Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nikajanko
2. júl 2009

Ahojte,

Od vcera som velmi smutnaaa. Bola som na poradni a nepacia sa mi namerane parametre. Lekar nameral, ze velkost hlavicky je na 34/2 tt a to som v 31 tt. Taktiez brusko vyzera na 33 tt, ale steh. kost na 31. Vraj si mozno posprintoval s rastom hlavicky, lebo tam ziadne opuchy nevidi, ale to ma vobec neupokojilo. Na zaklade toho vypocital vahu 2100 g a povedal, ze asi to bude velky chlap a preto asi aj ta hlavicla. Stale na to myslim. Stretli ste sa s takymto nepomerom uz? Velmi na to vystrasilo.

bianocka
2. júl 2009

Nikajanko, moja malicka mala tiez taky nepomer a vela som o tom potom citala a hladala info, lebo som sa tiez zlakla a vela tehuliek to tak malo. Malicka sa uz narodila a je krasna, ziadny nepomer nevidim 🙂 Akurat som musela rodit cisarskym, lebo mala 3750 g a na panvu naliehala tvarickou a nie temenom hlavicky a tym padom nechceli riskovat (kedze bola dost velka, uz sa v brusku nedokazala spravne natocit). Takze bud kludna a uzivaj si posledne tyzdne tehotenstva 🙂

cathuska
2. júl 2009

caves nika, neboj, sa priklanam k tomu, co pise Bianocka, ze vela tehuliek to ma tak a nakoniec sa narodia babatka uplne symetricke a v pohode, drzim Ti palceky! 😉 a veru, nezufaj, naopak, ver, ze bude najlepsie ako ma byt..ja som dnes bola na poucenie o epi, som myslela, ze ma vystrie z tej horucavy tam , bleeee...ale paper mam, keby na mna nahodou prislo...teraz som doma, dala som si vanilkovy termix a idem si vylozit nozky...a ty sa fakt nestrachuj, bude dobre, citim to.. 🙂 a sa tesim jak budeme kocikovat onedlho... 😝

cathuska
2. júl 2009

jeeej cka, diky za infosky, kraaane spravy. Kristinka a Piatok> gratulujeeeeem 🙂 a v dobrom zavidim, sa tesim na infosky ze co a ako bolo..tak vela zdravicka a stasticka babatkam a ich maminkam 😵

nikajanko
2. júl 2009

Dakujem baby (Biannocka a Katka 🙂,

No dobre budem sa strachovat o trosicku menej 🙂 Ale pre istotu som sa objednala este ku Dankovcikovi bud tyzden - istota je istota...ja som taky strachoput a nie som kludna pokial....

Inac suhlasiiim priiiiserne dusno....teplo mi tak nevadi ako to dusno, leje sa zo mna. Teraz to vyzera na burku tak by mohlo trochu poprsat.

Majte sa zatial

PS: Jedna baba mi odpisala na Dr. Vargovu, vraj je strasne super, tak uz nevaham a idem ku nej rodit ak ma zoberie. O to viac kedze je to moja spoluziacka zo strednej a pozname sa osobne. Ako osoba veeelmi fajn.

stovka
2. júl 2009

Ahojte 😉

Cathuska, ja idem zajtra na poucenie o epi - ako dlho si cakala? Slo to rychlo? Lebo okrem toho by som chcela stihnut ozvy a usg..

Kristinka, Piatok gratulujem maminy 🙂
Obe ste rodili v case prerabky, prosim popiste nam ake to tam teraz je - teda ak mas cas 🙂 A hlavne priebeh porodu, mali ste epi?

Ja sa obavam tych navstev, chcela som nadstandard hlavne kvoli tomu, aby bol manzel pri mne 😖 Malemu dohovaram, aby vydrzal aspon 2 tyzdne, nech tam nerodim v case najvacsieho chaosu 😖

lenka0
2. júl 2009

ahojky CATHUSKa no budeme mat krasavice.tebe sa to uz krati aj ti trosku zavidim 😎 ale zdravo.Necakala si dlho na konzultacie o EPID:ja sa toho bojim aby to neprislo skor a nebudem mat papier,ale to sa nestane dufam.V pondelok idem pósledny krat do poradne k obvodnej a potom do sace,aj sa tesim lebo viem ze sa to uz ozaj blizi.Nech odrodime v zdravy abude dobre.Co myslis ako dlho este budu prerabat ja dufam ze ked úpojdem rodit uz bude vsetko urobene 😅 Inac sa tesim uz sme kupili pre malu kocik tak uz som spokojna a mozem ist rodit 😀 Ja mam nohy zas ako balvany.Uvidi ma Dosedla tak sa zlakne a zas som pribrala boze az sa hanbim,ale co uz to asi aj z vody co sa vomne drzi. ☹ tak uz nech to zbehne 😎 a mozem nosit norm.obuv.JA budem mat riflove saty ak bude teplo,ale ako vravim spoznas ma podla noh 😀 potom daj vediet kedy pojdes na poradnu 😅

cathuska
2. júl 2009

Nika 🙂 super, tak sa tesim, ze na Dr Vargovu mas dobru referenciu...vsetko bude oki....a veru je teraz ani nie tak horuco ako dusno a tiez sa zo mna leje ako z krhly...som robila chlebicky, pride brat k nam dnes na navstevko, tak nech ma co do bruska...lebo on je taky cetsovatel, ze na par dni doma a potom zas az o pol roka...juj, ale dnes by som spala, akasi som unavenko...hmm....ale inac super, sak treba mysliet pozitivne, holky, o chvilu sme maminkami 😉 😝

cathuska
2. júl 2009

lenka ahojky, neboooj, z kil si nerob nic, dosedla sam hovori stale, ze v tehotenstve sa zvysuje hladina estrogenu a to sposobuje, ze sa telo nalieva vodou a ze to pekne vsetko po porode odide a vobec sa nemusis hanbit, on tam nie je rozhodca na miss, ale porodnik, ktory predsa musi chapat, ze tehotenstvo je zataz na organizmus zeny a kazda reaguje inak....a je to dost o priberani....vsetko bude ok...ja by som to uz najradsej mala za sebou, chyta ma take ako nervozita ci co.. 🙄 na anesteziologii som cakala asi pol hodku, ale to len preto, ze som bola druha v poradi a lekarka trosku meskala...stvrtkz robia len od 13,00-14,30 ....ja som dnes isla s mamcou do sace, sme tam boli o 12,45, a sme boli druhe...treba prist stale skor...inac sa tam vraj da kludne sediet aj dve hodiny 😖 ....da ti dosedla taku karticku s abulantnymi hodinami alebo ak chces tak ti poslem do IP tie casy....pekny dnik zelam...jaj, kebylen sa ochladilo 😝 co sa tyka prerabania, tak isto ma to zaujima ako Teba, tak verim, ze nam maminky Kristinka a Piatok povedia ze co a ako, ked ich pustia z porodnky domkov..

siu3333
2. júl 2009

aj ja sa pridavam k gratulacii 😵 😵 😵 😵 uz im je hej
dnes ma bolelo pod pupkom mali ste aj vy taku bolest?ako keby palilo taka divna bolest no,,,ale tiez som taka nervozna,mozno to bude aj s toho tepla,,,super ze bola burka a sa ochladilo na chvilocku... 😝 😝 😝 😝

cathuska
2. júl 2009

siu ahoj, no mna zatim pod pupkom nebolelo, podla mna to mozu byt signaly zacinajucich kontrakcii, vies tych pravych, no co ja viem... drzim palceky...inac aj ja som daka nervozna dnes, neviem, hmm, sa premaham, ale nervy mam ako na spagatiku, idem si dat Magnesium. ja mam v poslednej dobe take veci akoye menzesove bolesti ale sem tam krc, ale len sem tam a na yaludku mi nie je najlepsie, moc mi nechuti papat, resp hlad mam tri krat denne, ale nemam take tie tehu chute...a som aj trosku unavena, mala som taky naval energie, ale teraz je to skor utlm...no, uvidime.... 😉 ked pride malinka, tak nebude cas na analyzy 😝

cathuska
2. júl 2009

cauko stovka, taaaak cakala som pol hodku, ale to len preto, ze lekarka meskala, najlepsie je tam ist tak, ze prist pred zaciatkom asi 15 minut, tak mas podla mna istotu, ze budes medzi prvymi> co sa tyka poucenia o EPI pre nas tehule, tak to ide rychlo, zobrala nas dve naraz dnu a porozpravala o tom, ake su plusy minusy atd, spytala sa nas na dovod preco chceme epi a ci sme o tom uz poculi, da ti precitat taky papier a da ti ho aj domov tam mas o EPI infosky....a podpises na zaver taky ich papier o pouceni a ten si original nechaju oni a kopiu daju tebe, zalozis do tehu knizky a ides pa. Nuz cele to trvalo len maximalne 10 minut dnu. Vonku cakaju ale aj ine pripady, lebo to ambulancia anesteziologie, takze tam mas aj ludi co idu na rozhovor pred spinalom, alebo celkovou a to uz trva dlhsie, tak ked mas "stastie" na takeho pred tebou, tak sa asi nacakas..takze je to dost o stasti, ale ked uz si dnu tak je to rychlovka...Dal Ti doki ambulantne hof\diny ze kedy su??? lebo napriklad dnes robili len od 13.00-14.30...ja som tam dosla o 12.45. Taze tak, drzim palceky.. 😉

stovka
2. júl 2009

Cathuska, dik za info, aspon viem co ma caka.. este otazka, zapisuje sa tam poradie? Ako napr. na ultrazvuku..

Mam od lekara ambulantne hodiny, snad to stihnem doobedu, ked nie tak po 13:00.
Rozmyslam, ze najprv sa pojdem zapisat na usg, pockam si na ozvy a tak az epi.. Pojde so mnou manzel, takze odbehne pozriet poradie usg..
Snad to vsetko zajtra stihnem..

Chcem sa zajtra povypytovat aj na prerabku, podmienky a trvanie, ak sa nieco noveho dozviem dam vediet..

cathuska
2. júl 2009

stovka, tak drzim zajtra palceky, nech ti vyjde vsetko co mas v plane...no ja som sa nezapisovala, podla poradia ako ludia prichadali klopali a ona brala preukazy poistenca asi, nam tehulkam brala tehotensku knizku...takze tak....ta druha tehula bola siesta v poradi, ja som bola druha, ale mala stastie, ze som ja bola druha a tak ze nas tehotne zobrali hned 😉 takze na tvoju otazocku ti viem povedat len moj zazitok a to je ten ako som vyssie popisala, ze sa nezapisuje...a super, opytaj sa na prerabku, sme zvedava vsetky urcite, co to mame na spadnutie, ze v akych podmienkach budeme rodit vlastne...bru nocku

lenka0
2. júl 2009

CaTHUSKA aku mas krasnu malu na 3Dfotkach my sme take stastie nemali mam fotecku iba z 13tt a potom sa uz nedalo lebo sa nechcela ukazat a potom uz bola velka-Taka by som bola rada keby mi este nejaku fotecku urobili na pamiatku,ale asi tazko.Teply vykend pred nami tak sa drzte mamulky 😀

cathuska
3. júl 2009

ahoj Lenka 😉 Dosedla je zatazeny na USG, takze pravdepodobne Ti ho bude robit teraz uz stale a mali aj oni taky 3D pristroj, a mam aj nejake fotky ked bola velka, vtedy sa este da hlavicka odfotit, tvaricka, ale musis mat stastie ze sa Ti ukaze. Neviem ci ten 3 D pristroj este maju, ale ak ano, on Ti rad foto urobi, len mu musis povedat, ze by si bola velmi rada, keby si mala fotku malej. Ozaj, vcera mi pisal manzelov bratranec, ze sa im narodil syncek Alex, o 9 dni skor. Oni byvaju v Holandsku. Nuz sme vsetci stastni, ale vraj porod mala tazky a stratila vela krvi, tak ma az zamrazilo 🙄 booze, ani nechcem vediet podrobnosti, az po mojom porode, tak jej poviem, lebo nic nie je horsie ako sa negativne naladit. Tak zelam pekny dnicek, som po ranajkach, makovka so sunkou a caffe latte 😝 idem si dat sprchu a idem na chalupu na vikend, mama ma zoberie a manzel dojde vecer za nami. 😎 ale dnes je fajneee, sa schladilo, paradaaaaa....

traktor
3. júl 2009

ahoj, maju a maju aj 4D je to este krajsie, mrknite sa v ultrazvukovej miestnosti je fotka nasho mateja na nastenke 😉

traktor
3. júl 2009

dosedla je zlaty, mne robil ultrazvuk pri kazdej poradni, dal a fotecky a mame aj CD / vobec som nepytala dal nam ho sam, velmi ma potesil 🙂 /, aspon budeme mat pamiatku...

cathuska
3. júl 2009

ahoj traktor 😉 , jo som sa pomylila, myslela som 4 D (ale aj minule mi spominal, ze maju s tym trosku problem, ze ten stroj nie je tam vzdy, napriklad teraz posledne co som bola, tak mal len 2D, ci 3D to bolo), veru aj nam dal stale fotku a DVD asi dva krat nahral, suhlasim Dosedla je velmi zlaty, este sa nestalo, ze by som od neho odchadzala vystresovana alebo so zlym pocitom...vie ako na to, co ma povedat, ked sa zena boji porodu a podobne...drzim na vsetkym tehulkam palce, ktore to mame za paaaar.. 😉

cathuska
3. júl 2009

inac Traki, naaadherny je Matejko, zlatunky 😵

janulikma
3. júl 2009

Ahojte kocky,ja som sa tu prihlasila az dnes. No v Saci som rodila 27.juna cize minulu sobotu o Dr.Totha. Bola som na sekciu a narodilo sa nam krasne dievcatko Kristinka.Chcem vam podat nejake info ohladom tej prerabky. Tak zacali ju v piatok a je tam dost rusno. cez vikend bolo strasne vela porodov a malo miesta pre rodicky, takze davali ich lezat aj na gynekologiu a este aj na nejake izby na popaleninove. Co sa tyka nadstandardu tak ten je zruseny, a aj ked sa vam nahodou ujde nejaka izba tak, za nu zaplatite, ale navstevy tam nemozu aj tak. Ja som mala izbu, ktora je ako nadstandard dvojka, ale teraz je trojka.navstevy su zakazane na oddeleni, takze ked niekto pride tak vy musite ist vonku na chodbu a s babatkom tazko, lebo je tam dost prachu, lebo cez naustev 🙂 🙂 🙂 nu miestnost chodia robotnici. A babatka sme mali pri sebe 24h kvoli tej prerabke.A prerabka bude trvat asi tri tyzdne.Tak to je asi vsetko.

lenka0
3. júl 2009

CATHUSKA pekny vykend ti prajem,oddychnite si a naber energiu,zomna sa dnes akosi leje poti sa ako kon 😒 aj mi by sme sa mali ist trosku ochladit k bazenu do madarska,ale uvidime ako mi bude.TRAKTORIK mas krasneho smejka 😀 Inac dufam,ze prerabka bude coskoro ukoncena aby sme mi cakatelky rodili v pohode.

amy14
3. júl 2009

ahojte kočky,
tak Natálka prišla na svet v nedeľu 28.6. o 03.30h, vážila 3 650g takže pekne okrúhlučká a merala 48cm....je to malý pokladík, ktorý je pokojný ked je napapaná, prebalená..teraz sme už doma, maličká pekne spinká, takže môžem byť trošku na nete...
čo sa týka prerábky, tak ja som bola na izbe č. 8, takže pohodička, boli sme tam 3 kočky a neplatila som nič...teraz sa asi neplatí za žiadnu izbu...
čo sa týka sestričiek, tak všetko závisí od smeny, pretože niektorá smena je hrozná a nič nevysvetlia, len tak narýchlo...
bábätká dávajú na izbu k mamičkám skoro hned po pôrode, takže si ich užijete hned...
čo sa týka návštev, tak je tam oznam, ale v pohode sa dá s bábatkom vyjsť von k blízkym...
ja ked som tam bola tak to bola ako sauna, pretože v izbách bol neskutočný hic, ale so sprchou sa to dalo prekonať...
čo sa týka pôrodu, tak mne praskla plodovka doma o 21.20h, v nemocnici sme boli o 22h, kontrkcie som mala každé 3-4min, ale to bolo ešte znesiteľné....o polnoci som bola na jeden prst, ale potom sa to tak vystupnovalo, že o 2h som už bola na 5prstov, kým prišla anesteziologička, tak som bola na 7 prstov, potom som ešte musela predýchavať, aby stihol prísť lekár a potom bola malá na svete...takže epi sme nestihli, šitie sa dalo takisto vydržať....najhoršie pre mna bolo tlačenie, ale na 4 kontrakciu sa to podarilo
takže u mna to bolo rýchle a potom to už bola úľava...je to krásny pocit mať už ten batôžtek šťastia doma....
teraz sa len trápime s prsníkmi, aby veľmi netvrdli, lebo to je najhoršie, ale s teplou vodou sa to dá zvládnuť, len sa treba trošku potrápiť...
držím vám všetkým palce, aby ste mali za sebou rýchlo a všetko bolo v poriadku....držte sa

lenka0
3. júl 2009

AMY ahoj tak chvalabohu mate to stastne za sebou BLAHOZELAM.Takze EPI.si nestihla a aspon si mala dobry porod pekne ti to islo jej ten batoztek stastia ti trosku zavidim 😀 ja sa malej uz neviem dockat,ale este ma cas.Tak sa drzte holky a budte zdravucke 😀

amy14
3. júl 2009

no bolo to super, že to išlo tak rýchlo až som bola z toho trošku aj zaskočená,lebo som to takto nečakala a bola som pripravená na epi,ale dalo sa to prežiť, nakoľko to šlo raz dva...užívame si teraz domácu pohodičku, malá spinká, pravidelne sa budí každé tri hodinky, kedy sa prebalí a nakrmi a opäť oddychujeme, tak dúfam že sa to nezmení a bude taká zlatá aj nadalej

siu3333
3. júl 2009

ahoj amy a ked ti praskla plodova voda, tak ti islo vela ci ako si prisla na to,ze je to ta voda...gratulujeme 🙂 🙂 🙂 🙂

mandyk
3. júl 2009

no my sme uz na svete.Barborka je kraasna a zdrava. Amy nejak si sa mi na novorodeneckom stratila. Na kt.izbe si bola? My sme dnes dosli domov.Dosedla je uuuuzasny doktor.Rodi vyhradne bez nastrihu. Takze hopame v pohode.

nikajanko
3. júl 2009

Mandyk: Bez naaastrihu??? Aka velka bola Barborka? To sa cudujem, obycajne doktori nie su taki trpezlivi.

PS: Gratulujeme 🙂

lenka0
3. júl 2009

ahojky Mandyk tak to si mala super porod Gratulujem a dosedla je potom fakt uzasny ze to tak zvladol bez nastrihu.To som nepocula je dobry,ale aj ty si musela byt pekne eleasticka.Masirovala sisi hradzu vfraj to pomaha aby nemuseli robit ten nastrih.A inac porod bol aky?

lenka0
3. júl 2009

SIU tebe sa to krati uz to moze byt kazdu chvilu vsak 😎 drzte sa a pekny porod 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre