Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

dartka17
17. dec 2008

cil...aj ja mam vybaveneho Dr. Tohta....no nesmiem rodit do nedele, pretoze je tyzden na dovolenke 😉 Najradsej by som rodila 27.12. a potom by som mohla byt do Silvestra opat doma. 🙂

mimi16
17. dec 2008

ahoj dartka,tak uvidime ako nam to vyjde.asi vsetky tri mame rovnake pocity.aj pre mna je to prvy krat a ta nervozita je asi uplne normalna.a co sa tyka tych pohybov,tak nasa mala je stale aktivna,hlavne cez den,niekedy mi ide bok vykopnut no a v noci uz pekne spinka,tak necha aj maminku si pospat.

dartka17
17. dec 2008

mimi16..ja som niekedy z toho, ze ho malo citim nervozna...no napr. teraz uz asi 5 min. sa vytrvalo "hemzi"...uvazujes aj nad odberom pupocnikovej krvi?

mimi16
17. dec 2008

este moj gynekolog sa nas pytal na ten odber.viem ze to nie je zla vec ale nam to teraz financne asi nebude vychadzat.nevedela som ze je to az take nakladne.zda sa mi to dost cez tych 20.000

dartka17
17. dec 2008

ano, je to dost nakladne...k tomu vsetka vybavicka pre babatko...no myslim, ze sa to da aj na splatky...tak si to nezvazovala?

mimi16
17. dec 2008

dartka,klikla som si na tvoje fotecky,hlavne ta svadobna je uzasna,krasne saty.u nas to bude v opacnom poradi,kedze sme stihli najskor babo. 😉

mimi16
17. dec 2008

.......no o tych splatkach viem tak to este uvidime ako sa rozhodneme.

dartka17
17. dec 2008

my sme planovali najprv babo, no nedarilo sa nam 7 mesiacov, tak sme zacali planovat svadbu a potom som zistila, ze som tehotna...takze som sa vydavala v 4. mesiaci. Inac ja som zvracala az do 6 mesiaca a do 4 dost brutalne. No cca 1-2 pred svadbou mi zacalo byt lepsie a uz ma trapili iba ranne nevolnosti. No potom ma zacali trapit migreny a od 7 mesiaca mi hrozil predcasny porod, takze som musela lezat az do 37 tyzdna, bola som aj na par dni v nemocnici. Hadam porod bude lepsi, ako tehotenstvo, aj ked to isto nebolo to najhorsie.

mimi16
17. dec 2008

no tak ty si si teda vytrpela.ja sa musim priznat ze si to ani neviem predstavit kedze ranne nevolnosti som vobec nepoznala.sem tam mi bolo trosku zle ale len tak ako ked sa viac najes a vlastne az do osmeho mesiaca som normalne fungovala v praci.ja kebyze nemam brusko a tie kilecka naviac ani nevnimam to tehu nejak extra.dufam ze fakt ti ten porod vyjde v poho ked si sa uz tak natrapila. 🙂

dartka17
17. dec 2008

ja som pracovala do cca 2,5 mesiaca a potom v 5 a 6...aj ked som chcela este zarobit nejake peniazky, no s tymi nevolnostami sa moc pracovat nedalo. Ja som zatial pribrala 12 kg, no zda sa mi to dost, lebo pri mojej vyske 183 cm som stale bola chuducka a zrazu tolko kg navyse je pre mna dost problem.

mimi16
17. dec 2008

no to ti zavidim lebo ja mam cez 20, zo zaciatku to islo pomalicky no a potom to nejak vyletelo.uz som sa zo seba nervna musim sa stoj co stoj vrati na svoju povodnu vahu lebo ma porazi.este som sa nepytala, ty si priamo z kosic? ibi mi pisala ze je z kvp,bola som prekvapena lebo aj ja.taka nahodicka.

dartka17
17. dec 2008

ja som byvala v KE, no vydala som sa do Keceroviec /25 km od KE/. Zatial byvame tu u svokrovcov. Zvazujeme stavbu domceka...no nedari sa nam pozhanam dobry pozemok a nie moc drahy. Ale tu urcite nechcem byt dlho, lebo je tu strasne vela ciganov, neviem si ani predstavit prechadzky s kocikom...a urcite nam bude lepsie samym.

dartka17
17. dec 2008

chodlila si na nejaky predporodny kurz? ja vobec netusim ako mam pri porode dychat a mam z toho riadne obavy.
Kocky poradte, ako spravne dychat?

mimi16
17. dec 2008

no na kurzy som nejak nemala cas pokial som pracovala tak som zvykla byt doma az vecer a to som uz bolo uplne hotova.akurat som si nasla nejake clanky o dychani na webe a to je tak vsetko.no ak by nam niekto poradil budem aj ja rada.

mimi16
17. dec 2008

tak ja si uz idem lahnut,uz ledva citim chrbat,tak dobru noc vsetkym mamickam aj babatkam.

dartka17
17. dec 2008

ja som na tom podobne...dobru nocku vsetkym

babulka25
17. dec 2008

dartka17 - ahoj ja som rodila 29 februára u doktora Totha. Mala som termín 6. marca,ale vtedy bol celý týždeň na lyžovačke,tak som sa modlila aby som porodila kým odíde a na poslednú chvíľu som porodila o 16:25 čo už pomali aj služba mu končila.Super pôrodník.Držím palce. 😉

ibi
17. dec 2008

ahoj kocky a este stale tehule mimi a dartka!tak som Vas dnes nestihla...rano sem hupnem. Boli sme v meste,potom som skocila este na vecer.poradu do prace/chyba mi to a potom sme isli s muzikom na veceru...no mam dost 🙂 My pupoc.krv berieme,ale je to palka,to Vam poviem! Na kurz som zacala chodit a potom mi to uz nevychadzalo,takze mam len zaklad k dychaniu.Pochybujem, ze si spomeniem pri porode...Ozaj Mimi,to kocikovanie,dobry napad 🙂 bru nocku,

mimi16
18. dec 2008

Dobre ranko vsetkym mamicka aj tehulkam.no ostali sme uz len my tri.ja sa tiez dnes vecer chystam do prace,mame vianocny vecierok,tak sa ideme ukazat kym sme este dva v jednom.aku ste mali noc.nasa mala je v noci uz celkom pokojna,cez den buntosi ale ked sa mam v posteli pretocit tak ma ide porazit.normalne citim ako sa mi kotula z jednej strany na druhu a dost ma to aj boli.

ibi
18. dec 2008

dobre ranko tehulky* Mimi presne tak, aj ja ked musim urobit otocku alebo ist na WC, tak citim kazdy pohyb. Najhorsie je ked sa upelesi nozickami pod pravym rebrom... Nuz ale hlavne dnes ma celu noc pobolievalo dost podbrusko, tak dufam, ze este nerodim. Uz sa mi to stalo aj predtym, ale to bolo len tak ze raz za noc a toto sa vracalo...teraz celkom klud, ale stale mam mierny pocit na menzes...Som zvedava na zajtra na monitor. Uz aby to bolo. Manzel mi pracuje v Saci a hovori, ze teraz je na sestonedeli totoal plno, ze vraj mam este vydrzat 🙂 skusim zariadit 😀

mimi16
18. dec 2008

no super tak dufam ze to tam bude cele sviatky preplnene,coze,kazdy rodi? aj ja som mala uz take pobolievania aj viackrat za noc ale potom to tiez preslo. ............mimochodom,este som sa nepredstavila,som Mirka.tesi ma 🙂

ibi
18. dec 2008

Mirka komplet predstavenie mas v IP 😉 Ja dufam, ze okolo sviatkov nam to uvolnia! Beries nadstandard izbu? Ja by som chcela... Tak dufam, ze to pobolievanie prejde aj mna, ale asi som to aj vcera prehnala s aktivitou...

mimi16
18. dec 2008

Ak bude volny nadstandard tak urcite by som chcela.Linkesch mi vravel ze potom ked porodim mi povedia co je volne a mozem si vybrat tak dufam ze sa nieco uvolni ked je tam tak plno.

mimi16
18. dec 2008

ibi,este som sa ta chcela spytat co vsetko uz mas pobalene do nemocky.to len tak na porovnanie,ci som na nieco nezabudla a hlavne kolko plienok beries?

ibi
18. dec 2008

Mimi prepac...stale mi zvoni telefon, ci este chodia maily z roboty. Ja som si zbalila (musim pospominat) pre babo: plienocky jednorazovky na kazdy den 5ks, klasicke plienky 3 ks, ortoped. nohavicky, dupacky s dlhym rukavom 4x, bez rukavu 2x plus dve kosielky, svetrik, dve ciapocky, nejake ponozticky. Pre mna: dermochlorofyl na hradzu, kalciovu mast, odsavacku, vlozky, jednoraz.nohavicky, oblecenie na domov, zupan, papuce, dve nocne kosele...a blbosti ako ponozky a tak. Vsetko len tak odhadom...ked tak mi manzel donesie. A co Ty? chyba mi nieco? Kocky ako to cita uz nejaka skusena rodicka - co Vy na to? Dakujem 🙂

mimi16
18. dec 2008

vidis,presne som rozmyslala co si vziat na osetrenie hradze.ja mam zhruba to iste co ty.vzala som pre malu aj vlhcene obrusky a kremik na ritku a cumlik.tiez ciapocku ak by bol prievan a rukavicky aby sa neposkriabala.a tie vecicky pre malu co si pisala tak to mas na cestu domov? aha mas toho viac tak asi nie.treba oblecko aj do nemocky vlastne?

ibi
18. dec 2008

To som ani nerozmylslala ci treba oblecko do nemocnice, automaticky som ju pobalila ako na vylet 🙂) Kremik na ritku a cumlik este prihodim..to nemam... radsej zoberiem viac nez aby nieco chybalo. Rukavicky a vlhcene vreckovky mam - uz som aj zabudla. Riesila som ci si beriem na cest domov nohavice ci saty, ale asi radsej saty...asi to bude dost boliet

mimi16
18. dec 2008

ja si veci na cestu domov uz nemam kam vopchat,tak mi ich prinesie priatel ked po nas pride.a dobalila som akurat aj nejake vecicky pre malu,pre istotu,ked aj ty beries.niektore zname mali a niektore vraveli ze netreba lebo tam maju nemocenske kosielky.ale asi lepsie je mat svoje.este som sa chcela spytat co je lepsie na tu hradzu.este som si nic nekupila.

suntalka
18. dec 2008

pre deticky nepotrebujete ziadne oblecenie, akurat plienky /ja som mala cele balenie, zvysok som doniesla domov/, vlhke utierky, krem na ritku a cumel. a pre vas doporucujem susene slivky /po porode zvyknu nastat obrovske problemy s velkou potrebou, a vtedy su take slivky na nezaplatenie ;) / a BEPANTHEN, krem na popraskane bradavky / nemusi sa umyvat pred kojenim/ a na detsku ritku zaroven /aj ked na ritku sa mi zda byt velmi jemny, takze zapareninam u nas nezabranil/. na nadstandardnej izbe je aj rychlovarna konvica, tak si mozte zobrat salku / ja som mala aj caj na podporu dojcenia/ a aby som nezabudla, vela mineralky, treba pit vela, vela vody, aby bolo mliecko..

lilly
18. dec 2008

ahojte, ako "skusena rodicka" 😀 sa vam tu votriem. Oblecko pre babo nepotrebujete, mozno este tak ponozticky, rukavicky, ciapocku, cumlik a deku, ostatne je zbytocne, deti su oblecene v nemocnicnych kosielkach, nozicky maju zabalene v latkovej plienke a cele su v nemocnicnej perinke. Ked ich poobliekate do svojich veci, tak ked ich niekedy pridu zobrat na nejake vysetrenie, tak musite dat svoje veci z neho dole, ciapocku a rukavicky stihate, ale dupacky a tak asi nie..
chlorofylovy sprej na hradzu je super vec, ale tiez by som to este do porodnice nebrala, pouzivala by som to az doma, zafarbi na vecne casy vsetko naokolo a aplikovat si ho tam by bolo asi dost kompllikovane a na kazdej vizite treba ukazovat hradzu, tak taku zelenu zaburinu tam vystavovat by som sa asi hanbila.. 😅 pouzivala som chlorofyl doma, takze viem ako to vyzera...
dobre je mat aj papuce do sprchy, lebo tie sprchy vyzeraju vselijako aj na nadstandarde, ale to zas nemusi byt.
oblecenie na domov vam staci ked vam to donesie manzel. Dobre je zobrat este hajzlak, dostanete len jeden na sestonedeli, ak nahodou bude minuty, ako ked som bola ja, tak vam ho nedaju. Este nejaku vodu na pitie si zoberte, a potom kazdy den nech vam niekto doplni zasoby, pri kojeni vas bude strasne smadit a na rozbehnutie kojenia treba aj vela pit. Dobre su bud jednorazove nohavicky, alebo take sietovane, co sa daju aj viackrat preprat, dobre dychaju, ja som bola s nimi velmi spokojna, mala som 2 ks, jedny som mala na sebe, druhe schli.
Zatial je to vsetko co ma napada.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre