Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

mirka_aa
27. mar 2012

@nicka44 no ja mam tiez dosedlu 🙂 bola som unho zatial len raz ale je fakt super 😵

anicka9
27. mar 2012

Tak kočky, idem dobaliť kufor. Večer majú prísť kamaráti dúfam, že bude zábava 😉 lebo akosi ma chytá depka ☹ Tak dúfam, že bude všetko v poriadku, vo štvrtok myslite na mňa 😉 Potom podám informácie, čo a ako.

martinaf.
27. mar 2012

tak sa drz nech ste aj s babatkom v poriadku a rychlo Ti to v tej nemocnici ubieha, drzim prsty

jjeanny
27. mar 2012

@anicka9 Anicka , myslim na Teba - vsetko dopadne super, uvidis 🙂 drz sa a potom daj vediet .

katkarv
27. mar 2012

@anicka9 myslime a drzime palce 🙂 Neboj ubehne to 🙂

ozujskova
27. mar 2012

@anicka9 anicka vo stvrtok idem aj ja tak sa snad v pohodicke stretneme...hlavu hore zvladneme to 😀

anicka9
27. mar 2012

@martinaf.
@jjeanny
@katkarv
@ozujskova ďakujem baby, jasné dám vedieť 😉

kvila
28. mar 2012

dobre ranko dievcence, pozeram, ze som sa nestihla rozlucit s ankou, ale hadam to zvladne v pohodicke
@silvulik10 ako sa mas Silvik? nieco nove? Ja uz ratam dni, neskutocne sa mi to vlecie... a teraz mam trochu depku, lebo mi doktor neodpisal na mail, ze kedy mam dalsiu poradnu, tak som mierne mimo, ze co teraz... 😒 Ale inac sa da... len keby ta zaha blba tak nepalila a netrebalo behat v noci na wc 🙂

jjeanny
28. mar 2012

@kvila ja mam tiez Dosedlu a odpisal mi vcera vecer po dvoch dnoch, ze mam prist dnes .. asi je/bol zaneprazdneny, skus mob. A zaha mi da tiez zabrat poriadne , no a v noci aj pomaly kazdu hodinu idem na wc, takze sa "vyspim" 😵

mexico_16
28. mar 2012

@anicka9 Drž sa 😉

martinaf.
28. mar 2012

ja tiez ratam dni / este 2 tyzdne minimalne aspon podla vyjadrenia Dr. / ide to cim dalej pomalsie ... a aj depky prichadzaju ze ako to bude a tak ..ach jaj ...

kvila
28. mar 2012

@martinaf. citim to uplne rovnako... myslim, ze mam predporodnu depresiu 😔 a o tej sa nikde nepise, az o tej poporodnej. Ale tiez mi to ide straaasne pomaly. U mna by to malo byt max. 2 tyzdne, ale ked jeden den sa mi zda jak cely tyzden, tak to mam este riaaadne daleko 😅
Ty cakas prve babo? A ides prirodzene? Lebo vela bab tu ide na cisarsky, tak hladam tie "stastne", co sa pojdeme trosku viac vytrapit.

jjeanny
28. mar 2012

@teleranka ahoj, bola si na poradni? Dal Ti uz termin? Ci este skoro
@kvila ozval sa Ti uz doktor?

martinaf.
28. mar 2012

@kvila ahojky cakam druhe babo ...mame doma slecnu 1,5 rocnu 🙂 a rodila som ju cisarskym lebo boli v 38tt zle ozvy tak robili akutnu SC takze teraz ma caka tiez nakolko som otehotnela dost kratko po prvej sekcii .. aj by som sa bala ist rodit prirodzene lebo ma cele tehotenstvo strasia s tenkou jazvou aby sa daco neskomplikovalo /ruptura maternice a pod/, tak dufam ze bude vsetko OK a dufam ze nam to uz bude len ubiehat a depky rychlo odkracaju kade lahsie ...

kvila
28. mar 2012

@jjeanny ahoj, este sa neozval, ale po skusenosti inych bab si uz nerobim tazku hlavu - idem mu napisat a budem cakat 😉

@martinaf. ejha, to budes mat pekne maly rozdiel medzi detmi, ale o to vacsi budu kamarati, to je iste 😀 Tak so sekciou je to uplne ine, hlavne nemusis cakat "kedy to pride", lebo ti to dopredu povedia 😉 Ja malemu stale dohovaram, ze 9.4., lebo chcem mat vsetky deti s deviatkou v datume 😀
A pohlavie viete? My mame chlapca a dievcatko s rozdielom necele 3 roky - uz vidim, ked pridu naraz do puberty, 14-rocny chalan a 11-rocna slecna... to sa potom zblaznim 😅

kvila
28. mar 2012

baby, mam super recept na palenie zahy: do deci vody das jednu polievkovu lyzicu jablcneho octu, polovicu kavovej lyzicky cukru, rozmiesas, vypijes. Hned pride ulava.
Teda, este som to neskusala, ale hned jak zozeniem jablcny ocot idem na to, lebo kazdu noc ma ta zaha taaak trapi...

katkarv
28. mar 2012

@jjeanny teleranka je v nemocnici,vraj mal zly monitor e este nejake komplikacie,vraj ked to nebude lepsie tak akutna sekcia.Ja idem zajtra vecer do poradne tak sa skusim na nu popytat.

silvulik10
28. mar 2012

@kvila Ahoj. Dnes som bola na ultrazvuku, na prietokoch. Všetko je v poriadku. Na chodbe som stretla svojho gynekológa, on totiž každú stredu slúži v Šaci, tak mi urobili dnes aj poradňu. Nechápem síce lebo som len v 34tt zajtra začínam 35tt, ale aspoň budúci týždeň nemusím chodiť k nemu do ordinácie 🙂 Na ďalšiu poradňu mám ísť 11.4. Aničku som nestretla ☹ ale držím jej palce, sekciu jej budú robiť zajtra. Ja sa mám celkom v pohode, len tie opuchy rúk a nôh a tak isto pálenie záhy, to je niečo hrozné. Ak pijem celý deň len neperlivú magnéziu tak nemám problém, ale inak páli a hlavne v noci. Na to chodenie na wc v noci som si už zvykla, zvyčajne idem asi 6x za noc 😀 Neboj bude všetko ok a onedlho to príde. Ja dúfam, že nebudem ťahať dlhšie ako do 38tt. Musím malému dohovoriť 😀 Dosedla dnes pracoval, mal toho veľa, neboj určite sa Ti ozve 🙂

silvulik10
28. mar 2012

@katkarv ahoj Katka, tak čo sa stalo, že Teleranka je v nemocnici? To kedy stihla? Dúfam, že bude všetko v poriadku, držíme palčeky aj jej. Dnes ako som čakala na ultrazvuk, tak niekto tam strašne vrieskal, až som z toho dostala depku ☹ Ale našťastie s nami je všetko v poriadku.

jjeanny
28. mar 2012

@silvulik10 ahoj, kedy si bola v Saci, o kolkej? Ja som tam dnes bola od pol11 zhruba do 11.45 .
@kvila dik za recept, vyskusam .. mne pomaha aj surova mrkva . Dosedla dnes bol velmi zaneprazdneny, aj mna zobral az po hodine .. prisla tam Stv ci co .. bol nejaky nervozny, skus mu zavolat .
@katkarv fiiha , to ma mrzi .. drzime palce, pozdravuj ju, ked s nou budes hovorit. Ty sa mas dobre?

silvulik10
29. mar 2012

@jjeanny Ahoj, bola som tam včera od 9 tej tak zhruba do 10:20. Bolo tam veľmi veľa pacientov, aj na poradni sa striedali lekári jedna radosť, tak ako im pacientky prichádzali. Najbližšie mám ísť 11.4. a poslali ma aj na poučenie o epidurálke. Aj keď ju nechcem povedali, že to treba mať, lebo ak by bolo treba ak poučenie nebudem mať tak mi ju nepichnú. Všetko je v poriadku, len vydržať. A u Teba bolo všetko ok?
Ktovie čo sa stalo, ja keď som čakala na USG tak tam niekto strašne vrieskal, až som z toho dostala depku ☹

jjeanny
29. mar 2012

@silvulik10 tak sme sa minuli .. aj ked ja som na usg vcera nebola. Ano poucenie je potrebne aj ked nechces, ja tiez velmi nechcem epi, uvidim , ako to budem tentokrat zvladat. U mna ok - ako sa to vezme, zavreta som , avsak nasli mi stafylokoka ☹ , tak som zvedava , co na to povie doktor. Ked si cakala na usg , tak vedla su porodne saly .. tak ten krik asi odtial siel.

kvila
29. mar 2012

@silvulik10 @jjeanny Ahojte dievcata, som rada, ze ste v poriadku, ja som tuto noc po dlllhom case normalne spala, dokonca ma nepalila zaha - mam podozrenie, ze brusko zacina klesat a uvolnil sa tlak na zaludok. A co je velmi cudne, ani na wc som nebehala, tusim len raz 😀 Joj, tak dobre padne vyspat sa poriadne. Prajem vam podobne nahody 😉 Silvi, ja 11.4. dufam, ze to uz budem mat za sebou, tak ma potom mozes prist pozriet, ked budem mat uz po 😉 A inac, Dosedla mi vcera po mojom 2. maili konecne odpisal, zmohol sa az na kratucku vetu, ze ma caka v piatok o 15:30 😀 takze fajn. Dufam,ze poobede tam uz taky natresk nebude, uf, lebo ako citam, kazdy den je tam plnsie.
@katkarv ked stretnes teleranku, urcite ju pozdrav aj odo mna a ze tu na nu vsetci silno myslime 🙂

katkarv
29. mar 2012

@jjeanny neviem o kolkej tam bola teleranka ale postu mi pisala o 10.00h

@kvila jasne pozdravim,ale ked uz bude po..a na Jis tak nemam sancu ☹
Inak ja som mala presne opacnu noc ako ty,kazdu hodku na wc a zaha ma strasne palila,musela som sediet na posteli aby sa to dalo zniest.
Ja mam dnes vecer poradnu a to pred kazdou poradnou riadne nejem a beham na wc od nervozity ako to dopadne ci su dobre prietoky a vsetko.

jjeanny
29. mar 2012

@katkarv pocuj a ty si uz mala aj zle tie prietoky? Co to vlastne znamena, ked nie su v poriadku, lebo sestricka vcera kukla a povedala, ze ok , ze uvidime, co povie na to pan doktor.. no ten ma zobral o hodinu a mal naponahlo, nejako mi to vyfucalo, lebo sme sa bavili o inych veciach .. Sestricka sa este pytala , ci som jedla a pila - ked mi robila monitor.
@kvila no fajn, ze odpisal 🙂 mne stale tak strucne, a teraz uz dalsiu poradnu mi kazal sa objednat u neho telefonicky na mob.

katkarv
29. mar 2012

@jjeanny moja monitor nie su prietoky.Prietoky pozera lekar cez usg.Ty asi myslis ozvy na monitore.Ta sestricka sa do citania toho monitoru teda ctg asi velmi nevyzna,aj mna minule vystrasila presne tak isto ci som jedla a co povie lekar,tak som utekala do bufetu rychlo jest a on povedal ze je to dobre takze len ma vystresovala.

silvulik10
29. mar 2012

@jeanny veru tesne sme sa minuli 🙂 Ja som išla len na USG na prietoky, ale urobili mi aj poradňu. Prietoky v poriadku, len dosť dlho hľadal pupočník cez USG, zdalo sa mi, že sa do toho veľmi nerozumie. Robil mi USG doktor Saxun. Ja som mala zlé prietoky v prvom tehu, a tak som ležala v nemocnici 3 týždne a malá sa preto narodila z váhou len 2750g. No a preto mi prietoky teraz kontrolujú každé 2 týždne a že vraj od 36tt budú kontrolovať každý týždeň. Ja som na dnes ráno veľmi zle spala, strašne ma boleli nohy a pálila ma záha. Aj čúrať som chodila každú chvíľku. Netráp sa kvôli tomu stafilokokovi, to ti asi nasadia nejaké lieky alebo krém zo spodu. Ja som mala výtery v poriadku.
@kvila tak to som si toho vedomá, že Ty to už budeš mať za sebou 🙂 v kútiku duše Ti tíško závidím. Ja som čím ďalej, tým nervóznejšia ako sa to blíži. Včera bol dosť zanepráznený, ale musí sa starať o pacientky 😀 Poobede tam zvykol byť kľud, však počkaj aj tam v piatok už ostaneš 🙂
@katkarv ahoj moja, ak budeš mať nejaké info ohľadom teleranky alebo anicky tak nám daj vedieť. Potom nezabudni napísať ako dopadla poradňa. Držím palce 🙂

katkarv
29. mar 2012

@silvulik10 pise mi postu,ze jej fora nejdu otvorit.Len si tam lezi,nic jej nedavaju,vraj jej ani ctg este dnes nerobili.

teleranka
29. mar 2012

Ahojte dievcata , hlasim sa stale 2 v 1 🙂
snad uz mame lepsie vysledky, zatial nas sleduju. Vcera som dlho kecala s Anickou, dnes vecer by som s nou mala byt znova, tak napisem, ako sa maju.

jjeanny
29. mar 2012

@teleranka Ahoj a kde lezis? Uz tam ostavas? Ste spolu s Anickou? Ona uz to ma za sebou? Daj vediet 😉
@katkarv ano , pomylila som sa 😅 myslela som monitor , a Tebe robi doktor usg zakazdym? Myslis, ze ked som pri prvom porode mala problemy, obtocena pupocna snura 2x .. vedeli by to teraz na usg zistit vopred? Vtedy som nemala ani doktora vybaveneho ani nic a tak to aj vyzeralo, ze kazdy na mna kaslal.
@silvulik10 Saxun tam vraj nedavno nastupil, on je Tvoj lekar? Hej , uz mi predpisala gynek. cipky .. co ja viem, nestretla som sa s tym predtym, mam z toho blby pocit, som zvedava , co povie Dosedla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre