu,len ze mam prist na poradnu,ked dovtedy neporodim,ale nepovedali,ze ci mi uz budu davat vyvolavacku,tak neviem.a som sa pytala,ze kolko mozem prenasat,tak mi povedala dr.Priskinova,ze ten tyzden a potom uz vyvolavaju porod.

tinka2604
6. sep 2009

Zanzi: teplá sprcha mi veľmi pomáha, hlavne vtedy, ak mám poslíčkov. Vrelo odporúčam. Ja si myslím, že poradňu v stredu už ani nestihneš, že už budeš mať po tom.

cathuska
6. sep 2009

caute kocky, ano pripajam sa k odam na dosedlu, je to uzasny clovek..som velmi rada, ze sa mala narodila do jeho ruk a ze ho poznam...

zanzi22
6. sep 2009

tinka dufam,ze budes mat pravdu a uz to budem mat za sebou.ako brusko mi tvrdne casto,ale poslickov,cize tie menzesove bolesti ani nemam.len sem tam ma zaboli,hlavne v noci.a mam taky pocit,ze zatka mi este ani neodysla.mam vytok,ale len taky biely a to uz mam asi tyzden,dva.

michalka.f
7. sep 2009

čaute baby. Chcela by som sa spýtať, ktorá má skúsenosti s prednostom Dr. Fričom. Mám pri ňom rodiť sekciou, tak sa chcem poinformovať.

valhali
7. sep 2009

michalka,neviem,ci mam pisat,lebo ja mam s nim zle skusenosti...dva dni po prepusteni som sla k nemu na vyberanie stehov po sekcii (nerodila som u neho cisarskym) a potrhal mi stehy a museli ma zase na tyzden hospitalizovat! A vdaka nemu ma museli zase do zivej rany nadrezat a pinzenou pracne povyberat stehy. Inac vyberanie stehov je rutinna zalezitost, na jednom konci sa ustrihne, na druhom konci sa potiahne a vsetko je vonku. Lenze on mi tahal ten steh a kecal so sestrickou,ani nepozeral na moje brucho a rozparal mi ich 😠
Inac je mozno dobry lekar, to je len moja skusenost. Keby bol zly,tak nerobi prednostu. A este ma vysetroval pri prepusteni. Bala som sa,lebo je to chlap ako hora a ruky ma ako lopaty,ale nebolelo ma jeho vysetrovanie.

michalka.f
7. sep 2009

Ďakujem za info. To ma fakt prekvapilo, ale tiež som mala obavy, keď ma išiel vyšetrovať, lebo je to chlapisko ako hora o tých rukách ani nehovorím. Dúfam, že to dopadne dobre, stehy mi už nestihne vybrať, lebo má ísť na dva týždne preč, takže ma len asi odrodí.A ešte jeden dotaz, vždy vyzerá akoby mu uleteli včely, pacientky by sa hneď cítili lepšie keby bol trochu prívetivejší.

nikajanko
7. sep 2009

Zanti a Tinka : Tha daaamy stale cakam, ze sa ku mne pripojite 🙂

Dnes u pediatra som zistila, ze maly mal vraj zlomenu klucnu kost po porode. To si ako vobec nevsimli? Nechapem. Vraj je to zrastene a OK, ale aj tak. Maly vobec neplakal v nemocnici a urcite ho to chudacika bolelo. Bobo moje male :(

zanzi22
7. sep 2009

nikajanko aj ja cakam,kedy sa to u mna konecne rozbehne ☹ to by ste mali pocut kamaratky a znamich:este stale nic???no uz mi to pomalicky ale isto lezie na nervy,kazdy den mi vyvolavaju,ci som na nich nezabudla....ale tento tyzden uz urcite(podla mna) porodim aj ked vyvolavackou.viac jak tyzden nezvyknu nechavat,nee?
pekny dnicek mamicky

siu3333
7. sep 2009

nikajanko tak to ma prekvapilo s tou nozickou,,a je mi to luto,....ale vsetko je uz ok tak to som rada,,prid uz k nam do temy...

zanzi22
7. sep 2009

nika inac ako si to nemohli nevsimnut??to je zvlastne.som rada,ze uz je to v poriadku,ale nemozu byt dajake nasledky?

aeouliana
7. sep 2009

zanzi okrem horucej sprchy je vraj dobre sa aj pomuchlovat s manzelikom 😉 popr. sa prebehnut po schodoch, ale to prve bude asi prijemnejsie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre