Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bambina
16. dec 2011

@luci79 teda, nadherne su tie izby. skoda, ze som to nestihla, ja som rodila v oktobri.

14petulka88
16. dec 2011

@bambina Napodobne 🙂 tiez oktobrovka 🙂

luci79
16. dec 2011

@noellia dakujem za gratulku 😵... rodila som normalne, planovany porod 😵
@katusskaa ano na modrej sme boli....trafili sme sa..kedze som sa 'ubytovala' este pred porodom, ale pohlavie sme nevedeli 😵...no to by bolo suer takto rodit a ostat potom aj v tej izbe....takisto to bolo v UK, porod aj zotavenie na jednej izbe 😉
...my sme tiez teraz nestihli nadstandart porodnu izbu, ale ja som aj tak vacsinu casu bola s mm...kedze som sa s oxycitinom prechadzala po chodbe s mm a potom som uz rovno sla na porodnu, kde mm hned nabehol...a poord sa zacal...len po porode ho poslali asi na hodku prec, pretoze tam mali dalsi porod...ale co uz 😉
a so sluzbami po porode nemam ziadne negativa...vsetko bolo na jednotku!!! 😵
kedy si rodila?

katusskaa
16. dec 2011

@luci79 ja na mikulasa vecer, a domov sme isli v nedelu 11.12.

katusskaa
16. dec 2011

@luci79 inak aj ja som mala planovany porod, to sa teraz nejako rozmohlo 🙂

luci79
16. dec 2011

@katusskaa no tiez sa mi vidi, ze uz vela zien ma planovany porod...ale mne to celkom vyhovovalo...mohla som si vsetko naplanovat aj doma 😵

katusskaa
16. dec 2011

@luci79 ano, je to fajn, hlavne ak uz doma mas starsie dieta a v KE ziadnych starych rodicov ako my. ale mne ciastocne aj kvoli tehu cukrovke dr naplanoval o cca tyzden skor. este napis ze tiez dr Dosedla🙂

luci79
16. dec 2011

@katusskaa to mas pravdu, ze je to lepsie si vsetko naplanovat...ja mam sice starych rodicov, oboch, z KE, ale predsa mi doma ostavali moji chlapi 😵...ja som rodila u Vargovej....skvela to zena a porodnicka 😵

noellia
16. dec 2011

baby pri planovanom sa robi klystir|, a musi sa hospitalizovat este den predtym?

rabiva
17. dec 2011

@luci79 Luci a ako to funguje s babetkami? deticky su na novorodeneckom tam nedaleko porodnych sal, ako je teraz ten "stary" nadstandard, alebo vyrobili aj nove novorodenecke pri tych VIP izbach? viem ze ked tam bola gynekologia, vzadu bola JISka...? ci babetka nosia cez tu dlhu chodbu az na VIPku, este ked nie su na roomingu?

@noellia ja som mala tiez "planovany" a lezala som uz 2dni predtym na gynekologii... myslim ze to zavisi od toho, ak budes mat dohodnuteho dr ten si ta naplanuje na urcity den a cas, kedy mas prist... ak nemas dohodnuteho, ides rodit ked to na teba pride 😅 😅 resp., ak si uz po termine a nie a nie porodit, v poradni ti daju nejaky termin a porod vyvola sluzbukonajuci dr.... teda opravte ma ak sa mylim 😉

cervena_ciapocka
17. dec 2011

@noellia ak máš rodiť prirodzene tak podľa klystír určite áno. Ja som prenášala vyše týždňa a tiež mi povedali, že keď nič tak v daný deň ráno sa mám hlásiť. No ale neviem, či by ma riešili hneď v ten deň alebo až na ďalší. Ja som konkrétne došla ešte skôr, ale nič sa v podstate nedialo a až ráno prišla veľká vizita a tá rozhodla čo ďalej, jednej babe hneď pustili plodovku, mne dali infúzku a už sa len čakalo. A pred tým nám dali klystír.

luci79
17. dec 2011

@rabiva novorodenecke je v tej istej casti....hned oproti mojej izbe bolo novorodenecke... takze babatka netreba nikam nosit, vsetko je tam 😵

noellia
17. dec 2011

som myslela na planovany cisarsky, prvy som chcela normalne prenasala som 10dni, a rodila som 20 hod.vtedy som mala vsetko klystir oxitocin infuzie, epi a predsa to neslo normalne. preto sa pytam lebo som otom niekde citala ze ked zena ma ist na planovany cisarsky tak sa hospitalizuje este 1 den predtym, tak neviem, ked pojdem na vysetrenie mozem sa tam spytat ,? lebo ked som bola pred 2 rokmi tak kazdy lekar sa ponahlal a nic som sa nestihla spytat.

teleranka
17. dec 2011

@noellia budes mat planovany cisarsky?

noellia
17. dec 2011

teleranka, tak este som sa otom nerozpravala s lekarom kedze prvykrat idem v pondelok sa hlasit do sace ale moja lekarka mi napisala do knizky ze sc kvoli ustavicnym problemom pocas celej tehu, bola som kvoli tomu aj vypisana, takze si myslim ze ked mam take problemy a naviac aj velke babo normalne ist asi nemozem. neviem ale od vcera sa mi to aj zhorsilo troska, brucho mi uz tvrdne od 20 tydna , sice vtedy to nebolo az take bolestive ale teraz mi uz kazdu hodinu stiahne poriadne niekedy ani chodit neviem a este k tomu aj ta bolest v jazve takze kvoli tomu si myslim ze to budem mat takto, mozna sa mylim stat sa moze vsetko 🙂

katusskaa
17. dec 2011

@rabiva ano je tam mini baby box, tak to volaju sestricky🙂) cize ozaj vsetko je tam. aj fototerapia kvoli zltacke, my sme to vyuzili.

teleranka
17. dec 2011

@noellia joj moja, to je neprijemne... napis potom prosim, ako si dopadla na poradni, co Ti povedali a ktory lekar ta vzal...ja mavam podobne problemy, o tvrdnuti brucha a krcoch a bolestiach viem svoje :( mne napisala sekciu neurologicka, do sace idem vo februari ked budem 30tt a som zvedava, na kedy mi naplanuju cisarsky...na ktory den, ktory tyzden..dost mam z toho obavy :((

teleranka
17. dec 2011

@katusskaa co je to mini baby box? a ta fototerapia kvoli zltacke? pustaju tam este miminkam do usiek hudbu, ako niekedy?

cervena_ciapocka
17. dec 2011

Baby ešte mi napadlo 🙂 ako píšete, že sestričky boli milé, tak to áno, v podstate každá robila čo mala a mala som naozaj pocit, že sa snažia.
Ale stala sa mi aj taká vec, to bola asi sestrička zo šestonedelia, taká vysoká a staršia. Neviem či to bolo ráno skoro, či večer a doniesla nám teplomer aby sme si zmerali teplotu. Jedno bábo bolo akurát napapané a potrebovalo grgnúť tak plakalo. Moje už začínalo byť nesvoje lebo chcelo papať. Prišla pozbierať teplomery. A radila mamičke plačúceho bába čo a ako aby malé neplakalo. Do toho začalo už aj moje parádne spievať. Ja som sa ho len snažila najprv upokojiť lebo ako ináč nakojíte plačúce dieťa. Ona si myslela, že tiež potrebuje odgrgnúť a začala na mňa, že to ho musím tak hore zobrať a na seba a bla bla, no proste ma nepustila k slovu, aby som jej povedala, že malý je hladný a keď videla, že nerobím, čo mi káže, tak len čosi zamrmlala a urazene odišla. No nemala som z toho dobrý pocit 😕

katusskaa
17. dec 2011

@teleranka to oni tak volaju nove novorodenecke, lebo je to ozaj mini🙂) pre malo babatiek. a fototerapia je kvoli zltacke, ano, moji obaja sa museli "opalovat", starsi dlhsie, az 130 hodin, mladsiemu stacilo 12. a hudbu neviem, ani som sa na to nepytala.

katusskaa
17. dec 2011

@cervena_ciapocka oni to myslia v dobrom, len kazda ti da svoju radu🙂) a kazda mozno aj inu🙂) netreba si z toho nic robit, ved ty vies aka je situacia. ked spominas teplomery, my sme dostali kazda svoj digitalny, a sestricka sa len prisla opytat ci sme si merali, alebo nam to cez den pripomenula. v podstate, ak si dobre spominam, o 5ej ma zobudili len raz, rano po porode, kvoli sprche a tak. inak sa snazili nechat nas trocha vyspat.

cervena_ciapocka
17. dec 2011

@katusskaa ja viem, že v dobrom 🙂 ale ma ani k slovu nepustila a sa urazila 😅 😕 skôr ako som jej stihla povedať, že malý plače lebo je hladný, tak bola preč.
No vtedy v lete asi toho mali všetci dosť, lebo často som mala pocit, že nič nestíhajú. A pravdu povediac na tej 4ke nebol žiaden pokoj. Stále nejaká sestrička niečo, stále za inou mamičkou, ruch na chodbe ... Len raz nám jedna sestrička z novorodeneckého sama ponúkla, že im môžeme doniesť bábätká aby sme sa vyspali aspoň trochu 🙂

noellia
17. dec 2011

teleranka, ja viem ze to je velmi neprijemne, jasne dam vediet ako to bolo, som povedala manzelovi nech je tam somnou lebo od prveho porodu som neak velmi bojazliva a placliva, tak nech pre istotu je tam somnou,🙂
ja tiez chodim na neurologiu kvoli chrbtici aj mi lekarka hovorila ze ak sa to nezlepsi tak nech mam prist a ona mi da odporucanie na cisarsky , lenze moja lekarka ma ubezpecila ze to pojde aj bez toho, ale teraz neviem ci som nespravila chybu, tak ak pojdem v pondelok spytam sa tam a ak nie tak este stale im mozem ten papier doniest. aspon dufam. lebo cas sa krati , ..

teleranka
18. dec 2011

@noellia porad sa a uvidis. a chapem aj to, ze si bojazliva a placliva, som na tom rovnako. :( ale uvidis, aka budes ocarena, ked uvidis nove izby 🙂 hned sa budes tesit 🙂

wcela
20. dec 2011

ahojte zenicky...tak mna prepustili v sobotu,bola som na planovanej sekcii,maly sa narodil 12.12...je zdravy..pravidelne papa a spinka,takze sa velmi tesime 🙂 s nemocnicou som velmi spokojna,bola som v tej novej casti na izbe c.6...doktori,setricky-vsetko velmi ochotni a mili 🙂 ...takze damy teste sa...aj ked budu bolesti...je tam velmi pekne a ja by som sa urcite rozhodla pre tuto nemocnicu aj druhy krat!!!!

noellia
20. dec 2011

Wcela gratulujem k malickemu, nech pekne papka a pribera a robi len radost,
Baby no konecne som bola na poradni prvykrat, noo vam poviem posedela som si🙂 bola som tam rano okolo 8 mej a domov som isla 14.00 , som si myslela ze uz sa sediet viac neda 🙂, takze coho som sa obavala je tu, mam velmi tenku jazvu z prveho porodu ani nie 3mm, dr mi oznamil ze ak by nastupili kontrakcie maternica sa roztrhne, takze hned mi napisal na papier ze sa to ukoncuje cisarskym rezom, este nemam termin na planovanyu sc ale mozna ze o tyzden mi to uz daju vediet, tie izby som este nevidela a kedze bol velky zhon a malovali prave cakaren tak som sa aj pozabudla spytat ci sa daju dopredu rezervovat tie izby, no neva nabuduce 😀 , ale inac tiez som bola prekvapena ze kazdy bol velmi mily, aj ta mlada dr co ma vysetrovala, takze zatial som spokojna aj ked sa velmi bojim ci mi to vydrzi do konca.

katkapapacova
21. dec 2011

@noellia ahoj dopredu sa nedaju, aspon tak mi bolo povedane

noellia
21. dec 2011

Katka , ahoj, aha noo tak potom nic, budem len dufat ze bude neaka ta izbicka volna🙂

teleranka
22. dec 2011

@wcela gratulujem k syncekovi 🙂))) napises detaily? ako to prebihealo od zaciatku do konca..pls... dakujem pekne 🙂

noellia
23. dec 2011

baby ak mam termin na 24 januara kedy mi mozu tak naplanovat sc ? lebo primar mi nic nehovoril a ja sa velmi bojim, vraj ak by nastali kontrakcie nevydrzala by maternica a roztrhla by sa, neviem preco mi uz nedali termin,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre