Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
16. dec 2008

andyika, fuuuu...tak to si mala fakt ťažké,ale dobre to dopadlo a nič nie je dôležitejšie.....Ani sa mi nechce veriť,že to už máme za sebou.....

lilly
16. dec 2008

andy, no uzila si si teda poriadne.. epi si nemala, nechcela si? A nastrih si mala? Dosedla bol aky pocas porodu a pred nim, tiez tak srandoval? A ocko bol pri porode?
ddmoxy, nechodite este vonku? My sme uz vo vasom veku boli vonku.
Jaj a po vcerajsej poradni, mala Lilly ma 4250g, za tri tyzdne pribrala 750g, pazravcek jeden 😀 je v poriadku, doktorke sa velmi pacila, ze je to krasne zdrave kojene dieta 😵

mimi16
16. dec 2008

Dobre ranko vsetkym mamickam.Tak si tu sedim a citam vsetky vase zazitky z porodu zo Sace, hlavne tej tvoj ddmoxy, tak to je sen.A tie vase pokladiky,vsetky su take chutnucke.Ja by som mala len taku prakticku otazocku, kedze nas to caka o tyzden,viete mi poradit ako je to s vecami.Kedy staci aby mi ich drahy doniesol?Asi kym neporodim tak budem stale na vzdycharni? ......a este nieco, rodili ste vo vlastnej nocnej koseli alebo musim mat ich.Tak dik zatial.

suntalka
16. dec 2008

mimi, ku porodu potrebujes vlozky, osusku, mydlo... je tam sprcha, pri porodnej sale, toaletak. pitnu vodu, ak by ti vysmedlo... nocnu koselu som mala svoju, ale ponuknu ti aj ich, takze ako chces...

mimi16
16. dec 2008

ahoj suntalka, dik za info.

ddmoxy
16. dec 2008

lilly, no už sme aj chceli ísť von,ale strašia dcéra je chorá,takže sa to odkladá na zajtra. 🙂 Malá ti pekne rastie 🙂

ddmoxy
16. dec 2008

mimi16, to hej môj pôrod bol úžasný.Ale ten prvý sa dosť podobá na tie o ktorých písali baby.Takže som si to prvý krát vytrpela za obe pôrody 🙂 Ten prvý trval okolo 20 hodín po odtečení plodovej vody a kontrakcie boli silné no neotvárala som sa.takže tak.Začínam seriózne uvažovať nad tretím 🙂 ale nie tak skoro,možno o také 3-4 roky.Uvidíme.Manžel by ešte chcel chlapca.No keď aj Ella bude taká ako prvá dcéra=malý diablik,tak sa skôr bude konať vazektómia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ibi
16. dec 2008

ahoj kocky, pridavam sa 🙂 Mimi, je mozne, ze sa tam stretneme...my mame termin 29teho. Ako sa citis? Ja vzdy ked na to pomyslim, tak ako pred skuskou. Myslim, ze uz mame doma vsetko nachystane, ale ci som aj ja tak pripravena, pochybujem. U koho budes rodit? Ak si to uz niekde pisala...prepac. Ja planujem Dr. Linkesh.

ddmoxy
16. dec 2008

Ahojte.... čo nové?nikto nerodí?A čo vy čo ste už po?

tinucha
16. dec 2008

Ahojte.
Tak ja som tiež rozhodnutá ísť rodiť do Šace. Dnes som bola posledný krát v poradni u svojej gynekologičky, najbližšie (30.12.) mám ísť už do Šace. Mohli by ste mi kočky s týmto pomôcť? Ja to v Šaci veľmi nepoznám, kam mám vlastne ísť? Mohli by ste mi popísať, ako to teraz vlastne bude, ako to bude fungovať? Kde to vlastne budem chodiť na tie kontroly? Ďakujem veľmi pekne. 🙂

ddmoxy
16. dec 2008

Ahoj.Bola si už na prietokoch v Šaci?tvoja doktorka by ti mala dať papier a ty by si sa tam mala objednať.A potom ak narazíš na niekoho normálneho-doktora tak ti všetko vysvetlí.Potom sa tam objednáš do poradne.Máš v pláne si "objednať" doktora?kto ťa bude rodiť?

tinucha
16. dec 2008

Ddmoxy, toho 30.12. idem zrejme na prietoky. Ak som to dobre pochopila. Lekára si zazmluvňovať nechcem, podľa toho, čo ste tu písali, sú všetci dobrí, tak mijedno, kro ma odrodí. Takže sa tam treba objednať? A ja som si myslela, že len rovno prídem. 😖

ddmoxy
16. dec 2008

no ja som sa stále objednávala.Mala by si tam byť medzi 9,00 a 11,00.Vtedy robia ultrazvuky.Ja som sa zo začiatku dosť načakala,ale potom som mala svojho doktora takže som bola protekčná 🙂 🙂 🙂
A potom sa objednáš na vyšetrenie.A už ti budú hovoriť čo a ako....

ddmoxy
16. dec 2008

čo by si ešte chcela vedieť....??? ja som tam bola už 2x takže Šacu vrelo odporúčam.....pomýšľam aj nad tretím a tiež len tam..... 🙂

tinucha
16. dec 2008

No napr. kde sa v budove robia tie prietoky? Ako prebieha robenie prietokov? A odkiaľ mám vedieť telef. číslo, keď sa chcem objednať?

ddmoxy
16. dec 2008

vojdeš do budovy,okolo recepcie a dalej bude vytah....vyjdes na tretie poschodie a ked vyjdes z vytahu hned na pravej strane.to cislo si nepamatam,ale na stranke je na recepciu a tam ta prepoja na ultrazvuk....prietoky sú vlastne merania ultrazvukom,v akom stave je placenta a ci ma babo dost zivin

tinucha
16. dec 2008

Ďakujem. Tak tam skúsim zajtra zavolať. 😉 🙂

ddmoxy
16. dec 2008

🙂

mimi16
16. dec 2008

ahoj ibi.ja som sa az teraz dostala k pc, a citala som si co je nove, takze som rada ze aspon niekto tu ma podobny termin ako ja.mas pravdu, ja sa citim podobne, niekedy o,k ale su dni ked uz mam toho dost a som strasne nervozna a mam aj obavy z toho vsetkeho.vidim ze mame rovnakeho porodnika aj ja chodim k Linkeschovi.boli sme za nim dva krat, robil mi ctg a museli sme to opakovat lebo malicka mala miernu tachykardiu,trosku rychlejsie jej bilo srdiecko ale na kontrole to uz bolo fajn.ja som k doktorovi opat objednana teraz na sobotu doobedu.ty sa kedy chystas? zatial sa maj

ibi
16. dec 2008

ahoj Mimi*to je super,ze aj Ty chodis k nemu! Zvazovala som este Dosedlu, ale obaja su zlati. Ja som s nim dohodnuta na piatok okolo 14tej, ale nerada tam chodim cez tyzden v takom case, ma toho vacsinou dost... My zase vraj mame trosku viac plodovky, hranicne pasmo, tak dufam, ze to je ok. Prvy krat mi to povedal v 36tt. Inac sa este necitim na porod...stale niekam chodim. Co Ty? Co myslis, bude to 27eho?

mimi16
17. dec 2008

dobre ranko ibi.tak ja sa len modlim aby to nebolo neskor nez toho 27-meho. ........a som na tom asi podobne ako ty.vcera som napr.stravila v optime asi styri hodky.priatel do mna potom huci ze sa mam setrit.ja som mala od zaciatku bezproblemove tehu, ziadne nevolnosti ani ine tazkosti, akurat ma stve ze som pribrala cez 20 kg a to nemam pocit zeby som sa prejedala.takze zatial pokial vladzem tak si to este uzivam,nechce sa mi cely tyzden trcat doma.potom ked pride babatko sa nasedime.vsimla som si ze si tiez z kosic.ak ti to nevadi tak z ktorej casti? papa

suntalka
17. dec 2008

mimi, nic si tych kil nerob, ja som pribrala 27kg. isla som z 50 na 77 a ku koncu uz som sa nevladala nosit, ved to bol vyse 50% prirastok na hmotnosti... ale dnes ma ema 3 tyzdne a ja vazim 60kg, a do leta je este casu dost 😉

mimi16
17. dec 2008

suntalka tak dik za povzbudenie.dufam ze po porode pojdu nejake kilecka dole a nebudem stale ako slon. ☹

ibi
17. dec 2008

mimi, tak to je super, ze mas take vzorove tehu 🙂) urcite aj porod bude taky! ja som v 13-15tt bola v nemocnici pretoze som krvacala, nastatsie to bolo uplne mimo babo, ale aj tak som sa bala...nastastie ako prislo tak odislo 🙂 Inac tiez pekne tehu, ziadne nevolnosti, nic. Pribrala som 12kg a musim povedat, ze urcite papam viac nez predtym a aj ine jedla...takze to je zrejme individualne a mozno sa mne bude tych napr. 4kg zhadzovat ovela horsie nez Tebe nakoniec nejakych 10kg... hlavne, ze si ok a babo tiez 🙂 Ja byvam na KVP a Ty? Ja by som bola rada, ked mala nepride na svet do toho 29teho, nech uz pocka do napr. 2eho januara, nech je o rok maldsia 🙂) ale to asi nenaplanujem xixi Prave sa chystam do mesta, ideme este pozriet nejake darceky a kupit mini stromcek do detskej, nech tam ma svetielka ked sa narodi 😉 A ako planujes rodit, tiez Ti odporucil Dr epidural? A naordinoval spontanny porod 😀 Ozaj a nehovori Ti nahodou vzdy pri vysetreni z dola, ze "budeme lahko rodit"??? Je zlaty.

mimi16
17. dec 2008

ahojky ibi.tak dufam ze dobre nakupite.ja som po vcerajsej optimovskej prechadzke dost unavena, tak len lezkam pri telke. ......no neverim, aj ja byvam na kvp.tak ked budu nase princeznicky na svete,mozme spolu kocikovat. 🙂 ja som s lekarom zatial uplne spokojna,zda sa mi taky kludas a velmi mily.zatial mi o lahkom porode nevravel nic,ale uz sa ma pytal na epidural.zatial este niesom rozhodnuta na 100 percent ze chcem,tak mi vravel ze pocas porodu sa mozem rozhodnut,ak tie bolesti nebudem zvladat...inak si uz zbalena? ja uz hej.co si vsetko beries? mne sa zda ze toho treba dost, nie ako niekedy, ked mi mama vravela ze isla len s kabelkou.tak papa zatial.

ddmoxy
17. dec 2008

halooo....tak ako?mate vela prace s babatkami?

cil
17. dec 2008

Ahojte, my sme prisli z porodnice vcera 🙂 vsetko tam bolo super, moj lekar mal dovolenku, rodil ma iny, ale bol tiez perfektny. A na vizitach boli vsetci komplet super, ochotni odpovedat na otazky a pod.
Sestricky boli tiez fajn, podobne aj detske sestry a lekarky.
Dalsie dieta chcem urcite rodit zase v Saci.

ddmoxy
17. dec 2008

gratulujem.....aj ja nedam na Sacu dopustit.....a kto ta rodil?a co babo?

cil
17. dec 2008

Rodil ma dr. Toth, bol skvely, citila som k nemu doveru, vedel, co robi. Babika dobre, kojim, takze je to fajn, dufam, ze to pojde ajdalej. Teraz spinka a ideme ju trosku umyt. No, v podstate sa este zabehavame, takze som tu len na skok, niekedy snad popisem viac. OK? Zatial pa, drzte sa vsetky.

dartka17
17. dec 2008

ibi, mimi16..ja mam termin 29.12. takze sa tam mozno stretneme..bolo by to fajn, keby tam bol niekto znamy...citim sa, ani neviem ako to popisat, caka ma to prvykrat...takze su to take veeeelke obavy z toho vsetkeho...
Kocky, mozem sa opytat v poslednych dnoch ste pocitovali caste pohyby? Moj maly je posledne 2 dni nejaky zaspaty ci co. Mna opat vytrapila 2dnova migrena...len som sa modlila, aby som k tomu vsetkemu este aj nezacala rodit. 🙂 Uz z toho som bola dost vycerpana.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre