Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

pampuliacik
27. júl 2008

ahoj marhulka 😀 tak tak, uz to mam za sebou. bol to celkom fajn, ani som necakala taky priebeh. rodila som u Dr. Sevcovicovej, ale je pravda, ze o zenu sa viac menej staraju sestry- a tie na porodnickom oddeleni boli fakt super- teda skoro vsetky. ale aj Dr. bola zlata, dokonca mi masirovala hradzu, hoci nakoniec mensi nastrih musel byt. ale uz druhy den som v pohode sedela 😀 teraz sme konecne doma, v nemocke som posledny den uz trochu "fnukala" kedze ma nechceli pustit, lebo Emke sa rozvijala zltacka... vtedy sa vyskytli aj neprijemnosti so setrami, ale to bude skor tym, ze zena v strese uz niektore veci zvelicuje a vnima inak. ale celkovo, fajn....

marhulka88
27. júl 2008

noo pampulina hovor mi o zltacke nieco ja som sa kvoli tomu nabulila 😀 jeden den som mala maleho pri sebe jeden den len na kojenie a tak to trvalo 8dni...no skratka ma asi chytila poporodna depka alebo skratka som ho staaale chcela mat pri sebe a ked mi ho brali tak rev 😀 😀 ... ja som tiez v posledny den mala taky maalinky no co ja viem ci konflikt so sestrou ale potom sa mi ospravedlnila a vsetko ok ;)
ale som rada ze ste uz dve a ze ste zdravucke .. prajem vam vela zdravia a sil a hlaavne mliecka ;)

betka14
27. júl 2008

Ahoj pampuliacik aj ja ti gartulujem a prajem všetko fajn
chcem sa spýtať mala si nadštandrdku?
A ešte sa chcem spýtať aj an iných doktorov aký boli? resp. info aké tam o nich kolovalo.
Je tam vela žien?
dík
pa betka

pampuliacik
27. júl 2008

dik marhulka, dufam ze aj vam sa dobre dari... dnes som prvy den doma a mala hned dostala bolest bruska a hnacku ☹ neviem co som pojedla, musim poriadne nastudovat co mozem...

betka- ano mala som nadstandard 2 postelovu izbu za 800 sk. vzala som ju preto, ze v juli je tam nenormalny natresk, v noci ked som rodila, tak mali 12 porodov... zeny po porode s detickami boli na vzdycharni a ja rodiaca na chodbe na lavicke, bez vlastnej postele. dalsie dni to iste, jedna baba stravila na porodnej sale cely den aj s malym, lebo jednoducho nie su volne izby. dalsia baba mala obycajnu izbu a ku mne ju prelozili na nadstandard, az ked sa to uvolnilo... takze hruza a des kolko porodov maju. navyse, je dovolenkove obdobie, takze lekarov je strasne malo... ale aj ten nadstandard je len nieco trochu "lepsie", napr. okna su total znicene a fucal mi dnu vietor...

pokial ide o doktorov, na vizity chodili viaceri, ale vela toho nenahovorili... prva spolubyvajuca rodila u Luptaka, potom za nou aj dosiel- spraval sa klasicky, ak ho poznas... odpovedal vycerpavajuco na vsetky otazky, vraj bol fajn aj pri porode... Druha spolubyvajuca rodila u Kelija, ci ako sa to vola a tiez si ho pochvalovala... ja som ho zazila na usg a na mna teda bohvieaky dojem neurobil...

marhulka88
28. júl 2008

pampulina na stravu si davaj pozor ja som mala velmi prisnu dietu takmer do teraz lebo maly mal koliku a kakanie sme z neho "dolovali" rektalnou tycou skoro do 3mes. ... takze ja som prvych 6tyz. suchy chlieb ziadne mliec. vyrobky ani mlieko paradajka paprika a pod. alergeny koreniny nic ... z ovocia len pol banana na den a osupane jabko tiez polovicu .... teraz zacinam pridavat ale po kazdej pridanej veci sa mi vyhodi tak neviem pripadam si ako v koncentraku pozeram na jedlo a nemozem ho zjest 🙂 .. pred dvoma dnami som zjedla hrusku dobre ze nie aj s jadrovnikom 😀 ale maly mal bodky tak hruska uz zase dlho nebude 🙂

betka14
28. júl 2008

Ahoj, tak to teda nei som nadšená že je tam taká plnka ved to je otras
ja som si chcela rezervovať izbu ale povedali že by som musela dať ponzorsky nejakých 20 000,-
ešte sa chcem spýtať manžel bol pri pôrode? a mala si ho aj pri tej prvej fáze pôrodne či stačí zaplatiť aby bol pri pôrode?

PS: ked je taký problém potom s jedlom tak idem zobnúť ešte kým môžem niečo fajne/kapusta?

pampuliacik
28. júl 2008

betka, manzela som pri porode mala. v 1. faze porodnej bol so mnou na chodbe- za to sa neplati nic. samozrejme ty musis byt schopna chodit a travit s nim cas, lebo na vzdycharen ho nepustia. ale sestry boli velmi mile, ked sli zeny zo vzdycharne na obed, tak manzel presiel cez vzdycharen so mnou vedla do miestnosti a bol pri mne, kym som sa ja sprchovala, pomahal mi vytrepat sa zo sprchy, ked som bola strnula od bolesti, obtrel ma, potom ma odviedol na porodnu salu- tam bol so mnou celu dobu- za to sa plati 600 sk. inak na sale sa nesmie fotit, ale doktorka bola strasne zlata, dovolila to a sama manzela vyzvala ze moze urobit fotky po porode...

pampuliacik
28. júl 2008

marhulka, boze nestras s tou stravou. ale predpokladam, ze ak je babatko ok, tak urcite sa moze jest viac ako si mala povolene ty, nie? citala som, ze niektore baby si daju slabu kavu, tak som to totiz vcera rano skusila a chudatko mala hnacku... alebo z toho, ze som jedla maso s hrachom a kukuricou... boze, som hrozna, citim sa hrozne, ze som si to dala... idem postudovat na nete, co sa moze a co nie. moze sa vobec pouzivat vegeta?

marhulka88
28. júl 2008

pampulina nechcem velmi mudrovat lebo su maminky ktore jedia vsetko a ich deti problem nemaju (tiez nazory sa na to roznia vraj strava ma byt bohata aby mlieko bolo vyzivne) ale alergeny by si nemala vobec veci co nafukuju tiez nie koreniny som pouzivala a pouzivam len rascu (aj ked len trochu lebo malemu to nerobi dobre) no a sol...v podstate ked si to tak vsetko vezmes tak ti vela na jedenie neostava 😖 🙂 ... tvoja detska lekarka ta pri prvej navsteve malinkej nepoucila ako sa mas stravovat???

madi
28. júl 2008

jeeej, pampuliacik - blahozelaaaaaaam - Emuska je rozkosnaaaa kraaasna
mam tip ze kto si - ked sme sa teda videli v stvrtok na kontrole...ale nie som si ista... nebola si tam nahodou s manzelikom a v cakarni na ultrazvuk ti volala nejaka znama co ta videla cez okno oproti? si to ty? 😕 lebo potom tam bola v cakarni (na poradnu) este jedna taka blondina - v okuliaroch.... joooj, chcem vediet ktora to si 😀
joooj, ako ti zavidim ,ze uz mate bambuliatko doma..... je krasnucka

jedna laktacna poradkyna vravela, ze je blbost riesit kojenie cez stravu...teda ze drzat dietu - ze je to secko o psychike a inych veciach - nie o tom, co mamina zje / nezje.... tak ja neviem, som z toho jelen asi

betka - kedy ides najblizsie na kontrolu? ja zajtra.... tak som zvedava, kolko si tam zase odsedim...ale aspon ze so mnou ide manzelik tak snad to zvladnem nejako 😉
a ja uz chcem rodiiiiiit.....

joj pampuliacik...teraz narychlo ani neviem co sa mam pytat...hehe....ale mna napadne...tak napisem (bud sem alebo do IP) 😉
drzim palceky vsetkym maminam aj skoromaminam aj babatkam aj bruskam 😎

marhulka88
29. júl 2008

baby ja vam to nezavidim v tychto horucavach chodit do sace a este aj cakat na porod 😕 😝 😅
no s tym jedenim to je tak ze jedlo neovplyvnuje tvorbu mlieka to si tiez myslim ze ked si zena povie a budem kojit tak bude 🙂 ze to teda suvisi so psychikou...ale su jedla z kt. dieta zbytocne nafukuje pripadne ma z neho alergicke reakcie a hnacky... no a tie ja vysadzujem...a na to ako som chabo jedla do 3mes. tak ten nas Martinus je riadny pampusik ma uz takmer 7kg 😅 ... horsie je to so mnou chudnem jedna basen a vlasy? tak o chvilu uz budem mat len par rezancov 😀
madi teba to kedy caka? drzim palciaky nech je to bez problemooovv 🙂

betka14
29. júl 2008

Ahojte,
možno by ste o tej strave mali zavisť novú témua pripojili by sa viaceré ja čakám prvé bábo takže s tým skúsenosti enmám
madi na poradnu idem až koncom týždna ale napíš ako si dopadla
aj man niekedy napadne že už chcem mať babo doma ale zase potom si uvedomim že si užijem ešte pár dní ked je babo v bruchu a počúva
tak asi tak
pa b

pampuliacik
29. júl 2008

madi, ja som bola ta blondinka s okuliarmi 😀 na usg sme sedeli rovno za dverami a ty si bola tusim oproti nam... ak som to spravne odhadla.
marhulka-neberiem to ze mudrujes 😉 pediatricka tu bola akurat vcera, pekne ma pochvalila, ze aky som ja kludny typ, ze aka je malinka kludna (hehe, ja som pred tehu teda bola dobry nervak, ale teraz som v pohode). pekne ma poucila co mozem jest-resp. nejest 😀 takze v podstate to, co si pisala 😢 😢 ziadna zelenina okrem mrkvy atd. vlastne nic... uzasne. no co uz, ale vraj to treba tak 4-5 tyzdnov a potom mozem skusat... a ze je fajn mat dievcatko ako prve, lebo chlapci mavaju viac takychto traviacich problemov... nie je tu niekde tema o stravovani v dojceni, nech sa tu neodklaname od temy?
betka, podla mna je ovela krajsie ked je babo "von z bruska" 😉 aspon pre mna. ja som bola zufala z toho, ze nemozem spavat, zohnut sa, ze som taka nemohuca... nemohla som sa dockat, az budem opat "sama sebou", az si budem moct zacvicit atd... emka je sice dobrucka, ale dnes je uz takmer obed a ja este len ranajkujem... 😠 takze s tym casom to az tak uzasne nebude 😀 ale drzim vam vsetkym palce, napiste ako to vyzera teraz v saci, ak ccete, pytajte sa...

madi
29. júl 2008

no...som doma z poradne...
dosla som na osmu (pribalila som si aj psychicku podporu - mangela - lebo som sa minule stazovala, ze tam boli mamicky s tatikmi vsetky....- a dnes ako na potvoru iba jeden tatko bol ako doprovod 😀 ) a odisla som 12,45 vrrrr

rano mi spravili monitor (babatko krasne okopalo tu sondu, az som ho hresila, nech sa sprava slusne), ptoom som tajne dufala, ze hned ma doktor vezme aj na prehliadku....lebo tam "iba" pobehoval (Luptak) ale nic...ze ide na ultrazvuk...tak som si zatial bola po poucenie o epidurale...dosla som spat a cakaren total plna... a nic...ani len vzduch sa nepohol....o stvrt na jednu dosiel taky starsi sivy doktor a spravil poriadky...a uz to slo.... takze som bola na vysetrenie....vraj stav nezmeneny od minuleho tyzdna, secko okej a na nejaky extra skory porod to nevyzera....ze mozno fakt az toho 17teho... aaaaach jaj...

a pampuliacik - hej, to som bola ja...
a aj ja sa citim nemozne, do vsetkeho narazam (inak - nema to vplyv na babatko, ked bezne naburam s bruchom do zarubne alebo tak...????) a som nemohuca a neviem spat ani nic... ale tak....vyzera to tak, ze teda este take 2 tyzdne budeme 2v1...hm.... no uviidme
na dalsiu poradnu idem o tyzden v utorok... takze uz teraz sa zacinam obrnovat trpezlivostou...
jo...a vraj mam chciet k porodu luptaka...dalsi clovek mi to potvrdil.... tak ja neviem...
pampuliacik - ty si rodila pri luptakovi ze? sa ti tam venoval myslim ci nie? 😕 uz mam chaos....

marhulka88
29. júl 2008

madi aj som rodila pri luptakovi a pri sevcovicovej ale to bola sekcia tak to je take ine ako klasika porod .... ale bol mily a vsetko bolo ok aj potom v ramci poporodnej starostlivosti bol ok ;) a hlavne som mu vdacna za to ako zareagoval v mojom pripade mozno keby tam bol iny doky neviem neviem ako by to s nasim pampuskom dopadlo
pampulina ja tiez teraz tak spominam na tehu ako ze to bolo hrozne obdobie 🙂 fuuuj som hnusna mamina co?
ale mne sa tiez viac paci ked je uz mimi vonku aj ked je to narocnejsie ;) ku ktorej dokyne chodite teraz?

pampuliacik
29. júl 2008

madi, ja som rodila u Dr. Sevcovicovej- bola zlata, na nic sa stazovat nemozem... marhulka- pytas sa na pediatra? vybrali sme si Vojtkovu z Polikliniky Severe, kedze byvame tu blizko... zdala sa celkom ok a aj ju chvalili. mala je dnes taka nepokojna, place 😢 a ja neviem, co jej je, asi to budu dozvuky z tej mojej stravy 😠

betka14
30. júl 2008

Madi ja mam termín 15-teho tak sa tam možno stretnem
ja som strašne nemohuca len ked vstávam z postele a pri zohýbaní
inak ked chodím tak je to OK
včera som pokosila celú záhradu, manžel ma tajne odfotil ako na sklonku 38.tt kosím
pampuliacik píšeš že si nemohla športovať ked si boal tehu venovala si sa konkrétne najakému športu? a pomohlo ti to pri pôrode? lebo tak sa hovorí že by sme sa mali hýbať aby sme mali lahší porod
neviem či to je len fáma

marhulka88
30. júl 2008

jeej pampulina tak to mame rovnaku pediatricku tiez byvame na severe ;) mozno sa raz stretneme 😉 dufam ze malinka sa uspokoji...je velmi horuco mozno je aj kvoli tomu nervoznucka...nas pipino to velmi rad nema ;)

pampuliacik
30. júl 2008

ale kdezeee betka, sportovanim by som to nenazvala. pred tehu som mala problemy s chrbticou, v tehu to bolo uplne utrpenie. okrem toho som tak "relaxacne" pred tehu cvicila kalanetiku- niektore cviky som cvicila aj pocas tehu + tehu cviky z knihy, co som si kupila... a to, ze sportovkyne mavaju lahsie porody je tusim vseobecne zname... verim tomu, ze ak je zena v dobrej fyzickej kondicii, tak aj porod zvlada lepsie, jednoducho ju to tak nevycerpa... a som presvedcena, ze aj moje cvicenie mi pomohlo k lepsiemu znasaniu porodu, nebola to ziadna trauma, za co som velmi vdacna...

😀 😀 marhulka, mala som dojem, ze si kdesi zo severu, ale nebola som si ista... mozno sa fakt stretneme, len o tom nebudeme vediet 😒

betka14
30. júl 2008

ja som behala pred tehu maraton/ teraz na to nevyzerám lebo som pribrala/ a do 5 mesiaca som behala aj tak ale menšie dávky len do 10 km
milion túry a cvičenie pre tehu a aj teraz ešte cvičím, včera som pokosila záhradu, pozavarala uhorky a tak, tak dúfam že to bude, snažím sa stále hýbať a niečo robiť a dufam že porod bude lahký
dnes mi odišla hlienová zátka tak asi to príde do pár dní tak držte palce

madi
30. júl 2008

betuuus - waw ze hlienova zatka... niektore baby to maju dost rychle potom....takze sa zrejme nestretneme v porodnici...ach jaj...
nase bejby je este vysoko, kopancuje mi zaludok, tlaci na pluca.... na zblaznenie...a este 2 tyzdne takto....alebo teoreticky aj 4 (sak ved tehu mozem byt az 42tyzdnov ni?) joooj boze boze

pampuliacik - malinku postiskaj fajne a mozno jej bude lepsie....snad je to fakt iba z toho neskutocneho tepla...a ako rekonvalescencia po porode? si rodila prirodzene ci sekciou? dufam, ze okej 😉
ja mam najnovsie depky (ci co to je) z epiduralu....bola som vcera na tom pouceni, ale neviem ci to chcem alebo nie alebo co.... mate s tym skusenosti? 😕

betka14
30. júl 2008

madi ja som to tiež podpísala, ked to budem potrebovať tak si to dám, vraj je to super, ale musia ti to stihnúť dať alebo dať ti to v správnom čase
inak ti to nepomože

betka14
30. júl 2008

inak o tej hlienovej zátke som si čítala diskusiu tu na modromkoníkovi, prečítaj si aj ty aby si vedela kdyby neco
a myslím že tu píšu aj o epidurálke/ to som nečítala/ ja som sa len pýtala kamošiek a tak

pampuliacik
30. júl 2008

madi, ja som bola tiez na pouceni o epi a ked som si citala vsetky negativa, tak som zapochybovala. ale ja som bola dopredu presvedcena, ze to zvladnem... 😀 rodila som prirodzene a vcase ked mi ponukli epi- otvorena na 4 cm- bolesti sa mi nezdali take priserne, takze som usudila, ze to nechcem- a dobre som urobila... silne kontra vratane narodenia trvali len 1 hodinku, dalo sa to vydrzat a usetrila som 4000 korun...nie zeby som chcela setrit na vlastnej bolesti, ale cena sa mi zda premrstena. ovela lepsie riesenie bolo vyuzit tie peniaze za nadstandard...

inak, k tej hlienovej zatke... mne tiez nijako neodchadzala a az ked nastali v noci v den porodu kontrrakcie, tak zacala odchadzat. ale ziadne kvanta, ako popisuju niektore baby. a to som ani neprenasala- hoci lekari mali nazor ze to je uz 41.tt, co vsak nebola celkom pravda 😉

betka14
30. júl 2008

No ani mne sa ta hlienova zatka nezdala nejaká velká ani nič, žiadne more krvi a tak
ale zatial nič tak sa pozorujem
pampuliacik ako stíhaš pri male aj surfovať? vela báb hovorí že namá na nič čas pri miminku
epidurálka- ja som toho názoru že je dobré byť poučená že ked chceš tak ti to pichnú, a každý znáša inak bolesť tak sa madi podla mna radšej an to pripravav rozhodneš sa až pri akcii

madi
30. júl 2008

ano babule - tiez to beriem tak, ze epi je rezerva ked uz fakt nebudem zvladat stavy.... ale dufam, ze to prejde rychlo a nebudem ju musiet pichat
a nadstandard jednoznacne....aj ked...mam pocit ze moj prah bolesti je dost nizko...ale uvidime ako to cele vypali a co sa bude diat.....ale nech uz sa konecne nieco deje 😀 viem ze mam este nejake 2 tyzdne do terminu..... 😖

pampuliacik - takze ty si rodila v nedelu? ci ako to vychadza? lebo v piatok sme sa videli na poradni nie? a vsimla som si, ze si bola nestastna ze "este stale nic" 😅

betka14
30. júl 2008

madi pozerala som si tvoje foto, pekné to tam máš, takže doma už vlastne máte všetko pripravené však?
aj my , kúpili sm euž kočík skor, hoc sa hovorí že sa nemá a tak , ale potom by manžel kupoval sám?
musím ti povedal že ja mam ovela väčšie brušisko ako ty an fotke, ale naozaj album máš krásny

pampuliacik
30. júl 2008

no madi, v piatok na poradni som uz mala dost 😠 vsetko ma bolelo a uz som to chcela mat za sebou. mala som prist s vecami, ale dokina sa rozhodla, ze mam ist este domov 😀 rodila som v pondelok, mala sa narodila 12.50h...
surfovat obcas stiham-mala je vcelku kludna, vela spi, hoci teraz v tom teple je viac nepokojna a musim jej davat pit castejsie. ale zatial mam vcelku cas aj na seba... ale neskor sa jej asi bude treba viac venovat, ked nebude tolko spavat

madi
30. júl 2008

betka dik 😉 ale tam su este "stare" fotky - brusko nam "pekne" rastie dalej...uf uf...akurat som sla okolo zrkadla a zase som sa zlakla sama seba 😀
upratujem "detsku" tak ked to zosorim nejako, tak pofotim a doplnim album 😉

pampuliacik - je to neskutocne na tych poradniach... aj v utorok som cakala od osmej....a doki ma kludne mohol rychlo vysetrit o pol desiatej...ale neeee, bo..... bla bla...kaslat na to... uvidime co bude na dalsej...joj..ako ti je fajnucko ze bambulka je uz s vami doma...ja som dnes tomu nasmu krpcekovi dohovarala, ze vonku je faaajn a ze sa nanho tesime a ze kludne sa moze vypytat aj skor na svet...tak uvidime ci pochopil... 😎

betka14
31. júl 2008

tak už idem do nemocnice, od včera od 20:00 mam konrakcie, teraz som na frekvencii 5 minut
idem nech ma pozru že či to už/ ale asi hej
tak držte palce, ked nič a ma vratia tak napíšem počas dna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre