Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

miriam79
17. apr 2007

Ahoj Slavka
rodila som v Saci pred 5 mesiacmi... porodnicke oddlenie - bola som velmi spokojna..aj ked vzdy mozes natrafit na "divne" 🙄 sestricky ael to asi v kazdej nemocnici.. lekari super..
no a novorodenecke.. vtedy saca zaznamenala vysoky pocet rodiciek a tak aj babtiek a tak trochu nestihali..ale inac v pohode...
..babu ti daju na izbu po sekcii zhruba na 3 den ..podla stavu a po riadnom porode asi skor..ja som skoncila na sekcii takze neviem.. zalezi od izby aku chces..priamo umerny je komfort... lepsie je si priplatit ak chces mat niekoho napr.manzela pri sebe hocikedy a akokolvek dlho cez den... no a to budes riesit az pred porodom..
ty maj : svoju koselu a lepsie niekolko.. uteraky.. hygienic. potreby(pomada!!!, nieco setrne na intim. partie.. a ostatne veci..) prezuvky , ponozky, aj zupan, dones si aj svoje vlozky tie po porode a nohavicky samozrejme , aj podprska najlepsie kojenecka.. dalej bodne :vlhcene obrusky , vreckovky , wc papier ,voda, svoj pohar, nejake keksy v nudzi, casopis , no a celkom isto mobil, ..
pre babo : nejaku zavinovacku alebo deku ked bude pri tebe..izby su chladnejsie ..( neviem ako v lete ).. ciapocku, textilne plienky aspon 2-3, jednorazove plienky - ja som mala pampersky 1 (newborn), mozes aj svoju kosielku ci reklicek pre babo, cumlik, dobra je aj nosna odsavacka,vlhke utierky na zadocek, masticka na zadocek ( ja mam sudocrem a je super), mne bodli aj klobuciky na kojenie.. no a vlozky do podrsenky, no a potom vecicky na cestu domov -... podla pocasia. to staci neskor a vecicky pre babo ti staci doniest po porode..teda ti prinesu.. 😀
najprv ti babo nosia na kojenie kazde 3 hodiny no a potom je s tebou cely den od 05: do 24:00 s pauzami kde beru ockovat, vysetrovat a kupkat deticky..
no a rada nad zlato 😀 spi kolko mozes kym mozes..
a ked budes este nieco chciet vediet napis odpisem..
ahoj ..vsetko dobre

dalli
17. apr 2007

ahoj,
ja len k tym chladnejším izbám, v marci som si pár dní poležala v šaci , boli sme dve na izbe a v kuse sme mali otvorené okno, lebo tam bolo príšerne horuco až sa blbo dýchalo, tak neviem, žeby nám viac pritopili? 😀 😀

pierra
17. apr 2007

miriam,chodila si do sace aj do poradne alebo si tam zacala chodit az tesne pred porodom?
ja by som tam chcela rodit ale zatial chodim iba ku svojej gynekologicke do poradne.. a neviem.. aky je dalsi postup, mam sa im tam zahlasit,ze tam planujem rodit? 😒

sisa79
autor
17. apr 2007

Ahojte!
Dik za info...nevedela som, ze aj vecicky pre male... Slavka

miriam79
17. apr 2007

pierra,
nechodila som tam do poradne..len asi mesiac pred porodom som zasla k dohodnutemu lekarovi...a to tak ze vlastne k nemu by ma bol posunul aj moj gynekolog ( kde som chodila do poradne ) pretoze sa poznaju a doveruje mu a zaroven tohto konkretneho lekara pozna manzelova rodina osobne tak mi ho doporucili..a fakt bol supper.. (Lendak 😀 ) no a on si ma uz potom volal na vysetrenia..
takze tak.. 😉

emjee
17. apr 2007
tmonika81
20. apr 2007

ahojte 😉 ja som isla do sace v 35.týzdni, nikoho som tam nepoznala, a boli vsetci velmi zlaty, vsetko mi vysvetlili a prebrali ma do predporodnej starostlivosti od 36.tyzdna. teraz tam este chodím na vysetrenia kazdy tyzden, mám íst este 23.4, ale dúfam, ze uz porodím skor 😅 ked budete mat nejaké otázky, ozvite sa 🙂

sisulik
20. apr 2007

ahojte baby..ja som v saci rodila v sept. 2004...chodila som tam uz od 30.tt kedze v tom tyzdni som priletela na SR zo zahranicia a hned sa ma ujali az do konca v saci. mala som najvacsiu nadstandard izbu ktora vtedy stala okolo 950sk za noc (teraz vychadza do 1200sk ta ista izba)..taktiez som mala epi ktorej ako som pocula sa cena doteraz nezmenila..stala a vraj aj stoji 3990sk. manzela pri porode 500sk...tentokrat by som chcela mat vsetko tak ako som to mala pri prvom porode..nic by som nemenila...okrem cien izieb ktore sa menili, tak maju tam aj novinku = sponzorsky dar nemocnici 10tis. Sk. je to dobrovolne samozrejme..kedze izby sa tam nedaju dopredu rezervovat ale tymto darom si viete aspon obsadit izbu...co znamena, ze ked tam pojdete rodit a mate uz dopredu vybratu izbu, ktora bude v den vasho porodu obsadena, tak tu dotycnu z tej izby prestahuju na inu izbu a tuto izbu pripravia pre vas...k tym 10tis. Sk sa uz nepriplaca cena za izbu, kedze to uz je v tej cene.
v saci som bola naozaj velmi spokojna... 😉

kacenka78
21. apr 2007

Ahojky, ja som rodila v Saci v auguste 2006 a bola som max.spokojna...ja som pre maleho brala len plienky, nic viac mi v lete nebolo treba, az ked sme isli domov, tak vecicky na prezlecenie...mala som priplatok za pritomnost manzela pocas 1. doby porodnej - 550 sk, pritomnost otca pri porode - 500 sk a nadstandard izba pre 2 - 500 na noc, spolu som teda platila 3050sk a stalo to za to....epidural stale stoji tych 3990 sk, ja som ho nakoniec nestihla, aj ked som ho povodne chcela... 😀

stanka_s
23. apr 2007

Ahojte, ja som rodila v Saci pre 5 tyzdnami. Na poradnu som tam chodila posledny mesiac. Objednala som sa telefonicky. Nikoho som nemala vybaveneho, rodila som pri dr. Lendakovi, ktory mal prave sluzbu. Bola som tam so vsetkym spokojna az na 2 starsie sestricky na novorodeneckom, ktore neboli moc mile. Celkovo som bola velmi spokojna a ak budem mat druhe babo tak by som chcela rodit urcite v Saci.

stanka_s
23. apr 2007

Izbu som mala klasicku a platila som len za Epi 3950Sk.
Pre babo som mala len plienky, krem na zadocek a hyg. obrusky na zadocek pre maleho. Nic ine som tak pre neho nepotrebovala. Veci v ktorych sme isli domov nam doniesli pred odchodom domov.

wonderrka
6. máj 2007

Chcela by som vedieť koľko ma bude stať klasicka izba a koľko sa plati lekarovi. Zatial sa neviem rozhodnuť medzi sacou a starou nemocnicou...Som v 30tt.

philips
29. máj 2007

Ja som rodila v Šaci pred rokom a ôsmimi mesiacmi,bola som veľmi spokojná s personálom nemocnice.Na pôrodnej sále ma obe sestričky velmi podporovali a dodávali silu,ktorá mi už pri samotnom pôrode chýbala od vyčerpnia.Mojim pôrodnim lekárom bol doktor Lubták.Dosť som sa obávala ,lebo je v tom veku ako ja ,ale aj dnes mu ďakujem,že bol taký skvelý a mi pomohol porodit moju dcéru,ktorej sa veľmi nechcelo prísť sem medzi nás.Naučili ma tam všetko,ako správne kojiť,kúpať .... takže som si 100% istá,že i moje druhé dieťa porodím v Šaci nech to stoji koľko chce.

beate1
7. jún 2007

ahojte,chcem sa spytat,ci rodila niektora z vas u pana primara Tomasu v Saci?aky je?Kolko sa dava gynekologovi pred porodom do vrecka? 😀 ...a ci sa vobec nieco dava...a kedy sa dava?uz ked budem prijata do nemocnice alebo mesiac pred terminom...alebo kedy?dakujem za reakcie... 😅

valhali
20. jún 2007

caute, ja budem tiez rodit v Saci, chcela by som u svojho gynekologa (dr.Lendaka), ktory tam mava aj sluzbu. Este som sa ho nepytala,ale dufam,ze aj ked nie je interny porodnik,iba externy,ze sa da objednat k porodu. Porodu sa bojim,ale ak mi vyjde dr. Lendak, dost vela strachu zo mna opadne.
Rodili ste niekdora na polohovatelnom kresle? Akceptuje Saca porodny plan?

lilly
20. jún 2007

valhali, aj ja chodim ku dr. Lendakovi, aj ked este nie som tehu. 🙂 No moja sestra, ked rodila v Saci, tiez chcela Lendaka, aj ho mala objednaneho, no vtedy ked rodila, tak nemal sluzbu a nestihol ani prist, kym ona uz stihla porodit. Jej tam dost zle odhadli ten porod, stale jej tvrdili, ze neporodi este par hodin, no ona im potom tvrdila, ze uz musi rodit a tlacit a zanedlho porodila, takze Lendak v domneni, ze ma niekolko hodin cas, tak ani nestihol dojst..

valhali
20. jún 2007

lilli, dik,za info...tak to dufam,ze ku mne dobehne. Ale da sa podla toho objednat k porodu Lendak,ze? Poradnu mam az 2.7.tak dovtedy zistujem info, prv nez sa ho spytam.
A kto sa potom staral o tvoju sestru tych par dni v nemocnici po porode? Lebo vacsinou ma starostilvost prevziat ten,kto odrodil. No,uz vidim,ze si to mozem bajecne naplanovat a aj tak rodit budem,ako pride 🙂

sisulik
24. jún 2007

ja som rodila dva krat v saci...a bola som vzdy spokojna so vsetkym...
val, neboj sa toho, ak by ta neodrodil ten tvoj lekar...v saci su vsetci dobri porodnici... 😉

mna odrodila prvy krat sevcovicova..a aj druhy krat som si to s nou dohodla..ibaze do nemocky som sa dostala okolo jednej rano...bo ma to uz chytilo...a nechcela som este volat dr. sevcovicovej..myslela som ze do siedmej rana vydrzim..vtedy lekary nastupuju do prace..ibaze som nevydrzala...hehehehe...a o 5:35 som porodila..odrodil ma dr. dosedla...mladas ale velmi dobry lekar...klobuk dole pred vsetkymi porodnikmi v saci...

bombal
26. jún 2007

sisulik: suhlasim s tebou. Vsetci su velmi mili a hlavne odbornici

petka.m
28. jún 2007

Ahojte dievčatá,
ja som tiež pred 2 týždňami rodila v Šaci a bola som veľmi spokojná. Sisulik, súhlasím s tebou, tiež som rodila u dr. Dosedlu a bol fakt super.
Je veľký sympoš, milý a starostlivý. Bola som s ním spokojná. V šaci sú naozaj všetci dobrý. 😉

sisulik
28. jún 2007

petka...pred dvoma tyzdnami si tam rodila? to aj ja...kde si sa tam skryvala? 😀

petka.m
28. jún 2007

Len mi nepovedz, že aj tvoj sa narodil 13. 6.?

slavka29
5. aug 2007

Ahojte, mna by zaujimalo kolko maju v Saci nadstandartne izby.Dik

renus
12. aug 2007

Ahojte kocky...ja som v 34.t.t. a tiez budem rodit v Saci...teraz som tam lezala 3tyzdne,lebo ma zasivali a davali aj pesar....su tam fakt vsetci super...ale hlavne Linkes a Dosedla...ten je mlady ale strasne super...jeho by som chcela mat pri porode...lebo tak to vyzera,ze porodim skor...

valhali
18. aug 2007

caute, mam otazku pre tie, ktore podpisovali EDA v Saci. Dali vam ten papier,co ste podpisali ohladne poucenia? Mne ho po podpise zobrali. Mala som predstavu,ze mi nieco daju,cim sa preukazem,ze som bola poucena. Ako to bolo u vas?

petka.m
18. aug 2007

ahoj valhali, keď si bola poučená a podpísala si to, tak sa nemusíš ničoho báť je to v pohode, ani mne nič nedali, tiež mi ten papier čo som podpísala vzali. stačí keď im len povieš, že si bola poučená a že chceš EPI. tak držím palce, prajem ti ľahký a rýchly pôrod a hlavne zdravíčko tebe aj maličkej. a u koho chceš rodiť, alebo to nechávaš len tak na náhodu?

valhali
19. aug 2007

ahoj petka, dik za odpoved, ked je to tak,ako pises,tak som kludnejsia 😉 Chcela by som rodit u dr. Lendaka, zatial ho mam slubeneho,dufam,ze to vyjde. Ak nie, tak hlavne nech to uz bude cim skorej za nami a mala v poriadku.
Ty si u koho rodila?

petka.m
19. aug 2007

nemáš začo, keď môžem pomôžem 😉 . Dr. Lenďák je vraj veľmi dobrý, tak si si vybrala dobre, nech ti to vyjde. Ja som rodila u Dr. Dosedlu, bola som veeeeeľmi spokojná, veľmi zlatý doktor. To ty si písala aj na stránku nemocnice Košice-Šaca? Aby som to isté nemusela písať ešte raz 🙂 Lebo tiež sa tam niekto pýtal to isté čo ty 😀 .

valhali
20. aug 2007

petka,hej,ja som pisala, nevedela som,ze ci mi niekto odpovie,tak som pisla aj tu,aj tam 😀

renus
16. sep 2007

ahojte,no ako som vravela,rodila som skor.Danielko sa narodil 31.8.,v 37.t.t. na cisarsky,pretoze som mala vysoke teploty a nejaky zapal v tele,ktory presiel aj na maleho.Nastastie mu to preslo. Rodila som u Dr Erika dosedlu a som fakt velmi rada,ze prave on viedol moju sekciu.Je velmi mily,starsostlivy a fakt vynikajuci lekar.Vrelo vam ho odporucam.Ma skvely pristup a vie vzdy poradit... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre