Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

14petulka88
31. aug 2012

@monculka a to ti pichali klasicky do chrbta alebo infuzia?

monculka
31. aug 2012

@14petulka88 do chrbta...ale masa som aj infuziu ten oxytocin ci co to je

14petulka88
31. aug 2012

@monculka Hej oxitocin je na rozbehanie kontrakcii to je dost krute tiez mi to dali 🙂 preto sa pytam lebo ked som rodila boli tam baby co si pytali epidrual a dali im infuziu.

melanka21
31. aug 2012

@monculka fuuu no to ti nezavidim :D ja ani neviem co su to tazkosti pri porode 🙂 prvorodena sa narodila za 10 minut :D ani ma nesili lebo som sa nenatrhla takze ani neviem co je to sitie. Ale tak co nebolo moze byt pri druhom 🙂

monculka
31. aug 2012

@14petulka88 a ja ze preco sa mi tak rozbehly...no v infuzii mali epi?ako je to dost debilne ze mi ho dopichovali lebo ucinkoval presne hodinu...a pred kazdym dopichom ma pozreli ze na kolko som otvorena a ked som isla rodit uz nedali 🙂

monculka
31. aug 2012

@melanka21 no mna nastrihol 🙂 na 7 potlacenie bola vonku...aspon priatel mi tak povedal...bolest som nevnimala bola som omamena tym epi 🙂 len viem ze ma poslali este na wc a ze ked budem citit tlak na konecnik ideme na to...na wc som sedela aj z priatelom 😅 a len som povedala idem rodit a uz som lezala na stole...vsetko sa tak rychlo zbehlo

melanka21
31. aug 2012

@monculka super 🙂 tiez to bola rychlovka potom 🙂 mne nestihli ani nohy priviazat a uz bola hlavicka vonku :D tolko sa zo mna sestricky na sale nasmiali :D

14petulka88
31. aug 2012

@monculka no asi ano inak si to neviem vysvetlit lebo nic im nepichali do chrbta.... bolo mi to divne...

atka001
31. aug 2012

@mravvcek

Dakujem za info.

maria.vinea
1. sep 2012

🙂 @atka001
Vsetko jena tretom poradna saly usg vsetko... Na sacu mi to pride dost malinkeee a raz som videla ako niesli cez chodbu babetka joj hned mi slzy vysli .. Uz chcem rodit 🙂

tehulkake
1. sep 2012

baby boli pichnutie epiduralky?

atka001
2. sep 2012

@maria.vinea
Dik za info, myslim ze rodit by nas chcelo uz viacero 🙂 V ktorom si tyzdni. Ja som 35t 5 den.

monculka
2. sep 2012

@tehulkake mna nebolelo...take som mala kontrakcie ze bolest pichnutia epi som nevnimala

maria.vinea
2. sep 2012

@atka001
Ja som uz 40tyzden a uz mi z toho sibe. Mam sny ze porodim az na vianoce 🙂

keksicek20
3. sep 2012

Baby, ktoré ste rodili teraz niekedy v Šaci - ako je to, keď nechcem nadštandard. Aké sú tie obyčajné izby? Sú po 2, ako tvrdia na webe? Pred 6. rokmi boli ešte po 3 na izbe - ale mali sme tam wc, aj sprchu. Stále premýšľam nad Šacou alebo Rastislavkou... V starej nemocnici ma odrádza to, že wc a sprchy sú spoločné na chodbe :( Poraďte...

mimka1
3. sep 2012

@keksicek20 Rastislavka ma vraj izby a sprchy s WC v dezolatnom stave, ja by som tam nešla, idem do Sace, izbu uvidim aku budu mat volnu ked pridem

pezs
3. sep 2012

@keksicek20 Ja som bola pred 3 tyzdnami v starej časti v šaci, boli sme na izbe dve a platila som 10,- Eur. Bola som sa pozriet aj na izbe za 18 eur a tiez tam boli dve. na kazdej izbe je wc a sprcha. Bola som spokojna s izbou aj so sestrickami a hlavne s pôrodnikom Juhasom 🙂

keksicek20
3. sep 2012

@mimka1 Áno, hlavne wc a sprchy sú hrozné na Rastislavke. Lenže zasa všetci dr. sú tam dobrí... Takže Ty ideš do Šace? A máš aj vybaveného doktora? Vidím, že si 36.tt - kedy máš presne termín? Mne vychádza na 6.10. - ale že môže byť aj skôr, lebo mám mäkký krčok...

keksicek20
3. sep 2012

@pezs A prosím Ťa, dalo sa z izieb vyberať? Proste či nebol nátresk a tak... A toho Dr. si mala vybaveného, či si šla len tak? Vďaka...

mimka1
3. sep 2012

@keksicek20 ja idem asi 20.9. na planovanu sekciu a bude ma mať Dr. Ivanovova, chodim k nej aj do poradne a do ambulancie. Z izieb si možeš vybrať len tak, že ked ta prijmu tak ked bude niečo volne, tak ti to ponuknu, aspon niekedy to tak bolo.

maria.vinea
3. sep 2012

@mimka1

Suhlasim v starej nemocnici je to ako na infekcnom, ani toho otecka nepustia na izbu len mu ukazu dieta v tom prievane tam fuj humusna nemocnica

lienka2
3. sep 2012

@mimka1 az take hrozne tie sprchy nie su, mne vadilo ze su na chodbe a nie na izbe, ale hroza to urcite nebola.. a ano, na jednej strane je blbe ze babo oteckovi ukazu len na chodbe a nemoze s nim stravit nejaky cas v klude aj s mamickou, ale zase si predstav ze sa ti nahrnie na izbu v priebehu dna niekolko cudzich ludi, je tam hluk, nemas sukromie.. uznavam ze ta chodba nie je idealne riesenie, mohli by tam urobit nejaku miestnost vramci oddelenia..
@maria.vinea

sunny15
4. sep 2012

Baby ak ste po sekcii na jiske tiez sa izba normalne plati ked tam veci?aj ked 24hod.travite na jiske?

mimka1
4. sep 2012

myslim že nie, až ked obsadiš ložko, vidiš ja ani neviem kde som mala tašku počas jisky 😝

sunny15
4. sep 2012

@mimka1 noo ja obsadim lozko lebo v utorok pojdem na prijem,v stredu mam mat sekciua do stvrtka rana nebudem na izbe-lebo budem na jis...tak som zvedava ze ako to bude...

keksicek20
4. sep 2012

A ešte by som chcela vedieť, ako je to v Šaci, ak máte vybaveného Dr. Lebo na stránke píšu, že sa platí nemocnici 230 EUR. No kamoška bola vo februári rodiť a tá dávala svojmu Dr. rovno "do vrecka", ktorého mala vybaveného. Ako je to vlastne teraz?

maria.vinea
4. sep 2012

@keksicek20
Urcite si nezazmluvnuj lebo z toho len mala cast ide priamo doktorovi, a kedze si vdacna tomu kto ta odrodi a nie vedeniu spitalu, tak to sprav technikou : sup do vrecka pri odchode z nemocnice a v sukromi... Ked uz 🙂

pezs
4. sep 2012

@keksicek20 14.8. ked som rodila tak boli volne miesta v izbach za 10 a 18 eur, nechcela som tie drahe. ale ked nahodou nemaju miesto a daju ta do drahsej izby tak kludne mozes poziadat o prelozenie do lacnejsej na druhy den kedze kazdy den niekto odchadza domov. Len to musis stale pripominat sestrickam ze sa chces prelozit. Lekára som si dohodla este pred pôrodom, chodila som k nemu na poradne kazdy stvrtok. Ked to na mna prislo, mal volno, ale lekarka co mala sluzbu v noci tak mu hned volala a prisiel rano na moj pôrod.

sunny15
4. sep 2012

@keksicek20 suhlasim s @maria.vinea odvdacis sa dr.ktory ta odrodi...ak si precitas na stranke tak tam pisu ze ak tvoj dr.co si si ho zazmluvnila nepride k porodu z hocjakych dovodov peniaze sa ti nevracaju...odrodi ta ten kto bude mat sluzbu... 😖 takze sa dohodni pekne s dr.kt. chces k porodu a potom po porode sa mu odvdacis 😉

mravvcek
4. sep 2012

@sunny15 ja si myslim,ze je normalne,ze budeme platit aj za ten den,co budes na jiske.pretoze na tie hodiny,nemozu nikoho dat na tvoju postel,cize je v podstate obsadena 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre