Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
25. nov 2008

hankky, tak dúfam,že tú sobotu to už budem mať za sebou.A ak nie tak tam mám byť o 8,00 ráno.Ako do školy 🙂 🙂 🙂 🙂
Tak ťa možno zahliadnem 🙂 Som zvedavá ako to dopadne.Ale som velmi rada,že som si vybrala Luptáka.Zdá sa mi zo všetkých doktorov naj.
cherry, hankky má podľa mňa pravdu.Je to asi lepšie dohodnúť sa.
JUJ baby,ale aj Vám sa to už riadne kráti..... držím palce

ddmoxy
25. nov 2008

luci79, tak tebe sa to povie.... už si po 😝 😝
dúfam,že môj pôrod bude ako ten tvoj.Na počutie znel celkom fajn 🙂

danuska24
25. nov 2008

co sa tyka prepichovania usiek ja by som dala v nemocnici. sice som nedavala lebo sme nemali este nausnicky a tak sme si to museli potom odtrpiet u pediatricky.

suntalka
25. nov 2008

http://www.rodinka.sk/index.php?id=67821

take som nasla, k nausniciam, tak neviem teraz... kedy je lepsie

lilly
25. nov 2008

ahojte moje, dakujem vam vsetkym za gratulacie 😵
rodila som nakoniec v utorok 18.11., porod som mala dost hrozny, co sa tyka bolesti, no za ten nadherny batoztek to stoji.. 😵
tak k porodu:
prve akesi slabucke bolesti som zacala mat vecer 17.11., v noci potom kontrakcie zhruba raz za hodinu, dve, aj som trochu spala, okolo tretej som zacala mat taky hlienovy ruzovkasty vytok, to mi zacala odchadzat zatka, rano sa mi bolesti zacali stupnovat, aj intervaly sa menili od pol hodiny do cca 10 minut a boli nepravidelne, no uz vtedy velmi bolestive, tak sme okolo 9:00 isli do Sace, nech sa na to kuknu. Tam mi urobili ctg, tam bola z jedna kontrakcia 😕 pritom ledva som tam dosla, no este vtedy v lahu tie bolesti ustupovali, vysetrila ma Sevcovicova, vyrehotala sa mi do xichtu, ze som na 1 cm otvorena a 1cm dlhy krcok mam, jednala so mnou ako pomaly s nejakou jednoduchsou, a ze mam prist na kontrolu zase v piatok, ak dovtedy "naaahodou" neporodim 🙄 Tak sme odisli domov, doma sa bolesti len stupnovali a intervaly skracovali, az boli okolo 5-7 minut, to bolo okolo 11-tej, tak som povedala, ze ideme naspat, bo ja snad porodim po ceste, uz doma som sa triasla na celom tele od bolesti 😖 Dosli sme tam, pozerali tam na nas jak na debilov, zase urobili ctg, sestricky mi davali jasne na javo, aka som slaboska, ked sa tam tak zvijam, jedna sestra sa ma tam tak arogantne opytala, ze ako casto ma boli "stvrdnutie brucha", teda nie "kontrakcia".... 😠 potom prisla dr. Petrovicova, taka mladucka, ta uz bola milsia, vysetrila ma, otvorena som bola asi na 2 cm, no ze ma tam uz nechaju, a ze zrejme budem chciet epi, ja ze ano, no ze musim vydrzat do 3cm, ale ze potom sa mi ulavi a zrejme mam vyssi /ci nizsi/ prah bolesti, teda ju viac citim.. no v takych silnych bolestiach som bola do 16:45, medzitym mi dali infuzku s antibiotikami, lebo som mala Streptococa, uzila som si klystir, bolesti sa potom este viac zintgenzivnili, no otvorila som na na 3 cm, tak zavolali anesteziologa a mna poslali za muzom sa poprechadzat, no ja som ledva zila, som bola ako v deliriu,ani som nevedela co kde ako.. prisiel anesteziolog, strasne zlaty starsi dr., pichol mi epi /muzik bol odvtedy pri mne/ a potom mi bolo uz super, ziadna bolest nic, len taky tlak na konecnik som citila, stale sa chodil na mna pozerat, ci nepotrebujem uz dallsiu davku, druhu mi dali, tretiu potom uz nie, lebo som bola na 7 cm a ze by som lepsie citila kontrakcie pri tlaceni, no ale poslednu hodinu som si teda uzila ako normalny porod.. a to vytlacenie bolo tiez hrozne, som myslela ze oci vytlacim, muz ma drzal za hlavu a ronil slzy nado mnou, mala vysla asi na 5 zatlaceni, bola velka 3770g, 51cm a isla so vztycenou pravou ruckou, teda okrem hlavicky som tlacila aj rucku, nastastie mna nepotrhala a jej sa rucka nevyklbila. Jaj a rodil ma moj lekar, Dr. Lendak,akurat mal sluzbu, strasne bol zlaty, ukazal nam potom aj placentu a plod. obaly, na sitie mi pichli zase epi, tak som to takmer necitila, zvonka mam asi 5 stehov. No sedela som v podstate od zaciatku, lebo poleziacky som nevedela kojit, kvoli malym prsiam, teraz sedim uz uplne normalne. Inac mlieka mam tolko , ze by som odkojila este tri dalsie deti a citim sa ako Pamela po plastike, tak sa zvacsili 😀
Mala Liluska je strasne zlata, malo placka, vela papa, je uzasna 😵 😵 😵

sisa.b
25. nov 2008

lilly - gratulujem vam 😵 😵 😵 malinka je krasna.

tak tu sa nam skryvas? 😝 teda uz nestiham vsetko docitat, mozno nasim holkam nahlasila, ze ste 1+1 🙂 ale v tabulke nasich novembrovych babatiek ta nevidim... 😕
porod si si teda tiez "uzila", ale ono to vsetko preboli, ked mas ten uzlik v naruci 😉

andyika
26. nov 2008

Ahoj Lilly, tak uz ste doma 🙂
Tak to ti nezavidim, ze si si musela tolko vytrpiet. Ale tiez sa mi v pondelok tak nepriamo vysmiali do ksichtu, ze naco som tam isla, ked .....no mne to pripadalo, ze oni si mysli, ze ty uz hned musis vediet, ake je to ked odtecie plodova voda, a ake je to ked sa uz ide rodit. NIE. Tak to neviem!!!!!!!!!!!!
mne uz od pondelka odchadza ruzovkasty hlien, myslim si ze to je ta zatka, ale voda nic ani bolesti, len krize ma strasne bolia.
z sme skusili aj sexik, aj horuci kupel, a teraz upratujem, no uvidim, ci pomozem malemu na svet.
Tak to ti zavidim, ze si rodila u Lendaka, ze vraj je fakt skvely.
No a mala Lillian je stasne nadherna, take baculko. 😉

chavallee
26. nov 2008

Ahojte, baby.

Teraz som si vsimla tuto vasu "izbu" 🙂 , reku super, sak aj ja musim dakde rodit. Doteraz to kvoli mojej anamneze vyzeralo na cisarskY, ALE JEDEN ORTOPED SA VYJADRIL, ZE nevidi prekazky v normalnom porode, comu som sa velmi potesila. Na poslednej poradni sme s gynekologom preberali, ze uz by bolo vybrat porodnicu... tak som sa rozhodla pre Sacu, aj moj gyndos tam bol porodnikom cez 20 rokov, alebo tak nejak spominal. Poradil mi Dr. Turta. Poznate ho niektora?

A vobec... odporucate Sacu? Dali ste si niektora odlozit pupocnikovu krv? Chodili ste tam na nejake cvicenia/pripravu? Aku ste mali izbu/starostlivost??

Dik za kazdu odpoved!!!

ddmoxy
26. nov 2008

lilly,tak to si si užila.Ani ja som nebola pri prvom pôrode nadšená so sestričiek.No ale ja nie som z tých tichých pováh a keď si k tomu pridáš tie bolesti a ešte u mňa to trvalo až príliš dlho.... 😉 Myslím,že tá sestrička,ktorá bola nepríjemná nedostala taký krik ani od vlastnej matky.Ale aspoň trochu sa mi potom uľavilo. A tak bolo všetkým jasné,že si dovoľovať nemôžu 😝 😝 😝 . Doktorku som mala super- DR.IVANOVA a super boli aj anesteziologičky.Teraz aspoň viem,že keď bude niekto nepríjemný vysvetlím to na začiatku 🙂 🙂 🙂 🙂
Teraz ma bude rodiť Lupták.Ten je strašne zlatý.Pri ňom mám pocit kľudu a keď tam bude so mnou bude to fajn.Ešte nikdy som nezažila taký ľudský prístup od gynekologa.Aj ku nemu určite prejdem-po pôrode.
Takže baby nebojte mi to zvládneme a nenechajte sa odradiť nepríjemnými sestričkami.Dôležité ste len vy s babatkami a nie ony.Ony to brú ako prácu a vidia to pomaly každý deň.No každý sme nejaký.

mimi16
26. nov 2008

ahoj chavallee, co sa tyka Sace, tak ja mam info len sprostredkovane od kamosky ktora tam rodila a urcite mi tuto nemocku odporucala najviac zo vsetkych.bola vraj maximalne spokojna s lekarmi aj s pristupom ale samozrejme je dobre ak mas svojho lekara ktory ta sleduje pred porodom a potom unho uz aj odrodis.a co sa tyka izieb tak ja, ak by to bolo volne, by som chcela asi nadstandard dvojku za 4oo,- a potom tam mas aj jednotky za 550, 800 a nad 1000 to su tie najlepsie.ale na klasickych izbach mas tiez normalne sprchu a toaletu ale myslim ze su tam styri zienky a tiez mi kamoska vravela ze babatka su pri maminach od siestej zhruba do polnoci. 🙂

hankky
26. nov 2008

suntalka, hm som si precitala ten clanok a teraz neviem 😒 asi este skusim nieco vyňúrať na nete co pisu...

lilly, to bola fakt riadna makacka, ale hlavne ze ste obe v poriadku 🙂 mala je nadherna 😀
a ked si mala uz kontrakcie tak si nevolala Lendakovi? vies, ze ako casto ich mas, a ze uz ides do nemocnice a tak...mozno keby tam bol hned on tak by neboli taki neprijemni na teba, hm?

chavallee, myslim ze vacsina z nas este nema porod za sebou 😉 ale sme vsetky rozhodnute pre sacu...
Pravdupovediac to meno lekara som este nepocula. Ja idem rodit k Luptakovi, chcem EPI aj pupocnikovu krv.
No a co sa tyka izieb, tak na strane 24 lilly uplne suprovo opisuje izby v saci 😀

ddmoxy, tiez mam z Luptaka pocit kludu...taky pokoj a pohoda ide z neho...chodim k nemu aj do ambulacie tak sa spolieham na to ze ked toto vsetko zratam tak nebudem taka vystrasena pri porode...ma ukludnuje aj to ze on pre mna nie je neznama tvar 😵 Uz si ani neviem celkom predstavit ze by som prisla do porodnice a odrodil by ma uplne neznamy lekar ktory by mal prave sluzbu 🙄

luci79
26. nov 2008

Ahoj LILLY,
este raz blahozelam k malej, je krasnucka 😵 ... a konecne ste domka, ze?
To mi je luto, ze si sa stretla s takym personalom ☹ , pretoze ja si zase nemozem vynachvalit personal, ci uz na porodnej sale alebo na novorodeneckom a sestonedelie... Boli vsetci velmi zlati ku mne, nam. Asi si fakt natrafila na tie 'vynimocne'. A nezavidim Ti ten porod, ze si si musela tolko vytrpiet.
Ako keby sme my, prvorodicky, vedeli, co sa ma diat pred porodom. Myslim tych poslickov alebo uz samotne kontrakcie. Pokial sme tym nepresli tak sme nevedeli. Teraz sme zase o nieco mudrejsie, ze? 😀
A s tym mlieckom si na tom asi tak ako ja. Tiez som mala zo zaciatku problem ako Jakuba prilozit ku prsiam kvoli velkosti. No mliecka mam na rozdavanie 😵 . Takze to vobec nie je o velkosti... 😉
Drzte sa s malinkou a uzivaj si kazdu chvilku..
A aka bola prva noc domka? Spinkala? Alebo buntosila celu noc?
pa

majkes
26. nov 2008

Ahojte babenky.Tak aj ja to už mam úspešne za sebou.Moj anjelik Gabko sa narodil 14.11,vážil 3700g a meral 51 cm.Porod bol úplne v pohode,samozrejme s bolestami,ale dalo sa to vydržat.Odrodil ma dr.Luptak,bol zlatý,aj sastričky boli super,a to všetky,či na sále,na oddelení alebo na novorodeneckom.Takže z mojho pohladu Šacu len odporúčam....Všetkým,na ktoré tento krásny zážitok len čaka držím palce a prajem všetko dobré 🙂 🙂 🙂 Ahojte

lilly
26. nov 2008

hankky, lendakovi som nevolala, lebo ja som ho nemala zajednaneho k porodu, len akurat vyslo ze mal prave sluzbu, tak ma aj odrodil, co som velmi rada 😵
pri kojeni fakt nejde o velkost prs, ja mam take male, teda mala som, teraz su o dost vacsie a este mam aj male bradavky, takze kojim cez klobuciky, no Liluske to nevadi a vie sa aspon dobre prisat a pekne papa 🙂
prva noc bola taka, ze som velmi ani spat nevedela, co som ju kontrolovala, ale malicka je dobra, spinka pekne, budi sa asi tak 2x za noc na kojenie, len to kojenie u nas trva niekedy aj hodinu a pol, kym ma dost, teda netaha vkuse tak dlho, ale chce niekedy aj 4 chody a medzi kazdym spi 15-20 minut.. niekedy je pritom nervozna, ze by aj jedla, no len place a nechce sa prisat.. takze je to take vselijake.. no je to zlatinko inac, pridam niekedy aj ine fotocky, meni sa kazdym dnom a stale je krajsia 😵
jaj a zabudla som, prvu noc v porodnici som bola na obyc. izbe, lebo nadstandard nebol volny ziaden a od dalsieho dna asi od poobedia som bola na nadstandarde za 400, na izbe c. 6. Vyhovovalo mi tam vsetko, akurat okno je tam otrasne, je tam asi 1cm medzera dole aj zcasti po bokoch, teda tej, co lezi pri okne tam fajne taha. Ja som bola nastastie pri dverach. Na tej obyc. izbe take okno uz opravili, ked som tam bola pred mesiacom, tiez tam bola taka medzera a teraz to uz bolo zatesnene.. a potom ze nadstandard ma byt lepsi... 😖 No na izbe je ohrievac, tak sme si prikurovali, lebo by sa tam nedalo vydrzat.

cherry01
26. nov 2008

ahojte. Tak ja som bola dnes na vyšetrení, všetko ok. Hrdlo 2cm, otvorená na prst, detičky cca 2800g obe.
Mám zavolať 2.dec., ze v ktorú hodinu 3.dec. budem mat cisárky, a podla toho sa dostavit - asi poldna vopred.
Lilly, asi idem tiež na tú izbu za 400, dúfam ze to bude ok.

andyika
26. nov 2008

no tak s tymi oknami, to som si mohla mysliet, a to as mi este v obchode cudovali, ze chcem nocnu koselu s dlhym rukavom, ze v nemocniciach je teplo. Tak ale nedala som na rady predavaciek a kupila som si s dlhym rukavom.
A lilly, ako dlho je babetko na izbe s matkou???,a moze sa mamicka zucastnit kupania babatka????

hankky
27. nov 2008

dobre ranko mamicky 🙂
lilly, aha, som si myslela ze si dohodnuta s lendakom...potom je to super ze ti to takto vyslo ze mal sluzbu 🙂
No dufam ze nie na kazdej izbe maju take okna...teraz v decembri tam lezat nebude asi ziadna sranda 🙄
Inak, ked odniesli malu na prehliadku a kupanie tak muzicek siel s nou alebo ostal pri tebe? A ako to je potom ked ostanes este tie 2 hodiny na sale...si tam sama alebo bol drahy s tebou? a babo?

cherry, juuj o uz len necely tyzden a budes mat svoje pokladiky pri sebe 😀 parada...inak asi ti trosku zavidim ze vies presne datum porodu...aj ja by som chcela vediet ten nas datum 😅

andyika, ja mam zbalene nocne kosele 3 😅 jedno taku starsiu na porod, jednu s dlhym rukavom a jednu s kratkym...a ako tak citam asi este pribalim zopar teplych ponoziek 😒

madi
27. nov 2008

andyi - babatko ti najprv nosia kazde tri hodinky na kojenie...zacinaju rano o siestej...potom o siedmej vecer beru deticky na kupanie a donesu ich az o deviatej....
a ked uz mas babo pri sebe na izbe nonstop, tak ti ho donesu o pol siestej rano a beru na kupanie a potom donesu o deviatej do polnoci...a o polnoci beru vsetky babatka na oddelenie
co sa kupania tyka - neviem...ja som sa pytala sesstricky ze ako kupat a tak...a ona ze oni ich tam iba sprchuju, lebo ze vela deti a malo casu a tak...tak si nie som ista, ci ta tam pustia na kupanie...
ja som doma tiez haluzila s kupanim a simon mi vrestal na raty....ale potom sme kupili taku penovu podlozku na ktorej lezi a odvtedy je spokojny.... a ja tiez...

blahozelam cerstvym maminkam a tym ocakavajucim vela energie ..... 😵

norik1
27. nov 2008

Baby, teple ponozky si dajte aj na porod 🙂 ked bude taky dlhy ako moj (28hod) tak sa vam zidu 😵

mimi16
27. nov 2008

ahojte kocky, neviete ako je to s nadstandardom? treba to nejak zarezervovat alebo tam mozes ist az ked sa to uvolni. a ma nejaka z vas skusenosti s dr. Linkeschom? mne bol odporuceny a mam k nemu zacat chodit.

cherry01
27. nov 2008

andyika, hanky, vyzerá to tak, ze sa mozno stretneme 🙂

lilly
27. nov 2008

andy, je to tak ako pisala madi 🙂
hankky, mangel prestrihol pup. snuru´a ked malu vzali prec, ostal so mnou, pockali sme medzitym, kym sa uvolni placenta, potom ju dr. len tak vytiahol von, ani som to necitila, potom nam doniesli ukazat malu uz zabalenu v perinke, ani mi ju neprilozili, lebo bola modra, muzik si ju trosku podrzal a vzali ju do inkubatora. Kedze som rodila o 20:40, a bola taka trosku pridusena, tak mi ju uz ani nedoniesli v ten den, az rano o siestej.
Po porode tie 2 hodiny ostal muz so mnou, obcas prisli pozriet na vlozku a z brucha este povytlacat krv. Predpokladam, ze aj keby mi prilozili babo, tak by ho tam nechali len chvilu a potom by ho vzali. Po dvoch hodinach sa pregulas na druhu postel ci co to je, prevezu ta na izbu. Ja som pootm musela prejst po vlastnych od dveri k posteli, lebo som ju mala pod oknom a pred nou 3 dalsie postele, to este na standardnej izbe.

hankky
27. nov 2008

mimi16, co sa tyka nadstandardu tak ti zarezervuju len ak si sponzorom nemocnice co znamena zaplatenie 15.000,- sk. inak je to tak ze na prijme povies ze chces nadstandard a ak je volny tak po porode ta tam odnesu, ak nie je volny tak ta daju tam kde je volne a akonahle sa nieco uvolni tak ta prelozia...
lekar mi este vravel ze ak naaahodou budem rodit sama a nikto nebude na vzdycharni tak tam moze byt muzik so mnou, inak na chodbe...alebo este na tej nadstandardnej porodnej sale, ale to je tusim zbytocne si priplacat...

cherry, no tak to som velmi zvedava ci a ako sa tam postretavame 😀 dufam ze vas budem vediet spoznat podla fotiek....nemozem sa velmi spolahnut na svoju pamat na tvare, lebo ju mam mizernu...takze ak ma nahodou niektora spoznate a ja sa nebudem mat k cinu tak kludne do mna kopnite ze to ste vy 😀

lilly, moj drahy urcite nezvladne prestrihnut pupocnu snuru 😀 😀 😀 este si ani nie sme isty ako bude zvladat pozerat sa na moje utrpenie tak sme to nechali otvorene tym ze uvidime ako to bude prebiehat a prinajhorsom pocka na chodbe...no uvidime 🙂

cherry01
27. nov 2008

hankky..mna si vsimnes- budem mat dve deti 😀 a volám sa Marcela

hankky
27. nov 2008

😀 hej super super poznavacie znamenie 😀
tesi ma Marcela, ja som Hedviga 😉

andyika
27. nov 2008

no baby, tak to by bolo super, keby sme sa tam spolu zisli, a keby sme nahodou boli aj na izbe spolu. 😀 Tak tesi ma Marcelka aj hedka, no a ja som Andrea, ale volaju ma Andy

mimi16, mna na gyndu v 20tt prijimal dr. Linkes, bol strasne mily, prijemny.a aj mi navrhol chodit k nemu na gyndu, ale ja som s Lendakom spokojna, takze som ho nevymenila za Linkescha. 😀

hankky
27. nov 2008

no dievcata, zda sa ze my sme uz viacmenej dohodnute 😀 este keby sa tak dohodli aj nase babatka... 😵

cherry01
27. nov 2008

tak tak..teším sa

danuska24
27. nov 2008

mimi ja som rodila pri Linkeschovi, ak chces nieco tak mi pisni IP
mozem ho len odporucit, super dr. a aj super clovek

cherry01
28. nov 2008

dobré ránko...ste tu ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre