Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

majusa29
27. apr 2014

@antonye prvý pôrod som mala v Tv a nebola som vôbec spokojná, bolo to ťažké a vtedy som si povedala že už nikdy viac. Jedno dieta stačí, ale nikdy nehovor nikdy a ked som otehotnela tak som si povedala že určite nechcem rodiť v Tv. Ja chodím k dr. Falatovej, zatiaľ som spokojná. Ona aj s prednostom mi povedali že môžem rodiť aj normálne hoci je zadočkom a ja som súhlasila no teraz už váham, je to vyššie riziko pre dieta, tak to ešte zvažujem.

antonye
28. apr 2014

@majusa29 Predsa len su to odbornici, takze ked ti poradili, aby si rodila normalne, urcite vedia, co robia a vsetko bude OK 🙂

zsuzsuka
28. apr 2014

ahojte maminky, chcela by som sa opytat, ked mam gynekologicku, ktora rodi na Rastislavovej v Kosiciach, a chcela by som rodit u Dr.Dosedlu, ako postupovat? Chodit cele tehu k svojej, a v poslednych tyzdnoch zajst do Sace? Alebo ako?
Velmi pekne dakujem za odpovede...

majusa29
28. apr 2014

@zsuzsuka No podľa mna by si od 36.tt mala chodiť k dr pri ktorom chceš rodiť. Dovtedy ku svojej, alebo ak si si nie istá tak zavolaj Dosedlovi a spýtaj sa priamo jeho.

bonnie1
28. apr 2014

@zsuzsuka normalne budes chodit k svojej a od 36 tyzdna do porodnice kde chces rodit. moj rodil v MI a ja som chcela v Saci. som napisala panovi primarovi email a on mi odpisal kedy mam prist na poradnu od toho 36 tyzdna 🙂

zsuzsuka
28. apr 2014

@majusa29, @bonnie1 velmi pekne dakujem za odpovede... 🙂

chumar007
29. apr 2014

Ahoj Tehulky, chcela by som sa opytat, ktory dr. ma poradnu v piatok? Idem bud. tyzden prvy krat. Dakujem 🙂

chumar007
30. apr 2014

Baby prosim niektora dajte mi vediet, Kto ma v piatok poradnu v Saci? Diky

chumar007
30. apr 2014

Joj a ked vas mozem este poprosit, kolko sa plati za ten prvy USG v saci?

antonye
30. apr 2014

@chumar007 plati sa 6 euro za komplet preporodnu poradnu

chumar007
30. apr 2014

@antonye dakujem pekne, a nevies nahodou kto ma v piatok poradnu? viem, ze su tam vsetci dobry, ale nemam velmi dobru skusenost s Tothom a nechcela by som na neho natrafit 🙂

levuscik
30. apr 2014
antonye
1. máj 2014

@chumar007 no tak to neviem, oni sa tam dost menia a striedaju....ozaj neviem 🙂

chumar007
1. máj 2014

Skoda.aj tak vdaka...no nevadi necham sa prekvapit 😉

luciajass
1. máj 2014

@ateirneh no nechcem oponovat, ale ja som bola na predporodnej prirpave minuy tyzden. Dali mi zoznam co si mam priniest a vsetky veci co si opisala, tam boli. Cize tie podlozky, vlozky,pribor atd si treba priniest.

antonye
1. máj 2014

@luciajass su na tom zozname aj veci pre babatko?? myslim oblecenie...

luciajass
1. máj 2014

@antonye na zozname je, ze do porodnice pre dieta len plienky a obrusky na ritku a potom oblecenie na odchod domov. konkretne: body, plienky, postolky, ciapka, rukavice, ponozky, dupacky + autosedacka. Dalej zoznam pokracuje pre zimne babo.
pre teba: nocna kosela 2ks(ak nebude vhodna na kojenie dostanes nemocnicnu), zupan, uterak2ks + mensi na rannu hygienu, mydlo, zubna kefka a pasta, hreben, papuce, slapky do sprchy, ponozky , poporodne gatky 5ks, kojenecke podprsenky 2ks , vlozky do podprsenky, mast na bradavky, toaletny papier, poporodne vlozky, jednorazove podlozky do postele 4ks.
Ja som si aj pribalila vlastny pribor, pohar salku, odsavacku mlieka, chranice bradaviek, bavlnene gatky, klasicke vlozky na cestu domov autom, nafukovacie koleso, sampon na vlasy(sprchac ti netreba, kvoli pripadnej nastrihnutej hradzi)-celkovo hygienicke potreby. + caj pre kojace matky, kavicku(mam nizky tlak a stale pijem salku denne), nejake susienky. no a este 2-3 ks platenych plienok-to mi poradili zname, co tam rodili, na zozname nie su.
+ este doklady si nezabudni vratane sobasneho listu, alebo zapisnicu o urceni otcovstva.

tak verim, ze som nic nezabudla a ze som pomohla. tie pocty kusov su moje, ktore mi poradili v zdravotnickych potrebach aj zname z vlastnych skusenosti.

Takto som zbalena ja. Termin mam osledny maj, ale tak sa zda, ze to asi bude skor,pretoze nas chlapcek je uz 3kilovy a pomalicky sa otvaram. Uz aj klesol dole do porodnych ciest. Lekarka povedala, ze je vacsi o 9 dni. Tak som sa radsej uz pripravila.
🙂

antonye
1. máj 2014

@luciajass super, dakujem velmi pekne 🙂 viac-menej prevaznu cast z tych veci uz mam aj ja zbalenu, len som si nebola ista s tymi vecickami pre babatko, ci to daju oni alebo mam doniest vlastne.....ja mam termin v polovici maja....maly je uz tiez dost velky, no u mna sa nedeje nic, asi sa mu u mna v brusku paci 😎 no ja uz nevladzem a najradsej by som bola, keby to bolo uz aj hned.... tak sa mozno v nemocnici aj stretneme 😉

luciajass
2. máj 2014

@antonye nemas zaco. ako to, ze ti ten zoznam nedali, ked mas termin skor ako ja? to si musela byt aj skor na prvej poradni. Ja ked som tam sla, tak som mala na papieriku otazky a pani doktorka mi na ne velmi ochotne odpovedala..a prizvukovala, ze nech sa hlavne vela pytam, aby som bola potom istejsia. Ja som si porodnika nezaplatila. Nie je to potrebne a ani tam ziadneho nepoznam, cize by mi aj tak bol cudzi. Kamosky mi odporucili, ze ak budeme s manzelom vidiet, ze porodnik je mrznuty ci neochotny, treba mu povedat, ze sa budeme revanzovat po porode..a vraj to bude ok..no ale zatial nemuseli podplacat porodnika ani jedna..davali obalky z vdaky, alebo vobec a vsetko bolo v poriadku.
Celkovo su chlapci vacsi ako dievcatka..takze tato vaha je uplne normalna. Mam troska respekt pred tym porodom..teda porodit vacsiu hlavicku bude fuska..ale tak si hovorim, ze lepsie vacsie babo, ako malicke, ktore by slo do inkubatora. Tak sa drz 🙂

pima21
3. máj 2014

Ahojte baby, prosím o info, či v šaci nechávajú bábätko mamičke celú noc ako tu spomínal niekto.v diskusii. pred pár rokmi nám bábo po kúpaní priniesli večer o 21.00 hod a potom ho odniesli cca o 23.00 hod. znovu nám ho doniesli ráno o 6.00 hod tj. Nezostávalo na izbe v noci.... Ďakujem.

miriama11
3. máj 2014

@pima21 ahoj prvu noc ti babatko asi zoberu ale potom bude s tebou aj na noc.beru ich na kupanie a potom donesu spat.

pima21
3. máj 2014

@miriama11 ok ďakujem. Tak to asi zmenili odvtedy.

oktoberka
4. máj 2014

baby a rodite niektora aj pri primarovi Richnavskom?aky je?

miriama11
4. máj 2014

@pima21 napriklad mojej spoluleziacej zobrali 2noci po sebe lebo som prisla ja a aby som sa vyspala.

ateirneh
4. máj 2014

@luciajass Rodila som v decembri 2013 a tie veci mi dali 😒 , tak sa asi nieco zmenilo

luciajass
5. máj 2014

@ateirneh no je mozne, ze sa nieco pomenilo. Ale je to smutne, ze si cely zivot platim zdravotku a tieto zakladne veci si mam priniest. Hm

luciajass
5. máj 2014

@oktoberka Richnavsky je prednostom kliniky. Primarom je Dosedla. Podla mna je jedno kto ta odrodi, kazdy z nich je odbornik a vsetci su v pohode 🙂

linduska2014
5. máj 2014

ahoj baby. pocula som dobre ohlasi na tuto porodnicu. tak sa chcem opytat. akym sposobom sa tam rodi? je tam nejaky lekar, ktory je za proridzene porody? da sa dohodnut co chcem a co nechcem? akcpetuju to? diky moc.

lu17
6. máj 2014

@majusa29 nedá mi neodpisat Ti... Pokiaľ máš bábo otočené zadockom, je to riziko pre dieťa a aj pre Teba môže byť pôrod ťažší... Takze radšej sekciu ako sa trápiť, resp mať strach z toho čo bude..
A takto Ti povedali Dr? veď akonáhle je indikácia na sekciu, tak ju robia...

kuratko82
7. máj 2014

baby ktora mate termin okolo 30teho maja? ja len ze koho mozem ocakavat v porodnici 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre