Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jjeanny
21. feb 2012

@adka.b ahoj, a stare nadstandardy su v akom pomere? kolko izieb po 10,15 Eur?
@teleranka , na koliky tak, ako vravis plus mozno dat pozor na stravu, co jes .. aby ho nenafukovalo, moj syn nastastie tym netrpel, ale je to individualne, doktorka nam odporucila rektalnu rurku, keby nahodou ...

any395
21. feb 2012

@lucon PFP (psychofyzická príprava) na pôrod sa koná 1x za týždeň, každé stretnutie trvá 2 hod:
1.časť teoretická - prednáška podľa poradia (praktické ukážky, nácvik zručností)
2.časť gymnastická - tehotenská gymnastika-cvičenia tonizačno-relaxačné, uvoľňovacie,
tehot.strečing,dých.cvičenia,psychická príprava,cviky aj na fitloptách

Najvhodnejšie je začať navštevovať kurz od 18-20.týždňa tehotenstva, aby mamička stihla vypočuť všetky cirkulujúce prednášky z edukačnej časti PFP a taktiež priebežne nadobúdala fyzickú kondíciu potrebnú k pôrodu.Veľmi dôležitou súčasťou predpôrodnej prípravy je nadobudnutie postoja k tehotenstvu a pôrodu ako k normálneho fyziologickému procesu každej zdravej ženy.
Témy prednášok PFP: význam a cieľ PFP, životospráva,výživa, zmeny a záťaž v tehotenstve, pôrod-alternatívy, popôrodné obdobie - starostlivosť o bábätko (kúpanie, balenie, ošetrovanie, dojčenie – prikladanie, technika dojčenia, starostlivosť o prsníky - laktačná kríza, celková sebaopatera v šestonedelí, riešenia najčastejších problémov a bôlikov 🙂

Okrem týchto pravidelných stretnutí organizujeme aj jednorázovú predpôrodnú prípravu, ktorá je určená pre samotné tehotné ako aj pre blízke osoby k pôrodu (napr.otecko, sestra...) a koná sa cca 33.tg. pred termínom pôrodu (ide o prednášku a ukážky - Všetko o pôrode - všetky fázy pôrodu, čo je dôležité vedieť, pomoc blízkej osoby, ako pôrod zvládať vlastnou aktivitou, polohovanie, celkové uvolnenie... tešiť sa 😉 a dať predpoklad jeho zdarnému priebehu, prednosti prirodzeného, nemedikalizovaného pôrodu)
Po absolvovaní tejto prípravy obdržia prítomné osoby potvrdenie o absolvovaní.

lucon
22. feb 2012

@any395 dakujem pekne, premyslim si.

erikaika2011
22. feb 2012

@katusskaa ja som ozaj rada, ze aspon tuto vakcinu vynechali. ale celkovo som sa rozhodla, ze svoju malu nedam ockovat vobec - ziadnou vakcinou. urcite radim vsetkym mamickam nastudovat si stranku www.slobodavockovani.sk. je tam toho o ockovani napisane dost a pravdupovediac, nic pozitivne. ak si precitate nejake pribehy, tak vam budu behat zimomriavky po chrbe, alebo skor slzy po licach. je to tam aj podlozene roznymi faktami. je ozaj na zvazeni - zodpovednosti kazdeho rodica ako sa k ockovaniu postavi...

erikaika2011
22. feb 2012

@any395 ja by som skôr mala záujem o tú jednorázovú prípravu, nakoľko bývam skoro 70 km od Šace. som v 31. týždni, tak neviem, či to dovtedy stihnete zorganizovať. ale určite by som to brala... 🙂

katusskaa
22. feb 2012

@erikaika2011 mam podobne myslienkove pochody, mozno nie vsetky, ale niektore by som rada vynechala, len je potom problem so skolkou, tam ti musi pediater potvrdit ze mas vsetky povinne ockovania, inak ti nemusia dieta vziat

erikaika2011
22. feb 2012

@katusskaa ee nie je to pravda, aj o tom tam pisu, nastuduj si to. lekarka ti ma napisat ci je dieta sposobile nastupit do skolky. podla vyhlasky nejde o ockovania....

katusskaa
22. feb 2012

@erikaika2011 podla vyhlasky mozno nie, na nasom tlacive, myslim v skolke kam ho chcem dat, je aj veta o ockovaniach - lekar ma potvrdit, ci ich dieta ma.

katkarv
22. feb 2012

@mexico_16 dakujeem 🙂

mexico_16
22. feb 2012

@katkarv Rada som pomohla 🙂

erikaika2011
22. feb 2012

@katusskaa na tej stranke je pekne vysvetlene ako treba v takychto pripadoch postupovat...

katusskaa
22. feb 2012

@erikaika2011 dik, pozriem, viem o tej stranke, ale zatial ju nechcem nejako do detaiov studovat, len sa vystresujem. ale legisltivu kuknem.

alla24
22. feb 2012

@erikaika2011 to ako chces povedat ze ak sa rohodnem dat dieta zaockovat som nezodpovedny rodic??? Ako to iste si zase mozu mysliet rodicia o Vas co nedavate ockovat. Osobne si myslim ze toto cele ohladom ockovania - neockovania je CHORE a na tomto fore je tu o tom kopec tem kde sa kazdy len hada. Kto chce nech ide a cita. Je to individualne rozhodnutie kazdeho rodica a nie ci som alebo nie som zodpovedny rodic.... 😠 Ja uz mam dost a aspon tato tema mi bola zarukov kludu.

alla24
22. feb 2012

zarukou kludu 😉

any395
22. feb 2012

@erikaika2011 ak by bol väčší záujem o prípravu blízkej osoby k pôrodu (5-6 párov), nie je problém zorganizovať prípravu aj do 2-3 týždňov, aby ste to ešte stihla -vcítila sa a precvičila niektoré veci 🙂

teleranka
22. feb 2012

@alla24 kočka ako to s tebou vyzerá? drobčekovi je stále dobre v brušku? neotváraš sa?

katusskaa
22. feb 2012

@alla24
@erikaika2011 baby nehadajme sa, tuto temu som zacala ja, lebo sa niekto pytal na vakcinu proti TBC. patri to inam, suhlas. co rodic, to nazor, prve dieta mam zaockovane, a pri druhom nam hned prve ockovanie sposobilo komplikaciu, cize "zi a nechaj zit"

erikaika2011
22. feb 2012

@alla24 prepac, asi si ma zle pochopila, vobec som nechcela povedat, ze kto da zaockovat dieta, je nezodpovedny rodic. to vobec nie.myslela som to tak,ze je to na zvazeni a ze urcite by zodpovedny rodic mal mat dostatok informacii, aby sa vedel spravne rozhodnut.

alla24
22. feb 2012

@teleranka no nic. Dnes som bola aj na kontrole a nic. Teda ak do nedele nic tak v pondelok vyvolavacka ☹ Inak je tam teraz dost plnka tak dufam ze ked to na mna pride bude aspon jedna postel volna. vraj maju plne aj jedno aj druhe oddelenie. Tak dufam ze do pondelka sa to "vyprata" 😀

alla24
22. feb 2012

@katusskaa
@erikaika2011
baby ja len ze aspon tu neriesme ci ockovat alebo neockovat. Uz teraz mam z toho plnu hlavu a chcem tejto teme nechat cas nech to vo mne dozrie aby sa clovek aj vedel lepsie rozhodnut 😉 😎

daniela02
23. feb 2012

@erikaika2011 stranka je jedna vec a realita druha, netreba sa riadit stale tym co pisu na nete

daniela02
23. feb 2012

@erikaika2011 poviem ti to takto, ano pocula som aj v mojom okoli o par pripadoch, ze mali po ockovani ranku alebo zdurenu uzlinu, ale nebolo ich viacej nez pozitivnych reakcii, ja si myslim, ze je to naozaj individualne a ja sa v momente ockovania spolahnem najma na svojho pediatra, ktory podla mna chce pre moje dieta to naj, my sme boli tiez ockovane aj nekojene niektore a zijeme a sme zdrave

daniela02
23. feb 2012

@alla24 drzim prsty, nech babatko uz putuje za maminkou a aby si chytila dobru izbu 🙂

silvulik10
23. feb 2012

Ahojte kočky, tak ja som tu nová 🙂 Momentálne som v 30tt, v pondelok idem na ultrazvuk k Dosedlovi. Mám problémy s tepom, pár dní mám už aj tlak nad 140/90 a dokonca mi našli defekt na srdci. Takže super. Pribrala som doteraz cca 7 kíl, okolo brušška mám113 cm, čiže obrovské. Prvé bábo som tiež rodila v Šaci, ale pred 10 rokmi, takže sa musím trošku oťukať z Vašich príspevkov ako to tam teraz chodí. Zatiaľ to nemám potvrdené na 100%, ale pravdepodobne kvôli tým problémom budem musieť rodiť cisárskym čoho sa veľmi obávam. Takže toto je asi v skratke.
Všetkým mamičkám, ktoré už máte svoje ratolesti pri sebe gratulujem, prajem veľa zdravíčka. A kočkám čo sme v očakávaní veľa síl a ľahký, bezbolestný pôrod 🙂

daniela02
23. feb 2012

@silvulik10 nemusis sa bat, cisarak sa da zvladnut, ja som na druhy den po nom chodila, jazva sa mi zahojila super a sil ma prave dosedla, teraz ju mam taku , ze mi ju ledva vidno, lepsie ta ochrannit,akoby sa ti malo nieco stat pri prirodzenom porode

anicka9
23. feb 2012

Baby čo máte teraz termíny pôrodov, chcela by som sa opýtať, čo všetko beriete do pôrodnice? Nemyslím tým veci čo bude treba pre bábo, pre mamičku, na hygienu. Mám na mysli napr.koľko ks z jednorázových podložiek, popôrodných vložiek...a tak ďakujem 🙂

silvulik10
23. feb 2012

@daniela02 Ďakujem daniela trošku si ma ukľudnila. Prvé som mala prirodzene pred 10 rokmi, rodil ma Dr. Tóth. Mám len obavy z toho tlaku a začali mi opúchať prsty na rukách a aj nohy ☹ A to ma ešte čakajú 2 mesiace. Dúfam, že to vydržíme.

silvulik10
23. feb 2012

@anicka9 Ahoj Anička, ja som si práve dnes kúpila 3 podložky, tie väčšie /1ks stál 0,49 Eur/ a dva balíky tých vložiek po 20ks, vložky do podprsenky, a aj tie jednorázové sieťkované nohavičky. Dokopy som nič nekúpila a platila som skoro 17 Eur.

katusskaa
23. feb 2012

baby tam vam aj daju, za zaciatok mi dali aj vlozky, podlozky chodili menit, zalezalo aj od sestricky co mala sluzbu. mala som svoje podlozky, ani som nepouzila, a vlzoky maju oni lepsie, vzdy som si pytala, kym som krvacala silnejsie. bavlnene plienky si vezmite, ani nie tak pre babo, ale pre seba - kvoli mlieku, neviete ci hned budete moct pouzit podprsenku.

silvulik10
23. feb 2012

@katusskaa Ďakujeme Katka za info 🙂 Tie bavlnené plienky viem, práve dnes ich idem žehliť. Tie veci sú napísané v zozname, tak preto si ich chystám. Čo ak vychytím akurát takú sestričku, ktorá nebude ochotná mi to dať ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre