Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

luci79
17. nov 2008

Ahojte SACANKY, ako sa mate? Tak my to mame za sebou 🙂 .
7.11.2008 sa nam narodil krasny chlapcek, JAKUB, 3600g, 51cm...

Karantena je tam stale, ale... 'Bielych' tam pustaju normalne, aj navstevy na izbu su povolene, aj ocino pri porode... ako normalka..Plati to len pre romky 🤐 , tie sa mozu zdrziavat len v navstevnej miestnosti.
Prajem Vam taky lahky porod ako som mala ja 😉 ...
Drzte sa

andyika
18. nov 2008

Luci gratulujem Ti k Jakubkovi, je strasne zlatucky. No a aspon nam strucne povedz ako prebiehal porod. Pises, ze bol lahky....no co to znamena. Bol aj rychly?????a u koho si rodila????

ddmoxy
18. nov 2008

Ahojte 😒 Zase nič.Už to fakt vyzeralo,že idem.Nejako mi tie kontrakcie prestali.....Dnes som sa ale šupsla do vane s teplučičkou vodou a zjedla pálivú polievku.Tak uvidíme.Ale keď sa nič neudeje,tak sa dám aj na ten sex.Možno to pomože.
luci79, gratulujem.Ako dlho to trvalo?kto ťa rodil? Ja som tam siedmeho náhodou bola.Chodila som na záznamy ako na klavír.O ktorej sa malý narodil?

hankky
19. nov 2008

Ahoj mamicky, vidim ze sa uz kazda z nas nevie dockat kedy to konecne pride 🙂

Som bola vcera na poradni a som sa pytala dokiho ze co s tou karantenou, tak sa len usmial a povedal ze nech sa tym netrapim, navstevy mozu byt aj otec pri porode...takze len potvrdzujem ze to "neplati"
Ja sa este ani neotvaram ani nic 🙄 ale tak vraj mam cakat kazdu chvilu tak uvidime. Hm a som pocula ako hovori inej pacientke ktora pojde na cisarsky ze od 9.12. tam nebude.....tak ma chytila panika co ak budem prenasat...asi sa ho na to na najblizsej poradni opytam...

Ten caj z ostruziny malinovej mam aj ja...nepocula zeby to malo urychlit porod, skor ze to zmaksi porodne cesty a bude porod lahsi...a vraj aj krce v maternici by mali prestat ked sa vypije...tak neviem, chvilu som ho pila a potom som na neho zabudla 😅
A co sa tyka sexu ako spustaca porodu, tak to vraj funguje len ak je uz cas a babo je pripravene...ale sak na druhej strane, milovanim sa nic nemoze pokazit a len sa mamicka pekne uvolni 😉

A som chytila asi chripku...vcera vecer to zacalo, viem ze lieky nemozem asi ziadne ale aj tak pojdem poobede k lekarke, mozno nieco sa najde co mi moze dat...lebo mi je dost na figu 🙄

lilly: ty uz prenasas ze? a nehovorili ti nic co bude nasledovat? ci vyvolaju porod alebo cisarsky? som zabudla u koho budes rodit...

luci79: pripajam sa a blahozelam ku krasnemu syncekovi a prajem mu vela vela zdravia a stastia 🙂
Ked budes mat chvilku cas tak napis ako to prebiehalo, aj ja som zvedava 😀

andyika
19. nov 2008

ahojte maminky
tak lilly sa nam nejako nehlasi,....zeby uz porodila alebo prave rodi 😕
Ja som mala ist dnes na poradnu, ale tym padom, ze som necakane bola v piatok, tak dnes som nemusela ist, len keby nieco vazne do toho prislo. Volala som sestricke pre vysledky krvi, tak mi povedala, ez krvny obraz je velmi zly, hemoglobin mam len 78 a ma byt 120. tak ez vraj preto sa mi toci hlava a mam busenie srdca. No ale ze vraj mam aj daco vo vytere, nejakeho bacila a nevie, ci to nie je skodlive pre babatko alebo plodovu vodu, takze sa mam skontaktovat s lekarom - dr. lendakom.len on mi nedviha telefooooon 😠 tak neviem, ci dnes este neskocim za nim do sace, pretoze ma rizikovu poradnu. tak vam dam potom vediet.

cherry01
19. nov 2008

hanky, myslís Dosedlu? áno, aj mne spomínal, ze druhý dec. týzden odchádza

luci79
19. nov 2008

Ahojte,
tak sa vam opat 'hlasim'. Jakub prave zaspinkal, napapkany, tak mam chvilocku aj na konika.
Takze o mojom porode.
Ja som bola hospitalizovana, kedze som prenasala 1tyzden a my sme boli tak trocha rizikovy. Takze vo stvrtok som sa hlasila na prijme, kde mi dali vyvolavacku, ale do dalsieho rana, piatku, sa nic nedialo a po vizite ma zobrali do osetrovne, bola som na 2cm otvorena a tam mi povedali, ze dnes nemaju vela porodom, ze porodna sala je volna tak sa mam pripravit. Rovno som sla na vzdycharen,o 9.00, kde ma napojili na infuzie, pichli vodu a cakala som co pride. O 10.00 som zacala citit ako take kontrakcie, otvorena na 3cm, tak mi dali klistir. Je to 'masaker', sediet na tom hajzli 😅 , hodiny a hodiny.
No a na to prisla Dr. Vargova, ktora ma rodila a povedala, ze dnes asi porodim. Kedze som na vzdycharni nebola sama, tak som s priatelom sla do nadstandartnej, kde som stravila asi 15 minut, rozdychavanim kontrakcii. Ani som za nu neplatila 🙂 , lebo som tam prakticky ako keby ani nebola, nic som nepouzila. Nasledovala sprcha a epidural, kedze som bola na 6cm. A to ma uz nechali na sale, opat s infuziami.
Tam som si uzivala hodinku s priatelom, srandovali sme, aj s lekarkou a ta naraz, ze ideme na to... 😀. No a o 13.40 bol Jakub na svete.
Ja, ako prvorodicka som si porod fakt uzila, vychutnala 😉 , aj ked som uz pri tlaceni myslela, ze to vzdam 😅 .
Takze Vam holky, SACANKY, prajem tiez krasny zazitok z porodu....
A dakujem za vsetky blahozelania..... 🙂

hankky
19. nov 2008

cherry01: vidis, som zabudla napisat kery lekar co? 😀 myslela som Luptaka, ale tak zjavne ich bude viac co tam v decembri nebudu 🙄

luci79: super porod, tisko zavidim 😉 ta epiduralka je asi fakt dobra vec...

cherry01
20. nov 2008

a kolko stojí epiduralka?

hankky
20. nov 2008

3950,- a v pripade ze bude treba cisarsky rez tak len dopichnu dajaku tu inu latku a je to zadarmo

andyika
20. nov 2008

caute kocky
tak ja som kecala s lekarom ohladom tej bakterie, a ze je to normalna bakteria.Nic vazne, to ma len sestricka vylakala 😠 no a zajtra idem na poradnu do sace. som zvedava, co mi povie dr. ci sa uz porod blizi alebo si este musim pockat ☹

luci, tak to ti ten porod normalne zavidim 😉 🙂

suntalka
20. nov 2008

Prajem pekny slnecny den 😉 ,

chcem sa spytat, ci moze byt partner pri mne a pocas prvej doby porodnej a co treba zobrat pre deticky do porodnice...

Andyika, ja som pri prvom porode tiez mala nejaky bacil, dostanes len nejaku injekciu, alebo infuziu, uz neviem presne, aby sa babetko nenakazilo, inac o nic nejde...

Tak cakatelkam prajem rychly a bezproblemovy porod a novopecenym maickam , vela zdravicka a nech im deticky robia samu radost...

cherry01
20. nov 2008

hankyy, asi som si to zmýlila. Ja idem cisárskym a pichnú mi spinál. Ale ani to neviem čo stojí 🙂

hankky
20. nov 2008

cherry01, pri cisarskom reze sa tusim nic neplati zato. spinal je vlastne namiesto celkovej narkozy...a pokial dobre viem tak za narkozu sa tiez neplati nic...ale som si ista na 100%

suntalka, pocas prvej doby porodnej ta daju na vzdycharen, tam budeme absolvovat klistyr (tak sa to pise?), holenie, napoja nas na monitor...ak na vzdycharni nebude ina mamicka rodit tak moze byt pri tebe....ak vas tam bude viac tak partner je na chodbe a ty medzi jednotlivymi ukonmi budes chodit von za nim...aj tak pocas prvej doby porodnej by sme sa mali prechadzat...tak sa budeme prechadzat spolu 😉 potom ked na salu uz ide s tebou aj partner.
alebo je tu druha moznost a to je nadstandardna porodna sala, tam moze byt vkuse partner pri tebe, je tam tusim aj sprcha aj wecko a neviem co vsetko...a odtial pojdete na porodnu salu rodit.
Za tu nadstandardnu salu sa plati okolo 1000,- ak je partner na chodbe tak nic 😉

hankky
20. nov 2008

jo a pre babatko do porodnice....
ja mam zbalene: 40 ks jednorazovych plienok, 2 latkove plienky, (mam aj ortopedicke nohavicky ale tie tusim netreba), mast na ritku (zbalila som pre istotu aj puder), vlhcene utierky na ritku, 60% lieh na pupok, cumlik, rukavicky aby sa neposkriabala, ciapocku, malu deku keby bolo chladno

andyika
20. nov 2008

hanky ja mam pre maleho pribaleny aj svetrik a ponozticky, to ak by nahodou bolo chladno na izbe, pretoze su tam ikna dost na figu, a beriem a kojenecku flasku, ak by som si nahodou odsavala mliecko(ak budem mat)

no ta lilly asi uz porodila 😵 😵 😵 😵 nejaks a tu uz dlhsie neukazala 🙂

cherry01
20. nov 2008

hankky.... tak si predstav..že mne tých plienok treba 80 🙂 to tam pôjdem s kufrom ako svet.

madi
20. nov 2008

caute cakatelky, chodim vas tu ocumovat obcas....
zopar postrehov uz maminy:
- pri sekcii sa neplati ani spinal ani narkoza...
- dobry napad s tym svetrikom pre babatko
- lieh na pupok podla mna netreba, osetruju to sestricky pri vizite a pupcek odstrihnu az na nejaky treti/ stvrty den
- mliecko sa vam zrejme zacne tvorit tak na treti / stvrty den (po sekcii este neskor) a budete rady ak si ho budete moct odstriekat do sprchy alebo do plienky...prsia sa dost naleju a je to dost velmi bolestive a mozu prsia stvrdnut, cize tak ci tak vas sestricky poslu do sprchy rozmasirovat pod teplou vodou a odstriekavat, aby ste vobec mohli kojit....cize nebudete zrejme rozmyslat nad tym ze odstriekavat do flasky....je to myslim zbytocne...do flasky budete odstriekavat potom doma 😉

madi
20. nov 2008

joj a som vam zabudla zazelat vela vela stastia a pohodove porody a krasne a hlavne babatinka, ktore sa stanu stredobom vasho vesmiru...je to krasne.... 😵

andyika
20. nov 2008

madi dik za typ s tou flaskou. Ja sice moc neverim, ze budem mat mliecko, pertoze mam male prsia, pocas tehu sa mi zvacsili tak o 1 - 2 cisla. no alebo mozno budem prekvapena a budem mat dostatok mliecka. A s tym masirovanim prs ti niekto pomoze, alebo si to mam robit sama?????????a je na to nejaky sposob, alebo hoci ako.
A este moze byt mamina pri kupani babatiek a ci si kupanie mozem aj vyskusat?

cherry01
20. nov 2008

lilly má v albume malú Lilinkuuuuuuuuuuu, gratulujem 🙂

madi
20. nov 2008

andyika - vacsinou to byva tak, ze zeny co maju mini cicusky koja najdlhsie...hihi...paradox... a to ci bude mliecko vobec neni o velkosti prsnikov...mliecko by sa malo zacat robit kazdej maminke len treba vzdy, ked ti donesu babatko prikladat ho, nech cucka...ono mu pojde to "kolostrum" a nie ozajstne mlieko ale treba, aby sa ozajstne mliecko rozbehlo...a potom je to o psychike a chceni kojit...ale hlavne psychicka pohoda podla mna...no a vela pit a pekne papat (ziadne diety a tak)

mne ked sa naliali prsia, tak mi strasne stvrdli (normalne tvrde kamene som mala v podprsenke) a nedalo sa nic vytlacit ani sa maly nevedel prisat lebo aj bradavky boli take velke ze sa mu nezmestilo do pusinky 😒 no tak prisla dobrucka tetuska sestricka a poslala ma do sprchy pod horucu vodu masirovat a vytlacat co najviac...bola som tam snad pol hodinu ale nerozbehla som to...bolest neskutocna .... tak potom dobrucka tetuska sestricka doniesla "suche teplo" (taku lampu s velkou cervenou ziarovkou) a ze "cicky von" a nahrievat a masirovat a vytlacat....tak som to robila...trosku mi ukazala ona ale bolelo ma to, tak som si za chvilku nasla vlastny sposob a uz to slo....a toto som vlastne praktizovala pred kazdym kojenim este asi tyzden aj doma, potom sa tvorba mlieka ustalila a bolo fajn
- neviem, mozno nebudete mat takuto reakciu, mozno mliecko pride uplne v pohode a nic sa nebude diat, ale co som sledovala maminky na okoli, tak vsetky chodili ako s kamenmi 😖

jo...a k tomu sa mi viaze dalsia vec, co si mozte pribalit do tasky - tie silikonove chranice bradaviek / klobuciky (staci podla mna velkost S - babatku sa vacsia velkost do pusy nezmesti) - lebo mozte mat tie bradavky dost znicene - tym ze male bude tahat a nic mu nepojde....a vlastne bradavky si tiez musia zvyknut na to, ze ich kazde napr. 2 hodinky bude ktosi cuckat.... je to ulava tie chranice....a tiez nezabudnite na masticku na bradavky (ja som mala z DM - Babylove alebo napr. v lekarni sa da kupit cicaderma - a natierat pred aj po kojeni - babatku nevadi ani jedna z tychto masticiek - ked spapa)
ono - tieto veci kupite aj dole v lekarni v nemocnici, ale ked ich mate doma tak preco nezobrat...okej?
drzim palceky, idem si dat sprchu a do hajan aby som si kustik schrupla, kym zase vyhladovie to moje maciatko...

lilly srdecne blahozelam, liluska je krasnucke babatko.. 😵

hankky
21. nov 2008

Bre ranko mamicky 🙂

lilly, kraaaaasna lilinkaaaaa 😀 blahozelam!!!

cherry01, neuveris ale vcera vecer ked som zaspavala tak som rozmyslala nad tebou a tym ze cakas dvojicky...vsetko dvakrat, ale na druhej strane sa zdvojnasobi aj laska 😵

andyika, dobry napad s tym svetrikom 🙂
Ja som balila trosku aj tym stylom ze ked nieco bude chybat manzel donesie...sak mam zbalene dve tasky 😅 jednu velku pre mna a druhu mensiu pre malu...keby netrebalo plienky a vlozky tak by to bolo celkom okej aj v jednej taske 🙄

Inak sa chcem opytat ako ste na tom so zivymi snami? Lebo ja mam pocit ze kazdu noc prezivam naplno svoje sny...boli aj velmi neprijemne niektore, ale teraz poslednu dobu je to uz okej a kazdu noc sa mi sniva ze mala je uz na svete 😀 paradny pocit.

Dnes som zacala 39tt a som prekvapena sama zo seba ze nemam strach 😨 normalne nechapem. Aj vcera vecer mi prislo tak strasne zle, neskutocne ma bolelo cele brucho, bolo mi na zvracanie, tocila sa mi hlava, v usiach sustalo, videla som rozmazane a na zlto, bolo mi na odpadnutie...no a ked to zacalo tymi bolestami tak som sa sice bala ze co to je, ale normalne som vedela ze porod to este nebude, doki mal asi urcite pravdu ze to spoznam 😅

cherry01
21. nov 2008

aj ja snívam. A čudné mi je to, že hned ako zavriem oči....ešte v tom bdelom stave...ked ešte vnímam aj okolie, ale medzitým už snívam...ale len raz sa mi snívalo, že už sú tu 😀

mimi16
21. nov 2008

Ahojte vsetky maminky aj tie buduce. Ja som sa zaregistrovala len vcera a chcela by som sa spytat na nejake info o saci.povodne som chcela rodit na Rastislavke ale nejak som si to rozmyslela.Predsa len v Saci su asi lepsie moznosti a aj to vybavenie sa mi pozdava viac.My mame termin 27.12 tak sa ozvite niekto s podobnym.Ja sa chystam na vysetrenie az 11.12 dovtedy som este u svojho lekara.Moze mi niekto dat nejake info o tom, co sa doplaca za nadstandard,pocula som ze sa da vybrat z roznych.Dik za odpoved 🙂

luci79
21. nov 2008

jeeeej, Lilly, GRATULUJEM, malinka je kraaaaaaaaaaasnucka 🙂

luci79
21. nov 2008

Andyika, s cicuskami si problemi nerob. Uvidis ako sa Ti po porode naleju, este budes plackat 😉 ...
Ja nmam tiez velke cicusky, ale mliecka mam zato asi pre deticky, nestiham ani odsavat. Tiez som si myslela, ze z tych mojich ani mliecko nepojde a pozri, Teraz neviec pomaly, co z mlieckom 😅

hankky
21. nov 2008

mimi16, na strane 24 uplne posledny prispevok je od lilly a tam uplne uzasne rozpisala izby aj s cenami a vybavenim, dokonca aj to kde presne sa tie izby nachadzaju 😉

cherry01, uz mas dohodnuty presny termin sekcie?

inak, ddmoxy sa par dni neozvala, snad to uz ma za sebou 😀

luci79, ako sa mate? zvladate vsetko? spinkanie, papanie, kupanie? 🙂

mimi16
21. nov 2008

ahoj hankky, dik za radu, urcite sa tam mrknem. ........a drzim prsty, kedze sa vam to uz pomalicky blizi. 🙂

luci79
21. nov 2008

ahoj HANKKY, my sa mame fajn. Jakub je skvely, robi nam radost. Cez den sa mu velmi spinkat nechce, poobede si zdriemnie tak na tri hodinky, to mam cas na vsetko, co mi treba porobit 😉 . A v noci nam spinka krasne, dufam, ze to teraz nezarieknem 🤐 , budi sa len na papkanie, asi tri krat. Ale kazdy vecer okolo tej 6-7 do 11mame s ocinom, co robit, aby sme ho utisili, ale uz aj na to si pomaly zvykame. Neviem, ci ho brusko boli, ale je taky nervozny, nechce spinkat. len by cucal ciciny, ale zase mu nemozem davat kazdych 15minut 😅 .
Ale dnes som dostala odporucanie na detske kvapky, mam mu davat 3x denne tak uvidime, ci mu pomozu uvolnit to brusko....
A zo vsetkeho ma najradsej vecerne kupkanie 😵 ...
A ty sa ako citis? Nejaky poslickovia ku Tebe chodia na navstevu 😉 ? Uz sa to aj Tebe blizi, ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre