Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

miriamah
18. jan 2010

daniella 1978
ahoj, tak dosedla bol super hoci hned ako došiel do nemocnice sme rodili. 🙂 lebo ked prišiel tak ja som ho už čakala na pôrodnej sále, ale je o.k. ved aj ja som si ho vybrala na základe názorov ktoré som tu čítala. takže si si vybrala dobre.

miriamah
18. jan 2010

dakujem vám všetkým za gratulácie. 🙂
jawan
dakujem za gratuláciu no a vidíš aká zhoda náhod. 🙂 no a toho mliečka máme zatial až-až (klop-klop) tak dúfam že to tak aj ostane lebo chcem ho kojiť čo najdlhšie. ešte by som ta poprosila o radu že čo ssa nesmie jesť ked kojím lebo neviem fakt ked chcem niečo zjesť tak nad všetkým rozmýšlam či toho hej alebo nie. napr. z ovocia viem že tropícké nie ale ani jablko alebo banán? ked môžes tak napíš do ip. dakujem.

cathuska
19. jan 2010

dosedla je super porodnik, odporucam aj ja, dalsie babao jedine u neho 🙂 alebo este sa mi pozdaval richnavsky, ten je vraj tiez dobry a lendak..
ale mna riesil dosedla a super.super a este raz super
drzim palce kocky🙂

garonka
19. jan 2010

ja budem rodiť pri Tomašu, včera som bola pri nemu prvykrat, a ostala som v šoku maly je o dva týždne väčší mam zle vyratany termín pôrodu, takže maly je ako v 38tt a važi okolo 3350 g a čo ma šokovalo tie rozmery z utz, ma väčšiu hlavičku ako bruško to je normalne? inač prietoky su super a aj dostatok plodovej vody ma.
Zdal sa mi doki trocha chladny lebo ak som sa opytala či je to zle, že je maly veľky tak ma postrašil, že bude to ťažky pôrod, tak super už sa začínam bať 😠

jagatko
19. jan 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat, ak by som chcela rodit u Dosedlu, staci ak sa nanho popytam v nemocnici, alebo mu napisem mail a on sa mi ozve. Neviem ako to funguje

kejtty
19. jan 2010

jagatko, ja som bola pri nom na 3D ultrazvuk, a tam som sa s nim osobne dohodla ze by som chcela pri nom rodit. Dal mi cislo na seba, teraz chodim k nemu do poradne. Myslim ze osobny kontakt je lepsi, ale mozes mu napisat mail ze kedy by si mohla prist za nim, ked bude mat sluzbu. On ti odpise. Pa

marunka71
19. jan 2010

garonka :Mne robil Tomašu obidve sekcie - druhú pred 12 dňami 😅 a bola som maximálne spokojná.Bábätká zvyknú mať väčšie hlavičky ako bruško, takže kľud.Potom sa to vyrovná. Je pravda, že ten doktor nezomrie na infarkt 😀 , je maximálny kľuďas a preto sa zdá byť chladný.Náladu má stále na rovnakej vlnovej dĺžke 😝.Podľa mňa si si vybrala dobre.Tak si užívaj tehotenstvo aj keď tie posledné dni už nie sú o užívaní si 😝

garonka
19. jan 2010

marunka
joj diky za odpoveď normalne som spokojnejšia len ak by bolo niečo zle tak by mi doki predsa povedal, no len ma postrašil bude to ťažky pôrod fuha no ja mam zly vyratany termín pôrodu tak zrejme preto je naš chrust o dva týždne popredu 😕
inač doki je naš znamy v sukromi ho poznam že sa veľa smeje ale v robote je dosť taky ako píšeš na rovnakej vlnovej dlžke 😀 preto sa mi zda chladny ale dufam, že bude všetko oki inač on sam chcel aby som k nemu chodila tak som ho posluchla 😀
a mala si sekciu v celkovej narkoze či spinal že si bola pri vedomí ?

marunka71
19. jan 2010

garonka: On sa v súkromí veľa smeje???? Tak to si ma teraz prekvapila.Na mňa sa usmial raz, keď ma už prišiel pozrieť na izbu a chcela som ho zavolať naspäť na repete. 😀 Podľa mňa je to odborník number 1.Sekciu som mala v spináli.Rozhodla som sa v deň sekcie.Prebrala som to aj s dokim.Dovtedy som chcela celkovú narkózu.Ale bola som spokojná.

daniella1978
19. jan 2010

kejty

vychádza to do tých 30 000sk a potom každý rok za skladovanie 1700sk , neviem presne najlepšie to bude vedieť lekár.

kejtty
19. jan 2010

daniella - uuuuffff, az tolko som necakala 😒 asi ostanem pri darovani 😅

tarinka333
19. jan 2010

Ahojte kocky, ja mam ete cas, ale chcem sa opytat tolko veci, ze neviem, kde zacat. napr. klistyr, holenie a taketo veci... su povinne, ci nie? Ci odporucate?

garonka
19. jan 2010

tarinka jo holenie musí byť musíš sa sama oholiť a klystír tiež je 😉

cathuska
19. jan 2010

Tarinka, klystir je super, vies, aby sa ti nestala "nehoda" pri tlaceni pri porode...a holenie? nejaky problem? ja som sa sama holila, no sranda, uz som si nevidela tam ale odhadom hmatom som to zvladla, uz mam prax🙂))) drzim palce maminky 🙂

tarinka333
20. jan 2010

jj, cathuska, ved to, ze si tam nedovidim 🙂
Napadla ma dalsia otazocka? Ked pridem do porodnice, musim si hned obliect kojenecku koselu, alebo staci obycajna nocna kosela, napr. bez gombikov a bez otvorov na kojenie? SOm prvorodicka a pocula som, ze ta kosela bude po porode vyzerat aj tak dost... nedobre, takze bude treba prezliect... Ale vraj hned po porode prikladaju babatka k prsniku, tak teraz neviem, ako sa k mojmu dostane cez nocnu koselu bez gombikov a otvorov na kojenie.
Prikladaju sa v Saci vobec deticky po porode hned k prisatiu?

cathuska
20. jan 2010

no, je pravda, ze po porode kosela nie je najcistejsia, takze isto sa prezlecies potom🙂
ja som mala svoju koselu na gombiky ale potom som si opytala erarnu na porod, a dali my..
a potom som si ju na izbe prezliekla za svoju..kojenecku teda s gombikmi..
a ta erarna ma gombiky takze sa da lahko dostat k prsniku..cize mi malinku prilozili🙂
a prilozili mi ju tak, ze ako som porodila, zobrali ju na par minut na ocistenie vzenie meranie atd, a uz v perinke mi ju priniesli na prilozenie...takze nebolo to hned po porode ale par minut po nom...tak neviem ci to tak mali aj ostatne maminky alebo im dali hned..
ale hned mi len ukazal doktor, ze aha tu je vasa dcera🙂

tarinka333
20. jan 2010

Cathuska, cize mozem pytat aj ich erarnu? Super 🙂
A kedy sa pyta na to, aka je volna izba a ktoru by som chcela? Ja by som rada dvojku, ale ak nebude, tak trojku. Su tam aj ine izby?

katrinb
20. jan 2010

baby a klystír sa dava aj ked sa rodi cisarakom?

garonka
20. jan 2010

katrinb jo davaju klystír a aj cievkuju 😉

marunka71
20. jan 2010

katrinb: mne klystír nerobili ani pri prvej ani pri druhej sekcii, takže asi sa nerobí.Teraz som bola objednaná na príjem v deň sekcie ráno o siedmej a od večera som už doma nesmela nič jesť a od polnoci ani piť.Cievkovať cievkujú, v pohode sa to dá vydržať a aj Ťa oholia, prípadne sa môžeš oholiť už doma.Toť aktuálne info

katrinb
20. jan 2010

marunka - dik velmi pekne. Holenie mam vyriesene....ale musi mm pomahat 😉 Ale zvykol si.... 😀

garonka
20. jan 2010

marunka i ja by som sa vyhla klystíru 🙂 lebo ako som ležala na oddelení každá ktora prišla na sekciu robili im klystír no ale tak to bola zaberačka lebo obsadeny zachod bol aj hodinu a pol 🙄

katrinb
20. jan 2010

garonka - no ty pojdes skor ako ja, tak uvidis, ci sa mu vyhnes....ver pozitivne, ze ano 😉

garonka
20. jan 2010

katrin tak to asi vyzera lebo v pondelok mi robil doki utz a maly je o dva týždne veľky čo ma šokovalo či je to dobre alebo zle tak mi povedal, že bude to ťažky pôrod no pekne ma potešil 😠

katrinb
20. jan 2010

Ale Tomasu je super.....ja som bola u nehona UTG...aj u inych teda, ale on mi povedal, ze budem mat dvojky a raz som bola u neho aj na kontrolu, ked moj porodnik tam nebol Neboj sa.....bude to dobre. halvne, ze maly je zdravy

garonka
20. jan 2010

katrin no dufam dufam, že je všetko ok, len tie merania z utz ma vyplašili ale keby bolo niečo zle tak by mi povedal 😕
to musela byť krasna sprava ak povedal, že čakaš dvojičky parada
no možno budeme obe naraz v nemocke 😕

marunka71
20. jan 2010

Dievčatá držím Vám palce - pri normálnom pôrode klystír robia, ale pri sekcii asi nie ak je plánovaná, aspoň u mňa toto slovoo nepadlo ani raz 😅

garonka
20. jan 2010

marunka ďakujeeeeeeeeeeeem 😵

cathuska
20. jan 2010

Tarinka vie, tak, ze izba sa dava taka aka sa Ti ujde...hm, neviem, ked som bola ja tak to tak bolo, my sme mali s jednou babo stastie ze sa nam usla nadstandartka dvojka, kedze sa tam prerabalo vtedy tak vsetky uzby boli gratis...inac na nadstandartnych izbach mozu navstevy chodit na izby na ostatnych nie, ale vtedy kvoli prerabke sa nedalo, an na nadstandartnych na izbu, kazdy musel ist na chodbu ked mal navstevu..drzim palce, kocky🙂

Nedockava, dnes si mala mat poradnu,nie? ako si dopadla?

cathuska
20. jan 2010

sorry za preklepy 😕 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre