Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

allie69
19. apr 2010

nika 12 ja si myslim ze neolutujes...ja na porod nemam tiez nikoho dohodnuteho, tak uvidime ako to bude.... pozeram ze mas termin 22.04. to ked do vtedy na teba nepride tak ako dalej? ja neviem lebo cakame prve babo a neviem co mam cakat

oacka
19. apr 2010

Takže,aj keby som sa s Luptákom vopred dohodla,že ho chcem pri porode,tak ak by mal svoju ambulanciu,tak nepríde? viem,že robí na hroncovej. Mne Dosedla na morfo uultrazvuku povedal,že sekcia je pravdepodobná kvoli myomu, čo mám,ale neni to na 100%. na tom ultrazvuku sa mi veľmi páčil, ale aj tak mám taký nejaký tušák alebo čo,že dačo s ním nebude v poriadku,neviem prečo... asi ho až príliš vychvaľujú... 🙂

nika12
19. apr 2010

no allie veru tak... termin vo stvrtok, poradnu mam mat v stredu, tak uvidim, ci tam este dojdem, ci ma to chyti skor...ale citim sa zatial fajn, az na krize, tie ma trosku pobolievaju.....myslim, ze po termine uz zvyknu posielat na ctg aj kazdy druhy den, aby to mali pod kontrolou a pokial by sa prenasalo uz viacej dni, urcite hospitalizuju a porod vyvolaju....

allie69
19. apr 2010

nika12 no budem drzat palce... a take bolesti ako keby si mala dostat kramy nemas? lebo ja ano... tak neviem ci to skorej nepride a proti by som ani nebola

oacka - no neviem ako by prisiel. to by sa jeho trebalo opytat, ja som len tak uvazovala... ale fakt nemam ponatia ako to je ked by si chcela u neho rodit

nika12
19. apr 2010

allie dakujem, tiez ti budem drzat palce, mozno sa tam nakoniec aj stretneme, ktovie 🙂 ak myslis poslickov, tak tych nemam tiez 😒 parkrat vnoci som mala take mierne kramove bolesti, ale trvali len chvilku, cez den vobec to nemam vobec...

oacka
19. apr 2010

allie,a ty si nechcela uňho rodiť? ja by som radšej rodila u chlapa ako u ženy. blbo uvažujem? ani neviem prečo... asi predsudky... baby,ja si neviem predstaviť to obdobie,v ktorom ste vy teraz... sú to aj nervy?

allie69
19. apr 2010

nika 12 - ked su to poslickovia tak ja mam poriadnych dnes teda a pred dvoma dnami tiez.... no to by bola sranda keby ze sa stretneme tam este... ale ty to mas blizsie... ja uvidim co zajtra na kontrole

oacka - ja som o tom nerozmyslala tak konkretne ze u neho rodit. mne islo hlavne o nemocnicu... neviem preco ale aj ja si myslim ze u chlapa je lepsie rodit. ale preco to sama neviem... no ja prezivam teda nervy poriadne... je to za rohom a ja poriadne neviem co ma caka a kedy to pride... hoci ti kamosky povedia, ale pokial nezazijes nevies,,, a nemas si to ani k comu prirovant

oacka
19. apr 2010

no veď to,a každá má z prirodzeného porodu svoj zážitok, no sekcie sú si dosť podobné... jaa teda dddúfam v sekciu, dúfam,že to nedopadne nejako zle... ja si vobec neviem predstaviť,ako to žena spozná,že rodí.... moje kamošky väčšinou pri prvom prišli do nemocnice priskoro,a porodili až za dva dni...bože, ako vám je dobre, že o chvíľu to budete mať za sebou...

nika12
19. apr 2010

oacka tiez by som asi radsej u chlapa...a neboj, tak ti to zbehne, ze ani nebudes vediet ako a uz ti bude svietit pri nicku 39 tt 😝
ja som celkom kludna zatial, ale to asi preto ze este neviem, co ma caka 😀 ale ved mna ten klud este prejde 😒

oacka
19. apr 2010

to máš správny prístup nika, hlavne kľud... ale ja keď dlho na dačo čakám,tak neviem byť v kľude....už teraz mi rýchlo srdco bije,ke´d sa o tom bavíme. 😀 ja sa bojím aj toho, čo bude po porode,či buddem vedieť s mimčom zaobchádzať,či sa spustí rýchlo mliečko,či nebudú problémy s prsníkmi... ale šak jak má byť,tak bude. sú sestričky na oddelení také otrasné,ako tu niektoré píšu? pomôžu,poradia? ukážu,ako kúpať, ako prikladať? či to ani nemám čakať?

nika12
19. apr 2010

oacka co sa tyka sestriciek, nepoviem ti, lebo ja som lezala na gynde a tam boli sestricky velmi mile, zlate, ochotne...ake su na novorodeneckom neviem, ale co pisali kocky, tak su aj -aj....myslim, ze zbytocne dopredu stresovat...myslim, ze s babatkami budeme vediet zaobchadzat, to pride asi automaticky, ten materinsky pud, urcite budeme vediet co robit....dojcenie mi pride teraz ako jedna velkaa veda co citam aprilovky, ale asi ide len o to, najst spravnu techniku...coho sa ja obavam, su prebdene noci, ja som velky spachtos a ked som nevyspata, som nervozna 😒

oacka
19. apr 2010

aha, no vidíš,tak to mi ešte nenapadlo,žee aj toho sa treba báť... 🙂 🙂 🙂 ale ja nebudem mať na práci nič iné iba bábo, muž sa vie o seba postarať,a je to naše prvé, tak budem spať,ke´d bude spať malá... neviem si to vážne celé predstaviť...ako s ňou budem komunikovať,ako zistím,čo chce... ale keď to mladé Rómky zvládnu,tak to hádam zvládnem aj ja stará páka. 😀 idem pozerať romantický film na markíze a všetkým držím palce!

eviqa
19. apr 2010

kočky, len som nakukla, ja som tiež rodila v šaci.
nebojajte, všetko zvládnete. Lekári v šaci sú všetci dobrí a sestričky tiež. Samozrejme, nie každý máme každý deň dobrý deň. Ale poradia, ukážu, sú ochotné. Nemusíte sa báť, všetko zvládnete. Ja viem, že mne sa už hovorí, aj ja som sa bála, ale každá to zvládne. 😉 držím palčeky

babulka25
19. apr 2010

ak máš vybaveného lekára,tak mu zavolajú alebo ty a on príde aj mimo svojej služby (jedine pokiaľ by bol mimo mesta,ale to by vám dal dopredu vedieť,že od vtedy do vtedy tu nie je).Dosedla je super doktor odporúčam,kebyže som nemala ja iného známeho a aby sa blbo nedíval na mňa tak beriem Dosedlu.
allie69- aj ja chodím ku Luptákovi a je veľmi dobrý a milý ku pacientkám.
ďakujem kočky za utechu,viem,že to zvládnem ale je to taký šok,že musím na cisarák a mám 2-neho syna a ten je ešte taký ručičkový a po zákroku ho nebudem mocť stískať a bojím sa aby si to zle nevysvetľoval.aj tak už asi cíti,že sa niečo blíži lebo je posledný týždeň neposlušný a vymýšla rozne blbosti.
Pačutová je na poliklinike a ja budem mať tam obe detičky aj ja som ku nej chodila.

allie69
19. apr 2010

babulka 25 - moja hlavu hore, bude to vsetko OK. verim ze aj maly to zvladne... myslim toho domka. budem zajtra na teba mysliet... ked tak premyslam aj ja by som brala sekciu ale mne zatial nehrozi ... no snad to aj ja nejako zvladnem, ked to zvladli ine... ci? 🙂

babulka25
19. apr 2010

zvládneš určite.nie je to prechádzka ružovou záhradou,ale ten krásny pocit potom stojí za to.a neskor zabudneš.ja tiež už nemyslím na porod,ale sa vytešujem z Danielka.
ďakujem aj ja tebe držím a možno prídeš ku mne .-))
ja budem na jiske aj tak streda,štvrtok asi.

babulka25
19. apr 2010

oacka - neboj.o bábo sa dokážeš postarať.nie vždy mu budeš rozumieť,ale to nerozumiem ani ja teraz svoju dvojročnému 😀 a ani 30- nemu manželovi 😝 .a s kojením sa netráp ak to pojde bude ok,ak nie nevadí detičky vyrastú aj tak a budú zdravé. 😉

allie69
19. apr 2010

babulka25 - no to by bolo super kebyze sme sa stretli spolu na izbe 🙂 to by som uz mala za sebou... akurat som mangelovi vravela ze ja uz teda fakt nevladzem a mam dost.... fakt si neviem predstavit ze by som mala aj prenasat... tak uvidime co na kontrole bude... minule vravel ze mozno by to mohlo byt aj skor, pre tu plod.vodu, ale kto vie co bude zajtra

zuzu1111
19. apr 2010

ahojte baby - chcem sa vas opytat, ci robia v Saci 3D ultrazvuk. To potrebujem nanho aj nejaky listok od mojej gynekologicky alebo sa mozem objednat iba tak? Kolko sa plati? V ktorom tyzdni sa opati ist - aby som zobrala aj manzela?
Ja som este na zaciatku - v 8tt 🙂
Dakujem za odpovede

bombulka200
20. apr 2010

ahojte chcela som vám sem včera prispieť ale nešlo mi prihlásiť sa na koníka ...

BABULKA25 vela sšťastia ti prajem 😵

OACKA no ja by som sa sekcie bála viac ako normálneho pôrodu ... som videla tie ženy čo mali sekcie a trvalo im dosť dlho kým sa zotavili nevedeli poriadne chodiť a tie čo sme rodili klasicky tak v pohode ... takže má to aj výhody aj nevýhody .... síce necítiš tie tlaky a bolesti ale zase potom to zotavovanie je ovela horšie ... ty máš plánovanu sekciu???predpokladám

kasperka1983
20. apr 2010

Ahojte, aj ja som rodila v Šaci 3.1.2010 🙂
Je tam milý personál, i ked jedna sestrička na novorodeneckom bola hnusna ale ostatné zlatučké 🙂
Ja som rodila pri Luptákovi, je to aj moj obvodný a preto som ho chcela aj pri porode i ked to skoro nestihol lebo bol na lyžovačke ale naštastie sa náš Adamko až tak neponahlal takže stihol prist 🙂
Bol zlatý, vrelo odporúčam a ked niekto ide na sekciu tak sa dá s ním dohodnút
Držím Vám všetkým palčeky 🙂

oacka
20. apr 2010

Ďakujem za všetky názory,kočky! aj ja som sa sprvu bála sekcie kvôli tým pooperačným bolestiam,ale viaceré kamošky mi povedali,že to bolo menej hrozné,ako čakali,tak som sa ukľudnila... radšej... 😅 😅 😅
Myslím, že Dosedla robí 3D ultrazvuk,ja som uňho bola na morfologickom v 21tt a platila som 20euro s výmenným lístkom,určite to všetko nájdeš na stránke nemocnice Šace. hľadaj tam nejaké ultrazvukové pracovisko,ja som to tam našla.

garonka
20. apr 2010

baby nebojte sa sekcie je to užas ako pre koho rez ani nevidieť 😉 ja som sa pozbierala po sekcii na druhy deň sice horkoťažko ale dalo sa zvladnuť a na štvrty deň nas pustili domov
inač sestričky na novorodeneckom super, maleho som mala cely deň a cez noc mi brali ale rano hladoška ho o piatej priniesli s revom cez celu chodbu lebo umele mliečko odmietal 😀

oacka
20. apr 2010

qaronka, a čo máš všetko po sekcii? nejaký vývod z rany? cievku? infúziu?

garonka
20. apr 2010

oacka joj asi som nerozumela tvojej otazke 😅
rez sa po sekcii pekne zahoji ani ho nevidieť

oacka
20. apr 2010

že či hneď po sekcii, kým si na JISke z teba dačo trčí, ako po iných operáciách. moja mama mala napr. taký vývod z rany,tam jej odtekalo dačo nechutné. a cievkujú nás pred sekciou,nie? kedy to potom vyberú????? je to veľmi nepríjemné? dávajú ti na JISke aj nejaké infúzie? proti bolesti?

garonka
20. apr 2010

oacka
jasne pred sekciou ťa zacievkuju nieje to moc prijemne ale da sa len mne to sestrička robila drasticky lebo sa plašila tak s tym ideš na sal
tak tu cievku maš v sebe na jiske 24hod na druhy deň ťa odcievkuju
na jiske dostaneš infuzky proti bolesti
rana bude zalepena tak ju odlepia na tretí deň aby sa hojila aby mohla dychať lebo boli tam dievčata ktorym rana mokvala
no a na jiske po 24hodinach ťa postavia je to hruza mne vyražalo dych ale som si povedala zvladnem zvladnem musím a leňošiť som nesmela lebo som mala 4400g dieťa tak som sa pozbierala raz dva
neboj je ta sekcia sice operacia ale lekari su odbornici takže ok

majka35
20. apr 2010

oacka, ja som rodila sekciou v Šaci u dr. Tomašu, aj teraz chcem u neho rodiť, bola som veľmi spokojná ... pôrodu sa netreba báť, trošku to bolí, ale veď my ženy zvládneme veľa😉 ja som sa bála cievkovania bála ako čert kríža a nakoniec to celé trvalo pár sekúnd, trošku to zaštípalo a potom som ani nevedela, že mám zavedenú cievku ... pre mňa bolo najťažšie asi prebudenie, zobudila som sa do hrozných bolestí, ale dali mi niečo proti bolesti a o 5 minút bolo dobre ... no a trošku je problém na druhý deň ... tiež mi vyrazilo dych, ale pomaličky, pomaličky sa to všetko upraví ... o 5 dní som šla domov a ani som nemala pocit, že som po cisárskom 😉 neboj, bude dobre a keď ti dajú bábetko do rúk, zabudneš aj na celý pôrod

ináč, všimla som si, že si z KVP, ja tiež, takže od augusta /vtedy mám aj ja termín/ sa môžeme dolhodnúť na spoločnom kočíkovaní

😀 😀

zuzi44
22. apr 2010

ahojte kocky nebojte sa vsetko zvladnete 🙂 a potom na vsetko zle zabudnete 🙂
babulka25 neboj zvladnes to aj ja som mala ist pri druhom povodne na cisarak, lebo sa mala nechcela otocit nakoniec sa otocila a potom sa nechcela narodit ,takze som mala ist na prijem na vyvolavacku ale nakoniec si to rozmyslela a narodila sa v ten den rano,presne viem ako sa citis, bola som z toho riadne nervozna.Rodila som normalne ale ked som prisla domov nevladala som aj tak zdvihnut syna na ruky strasne tazky sa mi zdal 😀 a to nema ani 11kg ale uz je to v pohode robila som to tak ze si sadol na postel a tak sme sa mojkali.Posledny tyzden pre porodom aj moj maly vymyslal a nikde som nemohla bez neho ist ani na zachod...este dobre ze do nemocky som isla rano o tretej aspon spal a bolo to bez slz.,ale ked som prisla domov vzdy chodil kontrolovat do izby ci som neodisla,presne ako pises deti to citia ze nieco bude ine ale zladnes to neboj a obcas ziarli teraz...

oacka
22. apr 2010

no a ako sme na tom,kto už porodil? 😉 😉 😉 niekto mal ísť včera na sekciu,nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre