Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

ddmoxy
3. nov 2008

som zvedava či sa stretneme.... 🙂 ja idem na poradňu zase 7,11. Doktor povedal,že by som ju mala stihnúť.No som zvedavá.Mám pocit,že som tehotná už 100 rokov.Začali mi puchnúť prsty a všetko to čo nie je príjemné.Chvalabohu až teraz.Pri prvej to bolo omnoho skôr. 🙂

andyika
3. nov 2008

ahoojte sacanky
tak co mame noveho???este nikto neporodil????myslim tie, co uz mali 40tt.
A neviete nahodou, ci tam je este ta zltackova karantena?? ja do sace pojdem najblizsie az nasledujuci tyzden.

majkes
3. nov 2008

ahojte.Anddyika,karantena stale trva,dnes som tam bola,tiež ma to neteší,lebo mam termin už tento piatok,tak dufam že sa to čím skor zmení.Ale snad to tam neberu tak hrozne važne a aspon nejakú tu navštevu určite pustia.Uvidíme.Ahojte.

hankky
4. nov 2008

Ahojte,
ta karantena trva uz nejak dlho 🙄 Ja som v 36tt tak snad sa ma to nebude tykat, ale kvoli vam dufam ze to coskoro zrusia aby ste nemali zbytocne stresy este aj z karanteny...akoby nestacil stres z porodu.

ddmoxy:
aj ja idem 7.11. na poradnu 🙂 na 10:00. Do sace idem prvy krat na poradnu tak dufam ze to vsetko zvladnem 😀

majkes
4. nov 2008

Ddmoxy nemaj obavy,nie je to nic strasne.V piatok tam idem aj ja,no ja uz mam vtedy termin,tak kto vie,či tam už aj neostanem 🙂 🙂 🙂 🙂 A ked ti mozem poradit,hned ako vystupis z vytahu,chod sa zapisat na ultrazvuk.Ahoj

jajaju
4. nov 2008

Ahojte. Ja som bola v Saci vcera, ale nic sa nezmenilo karantena trva. No neviem, ako je to s oteckami pri porode lebo som bola aj na vzdycharni kvoli zaznamu a rodilo tam zopar zien, ale oteckov som nikde nevidela, dokonca ani na tej chodbicke. Ja mam termin v utorok a otecka pri porode urcite chcem, takze som zvedava ako to dopadne. ☹

ddmoxy
4. nov 2008

hankky,majkes:
Už to mám raz za sebou,tak dúfam,že to bude lepšie 🙂

hankky:
Máš už aj doktora,alebo to nechávaš na náhodu?Ja mám prísť o 12,00 ku Luptákovi.U neho chcem aj rodiť.Pôsobí na mňa strašne ukludňujúco.Neviem prečo.Najradšej by som si ho dala do vrecka,aby to so mnou určute stihol 🙂 🙂 🙂

majkes:
držím palce.Nech všetko vyjde najlepšie a asi aj najrýchlešie.Aj ja sa už teším na tie malé voňavé ručičky 🙂 🙂 🙂

hankky
4. nov 2008

ddmoxy, nenechavam to na nahodu, budem rodit u Luptaka. Je to aj moj gynekolog, takze som chodila do poradne k nemu do ambulancie. Myslim ze bude na mna posobit ukludnujuco ze budem rodit pri niekom znamom 😉

ddmoxy
4. nov 2008

hankky,tak to je super.Dám vedieť ako som s ním dopadla.Ja budem asi prvá 🙂
Aj ja rozmýšľam,že k nemu prejdem.

hankky
5. nov 2008

ddmoxy, hej asi budes prva tak potom snad stihnes dat nejake info o tom ako to prebiehalo 😉
Ja som chodila este k jeho mame do ambulancie, asi pat rokov...a pred rokom prebral ambulanciu po mame on, takze ja som sa k nemu takto dostala. Mala som problemy a pocas troch rokov som pochodila po vysetreniach k roznym lekarom takze ked to porovnam tak ho mozem len odporucat 🙂

luci79
5. nov 2008

Ahojte mamicky, tak ako?
Ja dnes prenasam uz 6.den 😒. Dnes idem do poradne ku Vargovej, ale az poobede, mam pri nej aj porod dohodnuty, tak som zvedava ako sme na tom... Nasmu drobcovi sa akosi nechce z toho bruska, uz som skusala vsetko mozne aj nemozne ako to urychlit, ale akosi nan nic nepomaha, ani to nase dohovaranie... Citim krize aj ma velmi tlaci dole, ako keby uz malo vypadnut 😀 , ale nic.
Naposledy som mala poradnu v nedelu a to mi povedala, ze ak do stredy nic, tak si uz mam doniest aj tasky, pre pripad. Takze si myslim, ze dnes tam uz aj ostanem 🙂 , a dufam, ze aj porodim dnes.... 😀
A som velmi zvedava ako to bude s porodom, kedze karantena je tam stale. Dufam, ze priatel moze byt pri mne. No naposledy som sa pytala aj na tu nadstandartnu porodnu salu, kde moze byt partner aj pri 1.dobe porodnej, a lekarka ani nespomenula tu karantenu, ani nic o tom, ze tam teraz nasi muzici nemozu byt... 😵
Tak mi drzte palceky 😉

svenka
5. nov 2008

luci79 budem Ti drzat palce, ja idem do Sace v utorok, tiez mi budu porod vyvolavat, ak to dovtedy nepride same... Takze sa mozno stretneme. Este raz drzime prsty a neboj, vsetko super dopadne... 🙂

hankky
5. nov 2008

Juuj, luci79, svenka, tak vam drzim silno palceky nech vsetko super dopadne 🙂

luci79
5. nov 2008

Juuuj, dakujem Vam za podporu... Ale ja som akasi divna, ja z toho porodu vobec akosi nemam strach 🤐 . Tak len dufam, ze to vsetko dobre dopadne a mozno uz budeme mat nasho drobca aj pri sebe 😉
A Svenka, no mozno sa stretneme, uvidime...Mas vybaveneho nejakeho lekara? Drzim Ti palceky, aby sa Ti to rozbehlo samo. Ja si osobne myslim, ze je to stale lepsie ako tam ist s taskami, bez bolesti.... 😅
A potom Vam dam vediet ako to tam je.... Juuuj, uz sa neviem dockat toho momentu, ked mi daju toho nasho drobca do narucia 😵
tak zatial

svenka
5. nov 2008

Ja chodim k dr. Dosedlovi. Tiez by som velmi chcela, aby to prislo prirodzene... Aj mne to bude divne ist v utorok do nemocky len tak, bez bolesti... Neviete nejake zarucene domace recepty na vyvolanie, resp. urychlenie porodu? 🙂

ddmoxy
5. nov 2008

hankky,
Ak budem prvá tak napíšem ako bolo 🙂
Niekedy histerčím a niekedy som úplne kľudná.No uvidíme.Pri prvom pôrode som prišla do nemocnice ako taký puk,ale nebola som nejako extra na nervy.Tak uvidíme.Ale podľa mňa to bude lepšie ked budem vedieť,že je tam niekto pre len nás 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luci79
5. nov 2008

Ahoj SVENKA, tak v novembrovkach som nasla toto:

Ženy u kterých se již přiblížil nebo již překročily plánovaný termín porodu často nastane panika. Nechtějí si porod nechat uměle vyvolat v porodnici, protože jim to připadá jako nešetrný a nepříjemný zásah do těhotenství. Téměř každá z rodiček má přání porodit přirozeně.

Jestliže jste již překročily termín porodu a lékař vám dal posledních pár dní či hodin než bude chtít porod uměle vyvolat, zkuste si pomoci alternativně, z mých zkušeností i od přítelkyn vím, že účinně a šetrně zabírají.

* TEPLÉ KOUPELE: Dopřávejte si teplé koupele jak se vám jen zachce. Dobře se uvolníte a prohřejete.
* PŘIROZENÉ PROSTAGLANDINY: Přirozené prostaglandiny jsou obsažené v mužském spermatu. Tyto hormony stimulují kontrakce, ovšem jenom tehdy, když je organismus těhotné ženy na porod připraven. Vůbec se nemusíte bát se milovat i v tak pokročilém stupni těhotenství. Děťátku neublížíte, ba naopak bude dobře vnímat uvolněné a láskyplné reakce maminky.. Jestliže máte občasné a slaboučké kontrakce je tento způsob ideální. Při použití této metody je dobré, jestliže je nastávající maminka silně vzrušena, protože tak vylučuje i ona větší množství prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu.
* STIMULACE PRSNÍCH BRADAVEK: Stimulace prsních bradavek je již známá spoustu generací a u porodních asistentek považována za velmi účinnou. Masáž se provádí následujícím způsobem – žena si dvě až tři minuty silně tře obě bradavky, poté následuje tak tři minuty přestávky a potom se postup zopakuje. Toto dráždění obvykle vyvolává děložní kontrakce. Jesliže je děloha připravená na porod, kontrakce by měly nastat do půl hodiny.
* PUST A KLYSTÝR: Tyto dvě metody představují účinnou a velmi šetrnou metodu vyvolání porodních stahů. Těhotná žena si udělá pomocí sady (běžně k dostání v lékárnách) klystýr a ta celý den nejí jen dostatečně pije, za hodinu musí vypít okolo 3 dcl vody. Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na které reagují děložní svaly silnějšími stahy.
* PUPALKOVÝ OLEJ: Pupalkový olej je výborným pomocníkem pro ženské orgány a pomáhá i při porodu. Těhotná žena by jej měla brát tři týdny před porodem v množství 2 lžiček denně.
* KOŘENĚNÉ NÁPOJE: Při „přenášení miminka“ si můžeme pomoci i tímto způsobem. Výsledek se obvykle dostaví až po dvou či třech dnech. Kořeněný čaj si připrvíme: malého zázvoru, 1 polévkové lžíce sporýše lékařského, 12 kusů hřebíčků, 1 kusu skořicové kůry. Tyto všechny přísady přelijeme 1 litrem vroucí vody a necháme 30 minut louhovat. Potom přecedíme, přelijeme do termosky a popíjíme po doušcích během celého dne.
* AROMATERAPIE: Také v tomto případě je nám aromaterapie účinným pomocníkem. Sami doma si můžeme připravit masážní olej na podbříšek, který by nám mohl uvolnit svalstvo. Do 5 lžic mandlového oleje nakapeme 2 kapky 100% éterického oleje z skořice, 2 kapky 100% éterického oleje z hřebíčku, 2 kapky 100% éterického oleje ze zázvoru a 2 kapky 100% éterického oleje z verbeny, smícháme a masírujeme podbříšek. Výborná je i horká koupel s přidáním 5 lžic mléka do něhož nakapeme 4 kapky 100% éterického oleje z levandule. Tato aromakoupel by měla trvat 15 minut.

bubika
5. nov 2008

Ak nechcete aby davali detom 'cukrovu vodu' tak si ich vezmite aj na noc, myslim ze sa to da, len sa treba opytat, sami od seba Vam to neponuknu. 😉

riana17
6. nov 2008

ahojte! ja som tiez rodila v saci 29.2.2008.stravila som v nemocnici cely mesiac kvoli zlym prietokom. aj tak sa mala narodila o mesiac skor ,ale hlavne ze je zdrava...rodila som svoje 3 dieta sekciou,bolo to fain,akurat, ze potom som trpela a zavidela tym, ktore rodili normalne...xi,xxxi.cely cas co som tam bolsa, nestretla som sa arogantnym pristupom zdrav. personalu.musim len chvalit... a tom som chodila na porodnu salu kazdy den na ctg niekedy aj 2 x denne...pozdravujem vsetky babenky, ktore v tom case tam tiez boli inak vzdy bolo plno... teraz sa tesime s 8 mesacnej Viktorie ,ktora nam prinasa len alen radost...dakujem vsetkym, ktori sa o nas starali,hlavne DR. DOSEDLOVI...

hankky
6. nov 2008

ddmoxy, ja mam pocit ze urcite pojdem do porodnice ako taky velky puk 😀 ale myslim ze vela prvorodiciek tak pride, kedze nevieme co mame ocakavat... Ja som v podstate kludna, uz mi je dlho a tazko takze sa neviem dockat kedy to pride a kedy to nase male klbko uz bude medzi nami 🙂
Snazim sa nepripustat si zle myslienky, myslim na to ze vsetko stihnem, ze aj Luptak to stihne, ze bude pri mne manzel, ze pomoze epiduralka a ze to nejako zvladnem. No a este ma trosicku ukludnuje aj to ze moja mamka mala oba porody velmi rychle (prvy 4 a druhy 3 hodiny) takze sa to snad podedi trosku. Tehotenstvo mam rovnake ako ona, aj postav mame velmi podobnu, tak snad je nieco pravdy na tom ze sa to da "podedit" 😅
Takze taketo finty ja na seba pouzivam... Ale obcas ma chyti panika z toho ze ako spoznam ze teraz to uz prislo 😀

ddmoxy
6. nov 2008

hankky, Ja sa aj tak cítim ako keby som šla prvý krát.Ale aj viem že sa to dá zvládnuť 🙂 🙂 🙂
Ja som strašný strachoput a nenávidím ihly,to ma desí na celom pôrode asi aj tak najviac.Ale tiež sa neviem dočkať pocitu ked uvidím mojho anjelika.Všetci v Šaci sú milý,to velmi pomôže celkovej psychike.Som zvedavá čo mi povie doktor zajtra.Minule mi povedal,že už som na jeden prst otvorená..... ha a vôbec to nebolelo.... 🙂 🙂 🙂 🙂

andyika
6. nov 2008

ahojte
no tak mne je dnes strasne zle, na vracanie, bolia ma velmi krize a dokonca aj brusko ma strasne bolelo, ale zdriemla som si, takze to trochu preslo. Ale stale sa citim na hov*o. 😖 Mozno je to aj tym, ze sme boli autom na dlhsej ceste, poriadne ma potriasalo,....no a o ohach radsej ani nehovorim, ako ich mam napuchnute.Joooj to tehu, je tak tazke a zaroven aj krasne.
V ponndelok idem na poradnu, tak som zvedava, ci je tam este ta karantena, ale jeden znamy mi povedal, ze ta karantena je skor urcena romom, a jeho manzelka tam teraz rodila, a v pohode mohol ist ku nej na izbu a aj pribuzni mohli ist.Ale cigani nemohli, ani do tej cakarne. On pri porode nebol, tak neviem ako to teraz pocas tej zltycky je...

a neviete nahodou co je s Lilly???????????????????????dlho tu uz nebolahanky, aj ja sa uz citim strasne nemotorna,...ale porod by som uz chcela absolvovat cim skor...aj ked sa toho trochu bojim, lae pohlad na babatko urcite bude stat za tie bolesti.
No na rozdiel od vas, dufam, ze sa to nededi, pretoze moja mamka maala oba porody dost dlhe....tak to ja nechcem. 😉

majkes
6. nov 2008

Ahojte dievčata.Chcela by som sa vas opýtat,neviete nahodou ako to je,ked neporodite na termín?Myslím tým,ako často sa potom chodí na kontrolu a do kedy nechávajú prenášat?Ja mám termín zajtra,no žial vyzerá to tak,že porod z toho zatial nebude.Hoc bolesti mam poriadne,čo sa týka klbov,chrbtice aj opuchnuté nohy mám jak ten Šrek,no ináč zatial nič nenasvečuje tomu,žeby som mala rodit. Všetkým vám držím palce nech vam to dobre dopadne a hlavne nech tí anjelici sú všetci v poriadku.Zatial ahojte,Majkes

hankky
6. nov 2008

Joj som mala celkom vela napisane a mi to nejako zmizlo 😖

ddmoxy, keby boli ihly na porode to najhorsie tak to by som sla aj dvakrat...mne toto zase problem nerobi. Ja mam skor obavy z toho nevedomia, neviem co ma caka a tak. Ale verim si ze to zvladnem 😀

Tiez som velmi zvedava co mi povie zajtra lekar, lebo mam treti den take divne stavy, je mi tak cudne zle na zaludok, som neskutocne unavena, vsetko ma tam dole picha a boli a tlaci. Ja som s malou prezivala aj to ked sa dve hodiny otacala dolu hlavou, aj viem ktory tyzden sa zosunula hlavicka nizsie... A dnes od obeda ma vkuse boli brucho tak ako pri menzese. Aj to vraj nieco znamena, len som zabudla co 😒 A mozno sa len prilis sledujem 😅

andyika, ked si pomyslim ze termin mam az 7.12. tak mesiac je nekonecne dlha doba, uz teraz mam pocit ze tak akurat stacilo byt tehotna. Nie zeby som si to neuzivala, ale posledne tyzdne su pohyby velmi bolestive. A uz ani lezat sa neda, ani sediet, panva od krizov po bedrove klby ma tak bolia ze sa na bolest v noci budim...no sak viete o com rozpravam 😉

majkes, no pokial dobre viem tak prenasat ta nechaju maximalne 2 tyzdne...a na kontrolu? hm, neviem ci to nezalezi od lekara ale urcite to bude len par dni...

ddmoxy
6. nov 2008

hankky,
Aj mne je tak čudne.No uvidíme.Ja toto tehotenstvo prežívam veľmi dobre.Ani bruško nie je veľké.Ked niekomu poviem,že idem rodiť,tak si ma obzerajú ako to je možné.Ani som vela nepribrala 🙂 🙂 🙂
To bude asi tým,že pri prvom tehotenstve som bola ako parný valec 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Niečo strašné...puchli mi nohy a od ôsmeho mesiaca mi nechty na nohách musel strihať manžel 🙂 🙂 🙂 🙂
Takže som si asi nadbehla.

lilly
6. nov 2008

ahojte, este som tu, vcelku, 2v1.. 😀
vcera som bola na ctg a prietokoch, bolo to v poriadku, tak ma Lendak ani nevysetroval, ze staci o tyzden v stredu.. vtedy zacnem 40tt 😕
inac hankky, tvoje pocity su presne ako moje.. pohyby su strasne bolestive uz, u teba budu este aj viac bolestivejsie, kedze si par tyzdnov predo mnou, podbrusko, panva, lonove kosti az stehna bolia neskutocne, hlavne pri lezani a obracani sa z boka na bok, to je az neskutocne, ako to vie boliet, akoby ma tam niekto pichal nozikom, rezal a natahoval.. ☹ ako z takeho bolestiveho miesta vobec malu vytlacim, neviem.. a lezat pritom na bruchu, co je pre mna najhorsia poloha, no ufff 😅 Uz som sa poriadne nevyspala ani nepamatam, pri kazdom otoceni sa budim, preochkam ho a znova na chvilu zaspim.. potom este aspon 2x ist za noc na zachod....
ale tiez sa presviedcam, ze nejak zvladnem porod, nebudem prva, ani posledna, co bude rodit a drobec nejako von musi.. ja sa len bojim toho tlacenia, moja kondicka bola stale na prd, brusne svalstvo o nicom... no spolieham sa aj na epi, ze nebudem bolestami taka vycerpana, tak budem vladat tlacit a muzik bude pri mne

majkes
7. nov 2008

Ahojte dievčata.Tak kde ste všetky?Vari už rodíte?Dúfam,že ste v poriadku,snad len mate trochu perný den Ahojte

ddmoxy
10. nov 2008

Ahojte.Tak čo nové?Ja už som si stihla víkend odležať v nemocnici kvôli tachykardii.Ale už som rada,že som doma.Je strašné byť tam ked sa nič nedeje.

lilly
10. nov 2008

ddmoxy, tak to sme dve, co sme tam boli s tachykardiou.. a co ti davali? tiez ta infuzkami s magneziom napajali?
u mna nic nove, v stredu idem na poradnu, tak uvidim, ci sa nieco zmenilo..
a zajtra idem tiez do sace, ale na hematologiu. sa mi tam taaak nechce 😖

winki.w
10. nov 2008

.Ahojte, ja zajtra končím 37.tt s dvojvaj. dvojikami - chodíme k Dr.Dosedlovi od začiatku tehu - možem len odporučiť, termín sekcie máme 19.11 ale brala by som aj skôôôôôr 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre