Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jul11
19. jún 2014

@jana153 ahoj,pises,ze sa bojis bolesti.ale cisarak na poziadanie,lebo sa bojis bolesti,potom su tiez a dokonca dhlsie trvaju ako pri spontannom porode. o epiduralke neuvazujes? ta ti pomoze s bolestou

sunny15
19. jún 2014

@pima21 ano tak to máš pravdu...ked si to myslela takto...on sa dosť naštve na všetko,ked nema naladu a opytaš sa na niečo čo on nepovažuje za dôležité...

mmmj
20. jún 2014

@pima21 no ale napriklad pred 3 rokmi, ked som tam rodila ho este robil 🙂 to je o tom, ze nema cas, tak fici len na tom najnutnejsom.

kuratko82
30. jún 2014

@mmmj este si neporodila? 🙂

mmmj
1. júl 2014

@kuratko82 ahoj, vcera sme prisli domov 🙂
Tak ak to mam zhrnut cele, bola som spokona. Chcela som skusit rodit prirodzene po cisarskom, tak som skusila :D No po celom dni snazenia to skoncilo opat cisarsky. MUDr. Vargova bola podla mna velmi fajn, pekne mi vsetko vysvetlila, ked som uz stracala chut sa snazit, tak ma podrzala s tym,ze ked sme sa uz na to dali, tak to naozaj skusime dotiahnut do konca (nakoniec sa nepodarilo, ale bolo super, ze prebrala iniciativu, ked som uz ja stracala sudnost 🙂)
aj sekcia bola v pohode, mala som sice len dopichnute anestetika do epiduralu, nie spinalne, tak to bolo aj kus bolestive, ale dalo sa prezit. Zotavovanie velmi dobre, sestricky aj lekari starostlivi, takze hodnotim pozitivne.
Ked nieco, pytaj sa.

pima21
1. júl 2014

Ahojte baby, ak my sme včera prišli domov po 6. Dňoch, mali sme žltačku. Pôrod našťastie začal sám kontrakciami, takže vyvolávanie nebolo. Neprebehol úplne podľa predstáv, ale čo už. Bolo to rýchle, bohužiaľ trochu sa to skomplikovalo ☹ prirodzený pôrod sa nekonal, dostala som oxytocín, keďže kontrakcie prestali, potom klesli ozvy bábätka, nešlo vytlačiť (malo 4120g + krátky pupočník), takže museli vytiahnuť vakuumextraktorom. Mala bola celá modrá, nakoniec je však v poriadku, sk vďaka rýchlemu konaniu dr. Dosedlu. Hoci nesúhlasím s niektorými jeho názormi atď., som rada, že som rodila u neho, pretože je naozaj odborník len vďaka nemu je bábo v poriadku.
Inak bola som ubytovaná na nadštandarde 1tke za 50€, a všetko bolo super. Sestričky fakt príjemne, pomohli so všetkým, úplne iný prístup ako pred 6 rokmi. A čo ma šokovalo, dostala som dokonca obed na sálu po pôrode 🙂

kuratko82
1. júl 2014

@mmmj no hlavne ze to uz mas za sebou 🙂 uz si urcite rada ze ste doma 🙂 my uz pomaly mesiac mame za sebou... strasne rychlo to ubieha..mas niekoho na pomoc tieto dni? a miery babatka? a meno ake ste dali?

slniecko0612
1. júl 2014

@pima21 jeeej blahozelam uz to mate za sebou.mna to este len caka.mala si vybaveneho Dosedlu?

mmmj
1. júl 2014

@kuratko82 No veru uz som rada, ze sme doma.
Bola dost velka, mala 51 cm a 3960 g, co je na moje pomery dost 🙂

pima21
1. júl 2014

@slniecko0612 áno, len som sa s ním dohodla, že chcem u neho rodiť a chodila som k nemu do poradne. Nebolo to oficiálne zazmluvnenie.

slniecko0612
2. júl 2014

@pima21 aj si mu platila mieco? Ak sa mozem opytat 🙂

polynka9
2. júl 2014

@mmmj @pima21 Gratulujem a prajem vela zdravicka ♥ 😵

polynka9
2. júl 2014

Dievcata ak uz hovorite o cenach, tak je moznost mat aj klasicku izbu v Saci, za ktoru sa neplati ? Mala by som ist lezat s mojimi dvojickami, takze musime ratat kazde euro, keby ze tam lezim cca 6 tt a denne by som platila, tak asi dojdeme na mizinu, viete mi poradit, ci su aj izby, kde sa neplati ? 😅

nice202
2. júl 2014

@polynka9 ano, su tam aj izby za ktore sa neplati...

polynka9
2. júl 2014

@nice202 Dakujem za info, vies ake maju vybavenie ?

nice202
2. júl 2014

@polynka9 dokopy ziadne, ani veci si nemas kam dat a na izbe su este minimalne dalsie 4 zeny + postielky s ich detmi...

polynka9
2. júl 2014

@nice202 Ked som este neporodila, tak asi to bude ine oddelenie kam ma poslu - gynekologia...mozno, ale kazdopadne dakujem za odpoved

mimka1
4. júl 2014

@polynka9 ja som mala izbu klasicku bez platenia a bolo to uplne v pohode, ved som bola v nemocnici a nie v hoteli, takže mne stačila postel, stolik, postielka a kupelka v izbe. Boli sme tam sice 4 ale mne vyhovovalo to že navšetvy nešli na izbu a tak bol vačši klud.

matamoh
4. júl 2014

caute baby prisim vas cislo na Lendaka do Turne staci aj pevna linka.Dnes som isla na vysetrenie klasicke a tolko zien ze konec a ani som tam nevydrzala cakat.Tak by som sa chcela dopredu objednat dufam ze sa to da DAKUJEM

kek81
16. júl 2014

Ahojte,chcela by som sa opytat na dr.Gimeru, rodili ste niekto u neho, aky je?

jana153
18. júl 2014

Ahojte. Prosim o radu. Som v 33tt. Idem rodit do KE-Šaca. Kedy je najvyssi cas sa objednat k porodnikovi. A ci je lepsie telefonicky alebo osobne, Svojho lekara mam v PO a nepoznam v KE ziadneho lekara. Nasla som si tu nemocnicu lebo nas oslovila s partnerom. Prosim o radu ako mam postupovat. Dakujem

sunny15
18. júl 2014

Ahoj,tak v prvom rade je lepsie,ak si pozrieš stranku nemocnice Saca,tam mas aj porodnikov aj fotky http://www.nemocnicasaca.sk/lekarske-pracoviska... a mozno ti pride z nich niekto sympaticky 😉 ja som rodila u dr.Dosedlu...bola som spokojna,...zachranil mi v podstate zivot aj s bábom a mojej znamej tiež...sice ona si ho k porodu nevybrala,keby nie jeho v službe tak ju mlada doktorka neodrodi,...on z nej holymi rukami vytahoval 4kilove bábo...neslo ani vakuum extraktorom...takze ak nie on zomrelo by dieta na 100% aj tak bolo uz cele modre...takze na poslednu chvilu...
a inac mlade dr.su fajn ale skusenosti maju malo...dr.Vargovu tu pisali viacere este ale moja kamoska teraz rodila u nej pred 2tyzdnami a nebola spokojna...inac dr.Richnavsky je vraj tiez dobry,no a o dr.Tothovi som pocula ze je mäsiar 😀 😀 no neviem ...nepoznam -nemam skusenosti s nim...dr.Saksun je veeelky odbornik..ale on sa hlavne zaobera rakovinou prsnika a tak...ale inac pred nim klobuk dole..poznam osobne..mas dalsie otazky?...

slniecko0612
18. júl 2014

@sunny15 a s dosedlom si sa vopred dohodla ze chces pri nom rodit?

sunny15
18. júl 2014

@slniecko0612 ano, na usg v 30tt som sa spytala ci by ma odrodil a on ze ano..mam sa mu ozvat ked budem v 36tt...napisala som mu mail a on mi potom odpisal kde uviedol datum a cas prvej poradne. v Saci....

jana153
19. júl 2014

@sunny15 mozem poprosit o kontakt na pana Dosedlu? Skusim aj ja mu napisat. Dakujem

sunny15
19. júl 2014

@jana153 takze napis mu na tento mail edosedla@gmail.com
napiš mu ked budes v 35plus 0 den cize 36tt aby ta mohol objednat do poradne...
ale rataj s tym ze ti hned neodpise nakolko je velmi pracovne vytazeny...

jana153
20. júl 2014

@sunny15 Dakujeeeeeem velmi pekne 🙂

kopi222
20. júl 2014

Ahojte dievcata, prosim vas mate niektora skusenosti s Dr. Tothom zo Sace ako s porodnikom? Mam ho vybaveneho, lebo manzel tak chcel, ale netusim aky je, bola som u neho iba na kyret asi pred rokom bol fajn, ale aky je porodnik? Dakujem pekne

sunny15
20. júl 2014

nooo tak mne jedna znama povedala o nom je mäsiar 😲 ale to neverim...ona si pri nom vytrpela svoje pri porode...vrj bol neprijemnyy...tak neviem..,mne robil usg po porode bol v celku fajn...

kopi222
20. júl 2014

Noooo super :( Tak to ma nepotesilo :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre