Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kacenka78
26. apr 2012

dievčence, tehuľky a mamičky, tak dnešný deň som strávila čítaním tohto fóra asi časovo od decembra 2011 🙂 prečítala som si Vaše zážitky a pocity pred pôrodom, ako aj silné zážitky z pôrodu.... dodatočne všetkým novopečeným maminkám a bábätkám želám veľa veľa zdravíčka 🙂 je Vás dosť s marcovými a aprílovými bábätkami, však?

dúfam, že aj my v lete sa "rozpíšeme" a budeme zdieľať navzájom informácie 🙂 trošku to budem mať zložitejšie posledný mesiac, nakoľko budem musieť do Šace cestovať cez 70 km, ale raz sme to už zvládli, tak aj teraz to zvládneme 🙂 ste tu nejaké tehuľky z okr. PO a SB ?

jarimka
26. apr 2012

@kacenka78 ahoj ja som s PO no skor Po okolie ešte 10 km od PO no to ti poviem to cestovanie do sace je zdlhavé ale oplatí sa a ty si s kade ?

kacenka78
26. apr 2012

@jarimka ja som este 30 km od Presova (Lipany) ... som denne v Presove, ale nemocnice presovske obchádzam zdaleka (bohuzial zle skusenosti)... ale taktiež tak ako pri prvom pôrode som rozhodnutá rodiť v Šaci, tak snáď to stihneme 😎

jarimka
26. apr 2012

@kacenka78 jej Lipany to poznám mám manžela s Lipan a to nemáš bližšie do Lubovne som počula že je tam tiez dobre

jarimka
26. apr 2012

@kacenka78 tak ked ti poviem prvý pôrod bol v pohode to som došlas kludom do šace ale každy hovorí že druhý je rýchlejší tak to už mám obavy či to stihnem dúfam že áno 🙂

kacenka78
26. apr 2012

@jarimka manžela z Lipian? to by som mala poznať 🙂 a sice to mam blizsie do SL, ale vybrali sme si pred 6 r. Šacu a bola som veľmi spokojná... moja vtedajšia pôrodnička zo Šace má teraz v Gelnici ambulanciu, takze je teraz mojou gynekologičkou, a aj do poradne cestujem pravidelne 1h tam a 1h naspäť, ale som max spokojná a kvôli dobrej lekárskej starostlivosti si aj pocestujem 🙂 a dúfam, že do leta sa jej podarí získať službu naspäť v ŠACI a opäť ma odrodí 🙂

kacenka78
26. apr 2012

@jarimka veď presne toho sa obávam 🙂 pri prvom mi večer o siedmej odtiekla plodova voda, sadli sme do auta išli do Šace, tam nás s manželom nechali v nadštand.por.sale do rana, a az rano sa rozb ehli kontrakcie za pomoci oxytocinu a na obed sa maly narodil....teraz sa bojim, ze neodhadnem, kedy je potrebne sadnut do auta a mať pred sebou 70 km 😎

jarimka
26. apr 2012

@kacenka78 no hej máju dom už jak vychádzaš z liapn jak je cintorín volá sa Stano imrich možno poznáš no ja viem ako je cestovat lebo ja som pri prvom cestovala s PO na pordnu do lubovne a rodila som v saci takže tiež všade len nie v PO

kacenka78
26. apr 2012

@jarimka meno mi nič nehovorí, podľa foto sa mi niečo marí 🙂 no vidim, ze viacere máme rovnaky nazor na nemocnicu v PO :(

jarimka
26. apr 2012

@kacenka78 no asi tak prešov je prešov radšej si pricestujeme za lepším 🙂

mexico_16
26. apr 2012

@monika1091 Pustaju na 4.den alebo 5.den 😉 u koho ako..den porodu je nulty,ten sa nerata.

kepassa
26. apr 2012

kocky, tak dnes mi urobil Dosedla hem.hmat, vobec to nebolo take strasne obavy som mala riadne, trval asi 30 sekund, akurat potom ma rozbolelo brusko ale aj to preslo, len teraz neviem co cakat, ci sa pripadne rozbehne porod alebo ani nepomoze....????? 😒

kacenka78
26. apr 2012

@kepassa ahoj, a pýtal sa Ťa, či chceš tento hmat využiť? informova Ta, co ide robiť?

monika1091
26. apr 2012

@kepassa och ... no tak to ti nejako nezavidim .... ale neboj sa ono to pride aj bez dajakeho hmatu ....... pockaj ked to pride ked budes spat... uffff

kepassa
26. apr 2012

@kacenka78 uz minule mi spominal, ze mi to nabuduce urobil, takze som vedela, ze to spravi, je to neprijemne ale nebolelo ma to o nic viac ako ked robi vysetrenie zo spodu a strasne som sa bala

@monika1091 ved to, ze neviem ci to vyvola kontrakcie hned, ci nie....len cakam zatial nic

mg25
27. apr 2012

@zuzla ahojky 🙂 sme ok, Adamko ma par blaznivych dni,upratuje si pracovny priestor 😀 takze som okopana statocne. A predvcerom som svoju povercivost zahodila a objednala kocik, tak sa vytesujem. Ale hadam nic nezarieknem uz 😅 .A vy? Ako sa mate?

fabias
27. apr 2012

@kacenka78 ahoj ja som z okr. SB ale termím mám 14.7. 🙂

jjeanny
27. apr 2012

@kepassa ahoj, tak Ta to nebolelo az tak .. a nakolko cm si otvorena, ci uplne zavreta? Drzim palce ,nech porod dopadne co najhladsie 😉 potom mi daj vediet.
@silvulik10 este si doma? 🙂

jjeanny
27. apr 2012

@mirka_aa ahooj, ty si uz asi porodila 🙂 potom nam daj vediet, ako vsetko dopadlo

kepassa
27. apr 2012

@jjeanny ahoj moja, ako malicky? 🙂 v noci spinka alebo ste vela hore?
vcera ma pozeral a povedal, ze som otovrena na 2 palce, ze super, este sa smial ze som urcite vyvolavala porod 😀 🙂 no a ten hmat nebolel, nebolo to prijemne ale trvalo to 30 sekund priblizne, dalo sa, na to co vsetko som cakala a ako som sa bala....super
uvidime ci pomoze...neviem...citala som, ze niektore porodili na druhy den, ine do 48 hodin, niektorym nepomohol vobec. Vobec neviem na com som. Vcera ma este bolelo podbrusko menstruacnymi bolestami ale dnes nic, drzim ako stara skodovka pokope 🙂

mg25
27. apr 2012

@kepassa ....ako stara skodovka pokope 😀 ....vyprskla som si dzus na monitor.

kepassa
27. apr 2012

@mg25 ospravedlnujem sa 😀 ale fakt mam ten pocit 🙂 nic mi ani neodtieklo, ani bolest necitim..trosku viac krize, tak kto vie asi sa zaradim k tym, kt. to nepomohlo...no mozno sa este nieco zmeni, som naprogramovana tak, ze ked pride muz po praci domov o 15tej mozem ist na vec 😉

mg25
27. apr 2012

@kepassa nieeee neospravedlnuuuuj, ved ja som sa poriadne pobavila 🙂 ale tak drzim prsty, nech to mas cim skor za sebou a nech je to rychle 😉

kepassa
27. apr 2012

@mg25 dakujem pekne uz by som aj chcela 🙂

maminy, kt. to uz mate za sebou v akom case /odkedy dokedy/ su navstevne hodiny?

jjeanny
27. apr 2012

@kepassa my sa mame dobre, dakujem .. mliecko mam , v noci sa budi kazde 2-3hodiny , pokial na hodinu, tak sa to da .. ale zvykneme byt aj tri hodiny hore , to je uz unavne 😖 . Tieto prve dva tyzdne boli tazke, zlievaju sa mi dni, ale cez vikend sa uz chystame vonku, tak snad bude uz lepsie aj pre maminku 😀 Neviem, ako je to na starom oddeleni ale na novom su navstevne prakticky pocas celeho dna, spolubyvajucej muz tam bol aj do 8-9tej vecera. No snad sa Ti rozbehne porod rychlo, nech bol na nieco dobry ten slavny hmat 😝

monika1091
27. apr 2012

@kepassa ale no pockaj ono to pride coskoro... :D .... ani sa nenazdas a uz bude na svete

kvila
27. apr 2012

@monika1091 ja som rodila u Dosedlu. Vybrala som si ho a nelutujem 😉

monika1091
27. apr 2012

@kvila no ja som bola unho na D ultrazvuk a bol celkom sympaticky......

kepassa
28. apr 2012

@kvila inac mozem sa opytat ako u neho prebieha porod myslim bol tam viac-menej s tebou alebo len dobehaval ked ho sestricka urgovala, ze uz sa ide rodit? 😅 dava aj infuzky pripadne nieco ine...?
@jjeanny verim, ze si unavena 😔 uz sa tesim na to ako to bude u nas, verim, ze podobne.. 🙂
@monika1091 cakam cakam 🙂

monika1091
29. apr 2012

@kepassa ... no len aby si mi o 4 dni nenapisala ze uz je na svete Emka... inak aj ja cakam holku a tiez sa bude volat Emka :-P nahodicka co? :-P

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre