Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

alla24
10. feb 2012

@viki_k ano je tam taka miestnost alebo vstupna hala, neviem ako to nazvat. Ale v saci je aj nadstandard za 10 eur co nie je az tak vela a manzel moze prist k tebe 😉
@jljz911 takze uz aj ty to budes mat za sebou a my stale len cakame. Ale tak pevne dufam ze toho 15 by nam mohla nasa mala urobit radost a zvlast tatikovi lebo bude mat narodeniny 😵 Tak drzim palce nech ste ok.

kepassa
10. feb 2012

ahojte maminky, priznam sa, je toho tu strasne vela popisane a nemam cas to vsetko precitat aj ked sa budem snazit najma posledne strany kedze mi to pride aktualnejsie co sa tyka odpovede na mojej otazky
su niekde na nete odfotene tie nove nadstandartne izby v Saci?
totiz manzel je policajt v Saci a casto chodievaju s odsudenymi do nemocnice a od neho viem, ze prerabali 3.poschodie a su taj aj nove nadstandartky cena sa pohybuje do cca 40 eur ak dobre viem. Chcela by som sa dostat k ich foto na nete pripadne popisu co vsetko je zahrnute v cene. Aj ked je pravda, ze by som bola radsej an izbe s 1 maminou ako uplne sama. Dakujem vam za info 🙂

alla24
10. feb 2012

@kepassa v novej casti je aktualny cennik taky: Dvojpostelka 35 eur, jednopostelka 50 eur a apartman 70 eur 😉 Izby su perfektne, mas tam uplne novu kupelnu, tv, rychlovarnu kanvicu, chladnicku tusim a postelku s baldachynom 😉

alla24
10. feb 2012

@kepassa na strane 282 mas fotky

kepassa
10. feb 2012

@alla24 dakujem za info

@alla24 vdaka idem pozriet

piacere
10. feb 2012

@jljz911 epidurál som nemala, lebo som nechcela. Ani nebol potrebný, cítila som len tlaky, ktoré sa dali predýchať. O pol ôsmej večer mi lekár prepichol vodu, dostala som klystír... nastúpili slabé bolesti. O deviatej mi dali oxytocín (bolesti silnejšie)... rýchlo som sa otvárala... Pred pol jednou som už šla na pôrodnú sálu. Malý sa narodil na tri kontrakcie, bez nástrihu. O 0.45 bol na svete...

Držím palce 😉

noellia
10. feb 2012

Ahojte baby moze mi poradit mamicka co mala podobny problem? nedavno sme prisli domov z porodnice uz 2 tyzdne bude mat moj maly, boze ako ten cas leti, 🙂 a teraz ma take bolave jedno ocko, ked zaspinka a sa zobudi ma ich zlepene, a take zltkaste z nich vyteka, iba to jedno ocko ma, nasa pediatricka akurat tento tyzden odcestovala tak som jej ani zavolat nevedela , tak mu to utieram harmancekovym cajom ale zatial som nezbadala ze by sa to zlepsovalo ☹ , dufam ze to nieje nic vazne,.

jljz911
10. feb 2012

@piacere Dakujem pekne lebo o tej epiduralke sa tolko napisalo že až ....každy tu bolest znaša inač aj samotny porod...a dost ma to povzbudzuje že aj bez nej sa to da vydržat...strach s porodu je prirodzeny ale dufam že to zvladnem ....a ešte ohladom toho porodneho času to možem prist v pondelok rano a porodim až niekedy v noci??

mexico_16
10. feb 2012

Baby co ste zazmluvnovali Dr. kedy ste sa mu ozvali ? V 36tt ? Ci skor ? Robil Vam on ctg a utz ? Dakujem 😉

mexico_16
10. feb 2012

Baby videl niekto apartman ? Ako vyzera ? Dakujem

piacere
10. feb 2012

@jljz911 nooo ja som mala nástup do pôrodnice poobede o jednej. Tak mi kázal prísť Dosedla, jemu začínala nočná smena o pol ôsmej večer. Cca do pol tretej 😅 so mnou sestrička len papiere spisovala... neviem, ktorý lekár ma vyšetril, dal zospodu tabletku (vraj na prípravu pôrodných ciest)... a do pol ôsmej som ležala na vzdychárni (aby tabletka nevytiekla) bez akýchkoľvek bolestí a čítala časopis 😅 Až o pol ôsmej sa to začalo hýbať, keď prišiel Dosedla... ako som písala.... vyšetril, prepichol vodu, dali mi klystír... potom sprcha, monitor... o deviatej večer mi napojili oxytocín, infúziu... to som už len stála, aby malý lepšie zostupoval. Dosedla ma chodil kontrolovať cca každú hodinku a ručne ma otváral (bolelo to neskutočne, ale strašne to pomáhala k rýchlemu otváraniu). Pred pol jednou som už šla na pôrodnú sálu, kde ma ešte na stole dali na bok, lebo malý nebol dorotovaný... Vonku bol rýchlosťou blesku 😅 , Dosedla ma nenastrihol. Trošku som sa natrhla, ale mala som cca 3 stehy 😀, ktoré vôbec a nikdy necítim. Ja som epidurál nechcela hlavne kvôli finančnej stránke... ale u mňa fakt nebol potrebný. Možno je to aj tým, že som pred pôrodom mala každý mesiac počas mrchy také bolesti, že som sa škrabala po stene... takže mne tie bolesti pripomínali mrchu... ja som mala hlavne silné tlaky, ktoré sa v pohode dali rozdýchať... ale jasné... každá žena má iný prah bolesti, jedna nevie ani ako sa otvorí, druhá sa trápi dva dni... takže ja som za to, aby si mala podpísané poučenie z ARA pekne v tehu knižke a ak by to bolo potrebné, tak sa môže pichnúť... ja som bola na poučení... ale nevyužila som ho 🙂

mexico_16
10. feb 2012
cervena_ciapocka
11. feb 2012

@noellia v pôrodnici mala jedna mamička tiež podobný problém a nosila bábo sestričkám a oni mu to čistili a kázali je potom kúpiť nejaký roztok na to v lekárni. Skús zavolať do Šace, isto ti radi poradia 🙂

alla24
11. feb 2012

@piacere fuuuha, tak taky podrobny rozpis mi ani moc dobre nerobi 😅 To ja som teda stastna ze som sa pre epi rozhodla lebo aby sa niekto vo mne tak hrabal, rucne ma otvaral tak tam asi skolabujem. Normalne som vdacna svojmu lekarovi ze sme to nechali na prirodu a porod mi vyvolavat nebude kym to nebude nutne... Ono fakt zalezi asi na zene aka je a aky ma porod. Ja teda dufam ze to zmekneme rychlo ale to epi si asi tak na 90% dam. To si radsej polezim na normalnej izbe ale za toto rada zaplatim 😀

denne73
11. feb 2012

@noellia ahoj moja harmanček v žiadnom pripade nie. Čista prevarená vodičky tým mu to vytieraj uvidiš polepši sa. Držte sa 😉

denne73
11. feb 2012

@jljz911 držím palce
😉

jljz911
11. feb 2012

@piacere super tak celkom ti to zbehlo ....viem že to ručne otvaranie boli mne to robil na poslednych dvoch kontrolach a povedal že ako prvorodičke mi to len pomože že vie čo robi aj ked to je neprijemne ...tak ti pekne dakujem za podrobny opis aspon viem čo ma čaka... 😲 😀

jljz911
11. feb 2012

@alla24 to ručne otvaranie robi pre dobro prvorodičky ...vraj to velmi pomaha už na kontrolach mi to urobil 2 x a vraj to urychli prvorodičke vela veci aj ked to je neprijemne ..nič nie je bez bolesti ked z dola ma vist cele babo .... 😲

jljz911
11. feb 2012

@denne73 Dakujem velmi pekne 😲 😀

anpolia
11. feb 2012

@noellia. Moj syncek ma presne to iste s ockom,zo zaciatku sme to tiez vytierali harmancekom,prip. cistou vodou ale to nezaberalo,detska doktorka nam dala na to pamykon kvapky ktore tiez nezaberali, takze sme skoncili u ocnej dr.a dostali ine kvapky, po tyzdni sa to tiez extra nezlepsilo.najnovsie popri tych kvapkach cistim ocko repikom a mam pocit ze sa to o dost zlepsilo aj ked uplne vyliecene to este nie je.myslela som si ze sa nevyhneme preplachuslznych kanalikov ale snad to chce trpezlivost.dolezite je stale pretierat ocko ked je zahnisane tak dufam ze ti ten repik zaberie.drzim palce!

zuzla80
11. feb 2012

@noellia urcite nie harmancek, ten to este zhorsuje ale repik. My sme na to dostali ocny framikoin kvapky ophtalmo septonex. Deticky po porode to bezne zvyknu mat, aj my sme mali, ale nastasie tato kombinacia zabrala a nemuseli sme k ocnemu ani na vypach. Drzim palce nech to cim skor prejde

daniela02
12. feb 2012

@piacere ako si si vybavila dosedlu? Lebo kazda sa to tu pomaly pytame,len odpovede chybaju,sla si v 36 tyzdni na prijem a tam si povedala alebo si sla skor za nim? To je aj otazka na ostatne baby,ale hlavne na rie,ktore tam nerobia,nemaju znamosti a su cezpolne,ako ste riesili vy doktora a jeho vyber? Dakujem za odpoved

piacere
12. feb 2012

@daniela02 chcela som sa s nim osobne dohodnut v 30tt, ked sa ide na prve prietoky, ale akurat tam nebol, tak som mu napisala mail, ze by som chcela pri nom rodit. Odpisal mi, ze sa mu mam prist ukazat v 33tt, ze nech mu este zavolam a dal mi cislo. Od toho 33tt som uz chodila na kontroly pravidelne aj k nemu... Volal si ma. Znamost v sacu nemam, byvam cca 50km od sace... Ide to aj bez tlacenky 🙂 staral sa o mna na 110% 🙂

katusskaa
12. feb 2012

@daniela02
@piacere rovnaky scenar to malo aj u mna, nikoho tam nepoznam, napisala som mu na mail a on mi urcil termin, kedy mam prist prvykrat za nim do sace.

teleranka
12. feb 2012

@piacere ahoj a ako casto si k nemu od toho 33tt chodila?

jankaroy
12. feb 2012

@mexico_16 a vies aj ceny ?, lebo ja som v saci rodila v oktobri 2010 a vtedy nadstandard na 2 postelovej stal 15 euro na den, a 1 postelovej 30 euro na den. Zaujimalo by ma o kolko isla cena hore, vyzera to luxusnejsie.

littlebaby
12. feb 2012

@jankaroy jednopostelova 50 € apartman 70 € a 2 tusim 35 €

jankaroy
12. feb 2012

@noellia my sme mali ten isty problem v porodnici aj doma, hned na prvej navsteve nam pediatricka predpisala kvapky do ocka, ale uz si bohuzial nepamatam na nazov a po par dnoch mu to preslo.

piacere
12. feb 2012

@teleranka prvýkrát v 33tt a od 36tt až do konca pravidelne raz do týždňa.

jankaroy
12. feb 2012

@littlebaby no pekne, tak aby som uz teraz zacala setrit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre