Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zuzla80
13. júl 2012

@sunny15 opat sekciou :-/ jazva po prvom cisarskom nieje dostatocne vraj hruba a je otazne ako by sa spravala pocas kontrakcii. Moc ma to netesi, ale nemam na vyber. Okrem toho sa druhy porod po prvom porode cisarskym nemoze vyvolavat, tak by to na mna muselo prist normalne, ale aspon do toho 39tt inak uz akutne sekcia.

@majdolena na stranke nemocnice najdes pri vsetkych lekaroch mailove adresy. Nemusis nikoho osobne poznat, staci napisat mail ktoremu kolvek lekarovi a on si s tebou uz dohodne termin stretnutia. Oni sa len potesia. Sme tu viacere kt napr nemaju znamost s lekarm u kt budu rodit, proste napisali sme mail a uz to islo same 😉

mirka_aa
13. júl 2012

nehovorim ze iny doktori nie su dobri,len neni jedno ktory a ci je nejaky vybaveny alebo idete na nahodu,a podla mna je on najlepsi,ved tolko zien si ho nevie vynachvalit,o ziadnom som v dobrom nepocula tolko kolko o nom a sama som s nim bola nadmieru spokojna..
http://www.nemocnicasaca.sk/lekarske-pracoviska...
ma toho dost zasebou..je to moj nazor..
http://www.lekar.sk/8242/mudr-erik-dosedla/hodn...
a ma perfektne hodnotenia aj od inych...

majdolena
13. júl 2012

@mirka_aa no dobre,tak to vyskúšam.minule ma na poradni zobral Juhas,je dosť mlady,ale neviem aký je.som nabudúci týžden mám termín,tak to hádam postíham 😉 dakujem

mg25
13. júl 2012

@zuzla80 😀 ty si bola tá peknáááá štííííhla? Som sa tam hanbila ako pes na ekg,že som ako malý macko a ty tam ukazuješ sexi telo s pekným bruškom 😀 😀 Ale ozaj, vyzeráš senzačne a je to sranda, že sme nakoniec stáli vedľa seba, áno mala som kvietkovaný vrch, lebo sivé pyžamko som v noci spotila 😀 Poriadne sa teraz bavím na tom 🙂 Ani by ma nenapadlo, že to môžeš by ty 🙂
A určite budeš s Dosedlom spokojná, ako píše @mirka_aa on sa ozaj pekne stará 🙂 Aj keď pri sekcii je to v podstate šmyk-šmyk 😅 Je mi ľúto, že ti to nevyšlo spontánne.

mirka_aa
13. júl 2012

@majdolena waaw..tak to vybavujes teda natesno ked uz na dalsi tyzden termin 🙂

sunny15
13. júl 2012

@mirka_aa 😀 jasne ze caka...to cakaju vsetci 😀

mg25
13. júl 2012

@mirka_aa pozerám tie hodnotenia,má ich naozaj vysoko pozitívne 🙂 Ale zas, ako tam píše jedna baba,že k nej bola nepríjemná a nevľúdna Dr. Vargová, ja s ňou nemám ani raz negatívnu skúsenosť, práveže bola veľmi citlivá a milá....asi je to vec uhla pohľadu, ich nálady a tiež nášho "tehotenského" vnímania 😀

mirka_aa
13. júl 2012

@mg25 sak jasne,pre niekoho je aj dosedla arogantny... 🙂

sunny15
13. júl 2012

@zuzla80 hmm no co uz ..ja som tiez chcela rodit prirodzene ale vyzera to tak ze bude ta sekcia...ale dajak to prezijeme...

zuzla80
13. júl 2012

@mg25 ze sexi telo, sa tu na tom smejem 😀 vsak pockaj moja, ak budes mat prve dietatko take sidielko ako je to nase, nebudes mat casu pocas druheho tehu ani priberar 😀 Tak som rada, zee sme sa takto neoficialne stretli 😉
Inak ja nepochybujem o dosedovich schopnostiach, to nie, ja som len chcela povedat, ze su aj iny lekari v saci tiez dobry a kazdy nech si vyberie koho chce, komu doveruje a ma v nom istotu.

majdolena
13. júl 2012

@mirka_aa no hej,tak sme sa teraz rozhodli,radšej.na rožnavu som to nechcela nechať,muž sa len teraz vrátil zo zahraničia,tak som konečne mobilnejšia 😀 .a kolko sa mu zvykne davať dakovné,aspon zhruba 😉

mg25
13. júl 2012

@zuzla80 no mne by to pomohlo, také malé šidlo, dosť som sa vytučila 😠 ale hlavne nech je Adamino v poriadku, kilá hádam postupne zmiznú. A tak tak,ako píšeš, nech si každý vyberie toho, u koho má pocit, že bude v dobrých rukách. 🙂
Ale ináč fakt ma to teraz pobavilo, že sme sa takto videli 😀 a hneď aj hore bez 😀 😀

zuzla80
13. júl 2012

@mg25 😀DDD Matka kaslat na kilecka, hlavne ze si to takto krasne zvladla aj napriek problemom. Tie pojdu cochvila dole uvidis. Este si uzivaj klud, potom to uz bude ine 😉. Aj ja si vravim ze este taky tyzdendva sa do sytosti vyspat, lebo potom to uz bude iny adrenalin 🙂

14petulka88
13. júl 2012

@mg25 Pani Vargova je mila len neviem ake ma schopnosti pri porode pretoze dva krat ju chitila moja kamoska a obidvom detom zlomila ramienko...

zu2za3na
13. júl 2012

@lu17 bohužiaľ musel, už to trvalo dlho a stratila som veľa krvi pri pôrode

lu17
13. júl 2012

@zu2za3na Tak uz to mas za sebou, a drobceka pri sebe. drzkam palce 😀 Na to sa rychlo zabuda, ak sa pozries na malinkeho 😀

cka
13. júl 2012

@mirka_aa tak ja jednoznacne odporucam iba Dosedlu, rodila som pri nom obe deti, raz s EPI, druhy krat bez a fakt nie je o com premyslat.
Co sa tyka Vargovej, bola u mna totalne neschopna, nechcela by som ju zazit pri porode. Na prijme ma brala, a totalne ma ignorovala, a to som tam bola s 2,3 rocnou dcerkou, lebo sme ju nemali kde nechat a musel ma manzel odviezt, a totalna ignoracia, ked osm povedala, ze nech mi povie, ci si ma nechavaju alebo idem domov, lebo je po 1 v noci a mame so sebou male dieta. A ona sa rozhodovala hodinu. Ta dikes, to co???? A potom to jednanie, bieda.

mg25
14. júl 2012

@cka ako vravím...čo človek,to iná skúsenosť. Len je to smutné, že ak nemajú svoj deň,tak vedia žene takýto významný deň znepríjemniť.
@14petulka88 to je nepríjemné ☹ . Ja som ešte nerodila, takže z vlastnej skúsenosti povedať nemôžem nič, poznám ju z hospitalizácii a tiež rodila kamarátky a tetu a všetky boli nadmieru spokojné, aj s prístupom,aj s jej prácou. Písala som len o tom, ako sa správala a ku mne bola naozaj veľmi milá 🙂
@zuzla80 moja ešte ti ide spať? To ja už len mm v noci otravujem, že sa nudím 😀

14petulka88
14. júl 2012

@mg25 Ono moze byt aj to ze mala uzku panvu, citala som ze to tak robia ked dieta nevie prejst... takze urcite v tom nieco bolo.

dulkagabulka
14. júl 2012
zuzla80
14. júl 2012

@mg25 no spat, ani neviem ci to nazvat spankom, to uvidis sama ked budes mat Adamka 🙂 , skor takym bdenim by som to nazvala ako spankom, lebo pocujem kazdy pohyb, kazde suchnutie malej, no a teraz to brusko k tomu, prevalujem sa jak velryba a ak mi treba na wcko, tak potom neviem zaspat, cucim do stropu a pocuvam ako mi odfukuje do jedneho ucha muzik a do druheho ninka 😀 Vidis som sa ta zabudla opytat, ze kedy mas teraz kontrolu, v piatok? A janka sa nam neozvala ako dopadla @jlp januli tak ako, snad si nas neredbehla 😉

jlp
15. júl 2012

@zuzla80 ahojte ahojte, ospravedlnujem sa, ale mierne som nestihala tu dojst. No na kontroly do Sace chodim kazdy tyzden a uz druhy tyzden som zatvorena na maximum. Krcok skrateny len na 2cm a stoji, takze mam naordinovany sex, z coho ma moj mily neskutocnu rados - a to som ho nezanedbavala 🙂...uvidim, ako sa to zmenilo. 19.7. idem na 10tu na kontrolu do poradne. Pijem malinovy caj denne, nesedim a robim, co sa da, aby sme to stihli do konca tohto mesiaca. Uvidime.

jarimka
15. júl 2012

ahojte baby tak konečne som si našla čas napísať Vám ako bolo a aky bol pôrod bola som veľmi spokojná pôrod som mala plánovaný takže o 16:00 som došla na príjem okolo 19:00 mi dal doktor vyvolávačku a do pol hod. som dostala kontrakcie a o 22:00 bola malá vonku na jedno zatlačenie ledva doktor dobehol po pôrode som sa cítila super bez nástrihu bez stehov ja by som aj 2hod po pôrode išla domov inak nás prepustili v utorok musela som ostať kvôli malej mala žltačku takže chodila na fototerapiu s izbou som bola spokojná bola som na novom oddelení je tam super ak potrebujete ešte niečo vedieť rada Vám napíšem

kacenka78
15. júl 2012

@jarimka gratulujem este raz 🙂 no to si mala ukážkový priebeh pôrodu... to sa dalo tak pekne naplánovať prirodzený pôrod? a na ktorej izbe si bola?

jarimka
15. júl 2012

ahoj no dalo sa fakt to je novinka a som rada že to aj tak doktor naplánoval išla som do pôrodnice ešte s úsmevom na tvári a nie v strese či stihnem ja som bola na tej izbe za 35e všetko bolo super len strava biedna pred 3rokmi sa mi zdala lepšia dám foto malej s pôrodnice

kacenka78
15. júl 2012

@jarimka kráááásna babulka 🙂 no tak takýto plánovaný pôrod by som brala aj ja 🙂 uvidím, v utorok idem do poradne posledny krat k svojej dr. a potom Šaca, tak či to bude plánovaná sekcia alebo nie.... a rodila si v den predpokladaneho terminu alebo vopred niekolko dni ? pozerám, ze syncek mohol prist na navstevu za Tebou, to som rada, lebo aj ten moj sa chysta a nevedela som, ci pustaju deti na oddelenie....
a pokial ide o stravu - nebola chutna? kolko dni si bola? a mala si moznost vyberu izieb, ci si brala, co bolo volne?

zuzla80
16. júl 2012

@jarimka jeeej gratulujem k malej princeznej. Aj ja si prajem takyto porod, skoda, ze musim sekciou :-/ Tiez pozeram a sa tesim, ze maly mohol prist na navstevu, ja sa strasne obavam ako to budem zvladat bez malej, bude mi straaasne chybat. A bola si na izbe sama?
@jlp jani tesim sa, ze si sa ozvala, teraz musis castejsie, lebo vies nie jeden krat som citala, ze baby prisli z kontroly domov a zrazu to na nich prislo a boli zavrete a 100zamkov. Kamoska to iste, rano bola.na kontrolu, zavreta na neviem kolko a poobede jej odtiekla voda a mala bola na svete este v ten den🙂 Vsak ty nas kludne mozes este aj predbehnut 😉. Ja idem na poradnu zajtra, inak minule mi doki okrem prietokov, teda ctg nerobil nic, ani ma nepozrel zo spodu, ani utz. Pokial viem tak aspon kvoli jazve by ma mal pozriet... No som zvedava co zajtra. Uz si v PO?
Baby si uvedomujete, ze tie nase uzlicky budeme mat pri sebe co chvila? Neskutocne to ubehlo, aspon mne teda velmi rychlo.

jlp
16. júl 2012

@zuzla80 ahoj Zuzi, no mne tiez v podstate nerobia nic ine, len kazdy tyzden vaginalna prehliadka a naposledy po mesiaci mi urobili aj prietoky. Pocuj, som kus mimo, aky je rozdiel v ctg a prietokoch?...prietoky mi robia tak cca15min, len poas na brucho a je to, ale to ctg, normalne neviem, ci mo ho vobec robili. Heh dobra som, ze v 39tt som v tomto mimo. No ja draheho znasilnujem kazdy den a chudak, ma neskutocne obavy - ze aby sme maleho nevyvolali...vad na to to robime nie?? :D...bude traumatizovany. DNes som sa docitala, ze zabera aj masirovanie bradaviek a tak, uff...uz som velka a nevladzem. Este som v MT, v utorok idem na chatu do Spanej doliny na jeden den a od stvrtku 19.7. budem v PO. Uvazujem, pokial sa to u mna nerozbehne, ze cez vikend by som sla este na Spissky hrad...ale asi to uz zeniem do extremu :/ ...skor asi ostanem doma. Normalne, ked si teraz napisala, som si uvedomila, ze zatial si neuvedomujem, ze nase najvacsie poklady budu tu, ani sa nenazdame. WAW..som v soku. STrasne sa tesim, ale jasne, ze so vsetkym su spojene aj obavy. SOm najstarsia z rodiny, takze skusenosti su...ale svoje, je svoje. Prave som si citala o Hamiltonovom hmate a mam z toho des. Dufam, ze nebude nutne ho robit.

jlp
16. júl 2012

@jarimka ahoj dvojnasobna mamina, princeznicka je krasna. Prajem celej rodinke vela zdravicka. CHcem sa ta opytat, ako vyzeraju tie izby za 354e?...aj ja by som chcela totiz tu. Nebol problem, ze bolo vela rodiciek?..u koho si rodila? Drzte sa.

kacenka78
16. júl 2012

@jlp Jani, prietoky sa robia od 30tt, a sleduje sa mnozstvo prietoku krvi cez pupočník (ci je dieta dostatocne vyzivovane) a je to riadne ultrazvukove vysetrenie a ctg máš monitoring srdiecka, daju ti tie pasy na bruško a lezis cac 20 minut a pocuvas ozvi srdiecka 🙂

ty si aka akcna, ze v 39 tt este chata a mozno aj spissky hrad?? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre