Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

lilly
31. máj 2009

siu, Lendak je moj doktor, aj ma odrodil, lebo mal prave sluzbu 😵 no bianocka, on urcite nema nieco po tridsiatke, ale po styridsiatke a atestaciu ma urcite tiez dlhsie.. nepomylila si si ho s dakym? Napr. s Luptakom?
siu, ked si chces Lendaka dohodnut k porodu, neviem, ci je iste, ze ta pride odrodit, kedze on ma aj svoju ambulanciu v Turni - tam je v pondelok, utorok a piatok.. vo stvrtok je v Perine tusim a kazdu stredu v Saci.. potom tam mava este nocne a soboty, nedele.. inac je super..

cka
31. máj 2009

Bianocka...neboj, do nicoho ineho sa uz nezmestim, iba do dvojo siat, jedne ryflove a druhe take trojfarebne kadejake, ake sa teraz nosia tricka, saty a tak. Takze pohoda. A vlasy mam hnede, po ramena, nosim stale v cope a nosim okuliare. Cierne tenke ramiky. 🙂

Ja by som asi tiez sa sla uistit, ze ci je vsetko ok, ak by som mala pocit, ze by to mohla byt PV Bianocka, takze v pohode. Radsej ist raz zbytocne ako neskoro, nie??

Inak, s tou zahou, vyborne su na to tablety TALCID, ak ich potrebujes, jednoznacne si kup, do 3 minut ulava. Mna pali cele tehotenstvo, takze ja si takto ficim jedna radost. Ale este mi pomaha mlieko, takze skusam najprv mlieko, a ked nezaberie, tak Talcid to isti. Odporucil mi ich Dosedla. A mozu ich aj tehotne, je to tam napisane.

Vcera sa mojej kamoske narodil syn, co ma termin somnou 10.6. v BA, jooj, ale jej zavidim, ze to uz ma za sebou. Takze prve dieta v partii uz mame, a teraz sa caka, kedy to bude u nas. Som zvedava.

bianocka
31. máj 2009

Jeeej Lilly, dik za upozornenie, fakt som myslela Luptaka 😀 No vidis, nie len ze mam sklerozu na tvare, ale uz aj mena sa mi pletu, uz som radsej ticho 😀 😅

traktor
31. máj 2009

ahojte, bianocka, to je v tehu normalne nic si s toho nerob 😀 😀 , mna zajtra caka kontrola, tak som zvedava, ze co a ako...ja som v teme julovky a uz sa zacinaju rodit babetka, nejak skoro mi to pride / asi tie zmeny pocasia, ci co/

siu3333
31. máj 2009

ja poznam osobne Lendaka,lebo ked som cakala simonku tak ma mal odrodit ale to som uz pisala,ale nemohol prist,lebo bol vtedy v perine...a ja som chodila k nemu do perina...
to palenie uz na nervy a tiez pijem mlieko ale niekedy zaberie len na par minut a potom opet,,,dnes som aj zvracala je mi hrozne 🤐 🤐 🤐 😖 😖 😖 😖

a ten nas znamy hovoril aj o Luptakovi ale on,ze tiez ma ambulanciu mimo saci..

neviem sa rozhodnut medzi Lendakom a Dosedlom.....

cka
1. jún 2009

Ahojte kocky.....stale 2v1, stale nic, iba vcera bolesti chrbta, a potom akosi presli. V noci uz ani nespim, iba tak bdiem, to bude asi priprava na staranie sa o babo ked sa narodi. Ale kedy sa narodi??? 🙂)

traktor
1. jún 2009

ahoj cka, neboj narodi sa 😀 😀 ... ja posledne noci tiez nespim, / zaspim na hodinku natvrdo a tot vsjo/., boky ma bolia jak fras.. uz chcem rodit 🙂 .dnes idem za dosedlom tak uvidime , ze co...

siu3333
1. jún 2009

tak vam sa to uz krati urcite uz pojdete rodit....asi najhorise je to cakanie na to 🤐 🤐 🤐 🤐 daj vediet ze co nove traktor ci tam nahodou uz neostanes...

a este beriete si aj podlozku pod babo?

traktor
1. jún 2009

ja beriem tie podlozky co pod seba / 3 ks/ inmac vraj aj davaju , ale pre istotu beriem, a pre maleho mam tensiu deku... tak uvidime, dnes sa chcem na vsetko popytat, ze co treba, lebo ze tam prerabaju, tak ci netreba nieco naviac....., keby daco tak napisem

bianocka
1. jún 2009

Ja to iste, tiez stale 2v1 😀 Tiez nemozem spat, len cumim do stropu na hodinky (vacsinou zaspim cca o 3tej az 4tej a cca 2x idem potom este na wc...), boky ma bolia tiez nenormalne, lebo inac ako na bokoch spat ani neviem (teraz vidim, ze nie som jedina 😠 ), chrbat permanentne... K tomu mi je casto na odpadnutie a niekedy aj na vracanie.

Traktor, Ty si len pekne este pockaj, ved termin mas o 3 tyzdne 🙂 My s Ckou by sme mali skor 😀

Siu, ja by som sa asi rozhodla pre Dosedlu na Tvojom mieste, kedze Lendak ma ordinaciu a moze sa stat, ze nebude moct prist... Aj tak sa mi zda, ze kazdy doktor v Saci je dobry, na nikoho som este staznosti nepocula 🙂
A Luptak ma tiez ordinaciu, to je pravda, jedna moja zamestnankyna k nemu chodi, ze vraj je inac velmi zlaty.

Aku podlozku mas na mysli? Ja beriem deku...

siu3333
1. jún 2009

myslim tie detske podlozky ked idete prebalovat babetka tak date pod babo aby vam nechtiac nieco neopisalo,,,,niekto to pouziva na kupanie,ze na to daju babo kym osusia.. 🙂 🙂 🙂

som zvedava ktora z vas pojde skor rodit 😵 😵 😵 😵

siu3333
1. jún 2009

ked sa nebudem vediet rozhodnut tak to necham na nahodu,,,vsak na poradnu mozem chodit aj ked nebudem mat lekara vybaveneho vsak?no od toho 36 tyzdna samozrejme

traktor
1. jún 2009

ja na chrbte nemozem vobec spat, potom sa mi velmi zle dycha, brusko tvrdne... vcera som si este dopisovala s julovkami, ze ja nemam problem v noci s wc, ze ja som v tomto v pohode, a tuto noc som bola4x curat... 😀 , takze uz aj ja mam vsetko co ostatne... mne je zle hlavne ked je velka zmena pocasia / teraz raz prsi, raz svieti slnko/ a pred 4 dnami som vecer aj vracala... no ale co uz to vsetko patri k tehu, / to aby sme nezabudli, ze sme tehu/ tak uz len vydrzat, ved to mame za par...

cka
1. jún 2009

bianocka...presne tak, najpvr my dve, a potom traktor a tak siu...poporiadku pekne, nepredbiehat. 🙂))

Ja pekne spim na boku, potom ma bolia klby jedna radost, ale niekedy sa zobudim aj na chrbte, ale v pohode, nic sa nedeje, male je kludne. Len niekedy vecer bud sa jej scikutka alebo potahuje za pupocnik, no v pravidelnych intervaloch mavam sklbanie brucha, neviem, z coho, ale vtedy nespim ani za svet.

cka
1. jún 2009

zienky, ja by som aj vam povedala, ze coho som kolko zbalila do porodnice, ale ked ja som sa balila uz asi pred troma mesiacmi, tak ani neviem, ci mam vsetko...a je to v aute, ktore chodi hore dole po KE, takze sa uz nepamatam co mam a co nemam....co uz 😎 😎

traktor
1. jún 2009

dobre tak ja uz stojim v rade poslusne hlasim 😀 😀 , tak ja som zbalila.... 3 podlozky pod seba, 3 gatuse z klekarne pratelne, 3 gatuse ako pre stare babky 😀 , ponozky, zupan 2 nocnekosielky, 1 pyzamo, podprsenky, vlozky do podprsenky, 3 baliky poporodnych vloziek, pohar, lyzicku, kozmetiku, pero, sobasny list, nabijacku, fotak, hreben, slapky, slapky do sprchy, uterak a osusky, pre babo jednorazoveplienky, 3 bavlnene plienky, ciapku, tensiu deku, vlhcene obrusky, hracku, cumlik, a bubchen kozmetiku v miny tasticke a noznicky na nechtiky.. dufam, ze som nezabudla nic

jjeanny
1. jún 2009

Ahojte baby, tiez sa chystam rodit v Saci, tak verim , ze bude vsetko OK 🙂 veci uz mam pomaly nakupene .. uz len drobnosti.

Siu - mame podobny termin porodu .. ja som 8.7., tak sa mozno stretneme

siu3333
1. jún 2009

ahoj jjeanny tak to ano asi sa stretneme,,,a zacnes chodit do poradne do sace ?v tom 36 tyzdni?budes mat vybaveneho doktora ci das na nahodu ako ja....

traktor
1. jún 2009

ahoj, a u koho budes rodit,ci este nevies?

siu3333
1. jún 2009

kde chodis teraz na poradne?jjeanny

bianocka
1. jún 2009

Tak Vam napisem aj moj zoznam:

3 ks kojenecke podprdy
5 ks jednorazove nohavicky (ale este si chcem dokupit tie sietovane)
odsavacka
2 ks podlozky na matrac (doma mam 10, neskor manzel donesie)
3 ks nocne kosele
1 ks pyzamo
1 ks zupan
1 bal (20 ks) nemocnicne vlozky (dalsie balenie donesie manzel)
1 par papuce (este asi dokupim aj nejake do sprchy, zatial nemam)
5 parov prsne vlozky (ked bude treba, tiez manzel donesie)
1 ks tmavy uterak
1 ks velka tmava osuska
2 pary ponozky
vankus pre mna
2 ks bavlnene plienky
1 par rukavicky
1 ks cumel
2 ks ciapocky
1 par ponozticky
1 ks mala deka
plysacik

kozmetika (zubna kefka, pasta, voda; olej na brucho; suchy sampon; normalny sampon; sprchovaci gel; Lactacyd gel; zazracny teglik; nosne kvapky; Venus na holenie+gel; masticka na bradavky; fen; kefa na vlasy; Lecitin na tvorbu mlieka; gumicky a sponky do vlasov; jednoraz.plienky; vlhcene obrusky; puder pre babo; Sudokrem na zapareniny)

A este si chcem kupit ten Dermo Chlorofyl.

A vidim, ze som zabudla nabijacku, nieco na pisanie a citanie a sobasny list 😀 To sa mozem pustit do hladania, lebo ani neviem, kde je.

No a oblecenie pre babatko mam pripravene, ale prinesie manzel az na zaver.

> Jjeanny, u koho budes rodit, uz vies?

> Cka, tak Ty si dobre v predstihu, ze 3 mesiace zbalena 😀 Mna az tato posledna sobota konecne prinutila sa zbalit, ked som sa bala, ze unika plodovka a ze si ma tam nechaju 🙂 Aj to sme veci nezobrali so sebou, ale nechali doma 🙂
Inac to ckanie mam aj ja, to najviac neznasam ☹ To uz radsej nech kopne 😀

haasa
1. jún 2009

Ahojte, aj ja sa pridavam ku vam 🙂 Budem rodit v saci, termin 6.7. Chodila som do poradne k Luptakovi....velmi dobry lekar...
Siu...kedy ides prvy kra do poradne do sace?

jjeanny
1. jún 2009

U koho budem rodit, to necham na nahodu, nikoho nevybavujem ani tam nikoho nepoznam.
Siu - Ano , do poradne asi az od toho 36.tyzdna, moja terajsia doktorka - Jelenkova vravela, ze skor je aj zbytocne,ze oni su radi , cim neskor zacnes chodit do poradne v nemocnici,v ktorej chces rodit,tym im to viac vyhovuje 🙂 ci co.
Zatial som tam bola iba na USG a prietoky v 33tt. u dr.Dosedlu , velmi super chlapik, podla mna , ludsky, vtipny.

Haasa - cakate prve?

Len mi nie je jasna este jedna vec,ci od toho 36tyzdna,kedy mame zacat chodit do poradne, sa treba objednat u niekoho konkretneho, ci to kde vlastne tam treba ist? Nakolko som v tej nemocnici bola zatial iba raz a to uz u spominaneho dr.Dosedlu, to bolo v hl.budove, 3poschodie...tak neviem,ci su tie poradne na jednom mieste,ci to uz bude inde, no poradte 😲 🙂

siu3333
1. jún 2009

jjeanny je to tam ale ked vystupis s vytahu tak ides do lava a je tam taka miestnost a tam su poradne,,,ja idem tiez v tom 36 tyzdni a to bude o dva tyzdne,,zajtra mam poslednu poradnu u svojej gynekologicky a potom skusim sa opytat ako to je ci sa treba objednat alebo len prsit,ale ani neviem ktore dni robia poradne ci kazdy den?v stvtrok idem k Lendakovi a opytam sa ho ako to je,lebo on tam chodi kazdu stredu do sace a bude vediet my povedat ci sa mam objednat,alebo nie..ak chcete tak vam dam vediet....ja som sa pytala dosedlu ked som bola na prietoky ze kedy mam prist a povedal ze 36,tyzdni.

tak asi sa tam stretneme tri ja haasa a jjeanny 😵 😵 😵 😵 😵

jjeanny
1. jún 2009

dakujem siu, cize dolava .. no ked som tam bola na tie prietoky,som sa cudovala,co je tam tak vela ludii .. niekolko stranok dozadu som citala,ze tam clovek stravi aj cele doobedu,ze treba prist vybavena jedlom a pitim pre istotu .. to hovorim o tych poradniach v saci.
Siu ty si rodila prve babo tiez v Saci , ci inde? Ja budem prvorodicka,tam mam aj obavy, niekedy sa v noci prebudim,ze BOZE .. ved o chvilu to tu bude a budem maminou 🙂
A jasne,daj vediet, co Ti povedala potom Lendak. Ja mam poslednu poradnu u svojej doktorky az 16.6.

siu3333
1. jún 2009

ano do dolava a maju pravdu ja si tiez pametam kopec ludi a niekedy sa nasedis,lebo ked maju porod,alebo nieco vazne tak ten lekar ktory robi poradne odbehne a ty musis cakat...

ano rodila som v saci,a tiez som mala obavy ze boze ako to zvladnem a v pohode,,jasne,ze niekedy mam nervy ale to je normalne kazdy ma svoje dni a aj nasa simonka,,,teraz ju mam doma uz asi dva tyzdne lebo mala anginu tak sa dost nudi a kazdy den sa pyta ze kedy uz budeme mat babetko 🙂 🙂 🙂 tesi sa na neho a to som rada...predsa jej je lepsie ked je v skolke lebo ma nejaky rezim a domov pride vycerpana...ale to je uz na inu temu. 😀 😀 😀 😀

odkial si jjeanny?cize teraz si v ktorom tyzdni?ja idem este 9 juna k mojej na odber krvi a to bude posledna navsteva ...

jjeanny
1. jún 2009

Pozerala som si tvoje fotoalbumy, ako by ti z oka vypadla - dcerka 😵
Takze si , predpokladam bola spokojna so Sacou,kedze ides rodit zas tu . Chodila si este pred prvym porodom aj na nejake predporodne kurzy? Ja som sa spamätala az prednedavnom,doteraz som drvila na statnice .. ze by mi bodol aj nejaky takyto kurz , ale jediny co som nasla na nete bol v MC Stonozka,ktory bol uz v polovici,tak uz bolo neskoro.
Preto mam obavy,ci sa budem vediet postarat o babo,budem asi v soku z toho, kojenie,prebalovanie atd. viem sice,ze to pride samo automaticky, ale tak aj tak 😕 Male babo v rodine nemame ani nepamätam kedy nejake bolo..preto nejak skusenosti s detickami nemam.
Si si platila aj nejaky nadstandard v saci? Epidural? Neviem, mozno si uz aj pisala o tomto .. ale nezaregistrovala som..
Teraz som 34/5. Doktorka mi najprv urcila termin porodu 23.jul ale kedze som si nepamätala PM presne,tak neskor ultrazvuky ukazali 8-9.jul
Ja som z KE, ci chces presnejsie? 🙂 A ty si?

siu3333
1. jún 2009

bola som spokojna,ale aj kvoli tomu,ze je to najblizsia nemocnica...nechodila som na ziadne kurzy,ale ja mam este mladsieho brata mala som trinast rokov ked sa narodil a moja mama musela nastupit do prace cize som sa starala o neho ja po skole,,preto som nemala problem s prebalovanim,kupanim a tak,,,,a do kojenia sme sa po case dostali,,zaciatky su tazke,,,,ale je to krasne obdobie 😵 😵 😵 😵

neplatila som si nic pred tym,ale teraz by som chcela nadstandard,,,izbu kde su dve mamicky..a epiduralku nie,lebo ja sa toho bojim...

ja som s dediny od sace asi 15 km vola sa Chym,je to pri Perine skor poznaju Perin ako chym,lebo su tu tie rybniky....

jjeanny
1. jún 2009

Juuj,tak to mas fajn .. to si v starostlivosti o babo bola ako "doma" 🙂
Ja sa citim ako take nemehlo .. ale verim, ze bude dobre.
Tiez by som chcela nadstandard, 2-3maminy .. sama zas urcite nie,to clovek nema ani s kym pokecat 😎
A co strava v Saci?

siu3333
1. jún 2009

ako vsade...bud zemiaky alebo ryza a mäso skoro vzdy na rovnaky sposob...ale mne velmi chutila biela kava a tesim sa na to aj teraz 😝 😝 😝 😝 😝

sama urcite nie,lebo by si nemala s kym kecat a dobre je ked si viez vymenit nejake nazory a rady...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre