Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

danuska24
16. mar 2008

ahojky. ja som chcela rodit na nadstandardnej ale nakoniec som sla na sekciu.. o tom ze tam nechcu rodit som nic nepocula.pre mimco ti netreba nic na oblecko akurat vlhcene obrucky, krem na dupku, plienky - ja som mala 1-pouzivali sme pampers new born. s dvojkami sme skoncili pre 3 tyzdnami-takze neviem ci nebudu velke.

marhulka88
16. mar 2008

vdaka danuska...s tymi plenami si ma fakt nepotesila lebo moj muz kde akcia tam skupuje pleny..takze ja uz mam stohy plienok c.2...c.1 ani kus 😀 ... chcem sa este opytat latkove pleny boli k dispozicii alebo ste nebalili nasiroko len pamperska?

petka.m
16. mar 2008

ahoj marhulka88, neboj tie plienky č. 2 určite využiješ 😉 . ja som ani č. 1 nepoužívala, od narodenia sme mali rovno 2, kedže naša princezná sa narodila dosť veľká (4400g). a látkové plienky v šaci davajú, takže si nemusíš nosiť svoje. ale ja som mala 2 ks, pre istotu 😉 .
a s tou nadstandardnou sálou-je pravda, že tam nechcú dr. rodiť. ja som sa hned nato pýtala, ked som tam bola 😀 . je tam pôrodné kreslo a vraj je veľmi nepraktické na ňom rodiť, tak preto....

marhulka88
16. mar 2008

petka tak to je super potom naco tam maju to kreslo? pocula som ze rodicky odhovaraju od rodenia na nom len mi nejak nedochadza preco ked mi pride celkom fajn...tak oproti tej starej sale je to absolutne super...
totiz ja si neviem predstavit rodit v na tych starych lehatkach pride mi to ze ziadne sukromie a tiez totalny otras ale mozno v danom momente si to ani nebudem uvedomovat co je okolo mna ... 😅
no a tie pleny este pre istotku dokupim aj jednotky lebo coo keedd bude mat malu dupu ten nas nezbedoch .. aj ked zatial to vyzera ze je dost velka..vrti s nou poriadne 😀

petka.m
16. mar 2008

ja fakt neviem marhulka načo tam majú to kreslo, kopu prachou za ňho vyhodili a vôbec ho nepoužívajú 😠 . podľa mňa je tiež super, keďže som tam bola počas prvej doby pôrodnej aj s manželom.
ale fakt mi to bolo potom už jedno, kde odrodím...už som to proste chcela mať za sebou. inak mala som aj EPI, neviem či si dávaš, ale môžem fakt len doporučiť, skvelá vec a riadne som si oddýchla po tých kontrakciách... 😉 a nabrala dosť síl na tlačenie 😀 .
a pôrodníka máš nejakého vybratého, alebo nechávaš to na náhodu?
už sa ti to kráti, tak držím prsty a prajem rýchly a ľahký pôrod 😉 .

marhulka88
17. mar 2008

no a za to ze ste tam mohli byt v tej nadstandardnej sale pocas 1doby ste zaplatili 500sk?
s epiduralom je to tak u mna ze este neviem 🙂 chcem sa pripravit tak ze keby to bolo take ze neznesitelne tak si ho dam a ked nie tak skusim bez ... chcem sa ta opytat ked si mala epiduralku pocas tlacenia si uz citila kontrakcie? skratka vedela si kedy mas tlacit alebo ti to hovoril dokyno?
porodnika zatial nemam vybrateho..uvazujem nad Luptakom ale vraj su tam vsetci dobri tak neviem ci to nenecham na nahodu 😉
mas pravdu porod sa uz blizi .. tento tyzden uz 35tt a panika stale rastie 😀 ale strasne sa tesim na nasho krtka maleho tak to nejak hadam ze prezijem 🙂

petka.m
17. mar 2008

marhulka, áno platili sme tých 500sk za tú sálu. len si nezabudni vybaviť poučenie ohľadom EPI, lebo keby si to nemala a rozhodneš sa pre EPI tak ti ju nepichnú, ked nebudeš mať to poučenie.
cítila som také tlaky, takže som vedela kedy tlačiť. ale to aj pôrodné asistentky a aj doktor ti budú pomáhať. takže sa nemusíš báť... 😉
marhulka, tak si ešte užívaj tehulkovanie a hlavne sa vyspi, lebo potom už nebudeš mať kedy 🙂 . inak ja som mala po pôrode taký zvláštny pocit, že zrazu už malá nieje v brušku. normálne mi chýbali tie kopance a hladkanie bruška 😉 . ale samozrejme, že som bola veeľmi štastná, že už ju mám konečne pri sebe a môžem ju bozkávať a hladkať koľko len vládzem 😀 .

janka08
17. mar 2008

no toto peti 😀 😀 😀

marhulka88
17. mar 2008

no do poradne zacnem chodit do sace tak asi o tyzden dva uvidim co mi tento tyzden povie obvodak .. ale zatial viem ze treba absolvovat nejake vysetrenia pred epi a to poucenie zrejme dostanem rovno pri tych vysetreniach 🙂
no s tymi tlakmi je to tak ze vraj to nie je bohvieco ked nevies kedy mas tlacit..jedna znama tak rodila a narodilo sa jej pridusene babo a potom s nim museli behat tusim do troch rokov po lekaroch aj ked bolo ok .. tak som z toho cvok 🙂
s tym pupikom mas pravdu ja uz teraz rozmyslam nad tym ake to bude bez pupika...cista depka haha 😀

janka08
17. mar 2008

marhulka to urcite budes vediet kedy tlacit a aj lekar ti povie kedy nemaj boja 😉

hodmon
17. mar 2008

peti, to akoze sa v saci nerodi na kresle? ja som si myslela, ze prave tam je to samozrejme, ze to uz nieje to blbe lehatko s nohami hore

petka.m
17. mar 2008

jani sa čuduješ, že si ma tu objavila 😀 😀 😀 ? no vidíš ešte aj tu sa stretneme.
marhulka, ked už budeš chodiť do poradne do šace, tak im povedz že chceš mať EPI a oni ti povedia kde si máš pre to poučenie ísť. lebo sami od seba ti nepovedia...
hodmon, veru že na tom kresle sa nerodí, majú ho tam síce, ale asi len na parádu 😠 . a presne ako píšeš, rodiť budeť na tom lehátku s nohami hore.

danuska24
18. mar 2008

nasa mala mat podla UZV cez 4 kg a nakoniec mala 3400 - myslim ze pampers 1 sme pouzili 2 balenie po 44 ks a potom sme presli na 2. ja som tiez mala latkove pre istotu - 2 ks.

pampuliacik
20. mar 2008

caute baby, presla som par vasich diksusii spatne a narazilo som na otazku "porodneho planu". tusim to spominala marhulka... myslela som ze to su len take reci vseobecne, co som citala na nete, ze je dobre si ho napisat... to fakt marhulka mas napisany nejaky porodny plan - teda co si prajes a co nie? a co s tym budes robit? 😅 ked som si o tom citala na nete, tak som si pomyslela - no uz vidim nase sestricky ci lekara, ze sa bude riadit podla nejakych mojich poziadaviek, co napisem na papier... mate s tym daku skusenost? a este otazocka - ak chodite k obvodnemu gynekologovi, ktory vsak chodi rodit do sace a uvazujete ze unho budete rodit, tak aj tak sa treba nahlasit v tom 36.tt do sace a chodit do ich pradne ? myslela som ze sa chodi k lekarovi u ktoreho budete rodit... 😒

marhulka88
23. mar 2008

pampulina cosi napisane mam .. tiez si myslim ze to kazdy bude mat v pazi .. a vlastne neviem ci to vobec pouzijem pripada mi to tiez take zbytocne .. nejake super nadstandardne poziadavky nemam...okrem toho ze by som rada rodila v tej extra porodnej sale, pocas 1.doby chcem byt s muzom, nadstandardnu izbu a odber pupoc. krvi .. to je asi vsetko 😉
no a s tym obvodakom fakt neviem ako to je...ja som teraz bola v poslednej poradnicke u mojho teda "nasho" 😀 dokyho a o tyzden idem do sace k dr. Sevcovicovej..je vraj velmi dobra lekarka...o tom u koho budem rodit som sa zatial nerozhodla...tusim to necham na nahodicku dufam ze to dobre dopadne 😉
ako sa inac mate s mimcom? my mame trosicku problemy tak dufam ze to dobre dopadne vsetko .. dufam ze u vas je vsetko ok a ze natahovacky s "tetou nezbednou dokynou" sa uz poriesili 😀

valhali
23. mar 2008

caute,trosku vas uzemnim s tym porodnym planom 🙂 . Ja som rodila v Saci minuly rok v septembri, prisla som s tym,ze chcem nadstandardnu porodnu salu a epidural. Tak ma hned zrusili,ze ta extra porodna sala nie je pre prvorodicky,lebo je tam polohovatelne porodne kreslo,kde prvorodicka nemoze,lebo tam sa nerobi nastrih a mohlo by zenu "potrhat". A epidural tiez nehrozil,kedze som prisla otvorena uz na 8cm,takze mi predpovedali porod do 20 min a epidural zamietli. Nakoniec som porodila o 9 hodin cisarskym a vytrpela som si ako kon,takze ten epidural by mi bodol. ALe nikto nemohol dopredu tusit,ze sa to skomplikuje. Aj tak mam na porod uzasne spomienky a lekari v Saci, klobuk dole! Je jedno,kto odrodi,vsetci su vyborni.

marhulka88
24. mar 2008

Valhali potesila si ma ozaj 😀 ale ja sa aj tak budem pytat na to kreslo he he he.. som zvedava co mi povedia ... s tym epiduralom som to aj ja pocula ze ked dojdes uz otvorena na viac tusim ako 6pal. tak ti ho uz nedaju...no ty si mala zjavne smolu tak si sa vytrapila chudatko ... dufam ze ked ja dojdem do sace tak smola si to zamieri niekde inde lebo ja budem super hysterise rodicka 😀

valhali
24. mar 2008

marhulka, ja som tiez hysterise ako hrom, prisla som tam v uplnej panike a ked mi povedali,ze rodim o 20 min,tak som sa skoro rozrevala od strachu. Ale ked vidis ten frmol okolo seba,tak odrazu na paniku nie je casu, aj ked porod trva niekedy nekonecne hodiny, na hysteriu tam nie je priestor. Jednoducho vtedy organizmus zapne zachranne receptory a nic nevnimas 😀 A tu nadstandard salu pytaj urcite. Za pokus to stoji. Mne tiez kamosky povedali dopredu,ze to budem pytat zbytocne,ale neodradilo ma to a opytala som sa na to. Ale nic,nakoniec mi bola sudena operacka 😝
Drzim palce,aby si mala pohodovy porod a potom daj vediet,ako dopadol 😉

matesma
24. mar 2008

Aahojte baby chcela by som poprosit ak ma niekto zoznam co mi treba do porodnice mozete mi ho poslat pls 🙂
Ako ste dopadli na olievacku mna svagor nesetril a sup vedro vody na mna 😀

pampuliacik
24. mar 2008

mame sa fajn marhulka, vdaka za opytanie. problemy s mojou dokynou uz dufam nebudu, dokonca poslala aj vypis z karty novemu lekarovi (na moju pisomnu ziadost)-tak snad uz budem mat klud 😠 inak s tou sacou a manzelom pocas 1. doby porodnej - neviem baby, ale mne to stale nie je jasne. ak ste mali manzela pri sebe- kde ste travili ten cas? niektore pisali ze ste boli s mangelom na chodbe lebo na vzdycharni nemoze byt... este nejaka ina moznost? - ak chapem co sa to popisalo, mozete si este pred porodom vziat tu jednopostelovu nadstandardnu izbu (ak je volna) co stoji cez 1000 sk...? a potom sa dalsi den prestahujete do 2-ky alebo inej, ak tam nechcete byt stale 😲 asi som nechapava 😀 , ale bude to moj prvy porod - pocas 1. doby porodnej mozete byt teda na tej izbe a nie vzdycharni ci co 😕 ???

marhulka88
24. mar 2008

vidim ze sme tu z toho porodu jasne viacere 😀 fakt som rada ze v tom nie som sama 😀 ... ja viem tak ze pocas prvej doby moze byt s tebou mangel na vzdycharni v pripade ze tam nie je ina zena, pripadne ty mozes byt s nim na chodbe 😀 (super), pripadne si zaplatis za tu nadstandardnu salu a tam mozete byt spolu az do porodu a potom ta zoberu do povojnovej porodnej saly aby si tam odrodila 😀
valhali ty si s tou nadstandardnou porodkou musela riadne otravovat ze ta nakoniec zobrali az na operacku 😀
mna asi tiez budu musiet nejak spacifikovat lebo im tam od hysterie rozmetam povojnove zariadenie a potom sa budem hanbit 🙂
ale ked ja taaak nechcem rodit na tej povojnovej aj ked sa tiez tak utesujem ze to mi uz asi potom bude vsetko jedno ... este stale si to predstavujem nejak romanticky alebo co 😀 😀 a tiez si hovorim ze mozno ze tym ze budu dobri lekari a sestricky a tak ze potom aj ja budem taka menej hysteris a tak 🙂
Pampulina vyriesila si to super s obvodackou nezbednicou 😀 dufam ze uz budete mat len pekne tehulkovanie 😉

valhali
25. mar 2008

marhulka, ja som si tiez myslela,ze ta klasicka sala je z roku dva,ale bola som milo prekvapena. Je celkom dobre zariadena, hraje tam pocas porodu veza, ak chces,mozes si tam zobrat aj aromalampu 😀 Je tam fitlopta, mozes tam skakat,ked sa nedari tlacit...celkom to uslo. Opercaka je zariadena stroho,tak hnusne nemocnicne,ale ta porodna sala je celkom good 😉

pampuliacik
25. mar 2008

ach jaaaj babyyyy, ja sa uz citim ako totalny blb alebo mam asi psychicky blok, ze nechapem co pisete ☹ mozete mi to napisat fakt polopatisticky krok za krokom ako to bezi? valhali - teraz som jelen z toho co ma byt porodna sala a co operacka. v com sa vlastne rodi? napisem to, ako som to chapala ja 😀 - predporodne bolesti si odtrpim vo vzdycharni, kde mozu byt aj ine zeny. je to miestnost, kde moze byt aj ina zena (kolko posteli tam je?) a pochopila som to tak, ze tam je aj sprcha, kde si zena moze ulavit od bolesti teplou vodou, ze tam by mohla byt fit lopta a aj spominane rebriny... 😀 nerozumiem valhali co ma byt teda ta porodna sala, kde hraje veza a lopta... vo mne slovo porodna sala evokuje dojem ze sa v nej rodi... 😉 a naco je teda operacka. kde sa vlastne rodi a kde travim cas pocas 1. doby porodnej? amarhulka - ak tomu snad konecne rozumiem spravne, maju nadstandardnu salu (na ktorej nechcu velmi rodit), ale mozem si ju zaplatit a byt v nej pocas 1. doby porodnej aj s manzelom...? 😒 kolko to stoji? sorry za moju nechapavost, ale to viete, obcas mam dojem ze mi tehu asi lezie na mozog a nerozumiem uz nicomu 😀 len dufam ze v tom nie som sama... 😉 😀

pampuliacik
25. mar 2008

hmmm, ciitam a tusim mi aj nieco svitlo... 😀 normalny porod je v porodnej sale a cisarsky na operacke... no nie? ale na to ostatne mi mozte odpovedat, kde je ta lopta, rebriny, sprcha atd... 😀 inak ja som mala predstavu, ze na porodnej sale ma uz len priviazu ako zvieratko a tam uz len budem tlacit 😒 tak naco je tam fitlopta? 😖 ved kolko casu travi zena na porodnej sale, neudeje sa tam uz len samotny porod? 😕

marhulka88
25. mar 2008

pampulina tak to je ze normalny porod v porodnej sale alebo v tej nadstandard. porodnej sale (kde sme sa teda dozvedeli ze mozeme byt len pocas 1doby a rodit aj tak budeme v povojnovke 🙂 )
sekcia alebo teda cisarak prebieha normalne na operacke ... co som ja videla tak vzdychacka je hned vedla porodnej saly a je tam hmm cca 5 posteli? tak nejak .. v porodnej sale 2 lehatka oddelene smiesnou akoze stenou resp. murikom .. kedze som bola pri tom pohlade zhrozena tak som si nevsimla ani tu vezu ani ine "vymozenosti" 😀
v tej nadstadardnej porod. sale je uz spominane nevyuzivane krasne polohovatelne lehatko, sprch. kut, rebriny, postel a co este som tam videla..aha porodnu stolicku tzv. samerlik 😀 a mozno tam este nieco bolo co som si nejak nevsimla 🙂
...inac aj ja si to tak nejak predstavujem ze budem za zvieratko ale uz pomaly zacinam na to kaslat lebo to vyzera ze to uz mam za par takze ratam ze do tyzdna som mama 😉 a zda sa ze sekcia ma tiez neminie 😉

pampuliacik
25. mar 2008

dik marhulka- ty si si to tam teda bola obzriet? nemaju s tym ziadny problem? inak, chcem sa vas baby spytat - chodili ste na nejake predporodne kurzy? je ten nacvik dychania a tlacenia dolezity, pomoze mi to? akosi sa neviem rozhybat a donutit niekam ist a hovorim si, ze mi snad povedia kedy mam tlacit, kedy nie a ze ked to zvladli ine.... ale taka moja svagrina to teda velmi nezvladala, vraj nevedela velmi tlacit a dokyna bola z nej "nervozna" (to teda asi chuda zienku potesi ked este aj lekarka je podrzdena 😠 ) a velmi ju neuporoznovali aby zatvorila oci pri tlaceni...teda, to ste mali vidiet, v zivote som nevidela este cerstvu mamicku, ktorej popraskali zilky v oku. predstavovala som si ze budu zvyraznene zilky alebo co, ale to sa jej normalne rozliala krv po bielku, takze asi 2 tyzdne mala bielka uplne krvavo cervene, ako z hororu 😖 tak na to potom nezabudnite 😉 marhulka - takmer ti zavidim, ze to mas uz za par. ja mam kvoli skolioze udesne bolesti chrbta cele tehu a tiez sa uz neviem dockat, kedy tu uz nase malicke bude. a preco ti hrozi sekcia? (ak mozem byt taka zvedava🙂 inak este mam dalsiu otazocku - je nromalne ze citim kopance hlavne niekde vnutri, teda o stenu bruska len obcas? vecsinou citim kopanceky kdesi dolu do panvy - neviem ci je to v tomto tyzdni normalne, pretoze sa tam babo este moze tocit alebo je snad nejako nedobre otocene? 😉

jankapo
25. mar 2008

pampuliacik, trosku som sa votrela....sa mi paci vasa debata... 😉 ja rodim na Rastislavke, povodne som chcela sacu, no ale clovek mieni....a uz neriesim, len obcas mrknem....inak- tvoje babo sa v 24tt veselo toci....kopancek moze byt
boxerka a tak...ja som bola minule presvedcena ze babo ma dolu nozky lebo kopance intenzivne v podbrusku a lekarka ma vyviedla z omylu, ze ma krasne hlavicku dolu, chysta sa von... 😉

valhali
25. mar 2008

pampuliacik,vydedukovala si spravne, v operacnej sale sa robi cisarsky,kedze je to klasicka operacia a v porodnej sale sa rodi. Na vzdycharni je 5 posteli, sprcha a fit lopta. Hned vedla vzdycharne je porodna sala,kde je tiez fitlopta 🙂 V porodnej sale sa iba rodi,ako pises,ale niekotra rodi 20 minut a niektora pol dna. A ta,ktora rodi celu vecnost,tak tej pomahaju v porodnej sale aj vsemozne prostriedky ako fitlopta, kyslik do nosa na lepsie dychanie...ja som tam rodila 9 hodin,ale nakoniec ma previezli na operacnu salu a urobili cisarsky. S manzelom mozes byt na vzdycharni,ked tam nie je ziadna baba. Inac bud sa budete prechadzat na chodbe,alebo si vypytas na 1.dobu porodnu nadstandardnu salu. Je tam aj porodna stolicka, ako pise marhulka,ale tu nepouzili za 2 roky ani raz! Lekarom sa tam nechce odrodit,lebo maju zly pristup. Neviem potom,naco ju zakupili 😕 A v tej porodnej sale je fakt veza 🙂 Je to fajn,ked predychavas a hraje ti hudba. Mozes si doniest aj vlastne cd,pustia ti ho tam. Ale to su detaily,ktore ti v case porodu nepridu vobec na rozum.

danuska24
25. mar 2008

ked som rodila ja boli 4 postele, fitloptu zrejme mali niekde dobre zasitu...

marhulka88
25. mar 2008

Pampulina ja som chodila do kurzu a tiez prostrednictvom neho sme boli na "exkurzii" v saci ... tie kurzy boli celkom fajn..iba sem tam to bolo take ze ma to nejak extra nezaujimalo ale naucila som sa par veci 😉
ja som tiez na tom s krizami uz na konci lavy bok uz mam taky olezany ze sa hrabem z postele ako veleryba ale co uz...vydrzim..s tou sekciou neviem ako to bude mame malo plod. vody a tiez mi dnes povedali ze prietoky su hranicne cize ratam tak ze porod je tu coby bup len sa velmi bojim aby sa nieco este nepredvidane neprihodilo lebo to by sa mi asi nieco stalo..
pohyby som ja citila takmer od zaciatku tak ako ty...skor do zadu a tiez akoby do krcka .. je to take neprijemne hlavne ked sedim tak ma sem tam az dvihne 🙂
Valhali chcem sa ta opytat ako si na tom bola po sekcii .. ako si to zvladala? ako dlho si bola potom v nemocke? pomohli ti sestry so starostlivostou? mohla si mat rooming? kojkanie sa rozbehlo normalne? ... no a tak len pre zaujimavost keby aj mna to cakalo 🙂
o tej stolicke si mozete tu tak trosku precitat
http://209.85.135.104/search?q=cache:4LfnkaqETY...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre