Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kepassa
29. apr 2012

@monika1091 Emka je krasne meno 🙂 a je mi jedno, ze je ich milion ako mi kazdy hovori nech je 🙂 inac s tymto menom vobec nie su stotozneni stale stari rodicia myslim svokrovci...strasne ma uz doslova stvu s tym, ze este aj vcera po mesiaci co sme konecne uzavreli temu meno pre malu, ze je to jednoducho nasa vec a budu sa s tym musiet zmierit, mi povedal svokor a svokra zoznam mien, ktore su krasne Tatiana, Katka, Tereza...prosto vsetko len nie Emma...tak som doslova vyletela s tym, ze sa o tom nemienim viac bavit, maju este 4-5 dni aby sa s tym zmierili a hotovo 😠

monika1091
29. apr 2012

@kepassa to akoby si mi citala moje myslienky pocuj asi si vyplne bľutut... :D mne sa tiez strasne paci meno Emka......... kazdemu sa paci len nasim nie.... uz yb sa mohli aj stym zmierit :-P

kvila
29. apr 2012

@kepassa ahoj, no porod u neho prebieha tak, ze ked napr. nema sluzbu (ako ked som rodila ja), vysetri ta najprv sluzbukonajuci lekar a potom mu telefonuje, aky je stav. On da instrukcie sestrickam - vacsinou klasika, monitor, klystyr, sprcha - dovtedy stihne prist a vysetri ta, dava vacsinou nejake prostaglandinove vaginalne tablety na urychlenie, ale ked odtecie predtym plod. voda, smie sa len oxytocin - to bol moj pripad. Potom ma nechal trpiet samu, ale bol tam stale a chodil okolo cca raz za pol hodinku, takze mal vsetko pod kontrolou, potom dava este nejake cipky na "fajnejsie" kontrakcie a este zvykne pouzivat tzv. hamiltonov hmat, co je sice dost bolestive, ale tiez to veci urychli. A u mna bolo tak, ze som skakala na fitlopte a uz som absolvovala vsetky jeho urychlovaky a potom chodil okolo mna a kazdych 10 min. sa pytal, ci este necitim tlaky na konecnik... a ja som uz bola taka ubolena, ze som sa ani nechcela dat vysetrit a povedala som si ze sa priznam az ked uz budem citit, ze fakt rodim. A doktor zlaty, mu to nedalo, ma uprosil nakoniec, ze ma jemne vysetri a zistil, ze uz fakt rodime, tak sme bezali na salu 😀 A pocas tlacenia mi rozmasiroval hradzu, takze ma nenastrihaval a sice som sa trosku roztrhla, ale bolo to len na 2 stehy a v pohode 😉

jarimka
30. apr 2012

@kepassa aj ja som rodila u neho prvé dietatko a tiež bol taky postup pri pôrode ako píše KVILA ale max. spokojnost 🙂

jarimka
30. apr 2012

môžem sa opýtat nemali ste problém sa dovolat ked ste sa chceli objednat na USG lebo ja sa tam nemôžem dovolat Dakujem

hhenike
30. apr 2012

@jarimka ahoj. ja som sa tiez prednedavnom objednavala. Oni tam beru telefon len tak cca medzi 1 a 2 poobede. Treba vtedy viackrat skusat

jarimka
30. apr 2012

@hhenike ahoj dakujem a to si sa objednávala na ten usg v 30tt ? a na kedy ta objednali čaká sa dlho či nie? pozerám že sme tak asi rovnaký tt kedy máš termín ?

hhenike
30. apr 2012

@jarimka hej, aj na ten som sa objednavala. bola som 20.4. Cakala som na to asi 3 tyzdne, ale to preto, ze som volala ked som bola v 27 tyzdni. Ked tam budes volat, tak sa ta sestricka spyta, v ktorm si tyzdni a podla toho ta objedali. No a vlastne tam som uz cakala dost dlho, ale bola to aj moja chyba, lebo som prisla skoro o hodinu skor, ako som bola objednana (ze co ked sa dostanem skor ;) , ale tak uz viem, ze to sa neoplati. A potom este ked bola predo mnou jedna, tak doktora zavolali k porodu, takze sa to cele posunulo asi o dalsiu pol hodinu. Ale inak sa mi zdalo, ze sa snazia dodrziavat casy, na kedy ta objednaju +-.
Ja mam termin 26.6. Ale kedze na 99% pojdem na sekciu, tak predpokladam, ze to bude o nieco skor. Teraz som sa uz objednavala na ultrazvuk na prietoky. Mam ist 17.5.

jarimka
30. apr 2012

jaj a platila za ten usg si niečo platila lebo mna moja gynekol. poslala aj na prietoky už tak neviem to budu to mi môže urobit aj naraz všetko nevieš ?

hhenike
30. apr 2012

@jarimka platila som 25E, Ano, vramci toho usg mi robil aj prietoky, ale v 34 tt mam ist zas, uz len na tie prietoky (za to sa tusim uz neplati - aspon teda dufam 🙂

silvulik10
30. apr 2012

@jjeanny Ahoj 🙂 Už sme doma. V pondelok večer 23.4.2012 my odtiekla voda a tak sme sa pomordovali do 24.4. a ráno o 10:00 hod sa narodil malý Gabi 3200g a 50cm. Máme ešte žltačku, musíme sa vrátiť na kontrolný odber. Okrem toho je všetko v poriadku 🙂
A Vy ako sa máte?

hhenike
30. apr 2012

@silvulik10 szia ;) Gratulalok!

katkarv
30. apr 2012

@silvulik10 blahozelam a prajeme vela zdravicka 🙂 Aj my sme mali zltacku,neboj to prejde ani nebudes vediet ako.

jjeanny
30. apr 2012

@silvulik10 Jeeeej , gratulujeeeem 🙂 Vela zdravia, prajem . Uz to mas za sebou, tak si to pekne uzivajte 😉

lucia0605
30. apr 2012

Ahojte, neviete náhodou niekto mailovú adresu na Dr. Tótha? Tel. mám ale nedvíha a nechcem ho stále vyvolávať,určite má toho veľa. Ďakujem 🙂

zuzla80
30. apr 2012

@silvulik10 blahozelame, tak uz to mas aj ty za sebou. Nechali ta rodit normalne aj napriek opuchom?

mg25
1. máj 2012

@lucia0605 budeš u nho rodit? 🙂

lucia0605
1. máj 2012

@mg25 Ano chcela by som, už som s ním aj rozprávala, len som zabudla opýtať od neho mail.adr. a treba sa mi objednať do poradne. Ty tiež ideš k nemu?

mg25
1. máj 2012

@lucia0605 Posielam postu 😉

mirka_aa
1. máj 2012

ahojteee 🙂 no ozyvam sa az teraz lebo doteraz nejako nebol cas... 🙂 cize mala Ema sa narodila 25.4.2012 o 17:15h :P 54cm a 3800g 🙂 a 29teho sme uz sli domkou 🙂 teraz len spinkame,kojime,placeme ,prebalujeme a tak dookola 🙂 nadherny pocit doniest si domou svoje babätko 🙂

mirka_aa
1. máj 2012

no a porod...na siedmu som prisla na prijem s tym ze mi porod vyvolaju..doktor tam uz bol kedze to bolo dohodnute..inac Dosedla klobuk dole...vobec nelutujem ze som sa s nim dohodla..perfektny pristup uz pred porodom a aj pocas porodu max. starostlivost a ani nastrih nezrobil tak ako sluboval 🙂 no a tak ako pisala kvila najprv vypisat anamnezu,potom monitor,tlak,krv ak ces epidural..potom ma vysetril urobil aj hemiltona a vobec to nebolelo..dal vyvolavaci cipok a pomaly sa to rozbehlo ..potom klistyr sprcha,prechadzala som sa s muzom po chodbe pohodicka iba take menstruacne bolesti ...potom neskor ma zas vysetril,opat hemilton uz trochu bolel ale v poho..aj mi prepichol plodovu vodu,dostala som infuzku oxitocin aj glukozu a sla som poskakat na fit lopte aj som sa prechadzala zas po chodbe kym vsak neprisli uz ozaj kontrakcie..hned som pytala epidural taze som dlho netrpela 🙂 trafila sa asi na 4x ale neboli to iba jak injekcia klasika.. 🙂 juuj to bola ulava..zas som sa mohla prechadzat...doktor stale chodil okolo a pytal sa ci este necitim bolest ci dopichnut epidural ale mna nebolelo taze sme nedopichovali..a ked som mala epidural potom uz hemilton vobec necitit..no,cas plynul az epidural doucinkoval ale kedze som uz bola na 7cm ci kolko uz sa nemohol dopichnut cize som si trochu aj vytrpela ale nebolo dlho..no a potom mi zrobil este posledny krat ten hmat ked ma uz otvoril na komplet fuuu to som ale zrevala od bolesti 🙂 poslal ma do sprchy sa vypisat aby este zisla dole hlavicka a ze ideme rodit 🙂 v sprche som sa nevypisala cize sa slo na salu dali mi cievku a ideme na to..no nebola som ta najposlusnejsia rodicka sa priznam 🙂 asi na take 3-4kontrakcie babätko polo vonku..pred kazdou kontrakciou som zrevala jak jeden chlap na plne hrdlo :D dali mi aj kyslik na nos tiez super vec.. 🙂 no a mala bola coskoro vonku a ked mi ju prilozili na prsia uzasny pocit 🙂 hned mi este dopichli epidural aby som necitila vyberanie placenty a sitie hoci som nastrih nemala len nejake tri stehy no kym zaucinkovalo ta uz aj placenta bola von,aj to ma trochu bolelo ale to uz asi z toho ze som bola cela ubolena vycerpana..ale ked budem este niekedy rodit urcite by som chcela pri nom..no a baby,ste tu pisali rozne ceny na izby..ja som povedala ze necem platit za izbu tak som ostala lezat na vzdycharni lebo nebola volna ta co je zadarmo...videla som rodit asi 10zien a ked si porovnam ako sa starali o mna a o ine tak sa oplati doktora dohodnut..potom som bola na tej izbe zadarmo a je taka ista jak ta za 10e len tam neni telka a kanvica a ze navstevy vraj nemozu ist dnu..celkovo hodnotim secko super oplati sa to vsetko za to babätko 🙂

kacenka78
1. máj 2012

@mirka_aa gratulujem ku babätku 🙂

zuzla80
1. máj 2012

@mirka_aa gratulujem k emke, cely tvoj zazitok z porodu som hltala pismenko po pismenku, som rada, ze ste v poriadku a ze dosedla opat nesklamal drzte sa😉
Ja dufam, ze ked budeme rodit my, jul/august, ze nebude mat v tom case dovolenku:-/

@mg25 ahojky🙂 az teraz pozeram, ze si mi pisala, len si uviedla zly nick, este 80tka na konci chyba. No mame sa aj my fajn, minule ma dost pobolievali krize, ale uz sa to celkom ustalilo, ale mala ninka dava trosku zabrat, nepatri medzi prilis kludne deticky, tak ked prideme z vonku som z nej niekkedy riadne unavena. Aj ta v brusku vystraja, podobne ako tvoj maly 🙂. Buduci stvrtok mame poradnu a asi nas okolo 30tt caka utz na prietoky, ale ja chodim k dankovcikovi. Tak sa drzte, som rada, ze som ta zahliadla, inak pekna fotka 😉

mg25
2. máj 2012

@zuzla80 to je moja špecialita, uvádzať zlý nick 😅 no veru Adamko je poriadne živé mimino, aj na ultrazvuku vždy kope lekárov 😀 a keď na neho hovorí jeho tatik, tak čuší ako pena 😀 ale je to milé, ako to už začína reagovať, strašne sa v tom vyžívam. Ty to máš omnoho ťažšie, keď už jednu beťarku máš doma, môj celodenný program je ležať z vyloženými nohami, neviem ako by som to zvládla s ďalším dieťatkom. Ináč Ninka je krásne meno 😵 Aj ja mám poradňu bud. týždeň, ešte mám volať kedy, tak som zvedavá, čo bude 🙂 to aj fetálny, či aký sa robí okolo 30tt nie? Držte sa a ďakujem za kompliment, aj keď sa momentálne cítim ako tulenie mláďa 😀

mg25
2. máj 2012

@mirka_aa podobne, aj ja som to hltala písmenko po písmenku, len tie výkriky sa mi nepáčia 😀 ja sa bojím aj kanyly, keď ležím na infúzkach. 😀 Veľa zdravíčka a radosti vám želám.

mirka_aa
2. máj 2012

@kacenka78
@zuzla80
@mg25
dakujem 🙂 neboj sa,ked som ja prezila,a uz aj skoro zabudla tak zvladne kazdy 🙂 ja som tiez bojko az som dakedy asi robila nervy doktorovy bo furt ze a co idete robit? a bude to boliet?a neee nerobte hemiltona a pritom je to v pohode.. 🙂 drzte saaa

kvila
2. máj 2012

@silvulik10
@mirka_aa
jeeej, dievcata, gratulujeeeeem 😀 😀 😀 velmi sa tesim s vami, myslela som na vas obe, ze uz kazdu chvilu a ono uz to mate za sebou... tak nech sa rychlo zotavite a babatkam vela zdravicka 🙂 Drzte sa. 🙂

anicka9
2. máj 2012

@silvulik10 - Gratulujem ku drobcovi, nech ste obaja zdraví 😉 mamke rýchle zotavenie a Gabkovi nech chutí papať 🙂

nicka44
2. máj 2012

@mirka_aa super ze si mala taky porod..ja sa chystam o dva tyzdne tiez k nemu na to vsetko takze fuh bojim sa jak male dzecko🙂 ale fakt je super..a kolko ste mudali ak mozes povedat?🙂

nicka44
2. máj 2012

@mirka_aa ano a este som chcela ze nemala si vedlajsie ucinky z epidurale?alebo toto cievkovani efuj sak to musi boliet ci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre