Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

tatita
3. feb 2010

Ahojte,premýšľam nad porodnicou v Novej nemocnici a Šacou..ale chcem sa Vás opýtať na skúsenosti zo Šacou, ja som tam rodila pred 7 rokmi..neviem ako to tam ide dnes..nechcem vybavovať lekára(prvý krat som mala a nebolo to najlepsie riešenie)chcela by som sa ísť pred pôrodom prihlásiť do nemocnice,ale netuším aký majú teraz postup.za všetky Vaše infošky vopred veľmi pekne ďakujem.čítanie je tu ozaj zaujímavé.

cencaz
3. feb 2010

Tatita, staci sa tam prihlasit na prvu kontrolu v 36 tt. Tel. c. je myslim na web stranke nemocnice. Ambulancia je hned pri porodnici, vlastne tam, kde aj prijem rodiciek, to sa asi za tych 7r. nezmenilo. 🙂 Ja som si pri prvom dietati lekara nevybavovala a bola som spokojna. No jedine, co to obnasalo bolo zrejme to, ze sa na tych par kontrolach v ambulancii dost nacakas, hlavne na ultrazvuk....to sa priprav....dievcata to tu tiez spominali...niekedy aj par hodin. Inak OK. 😉

tatita
4. feb 2010

😖 uha.. ďakujem pekne za infošku 😀 sedenie v čakárni..tak na toto sa fakt musím pripraviť..takžev 36tt.pekne zavolám a odsedím si 🙂 lekára určite nechcem vybavovať,tak už aspoň viem akým smerom sa hýbať, ďakujem veľmiiiiii pekne 🙂 a ešte neviete mi povedať,alebo nemáte skúsenosť s tým, ked som pred 7 rokmi rodila cisárskym,či je šanca radiť rovnako aj teraz? strašia ma,že ma môžu opäť nechať trápiť sa pri klasickom pôrode..to je jedine z čoho mám obavy :( 😒 ☹

garonka
4. feb 2010

tatita ja som už bola na poradni v nemocke dvakrat zajtra tam idem tretíkrat a zakaždým som sa načakala 4,5 hod, do ambulancie pre tehotne sa lekari striedaju takisto i CTG ak robia a je toho veľa tak ďakujem, mňa poslali na zaznam priamo na pôrodnu salu 😅
a sekcii asi rozhoduju lekari zvažia čo je pre teba dobre, či klasicky pôrod alebo sekcia v spinali alebo v celkovej narkoze 😉
držím ti prstíky aby si bola v tej nemocke spokojna 😉

kejtty
4. feb 2010

Ja prave naopak, stale ked pridem na kontrolu ku mojmu dokymu,tak skoro nikdy necakam tak dlho. Bud sme dohodnuti na danu hodinu a mu zavolam ze som uz tu, alebo aj sestricka ma vezme ked sme v cakarni a jej poviem ze som objednana teraz. Este sa mi nestalo zeby sme cakali dlhsie ako pol hodku. Asi je lepsie ak mate dohodnuteho porodnika a chodite len k nemu na poradne...

garonka
4. feb 2010

kejty ja praveže mam dohodnuteho pôrodnika len ten odbehuje na operačku tak ako minule dnu mi robila sestrička zaznam a po 5 minutach mi povie, že pan primar musel na operačku a to trva dosť dlho 🙄

cathuska
4. feb 2010

ahojte kocky, pripajam skusenost ano priklanam sa k nazoru KEJTTY, lepsie je mat dohodnuteho dokiho, tak max pol hodku som aj ja cakala...a vobec je to objednane na nejaky cas je to lepsie ako cakat aj tri styri hodiny co som pocula ked nie je dohodnuty lekar..no ale je to na kazdej ako sa rozhodne..
Drzim palce 🙂

erikadon
4. feb 2010

čaute, dnes som tu prvý krát, ste niektorá v 32.týždni (ako ja), že sa stretneme možno v Šaci pri pôrode?Ja som z Rožňavy, ale samé chvály počujem na túto nemocnicu, preto som sa rozhodla pre Šacu.A už aj do poradne chodím tam.Tiež mám dohodnutého pôrodníka a nemám problém s čakaním.

gesska
4. feb 2010

Baby, neviete nahodou niektora z Vas ci je problem, ked mam gelove nechty resp. ci ich treba dat dole...Neviem ako to je v Saci

garonka
4. feb 2010

gesska pri sekcii neodporučaju ani nalakovane nechty a gelove neviem ale ak ich maš dlhe radšej si ich podstrihni 😉

tatita
5. feb 2010

Dakujem pekne za infošky,pomohli ste mi ako ďalej 😉 😉
ešte mám čas som v 19 týždni takže pomaličky budem dávať pre a proti 😀
dakujem baby

marunka71
5. feb 2010

nedockava4 :Blahoželám.Prajem veľa zdravia a skoré zotavenie.Bolo to také strašné? To mi je veľmi ľúto.Teraz už bude dobre.Držte sa.
My sa trápime s kolikami.Je to pre mňa niečo nove, lebo u staršej dcérky sme ani nevedeli, že také niečo existuje.

marunka71
5. feb 2010

tatita :Ja som rodila sekciou presne pred 29 dňami.Prvý pôrod som mala tiež sekciu v r.2005 a teraz mi robili automaticky tiež sekciu.Ani nepadla reč o klasickom pôrode.

shaarka
5. feb 2010

ahojte,
poctivo citam celu temu, uz som na 54. strane 😀 😀 mam toho pred sebou este dost, ze? 😀
vybrala som si sacu a mozno tu najdem aj nejaku (buducu) mamicku v 27tt, s ktorou sa tam stretneme 😵

jaruska74
6. feb 2010

erikadon ako si si dohodla porodnika? oslovila si niekoho s tym ze ci ta odrodi? budes mu aj platit?

erikadon
7. feb 2010

Kamoška mi dala číslo na doktora s ktorým bola ona veľmi spokojná.Zavolala som mu,či k nemu môžem prísť na vyšetrenie,no a potom sme sa dohodli na všetkom.Chodím ku nemu od novembra a dúfam,že sa dostane aj k pôrodu.A po pôrode sa zvykne niečo dať lekárovi,keď si spokojná so starostlivosťou. 😒

daniella1978
7. feb 2010

Ahojte baby , ja mám dva týždne pred pôrodom a taká chrýpka ma chytila že sa jej neviem zbaviť 🙄 . Dúfam že to rýchlo prejde , kúpila som si homeopatikum vraj to pomáha aký mate vy nato názor, nemôžem nejak ublížiť babätku?

tatita
7. feb 2010

marunka71 : dakujem pekne, si ma povzbudila
😀 😝 ja som prvy porod mala ťažký preto cisarsky a druhy krat to už nechcem zažiť, radšej pretrpim bolest po cisarskom,ako opat 12 hodin klasicky porod a nakoniec aj tak cisarak... brrrrrrr... dakujem za info

tatita
7. feb 2010

marunka71 a pri vystereniach ti nehovorili nič o klasickom porode? rovno ťa ojednali na cisarak? či ako to bolo?

marunka71
7. feb 2010

tatita:najprv mi nehovoril nikto nič.Dokonca moja gynekologička mi hovorila, že teoreticky by som mohla rodiť aj klasicky.
V 28.týž. ma vyslala do Šace za dr.Tomašu, lebo si myslela, že sa otváram.Chvalabohu sa to nepotvrdilo.A on si ma už stále objednával na kontroly.No a jeho som sa priamo opýtala ako budem rodiť, na čo sa mám pripraviť. 😝 Povedal, že sa mám pripraviť na cisársky rez. Sledoval stále hrúbku jazvy.A neskôr aj určil presný dátum sekcie. A ešte Ťa povzbudím, bolesti a zotavenie po druhom cisárskom som znášala oveľa lepšie ako po prvej sekcii.Aj to menej bolelo.Kľudne sa pýtaj ak máš otázky.

anasta
8. feb 2010

daniella homeopatiká by škodiť nemali dokonca aj nejaké lieky s obsahom paracetamolu napr.paralen...
poslala som ti IP tak prosím odpíš tiež IP.

jaruska74
8. feb 2010

erikadon, takze si nepocula o tom ze v Saci taka moznost vybrat si porodnika a plati sa ze vraj 5000 Sk. Ja som to len dakde na fore citala, neviem co je na tom pravdy

cathuska
8. feb 2010

baby, zadarmo je vyber porodnika v saci, len sa treba priamo na niekoho nakontaktovat a spytat sa ho ci mozes u neho rodit..
a potom sa o teba stara, poradne a tak, a rodi ta..
a po porode sa rozhodnes kolko mu dasa ci vobec das, nie je to stanovene ze musis, je to na tebe..
ja som mala dosedlu a bola som spokojna pocas poradni, pocas porodu aj po porode..
a dala som mu daco po porode, ale z vlastnej iniciativy, nemusis dat nic..
poznam take co davali a aj take co nedali, a vsetko bolo ok,..
proste dobre je ze sa dava az po porode, a teda lekar nevie, ci mu das alebo nie, tvrdo povedane..
drzim palce tehulky🙂

cathuska
8. feb 2010

ano a PARALEN sa moze pocas tehu, aj ja som brala..
pocas kojenia sa paracetamol nesmie, ale pocas tehotenstva ano.... 🙂

garonka
8. feb 2010

i ja mam dohodnuteho pôrodníka a peniaze nechce tak sme dohodnutí že sa mu odmenime inač a je to naš znamy 🙂

alubab
8. feb 2010

ahoj daniela 1978, to mi je ľuto, že si ochorela. Držim palce aby ti to čo najskôr prešlo. Mne sa posunul termín na 27 až 28.2. Tak neviem, kedy sa drobček prihlási.....Ale už sa neviem dočkať, kedy mi to moje veľké bruško bude leškať v postieľke. Ťažko sa mi už aj chodí aj sedí aj spí..... Aj ja si myslím, že homeop. by ti nemalo ublížiť. Radšej niečo robiť proti chrípke, ako by sa mala zhoršiť. A ty teraz potrebuješ síl a síl.... PaPa držím palce.

daniella1978
8. feb 2010

Ahoj alubab

práve som došla zo šace, a Dosedla mi dal termín 15, takže ešte týžden doma a v nedelu mám prísť na príjem akurát má nočnu a ráno ma odrodí, už sa ani neviem dočkať, dúfam ž e všetko dopadne dobre, povedal že malý má dobrú váhu, len placenta je menšia a mám aj menej vody tak dúfam že nebudú žiadne komplikácie

jaruska74
8. feb 2010

dakujem za info ohladne oho vyberu porodnika, ja som dohodnuta, len som nevedela ze ako to tam funguje.Ale taky system sa mi paci, ze sa neplati a ked budem chciet a budem s nim spokojna( co zatial maximalne som) revanzujem sa rpiamo jemu 🙂 ja mam termin 7.3. ale ani ja ani on tomu velmi neverime ze by som dovtedy vydrzala......tiez sa uz na malicku velmi tesim.......velmi ale porodu sa bojim

tatita
8. feb 2010

marunka71 jooooooooj ani nevieš ako si ma ukľudnila, dakujem,. mne tiež gyndoška hovori, že možem klasicky porodiť.kedže to bolo v roku 2002, ale bojim sa ako pes.. prežila som si dosť.. a ako vravim cisarak preboli 🙂 a vidis sama že ten druhy ked už vieš čo ťa čaka preboli rychlejsie🙂 super, dakujem fakt si ma povzbudila ja som sa už chystala že čo a ako ich presvedčiť že cisarak 🙂 ale super, hovorili mi že vacsiou po cisaraku opat cisarak ale bala som sa,že povedia že 8 rokov je dosť nato,aby som mohla porodiť normalne.
presne tak ako si to pisala by som si to predstavovala 😀
prídeš, opýtaš dozvieš 😉 a vieš načo mas byt pripravena..povedia Ti kedy máš nastupiť do porodnice a ideš nato s kludom, lebo vieš čo ťa čaka a čo bude.. a že to stojí za všetko na svete 😝
dufam,že to aj umna takto pojde pekne ako u teba..klop klop klop..
a jazvu citim teraz ked rastie brucho.. tak dufam že to dobojujeme bez problemov.
dakujeeeeeeeeeeeeem jasne že sa budem pýtať 🙂 🙂 🙂 🙂 si zlata dakujem

marunka71
9. feb 2010

tatita:Som rada, že som troška prispela k Tvojej pohode.Ešte máš čas, tak si to užívaj.Držím prsty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre