Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

pampuliacik
9. aug 2008

pocuj betka- pozrela som si tvoje fotky malickej, jeeeeeeeeeej je prekrasna a podozrivo sa podoba na nasu emku 😠 sme sa zasmiali s manzelom, on pozera a "aaaaaaa, oni nam slohli emku..."xixi 😀

pampuliacik
11. aug 2008

halo halo, kde ste kto? tu uz nikto nechodi? ☹ ☹ to ste vsetky take zaneprazdnene babatkami? a co madi? uz rodiiiii?

betka14
11. aug 2008

ja som mala teraz chaos tak som nepisla, madi a pampuliack dík za rady
ja až také problémy nemám len sa mi malá krčila a dosť plakala ale nevracia tak to som rada
iank ja som čítala že acidlka a také kyslé mliečne nápoje sú OK
dosť som našla aj takých článkov ktoré si odporujú niekde píšu že môžeš paradajky inde že nie
kamošky hovorili že mesiac treba dietovaťa ptom začať skúšať, že do 4 hodín sa ti jedlo objaví v strave a do 8 hodín vyprchá a podla toho vieš čo jej robí zle/ to mi poradila stanka911 tiež chodí na modrý koník/ cauuuuuuu stanka

babetka sa na seba neuveritelna podobajú, dáme foto tak o mesiac a už budú iné
zatial pa b

danuska24
11. aug 2008

ja som tiez citala o paradajkach ze sa mozu aj ze sa nemozu, ja som ich jedla asi od 3 mesiaca, tie prve tyzdne boli fakt o drzku, pomaly nic nemozes....

madi
12. aug 2008

madi nerodi.... 😠
madi porodi snad na vianoce....joooj, jake to je uz na nervy...a dnes mam specialne neprijemny den...som nevrla na seckych a secko... dnes so mnou sranda nebude....
a uplne sa bojim toho, ze budem musiet dietovat...sak to budem iba o chlebe a vode 😀 posledny trimester mi nejako prestalo chutit maso, tak neviem ci sa to spravi alebo co... ale take ze prirodny rezen alebo perkelt s niecim - to voooobec nemusim teda 😖

jaaaj, posielam bozteky vasim babatkam...nase prostestuje a snazi sa asi vyjst opacnym smerom 😖

betka14
12. aug 2008

ja som dnes skúsila paradajky tak uvidím poobede
uhorky možem tie som už odskúšala
madi nebudeš stíhať jest nie to ešte vyberať čo zješ
pojde to neboj

marhulka88
12. aug 2008

baby co sa tyka jedla v mliecku sa objavi o 6hod a stopy pripadneho alergenu 3dni takze bacha...ak skusate novu vec tak vysledujte tie 3dni co robi miminku zle...ale ako vravite kazda zena sa stravuje inac a babatku to moze a nemusi robit dobre...o paradajkach viem ze su alergen ale tiez by som ich uz chcela jest 😀 zatial chcem vyskusat trosku parad. polievky 😉 ... ja som rada ze som pridala aspon mliec. vyrobky a mlieko po tej kolike co mal nas miminkos...doteraz vsak co pridavam vacsinou ma maly mierny vysev na tvari al. problemy so stolicou a prdkanim 😠 tak pridavam veeelmi opatrne najnovsie som si dala slivku 😝
my sme dnes boli na gastro hura hura vsetko mame v poriadku tak sa tesim...menej sa tesim ako tu dnes trieskaju susedovci ako idioti...ja ked maly spi ani netuknem hrncom lebo je hned hore tak uvidime ako dlho bude spat pri tomto natresku z prerabky jadra 😒
pozdravujem vas bambulky nech ma mali prckovia krasne rastu 🙂

betka14
13. aug 2008

ja jem tie paradajky už 2 dni a nič, tak uvidím, sledujem ju
dík za radu

danuska24
16. aug 2008

madi ako? uz je drobcek na svete? 😉

pampuliacik
18. aug 2008

ahojte babule. ako sa mate? madi sa dako dlhsie neozvala 😀 uz to ma za sebou??? my sme mali vcera krstiny, uf, som rada ze je to za nami 😉 musela som si vypocut kopu rad, najma od svokry-no to nie pri prilezitosti krstu, to skor tak preventivne stale melie to svoje. riadne ma to dozralo, ale co uz narobime.... 😠 a schudla som kilecko 😀 huraaa. lebo vaha mi uz stoji 2 tyzdne a dole to viac neslo 😠 😠

madi
18. aug 2008

ahojte....tak ...som v klube prenasajucich.....my budeme tehotni asi az do vianoc...alebo do 18tky babatka... nic sa nedeje...uz tri tyzdne stav nezmeneny...a vcera bol termin (druhy) porodu...hm..

idem akurat do sace na kontrolu, ale pojdem tam zbytocne, lebo aj tak sa isto nic nezmenilo.... doki vravel, ze ma necha prenasat max. tyzden...cize teoreticky buducu nedelu? hm...ale to by som radsej uz pondelok...to mam narodky...a. plus vyrocie svadby 😵 😎 tak uvidime no...

pampuliacik - mne v piatok volala mama jednej mojej kamosky (je poistovacka a brusi si zuby na nase babo) ze co a ako a tiez som dostala v telefonate take rady jak oci...ze na porodnu salu si mam zobrat casopis ...na odreagovanie...a prikrmovat od 3 mesiacov... a ocko ma spat v inej izbe, aby sa vyspal... a kojit najskor po 3 hodinach a dristy....vytocila ma skoro do nepricetnosti... 😒

pampuliacik
18. aug 2008

cao madi. chuda, mas to tazke 😖 , ale pozitivne na tom vsetkom je ze do 2 tyzdnov porodis 😎 pekne sa tes na potomka-fakt nevies co to bude? ako zvladas to teple pocasie? a co porabas? travis cas doma alebo chodievas aj na prechadzky von? ja ked som bola na prechadzku v den terminu, tak svokra bola z toho "na prasky", vraj ci sme normalni atd... no neviem, dake divne predstavy maju, akoby zena mala porodit do 30 min 😕 s tym casopisom- no neviem, ja by som ho nevyuzila- ale zas mala som to rychle... ale aj tak si neviem predstavit ako si medzi kontrakciami citam 😲 urcite by som chut nemala... inak ja som pred porodom skusala kdeake blbinky ako ostatne baby, aby som porodila. upratovala som, skakala na lopte- to ma dako bolelo v podbrusku, no a dala som si skoricu 😀 teda mlieko so skoricou, tak poriadne- vraj vyvolava kontrakcie a preto ju neodporucaju jest pocas tehu... no neviem, ci prisiel moj cas alebo to vsetko fakt fungovalo, ale asi po 24 h som dostala kontrakcie 😀 ak budes doma predychavat kontrakcie, daj nam prosim vediet, ze uz je to tu 😀 😀 budem na teba mysliet

madi
18. aug 2008

dakujem pampuliacik....na konovi som prihlasena furt...cize napisem isto 😎
som doma, po veceroch chodime na prechadzky (skor si netrufam kvoli tym horucavam) ale inak okej....este asi umyjem okno zo jedno (uz boli sice umyte vsetky ale prsalo..... hihi)

skorica? dnes ma nejaka baba tu na konikovi nasalila na slivkove gule...tak by som mohla spravit na veceru...aj so skoricou nie? 😕 ciiiii - a v stredu by sme sa mohli narodit...dobry datum bude..hehe 😝

no...dnes na poradni ma doki ubezpecil, ze "mamicka, nebojte sa, URCITE raz porodite" 😀 😀 😀 tak som kludna...hihi...povedal, ze najneskor buduci pondelok budeme vyvolavat aelbo sekcia alebo co.... ze to sa uvidi ked to bude realne...

pampuliacik
18. aug 2008

tak to ti drzim palce. ten koniec pred porodom je fakt o nicom, zena sa uz nemoze dockat vascinou a ono furt nic 😠 a u koho rodis? neviem, mozno si to uz pisala... inak, kde si prisla k tym tehotnym "kamoskam" co mas v albume? zorganizovala si dake stretnutie v KE ci kde si k nim prisla? 😕 😕

betka14
18. aug 2008

ahojt dlho som nepísala, ale krstiny máme v nedelu tak robíme prípravy a proste nič nestíham
madi drž sa, ja som pokosila trávnik a na druhý den ma to chytilo, tak skús niečo vystrájať

pampuliacik kolko to ostalo kg po porode?
pa b

pampuliacik
18. aug 2008

cau betka 😉 preco si nezmenis nastavenia, aby ti nepisalo 41 tt ale kolko ma babo tyzdnov? nech vieme 😀 myslis moju vahu? ja som pribrala 12 kg,po prichode z nemocky bolo 6 kg dolu, cize zostavalo est 6kg, no to akosi ide dolu pomaly... teda u mna urcite neplati, ze mozem jest a chudnem z kojenia. stale mi este zostavaju 4kg... 😠 aj cvicim, aby som sa zbavila toho ochabnuteho brucha, ale pripada mi to, ze pevne snad nikdy nebude 😢 😢 my uz mame po krstinach. hura....

madi
19. aug 2008

pampuliacik - dohodla som sa s primarom (Tomasu) tak snad to bude okej....
a tie tehulky....dve - co mame oproti sebe bruska odfotene - to su kamosky - take uz dlhodobe....a to ostatne - co bolo stretko...to sme sa stretli vlastne "augustovky" - tu z fora... cize tie poznam tak kratsie.... (a uz su vsetky porodene!!!!)

betka -mam obavy, ze nic nepomoze...babo si proste postavilo hlavu a vyjde von, kedy sa samo rozhodne...alebo teda ked mu nakaze doktor...
- drzim palceky na krstiny, aby vsetko dobre dopadlo a Emuska to zvladla ako sa patri 😵

betka14
19. aug 2008

mne ostalo ešte 6kg
pribrala som 13kg, a tiež nechce isť dole už cvičíš, to sa už može? ja mam len necelá 3 týždne od porodu
a čo cvičíš?, ja by som išla behať ale nemožem kvoli kojeniu ☹

pampuliacik
19. aug 2008

cvicim normalne kalanetiku, ved to je na spevnovanie svalstva, nie na chudnutie... a na to, aby cvicenie ovplyvnilo chut mlieka, by si musela cvicit velmi namahave veci, aerobic a tak, aby si mala svalovicu... vtedy vraj moze prejst kys. mliecna do mlieka a zmenit jeho chut... ale citala som ze jemne cvicenie nemoze uskodit. neviem, ja som skusila cvicit, ja nemam ziadny problem a ani mala emka ... ja som cvicila hned po prichode z nemocky, teda uz 2. tyzden. nedocitala som sa nic hrozne, preco by sa nesmelo a myslim, ze cvicenim len pomozem spevneniu brusnych svaloch, ktore boli teda riadne vytahane...

ingulka
19. aug 2008

Ahojte, aj mne sa blizis termin porodu... od tohto pondeloka som na materskej a moja gynekologicka mi vravela, ze do tyzdna sa mam ist hlasit do nemocky, kde chcem rodit.... Zatial sa neviem rozhodnuť medzi sacou a starou nemocnicou... Hmm ??? date nejake cerstve info ?? 🙂

Vopred dakujem

gabi96
19. aug 2008

Ahojte kočky. Chodí niektorá z Vás za Dosedlom? Ja budem u neho rodiť v novembri. Zatiaľ som veľmi spokojná. Stále ked si ma objedná mi spraví ultrazvuk, pri ktorom mi všetko pekne ukazuje. Mám z toho dobrý pocit. Rodili ste u neho? Všimli ste si v čakarni ten leták, nejaké vyšetrenie na vrodené vady vraj robí. Je tam aj jeho certifikát , vraj si ho niekde v Nemecku robil. Taký má vraj ešte aj dankovčik. To vyšetrenie sa ale vraj dá spraviť len do 14 týždna tak to sa ma už netýka. Pa

betka14
19. aug 2008

pampuliacik vy už máte dierky v ušiach?
ak ano kto Vám ich robil, obvodná lekárka?
cvičenie- brucha mame velké lebo maternica sa ešte uplne nestaihla, vraj to može trvAť AJ DLHšIE, ja nosím stahujúce nohavičky pre spevnenei brucha
cvičiť skúsim ma noha Zorababy a je tam cvičnie aj v šestnedelí
pa b

pampuliacik
20. aug 2008

ano, uz mame prepichnute uska- akurat vcera sme boli. ot bolo placu, az my sme mali slzy v ociach a to nas lekarka "vyhnala" na chodbu... prepichla nam to pediatricka, ku ktorej chodime, za 200 sk tusim...

pampuliacik
20. aug 2008

ingulka, rozhodnut sa musis sama, ved si precitaj infosky o starej nemocke- je tu taka tema. ja som rodila v saci a som nadmieru spokojna... svagrina rodila na rastislavke a uslo to- ale podla toho, co ropzravala, tak saca je na tom lepsie. predsa len prijemnejsie priestory atd. lekari su rozni aj tam aj tam, zalezi na tebe, ci to nechas na nahodu alebo budes rodit u konkretneho...vtedy moze byt lepsi pristup, ak si vyberies "spravneho"... 😉 ale treba si uvedomit, ze aj saca je len "trochu lepsia" a stale nemocnica, nie hotel... jednoducho, vsade sa najdu veci, ktore treba zlepsovat a aj v saci ich je dost. ale napr. personal bol velmi mily, mile sestry (samozrejme boli aj menej prijemne, ci v zlej nalade...) a dokonca aj upratovacky ci zeny z kuchyne boli strasne zlate... svagrina spominala sestry z rastislavky a nebola teda velmi nadsena... ale su baby, ktore nedaju dopustit na rastislavku s tym, ze sa to velmi zlepsilo... no mne napr. nevyhovovala predstava spolocnych kupelni a wc kdesi na chodbe, ako to je na rastislavke...

madi
20. aug 2008

ahoj "sacanky" 😎
boli sme zase raz na kontrolu.....stav nezmeneny (uz hadam aj mesiac) - cize doki to vidi na vyvolavany porod v pondelok....uviidme podla velkosti babatka ci bude sekcia alebo klasika.... v piatok idem este raz na kontrolu ale nedavam tomu velke nadeje...ach jaj

gabi - ja nechodim za dosedlom ale viem ze maju nejake nove platene sluzby v saci - co sa UZV tyka.... dankovcik ma na svojom webe popisane, ze kedy sa robi aky ultrazvuk a naco je ten ktory dobry....tak tam si to mozes omrknut ze kedy co a preco a naco.... 😵

ingulka - ja som sa tiez rozhodovala medzi sacou a rastislavkou...ale vyhrala saca - prave kvoli tym socialnym ci hygienickym zariadeniam.... a plus...robi tam sesterka, cize tak....

pampuliacik
21. aug 2008

jeej madi videla som tvoj albumik. tie atelierove fotky su super, krasna pamiatka... kto vam to robil? to ste sa len tak rozhodli? lebo mna by to nenapadlo... 😖 az mi je luto ze ja nemam takmer ziadnu fotku z tehu

nikka_
21. aug 2008

Ahoj Gabi, ja som bola za Dosedlom včera, tiež budem u neho rodiť. A ten ultrazvuk na vrodené a vývojové vady mi robil. Krásne mi všetko ukázal a porozrpával. Takže som s ním nadmieru spokojná. Inak papmuliačik a betka blahoželám k malinkým. Tak trocha Vám aj závidím, že to máte za sebou. Neviem prečo ja mám z pôrodu strašný strach.

madi
21. aug 2008

pampuliacik - dakujeme 😵
fotili sme sa vo Foto Nostalgia... vzdy som tuzila po nejakych takych umeleckych zaberoch... mam plno fotiek takych normalnych....s nasim fotiakom ale chcela som take "paraaadne" .... tak sme boli pred 2 tyzdnami...a vcera ci kedy sme doniesli hotove fotecky...bolo to drahe jak das...ale nevadi... pamiatka skvela... a mam vybaveny darcek na narodeniny aj vyrocie svadby tymto 😵

nikka - ja som tiez taka vselijaka co sa porodu tyka...ale viem ze psychika je veeeelmi dolezita pri porode....cize sa idem nakopnut do pozitivna.... babatko citi, ked je maminka nervozna a nespokojna...a potom sa boji aj ono...cize na salu pojdem s usmevom okolo celej hlavy.... hihi...len nech uz idem teda... 😀

pampuliacik
21. aug 2008

ale baby, niet sa coho bat 😀 to sa vravi, ked to mam za sebou co? 😀 😀 ale vazne, po tom, co som zazila, verim, ze psychika je to najdolezitejsie... ani by som neverila, ze to dokazem brat tak pozitivne, hoci sa tu siria obcas katastroficke popisy porodov... ale ak sa naladite pozitivne s tym, ze take hrozne to nebude a za chvilocku tu bude vase babenko, tak to zvladnete... mne ani epi nechybala. tak len dufam, ze ked raz pojdem rodit druhykrat, tak to bude podobne... ked sa to zacalo, strach som uz nemala, tak skuste aj vy 😀 mne sa pred porodom snivali kdeake blbosti a mala som tiez obavy, ale strach som si nepripustala

nikka_
21. aug 2008

pampuliacik, už si sem písala, čo všetko si mala so sebou v pôrodnici... uprimne nechce sa mi listovať tých 20 strán, len by som chcela vedieť, čo všetko si mám nachystať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre