Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bubus2211
30. nov 2012

@katkarv Tak isto,velmi dobry je a precizní.Teraz som 3 tyzden po cisarskom a nic mi neni a ani nebolo,jazvu ani nevido tak dobre to urobil 🙂

24daniela24
30. nov 2012

Ahojte, možem sivybrať porodnicu ktoru chcem nie je to podla spadovej oblasti v KE, lebo tiez by som chcela v Saci, a neviemte nahodou ak by som chcela konkretneho lekara-Dosedla kolko to stoji?

blackcat8885
30. nov 2012

@24daniela24 Môžeš si vybrať,ku konu tehu treba chodiť do poradne tak kam chceš ísť rodiť.Zazmluvnenie lekára stojí 230eur ak by sa nedostavil k pôrodu peniaze Ti vratia

dadka28
30. nov 2012

@sendy111 napis mu na fb...odtial sa ti urcite ozve,popripade ti posle tel.cislo...ja mam na nho tel.cislo...len nechcem len tak rozdavat...skus,ak nepochodis,poslem ti tel.c.. 🙂 🙂 drzim palce nech vsetko dobre dopadne..

sendy111
30. nov 2012

@dadka28 ja mam nanho mobil on dava kazdemu cislo

rimina
30. nov 2012

@katkarv jeeej tak to je fajn, si ma potesila dedn pred cisarakom 🙂 hned je lepsi pocit 🙂

chlpacik
30. nov 2012

ahojte, takze dnes som bola prvykrat na poradni. Bola som dohodnuta ku Mudr.Kandracovej, najprv som tam zmatkovala, ze co a ako, nakolko som nevedela, ze sa chodi len do dvoch ambulancii, som si myslela, ze maju zvlast svoje, ale budis. Len som bola sklamana, ze clovek je objednany a hodinu caka len kym ho zavolaju dnu. Stravili sme tam 2,5hod. Co sa tyka lekarky, tak je mila, dokonca som si narychlo vdaka nej mohla pozriet aj izby. Chcela som vidiet len tie za 10 a 18 eur, ale ukazala mi aj za 35,50, a 70eur. Uz som v tom mala chaoss. A pravdupovediac som uz velmi nevnimala, lebo som vedela, ze tolko za pobyt nechcem dat 😀 Ale ta za 70 ze waw ;)))
Uplne postacuje, teda aspon mne za 10 al.18eur. Akurat ze za 10 nemali chladnicku na izbe. Ale v 18ke mali a aj telku.
Som objednana az na 11teho, tak najblizsie sa asi spytam aj na EPI, lebo teraz som akosi pozabudla 😅 😕

katkarv
30. nov 2012

@rimina tak to drzim velmi,velmi palce.Ja som mala staru tetu anezteziologicku,lekari na nu nadavali ze je taka mrzuta ale pichla mi spinal na prvy sup a to som sa bala lebo v inej nemocnici mi ho pichali 4x a nakoniec ma aj tak uspali.Inak to vobec neboli a je to rychlo.Cely cas som sa snou rozpravala.Ked malu vybrali a ukazali,potom som sa uz riadne nudila kym ma zasili 🙂 Preco mas cisarsky?Ja som mala dceru KP a malo plodovej vody a predosle operacie by tiez komplikovali prirodzeny porod.

bonnie1
30. nov 2012

@chlpacik my sme boli objednany na urcitu hodinu a tiez sme cakali asi dve hodky..to jedine mozem zatial vytknut🙂

chlpacik
30. nov 2012

@bonnie1 tak pootom sa zbytocne objednavat na urcitu hodinu, ach jaj... som unavena len z toho cakania. Co sa robi na druhej poradni? Dnes ma len pozrela z dola a ultrazvuk spravila, priechody.

bonnie1
30. nov 2012

@chlpacik mna len pozrel odspodu a ozvy plodu.i minuleho i tento tyzden.ani moc ani tlak ani ultrazvuk..

rimina
30. nov 2012

@katkarv tiez mam preto lebo maly je KP a uz je dost dlho a ma uz 3500 g tak ze nebudeme riskovat prirodzenym sposobom.... ale tak nevadi, tesim sa uz na zajtra, hadam mi pichnu na prvakrat :D nechcem byt uspata ani nahodou !!!! neviem si predstavit ze by som ho nemala vidiet hned ako ho vyberu.... uz to je "nespravodlive" ze ho hned davaju okovi :D ale ne srandujem 🙂

katkarv
30. nov 2012

@rimina no aj moj manzel ju videl skor ako ja 😠 len nozky som jej videla ako ju niesli,bola kus modra.Aj ty budes rodit po splne mesiaca tak by sa malo dobre hojit 🙂

zuzkahsz
1. dec 2012

ahojte baby, nemáte náhodou zoznam veci, co treba do nemocnice zobrat?uz by som chcela pomaly zbalit vecicky, mam taky pocit, ze budeme tam skor, nez mame termin......neviem preco, ale citim, ze uz to mame blizko 😉

danka2105
2. dec 2012

@zuzkahsz
DOKUMENTY: preukaz pre tehotne, preukaz o zdravotnom poisteni, obciansky preukaz, sobasny list, zapisnica o urceni otcovstva, vysledky specialnych vysetreni v gravidite
OSOBNE VECI: nocna kosela, 1-2 so zapinanim vpredu, zupan, uterak, mydlo, zubna kefka a pasta, hreben, papuce, ponozky, volnejsie nohavicky, matersku podprsenku, vlozky do podprsenky, mast na osetrovanie bradaviek, napoje ( nesytene miner.vody), toaletny papier, hygienicke vlozky, jednorazove absorbcne podlozky do postele
PRE DIETA: jednorazove plienky cca 40ks, jednorazove vlhcene utierky ( na zadocek )
PRE DIETA PRI ODCHODE Z PORODNICE: oblecenie podla rocneho obdobia, autosedacka

Na nadstandarde davaju vlozky aj podlozky do postele, ale ja som mala aj svoje, podlozku som pouzila svoju asi len jednu a vlozky som pouzivala svoje, lebo boli z lepsieho materialu ako tie ich 🙂 a toaletny papier mi tiez dali jeden kotucik...co mi stacilo, takze svoj toaletak som doniesla domov, ale pre istotu som ho mala 🙂

zuzkahsz
3. dec 2012

@danka2105 Ďakujem 🙂!

engi111
3. dec 2012

ahojte..ja sa chcem spytat kolko ste dali alebo planujete dat "vsimne" lekarovi...poprosim do IP...

vierkass
3. dec 2012

ahojte babenky..... 🙂
tak som spat.... ozyvam sa az teraz, lebo dnes ma prepustili z nemocnice... Po tom mojom piatku, co sa Dosedla ani neunuval aspon sa prist na mna pozriet som veeelmi rozmyslala co dalej. Termin sa blizi a dovera k lekarovi vyprsala. Lenze cez vikend sa mi dost zhorsil zdrav. stav tak som v pondelok rano isla ku svojmu gynekologovi. Ten mi urobil vsetko co sa dalo: tlak, moc, krv mi brali, ultrazvuk, zo spodu ma vysetril a tiez ma poslal na kontrolne CTG aj ked v piatok mi ho robili v Saci. Ked som prisla na CTG a videl ma lekar, ktory mal sluzbu uz ma ani domov nechcel pustit po veci, ze okamzite lezat do nemocnice. Tak podla Dosedlu som bola uplne ok a nakoniec som skoncila v nemocnici. Take opuchy som ale mala uz aj v piatok, ale kedze Dosedla mal v pazi sa prist na mna pozriet a vysetrit ma, tak to dopadlo tak ako to dopadlo. ´Volala som mu po tom CTG, ze co mam robit, ze ma chcu hospitalizovat a on, ze: sak prist mozete aj tu a ked nie dnes tak pridte rano daco vymyslime. A hovoril so mnou tak, ze mu to je doslova jedno ci pridem ci nie. Doma som 2 hodiny sedela s manzelom a rozmyslali sme co dalej. A nakoniec som sa rozhodla, ze neidem ani lezat do Sace... kvoli Dosedlovi, taka som bola sklamana. Lezala som v PO, bola som maximalne spokojna a v nemocnici som sa aj rozhodla, ze tu budem aj rodit co som taaak velmi nechcela. A o Dosedlovi nechcem ani pocut. Vykaslal sa na mna, vsetko bolo furt ok aj na rizikovej... Az tak bolo super, ze som skoncila v nemocnici. :( Este zvazujem,´ze mu napisem mail a poviem mu co a ako. Ze ako sa zachoval a ake som ja kvoli nemu mala problemy. Tak uvidim. Ale nikoho neodhovaram od neho, rozhodnutie je na kazdej z vas u koho budete rodit. Tak sa mi vsetky drzte... 🙂

vierkass
3. dec 2012

A este mam jednu krasnu spravu..... 🙂))))))))))))
Dnes sa DROBCEKOVI narodil krasny chlapcek Davidko. Sice skor ako mali v plane ale su obaja v poriadku a pozdravuju Vas... 🙂

melanka21
3. dec 2012

@vierkass a kde v presove si lezala??? v starej ci v novej??? veru ani ja som s dosedlom nemala dobru skusenost, takze tiez by som ho nevolila.

lucinkax
3. dec 2012

@vierkass
Som rada,ze konecne niekto napise aj nieco ine o Dosedlovi a jeho pristupe ako same uzasne pozitivne reakcie mamiciek,ktore u neho rodili.
Zrejme si vybera svoje pacientky a na tie ktore sa vykasle o tych sa nevie nic ☹ Toto nie je profesionalny pristup od cloveka o ktorom sa hovori ze je odbornik!
Na mna posobil odmerane a dost sebavedomo, a ten jeho pristup je naozaj zvlastny ak sa takto zachova k svojim potencionalnym pacientkam. Je to neprofesionalne a ak ma byt niekto odbornikom, tak aj ludsky pristup musi zavazit. No bohuzial,asi to tak nie je.
Platene usg-ano to je biznis, tam je super pristup, vsetko ok, a ak treba tak potom sa na svoje pacientky vyklasle.
Drzim Ti palce,nech vsetko dobre dopadne 🙂

bonnie1
3. dec 2012

@vierkass jezis tak to mi je lutoo. takto ta ohrozit posledne dni..ale tak moze mat v pazi ked bude primar no..

danka2105
3. dec 2012

@vierkass Ahoj, je mi luto ze si s nim mala takuto zlu skusenost, drzim ti prsteky, aby ti vsetko dobre dopadlo 🙂 Drz sa 🙂

vcielkaefka
3. dec 2012

@bonnie1 "inak toho tyzdna bol v telke.. emoticon"
hej az sa mi chlpy jezili som to nemohla dopozerat...PTSP mam z neho 😎

vierkass
3. dec 2012

@melanka21
v starej a nemozem povedat pol slova... sestricky mile, starali sa a doktori tiez. som sa aj psychicky ukludnila po tej Saci...

vierkass
3. dec 2012

@lucinkax
dakujem ti....
presne si to vystihla... kym som platila bolo vsetko ok... a este dobre, ze som sa rozhdla to "vsimne" dat az po porode. aspon som zistila ako to je. nedam peniaze dopredu ked neviem ako sa bude lekar zaujimat. a velmi dobre som urobila.

vierkass
3. dec 2012

@bonnie1
hej, moze mat v pazi kym sa zeny nezacnu ozyvat a stazovat... a si predstav, ze by sa nieco stalo...? co potom? nech je rad, ze neposlem nejaku oficialnu staznost... aj ked moj muz by bol za...

vierkass
3. dec 2012

@danka2105
dakujem, Danka...

meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz 🙂
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

bonnie1
3. dec 2012

@vierkass ja zatial na neho nemozem povedat nic zle len ked som raz objednana na urcitu hodinu preco musim cakat tri hodiny? drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre