Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

anicka9
20. mar 2012

@teleranka no jahodový, malinový a aj citronový, ale najlepší je podľa mňa jahodový 😉 všade nie, zvyknú ho mať v Milk Agre, v Cottbuse a potom už neviem. Neviem asi nie, ja idem na 8,00 hod, keď prídem domov hneď referujem 😅

mexico_16
20. mar 2012

@kvila ahoj..Ja som mala v 36+0 tt vahu babatka 3110g a porodila som v 38+3tt a mal 3600g.Den predtym na utz bola vaha 3690g 🙂 Cize je to indi vindi..Drz sa 😉

katkarv
20. mar 2012

@anicka9 aj mne celkom chutilo,da sa to zjest.

jjeanny
20. mar 2012

@anicka9 ahoj , mne strava chutila tiez , znama mi robi navyse pri rozvoze jedla, cize sem-tam poslala aj nieco navyse 😀 baby, @teleranka , anicka ja zajtra predsa idem k D. na 10.30 , keby ste ma spoznali, kricte 😉

luci79
20. mar 2012

Baby, ake su ceny teraz za nadstandart? Zvysili ich? Ja som rodila v decembri a na novom bola dvojka za 25Eur...ostalo to alebo???

teleranka
21. mar 2012

@jjeanny tak sa tam vidime snaaaad... budem tam tak o 10:40..cierne leginy, hnedy top, rozpustene vlasy a vysoky fesak vedla mna 🙂

teleranka
21. mar 2012

@luci79 zvysili ich od februara. dvojka stoji 35rur, jednotka 50 a apartman 70€.

katka2552
21. mar 2012

@sveronikas @anci852 ahojte kocky tak ja som sa neozvala preto,ze este v stredu v noci mi zacali kontrakcie a 15 marca som porodila....mame krasneho chlapceka 🙂 ....len vcera som dosla zo sace.a vy ako?uz to mate tiez za sebou?

luci79
21. mar 2012

@teleranka to vazne? 😠 hmmm,dobre ceny nahodili 😔...a na druhej strane su ake ceny, prosim?

silvulik10
21. mar 2012

@anicka9 @teleranka No ja oddychujem, ale to sa nedá celý deň ležať z vyloženými nohami 🙂 Dnes musím variť, zajtra znova oddych a v piatok musím znova piecť, tak dúfam, že všetko zvládnem. Po sekcii dávajú najprv tekutú - len polievku, potom kašičky a až na posledný deň môžeš normálnu stravu. S výživami pozor, oni sú dobré, ale teraz musíte myslieť už aj na kojenie. Ak zjete niečo čo by Ste nemali, napr, jahodovú výživu, môže sa bábo vysypať. Jablkovú určite môžete, ale jahodovú a citrónovú nedoporučujem. Čo sa týka stravy v nemocnici, tak varia celkom dobre, ale každá z nás má aj jedlá, ktoré nemusí a môže sa stať, že vystihnú aj také jedlá 😀
Anicka držím Ti dnes palčeky a potom napíš kedy máš ísť na tú sekciu. Teleranka dúfam, že aj u Vás je všetko OK 🙂

silvulik10
21. mar 2012

@kvila pekná váha 🙂 Aj ja sa obávam, lebo my máme teraz v 33tt 2200g aj to sa mi zdá veľa, veď moja dcérka mala 2750g keď sa narodila. Ja som mala ísť sekciou, ale že vraj môžem rodiť aj normálne.
Teraz keď si už v 37tt tak to nie je isté, že musíš počkať ešte 3 týždne, treba tomu trošku pomôcť 😀 veľa chodiť po schodoch, se...vať, piť čaj z malinových listov ... A príde to raz dva. Ja som dcérku rodila v 38tt a to mi odtiekla plodová voda. Ja musím ešte vydržať 6 týždňov a som už totálne z toho vyčerpaná, už by som išla tiež.
Držím palce 🙂

teleranka
21. mar 2012

@luci79 na druhej strane su ceny 10 a 18€, v tej drahsej je vacsia kupelna, plavajuce podlahy a iny nabytok. Ty si lezala v ktorej izbe a ako si bola spokojna?

luci79
21. mar 2012

@teleranka ja so bola v tej novej casti,na dvojke za 25E, a neviem si to vynachvalit, bola som maximalne spokojna...pridavala som tu aj fotky z oddelenia😉 len nechapem preco zvysovali ceny 😒...inac dakujem za info 😵
Zelam pohodovy porod, pozeram, ze sa ti ti pekne krati 😵

teleranka
21. mar 2012

@luci79 dakujeeem 🙂 bola by som rada, keby to už bolo za mnou 🙂)) nevieš náhodou, či sa to dá v šci spraviť aj tak, že ked ide baba na sekciu, prvú noc je napríklad v starej časti za 10€, druhú noc je na jiske, ale platí si tých 10€ a potom, ak by bolo voľné, sa "presťahuje" do novej časti?

martinaf.
21. mar 2012

ahojte ja som lezala v Saci teraz v 1/2012 v 26 tt na infuzkach a to boli ceny na starom nadstandarde 10e a 18e ako tu uz pisali a aspon tak aj vraveli tak neviem ci od vtedy zvysovali ceny ... a bola so mnou baba ktora najprv lezala na klasickej izbe bez platenia den pred sekciou potom jej prestahovali veci na 10e nadstandard pokial bola na JIS a tam uz aj asi ostavala ...neviete mi povedat ze ked planuju sekciu tak interne predoperacne urobia oni - myslim tym ze posielaju na interne tam u nich alebo si ho vybavujete same podla datumu sekcie ... a ako skoro Vas posielaji na interne pred datumom seksie ?? ja som teraz 35+3 a idem piatok 1x na poradnu do Sace k Dr. Dosedlovi tak som celkom zvedava a aj ake to bude ... tiez by som mala mat sekciu nakolko mam dost tenku jazvu na maternici po prvej sekcii od ktorej ubehlo aj dost malo casu kym som otehotnela 2x hmmm ...

teleranka
21. mar 2012

@martinaf. ahojky, mas termin asi presne ako ja 🙂 ja idem do poradne dnes, uvidim, ci nieco povie o predoperacnych a dam vediet. ale robia sa tam u nich vsetky predoperacne, pokial ich ty sama nechces absolvovat niekde inde. daj poom vediet aj ty v piatok, ako si dopadla a co ti povedali, ci ti uz dali termin 🙂

martinaf.
21. mar 2012

dakujem za odpoved teleranka 🙂 .... aj ja dam potom vediet co nove som sa dozvedela aj ake to bolo ....

mexico_16
21. mar 2012

@martinaf. Ahoj Martina. Predoperacne robia v Saci. Dohodnete si termin sekcie a predtym ti urobia odbery,poslu ta na zaznam ekg a na dalsiu poradnu Ti vytlacia vysledky z krvi a aj so zaznamom z ekg pojdes na aro ku anesteziologovi. Lebo anasteziolog bez tychto vys. nerad dava papier.Na recepcii si predtym zakup listok ako pojdes na aro na 1,20€,aby ta neposielali hore dole.Tak to trva 10min. a s papierami sa vratis hore.A sestricka Ti povie co dalej 😉

luci79
21. mar 2012

@teleranka tak to ti neviem povedat...opytaj sa lekarov...nepomohla som ☹

jjeanny
21. mar 2012

Ahojte @teleranka, @anicka9 tak ako boli ste dnes? Dokedy ste sa zdrzali, dnes tam bol inak dobry naval . Ja som prisla na 10.20 zobral ma Dosedla hned, vysetril ma zdola, robil ultrazvuk - anicka aj Tebe vtedy urobil usg Dosedla v ramci poradne?, inak nic monitor, tlak ani moc. No a som uzavreta a maly ma 2618 vahu. Bola som aj na poucenie-epidural. Tak dajte vediet, ako ste dopadli vy.
@silvulik10 vahu mate peknu 😉 ved je to chlap

ianka17
21. mar 2012

Ahojte, mam na vas jednu otazocku, tiez sa chystam rodit v Saci, termin nam vychadza na 6.5.2012. Neviete ako to je s tym poucenim o epiduralke, treba sa aj tam objednat, alebo tam len zajdem v ramci poradne? Dakujem 😉

jjeanny
21. mar 2012

@ianka17 ahoj, zajdes tam v ramci poradne, zvycajne tam caka viacero ludi, vyjde sestricka - das papiere a postupne volaju dnu. Cize neobjednava sa. Mna tam tak dnes poslal doktor po poradni. Ordinacne maju do 14.00

ianka17
21. mar 2012

@jjeanny dakujem pekne za vycerpavajucu odpoved, uz sa len objednat na poradnu a mozem ist 🙂

anicka9
21. mar 2012

Tak ahojte baby, dnes bol ale deň 🙂 Ráno o 5,00 hod hore, akoby sa nechumelilo 😉 , pri príprave raňajok pre mužika som sa porezala, a nakoniec na ceste do Šace som prišla nato, že moju desiatu, čo som si poctivo pripravovala včera som zabudla v chladničke 😉 Takže ráno pred 8,00 hod som už bola v čakárni. Sestrička mi zobrala krv, potom som išla na EKG a nakoniec na poučenie na ARO. A tak potom na poradňu. @jjeanny tak to veru, dnes bolo požehnane v čakárni 😉 Nie usg mi nerobili vôbec ani dnes, ani v predchádzajúce poradne. Len moč, monitoring a dr. ma pozrel. Nemala si na sebe náhodou svetlý kabátik? Keď sme odchádzali z parkoviska bolo 11,18 hod 🙂 Ty si ako dopadla na poradni? Dr. Tóthovi si nepísala? @silvulik10 takže aj schudnem pri takej strave 😉 A to prečo sa nemôže jesť "normálna" strava? 🙂 No a teraz najdôležitejšia vec 28.3 sa hlásim na príjem a 29.3 ráno 6,30 hod sa ide na to 😉 Takže ešte mám týždeň 😅 @teleranka Ty ako si dnes dopadla?

martinaf.
21. mar 2012

@mexico_16 dakujem za informacie je dobre vediet co cloveka caka a kam ho budu vsade posielat , tak uz len vyckat do piatku co povie Dr. na poradni ..

kvila
22. mar 2012

@teleranka no, ja si myslim, ze ma tak ci tak nechaju rodit normalne... preco by chceli robit sekciu, ked som 2x porodila normalne? Ale napr. aj pri tych dvoch ultrazvuk ukazal ovela viac a obaja a narodili nieco 3100 a 3280 g., takze to az take hrozne nebolo. Len ta psychika... bojim sa daco zjest, aby uz velmi nepriberal... ale urcite porodim skor ako je termin. Proste moje brucho uz nie je schopne sa natahovat,... aj ho mam take mensie, ale zato riadne pevne a ked stvrdne, tak to fajne boli 😖 Uvidim, co bude zajtra na poradni.
A ty sa drz moja, nech ti to tiez rychlo zbehne a vsetko je ok 😉

kvila
22. mar 2012

@silvulik10 dik moja, aj tebe drzim palce. No, ja zajtra v podstate zacinam 38.tt, tak by mi aj nevadilo ist, zatial vsak otalam s "urychlovacmi", iba pozbieram hracky po detoch alebo povysavam a uz mi tvrdne brucho, poslickovia a vsetko... iba raz som pila caj z malinovych listov a mala som skoro 2 hod. kontrakcie... no uf. Si myslim, ze si v podstate mozem aj vybrat, kedy pojdem rodit. Proste vypijem ten caj, potom poumyvam okna a ide sa 😀. No uvidim, pockam, co povie Dr. zajtra na poradni. Drz sa aj ty a oddychuj, kolko mozes, aspon do toho 38.tt 😉

kvila
22. mar 2012

@anicka9 jeej, tak super, ze uz mas termin. Vsak je to fajn, vediet, ze uz len par dni a nemusiet sa stresovat, ked to pride 🙂 drzim vsetky palce a ked sa poponahlam, mozno ta tam potom este stihnem 😉
@martinaf. martinka, neviem, ci vies, ale ked zacinas poradne v saci, plati sa 6 eur dole na recepcii za vsetky poradne. To si tiez mozes vybavit skor ako pojdes hore na 3.p., aby ta neposielali nazad 😉

silvulik10
22. mar 2012

@anicka9 takže už len týždeň 🙂 Držím Vám všetkých 20, určite bude všetko ok. Čo sa týka tých jahôd, čokolády, citrusových plodov ... je toho veľa. To všetko budeš musieť zo stravy vylúčiť, aby bábatko nedostalo alergickú reakciu. Ale ja si myslím, že v nemocnici by mali dať zoznam, čo všetko treba zo stravy vylúčiť počas kojenia a na čo sa treba zamerať, aby bolo všetko v poriadku.
V tej čakárni je stále plno, už sa normálne bojím toho ako dlho sa zdržím v poradni ak treba toho absolvovať tak veľa. 28.3. idem aj ja na prietoky, tak sa možno stretneme 🙂
Cítim sa dosť zle, tie nohy sú čím ďalej tým horšie ☹ včera som mala až fialové fľaky, také som ich mala napuchnuté, ruky tiež, som plná vody a ledva chodím. Ale snáď už vydržíme do konca.

anicka9
22. mar 2012

@kvila No už mám naplánovaný deň D 🙂 Tak z jednej strany je dobré, že viem kedy ale z druhej strany asi stresovať budem 🙂 ďakujem pekne, no keď sa krpček poponáhľa skôr ku mamine, tak sa vidíme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre