Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

vladkapri
7. feb 2012

no ja som mala skúsenosť,že som mala na izbe olavskú,ale bola celkom milá taká 20 ročná žabka a potom prišli na druhý deň, také zlaté babenky 🙂

vladkapri
7. feb 2012

a ešte sme mali aj netopier a to nemá každý na nadštandarte 🙂)))))

14petulka88
7. feb 2012

@vladkapri no ja proti slusnym cistim nic nemam ale take osadnicky ... dakujem pekne :D

vladkapri
7. feb 2012

no to áno aj také tam boli,ale chválabohu boli v druhej izbe

elli333
8. feb 2012

kočky ja sa chcem podeliť o skúsenosť z nadštandartnej izby v šaci,aby sa niektorej mamičke nestalo to čo mne.čo sa týka pôrodu a starostlivosti v šaci tak som bola nadmieru spokojná takisto s novými nadštandartnými izbami, sú nadherné.Bola som na izbe pre dve mamičky a postieľku pre dcérku som mala rovno pod oknom. Bohužiaľ sa nám tam ale stalo to že asi 2-3dni po mojom pôrode mi na izbu priviedli spolubývajúcu mamičku po cisárskom reze,v izbe bolo hrozne horúco a prišlo jej zle,moja dcérka spinkala v postieľke,ked doktorka zbadala že tej druhej mamičke prišlo zle vybrala moju malú z postieľky a odniesla ju na chvíľu na novorodenecké a otvorila okno,neskôr okno zavrela a dcérku mi priniesli spať a znova uložili do postieľky pod okno,sladko spinkala tak aj ja som nachvíľu zažmúrila oči.Pri tej druhej mamičke bol jej partner...ked som sa prebrala cítila som že je akási zima,cez tie záclony čo sú tam som hned na okno nevidela ale po chvíli mi došlo čo sa deje,partner mojej spolubývajúcej otvoril okno pod ktorým spala moja malá 2dňová dcérka...podotýkam že bol január a vonku veru teplo nebolo,rýchlo som ju z postieľky vybrala ale bolo neskoro. Odvtedy sú s dcérkou problémy,nespinká,má soplíky a teraz sa jej to stiahlo na uško...najprv som tomu neprikladala význam myslela som si že nespinká lebo má reflux alebo je extrémne nespavé dieťa,kým mi ju nevyšetrili a nezistili že má zapálené uško pretože mala dlhodobo hlieny.Takže mamičky v izbách strážte si či vám nejaký bezohľadný ľudia neotvoria okno na bábatko. Mne nevadilo že to okno otvoril ale mohol aspoň povedať buu..otváram okno vezmite si dcérku z postieľky to by ho nezabilo.Teraz sa kvôli tomu ja musím dívať nato ako moja malá plače od bolesti ☹

daniela02
8. feb 2012

@elli333 mala si mu nieco povedat, ja som mala podobny problem, ale s tym ze moja spolubyvajuca, mala pri sebe cele trojclenne osadenstvo rodiny, cele dni, a neboli velmi tichy a uz vobec spolocnesky, ona bola tretorodicka a ja po cisaraku, prvu noc jej dcerka preplakala, cize som si neodychla a od druheho dna tam mala rodinu nonstop

noellia
8. feb 2012

baby ja som tiez bola na nadstandardke izba c2 za 40 eur jednopostelova, je tam aj taky velky rozkladaci gauc, a mne povedali hned ako sme tam prisli ze ak chce manzel moze ostat tu somnou a moze spat na gauci za priplatok 12 eur, kedze som mala doma synceka tak to nebolo mozne ale kazdy den zamnou chodil, maleho dal starym rodicom zatial na postrazenie a on prisiel okolo 13 tej a odisiel vecer okolo 23tej 🙂 bolo dobre lebo mi pomahal ked to bolo najhorsie lebo ja som mala komplikacie a velmi som si to cenila ze tam mohol zostat somnou na taky dlhsi cas, takze vyhoda je v tomto, nevyhoda ze si tam sama a nevies nikomu ani len ceknut, ale ja som ocenilo skor to aby bola pri mne moja rodina a takto mi to skor aj ubehlo, drzim vam dievcata velmi palce aby ste to maly aj vy cim skor za sebou.

adka.b.
8. feb 2012

ahojte dievčata...tak ja zajtra idem na prijem ... a v piatok ma čaka sekcia ... všetkym ktore to tiež maju za pár---držim silno plačeky 🙂

jankaba1
8. feb 2012

Ahoj, ja som sice rodila v Saci v r.2000, no bola som velmi spokojna..Doktor sa volal Suchomlyn , asi ukrajinec a sestricka Dasa..

alla24
8. feb 2012

@adka.b. budem drzat palce nech to zvladnes a hlavne nech je babo ok a zdrave. Som aj v celku zvedava kedy to uz pride aj na nas. Na dalsi tyzden uz startujeme 40. tyzden a dufam ze prenasat moc nebudeme lebo som uz dost zvedava na malu 😵

adka.b.
8. feb 2012

@alla24 jasne..a mozno sa aj ozaj vidime..daj vediet..ja budem mat notebook u seba 🙂 pa

teleranka
9. feb 2012

@adka.b. drz saaaa, budeme na Teba mysliet!! a tesime sa na info a na fotku babatka 🙂

vladkapri
9. feb 2012

ahoj adka.b. a pri kom budeš rodiť? A ideš na nadštandart?

silvulik10
9. feb 2012

Ahojte kočky. Chcela by som sa Vás opýtať ako to funguje, môj doki mi povedal, že od 35tt sa chodí už týždenne do nemocnice. Čo tam všetko musím absolvovať? Síce ešte neviem či pôjdem normálne alebo sekciou. K tomu sa má vyjadriť kardiológ ☹ nakoľko mi našli niečo na srdci. Ďakujem 🙂

yyyyanula
9. feb 2012

Ahojte maminky a budúce maminky 🙂 Ja som v Šaci ležala tri mesiace, resp. 13 týždňov pred pôrodom. Na gynekologickom oddelení som bola veľmi spokojná, sestričky boli úžasné, a tam mi stačila obyčajná izba, teda nie nadštandardná, no pravdou je, že bola oveľa oveľa väčšia ako izba na popôrodnom. Tam som bola dve noci, ledva sa tam dalo pohnúť, 4 nasekané postele a medzi nimi postieľky, v noci sa ťažko dýchalo, bolo veľmi teplo a kvôli bábätkám sa okno neotváralo. Ja som sa po pôrode doslova učila chodiť, a keď mi manžel chcel doniesť veci na izbu, sestričky ho nepustili.

Čiže ja som sa veľmi tešila, keď som sa dostala na nadštandard - 2 posteľová izba za 15 eur. Výhodou je, že môžete prijímať návštevy na izbe, a má Vám kto postrážiť bábo, napríklad keď potrebujete ísť do sprchy. Podľa mňa je to lepšie byť na izbe ešte s jednou maminkou. A čo sa týka lekára - v Šaci sú dobrí takmer všetci muži, ja osobne by som pri žene nerodila. Mňa odrodil doktor Dosedla, a určite pri ňom budem rodiť aj druhé bábo. Je naozaj super, síce pri kontrolách bol vtipný, ale pri pôrode bol veľký profesionál. Vôbec ma nestrihal, ani nešil. Odporúčam 🙂

adka.b.
9. feb 2012

@vladkapri ahoj..ano som na nadstandarde novom a rodit budem pri prim.Richnavskom 🙂

adka.b.
9. feb 2012

@teleranka dakujem a jasne dam hned nejake foto 🙂

gabkazabka
9. feb 2012

@adka.b. ahoj,citam,ze zajtra ta caka sekcia....drzim velmi palce,nech vsetko dopadne dobre 🙂 Mna caka prijem 19.2 a 20.2 sekcia a tak by som sa ta chcela opytat,v com spociva priprava na sekciu....davali ti uz klystir?A ako je to s cenou tej izby?Ked to zdvihli na 50 eur....tak manzel na noc kolko priplaca?ja som totiz zo SNV a planujem asi aj manzela na izbe....a o kolkej mas zajtra sekciu?Chces epi,alebo celkovu narkozu?a ako je to s izbami na novom nadstandarde?Su preplnene?Alebo v pohode su aj volne?Dakujem za odpovede 🙂

adka.b.
9. feb 2012

@gabkazabka ahoj...klystir ti daju bud vecer alebo skoro rano...ja si dam rano o 5tej...cena 1postelovky je 50 a myslim ze manzel priplaca 12 eu za noc..zajtra mam sekciu rano o 7,15hod..a budem mat celkovu narkozu..izby su dost ziadane ale zavisi od toho co bude volne ked dojdes alebo po pripade si skus rezervovat ale že to velmi nechcu... pekny vecer

littlebaby
9. feb 2012

@adka.b. a preco mne nedali klistir?? len som nesmela jest 12 hod pred operaciou

vladkapri
9. feb 2012

No mne dávali klystír ráno okolo piatej. Potom som bola na 8,30hod objednaná na sekciu ,ale začali ma robiť až o 9,00 a malý sa narodil 9,34hod. Ja som bola len v spinálnej sekcii a bolo to super. Predtým (8 rokov do zadu )
som mala celkovú . A lepšia je tá čo som mala teraz. Tak držím pršteky a držte sa papa 🙂))

adka.b.
9. feb 2012

@littlebaby neviem..ja som aj vecerala a rano idem o 7,15 ... pri dcere som tiez nedostala klystir...ale to nebola planovana sekcia a budem mat celkovu narkozu...

katkarv
9. feb 2012

@adka.b. drzime palce 🙂 Potom daj vediet 🙂

katkarv
10. feb 2012

baby neviete ako by som sa mohla skontaktovat z dr.Olsavskym?Mate niektora email nanho alebo cislo do ambulancie? 🙂

alla24
10. feb 2012

@katkarv A coze si sa rozhodla prave pre Olsavskeho? Ja by som skusila zavolat na ambulanciu - cislo mas na webe a opytala sa ako sa mozes s nim spojit. Pripadne ak pojdes osobne do sace na kontrolu tak sa popytaj sestriciek a chod rovno za nim 😉

katkarv
10. feb 2012

@alla24 ja ho poznam z videnia a aj trosku osobne este z Roznavy.Sice som pri nom nerodila,ale chodil na vizity a tiez ho tie co pri nom rodili chvalili.Bol aj u nas ked nam poistoval dcerky.Uz som nasla to cislo,skusim mu zavolat na tu ambulanciu.

jljz911
10. feb 2012

@piacere Ahoj ja mam tiež planovany porod mam prist v pondelok o 7 mej do šace chcem sa ta opytat ty si mala epidural ?Dalo sa to vydržat tie bolesti?A sa mi zda že dlho si rodila ...a mažel alebo priatel bol cely čas v menocnici s tebou??? Dakujem ti za odpoved

littlebaby
10. feb 2012

@jljz911 Ja som si radsej vybrala spinal ako epidural , planovany cisarsky trva tak 20 min , a v porodnej sale nesmie byt nikto s tebou, mynzel bude cakat vonku moze ta potom prist na chvilu pozriet na jisku na ktorej si 24 hod po cisar a potom ta presunu na izbu kde uz su normlane navstevy

viki_k
10. feb 2012

ahojte. Ešte do pôrodu mám čas (júl 2012), no tak zbežne čítam názory na nemocnice...Viac menej som rozhodnutá rodiť v Šaci... Počula som že v starej nemocnici dieťa ukážu otcovi na chodbe - medzi dverami :( a návštevy sa prijmajú na chodbe pri výťahu :( Ako je to s návštevami keď si nezaplatím v Šaci nadštandard, ale budem na obyčajnej izbe? Je tam nejaká miestnosť kde sa dá sadnúť a byť aj s návštevou aj s dieťaťom? Keď na obyčajnú izbu návštevy nepúšťajú...

littlebaby
10. feb 2012

@viki_k ahoj aj ja mam termin jul 2012 tiez v saci 🙂 a na obyc izbu pustaju navstevy ale len pocas navstevnych hodin ale normalne moze prist na izbu 🙂 ale ked mozem zober si aspon v starej casti nadstand. dvojku to je asi 15 eur

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre