Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

rabiva
22. aug 2011

@14petulka88 u mna to bolo tak, ze som odovzdala knizku na poradni, odtial som sla na ultrazvuk a potom znova do poradne na vysetrenie 😎

14petulka88
23. aug 2011

@rabiva Dakujeeem 🙂 ja si uz nepamatam jak to bolo lebo som tam chodila pred troma rokmi 🙂 a nevies mi povedat ci mi povedia na ultrazvuku pohlavie? ked sa opytam, lebo moja doktorka mi pohlavie meni ako sa jej chce kazdy mesiac 🙂

rabiva
23. aug 2011

@14petulka88 myslim ze povedia 😉 mne uz v 16tt v Saci povedali bez problemov a nemylili sa 😎 a potom mi utz robil uz len Dosedla a tiez sa zakazdym pozrel co to bude 🙂

14petulka88
23. aug 2011

@rabiva jeeej vyborne dakujem 🙂

julienka
23. aug 2011

@14petulka88 Keď si to praješ vedieť, určite ti povedia - samozrejme, keď je dieťatko dobre otočené a vidno, čo treba 😉))

cervena_ciapocka
25. aug 2011

@elannor tá pleseň v sprche zarazila aj mňa ... aj keď to bola obyčajná neplatená izba, to predsa neznamená, že tam má byť bordel nie? Veď sme predsa v nemocnici. Voda neodtekala, plus tá pleseň a keď sme na to upozornili sanitárky tak sa tvárili, že čo, kde, šak všetko je ok.
Tá nesúhra oddelení je hlavne citelná keď napríklad nemáš bábo pri sebe a donesú ti ho o 12:00 na kojenie a vtedy treba ísť zároveň aj na obed.
Ono, keď ste na platenej izbe kde vám aj donesú jedlo, to asi až tak nie je cítiť.
Myslela som, že taká nemocnica to bude mať ináč zariadené. Bola som už aj v menšej nemocnici, žiaden luxus, sprchy spoločné, ale úplne čisté. Upratovačka nám umývala izbu dvakrát za deň. A síce to bola gynekológia (nie šestonedelie) tak napríklad večere sme dostávali veľmi skoro, pretože to bolo prispôsobené podľa šestonedelia, aby sa nestávalo to čo v šaci. Proste najprv dali mamičkám najesť a až potom im doniesli bábätká.
No ale ak by som sa mala rozhodnúť zas kam ísť rodiť, tak asi zvolím opäť Šacu a dúfala by som, že bude nadštandard voľný 😀

elannor
25. aug 2011

@cervena_ciapocka vďaka za info, no ja už to vidím asi na Novú nemocnicu, lebo pre mňa aj pre priateľa je dôležité, aby mohol byť pri mne od začiatku a to sa v Šaci nedá (tam môže sedieť na chodbe)... 😉

mon77
25. aug 2011

ja som rodila v saci cca pred 2 mesiacmi a nemozem na sacu povedat nic zle, cel priprava na porod, porod samotny a tiez po bolo na urovni. ano je pravda, ze su nedostatky ale mylim, ze nie je nemocnica kde by bolo vsetko 100% a ak je tak mi na nu bezny smrtelnici nemame ... LOL. Moj porodnik (mala som dohodnuteho) a aj porodna asistenka boli absolutne skveli a som nad mieru spokojna, sestry na sestonedeli a novorodeneckom boli tiez super, vo vstkom poradili a pomohli ked mohli. jedine, ozaj jedine je co vytknem bola strava, nebola zla ale nebola prisposobena kojacej zene, inak nic viac nemam. chcela som nadstandardnu izbu ale nakoniec sa neusla, bolo nas tam vela a ostala som na obycajnej izbe a aj tam sme sa zisli skvela partia a vela mi (ako prvorodicke) dievcata pomohli (dve uz mali druhe babo). .... moj zaver je, sla (a pojdm tam) rodit aj po druhy a treti krat 🙂

cka
25. aug 2011

Ahojte, tak som v utorok absolvovala prve ozvy v Saci, aj kontrolu u Dosedlu. Na ozvach bola taka mila sestricka, este som ju tam nestretla, velmi zlata. Dosedla samo o sebe, uz sa pozname dlho, takze viem aky je. Vysetrenie bolo dost bolestive, no ale co uz. Za mnou cakala na ozvy porodna asistentka z fakultnej nemocnice, ide rodit do Sace. Takze asi tak. 🙂) Inak, prerabaju 4 poschodie, priamo nad porodnickym oddelenim, takze oddych bude suprovy.

cervena_ciapocka
26. aug 2011

@mon77 presťahovať nemocnicu do trošku iných priestorov a niet im čo vytknúť 🙂 mne ešte trošku vadil aj hluk na chodbe, plieskanie dverí, proste provoz ako na stavbe a nie v nemocnici. Bábätká sa stále ľakali, ale no, tá chodba je dosť malá tak sa asi ináč nedalo.

rabiva
26. aug 2011

@cervena_ciapocka suhlasim s tym hlukom to bolo dost blbe, ja som bola na izbe oproti sestrickam a hned vedla su dvere do cakarne tak to kazdu chvilu bzucalo, buchalo 😖

miroslava124
26. aug 2011

Ahojte, ja som rodila prvý krát v šaci a nebola som velmi spokojná. Bola som po umelom oplodneni termin som mala 8.12 a nakoniec som rodila až 20.12 aj to som si musela 19 dohodnut lekára..teda zaplatit. Doktorka ktorá ma kontrolovala pred tym porodom tvrdila, že ked nemám kontrakcie a neotváram sa tak proste eešte nieje správny čas..že stači aj v januari!!! Malý mal už velmi malo plodovej vody v čase porodu a začinala byt už zelena..Ako keby nevedela že po umelom oplodneni sa nečaká na prenášanie.

Poporodné bolo zle bábatka dokrmovali čajom aj po výslovnom zakazani atd. Ja som chcela mat malého 24 hod a mali s tým velký problém..Zvyčajne brali detičky od 23 do 5 stele preč !! Laktačne poradkyne otras. Pristup sestier nič moc..skor nezáujem. Doktori tiež nič moc prístup..asi preto že to bolo presne pred sviatkami tak úplne zle. Jedine pozitivum boli izby.

Druhý porod som mala v novej a neviem vynachválit aj doktori aj sestry. Laktačne poradkyne tak isto super. Naozaj taký úžasný pristup som nevidela ani nepamatam a to som nemala nikoho dohodnuteho.

ikusa11
28. aug 2011

ja som rodila v saci pred 10dnami a velka spokojnost.

mirca
30. aug 2011

ahojte, davali ste daco do obalky doktorovi? idem rodit cisarskym a mam dohodnuteho Dosedlu.

mirca
30. aug 2011

mozete aj do IP 😀

marusjacika
31. aug 2011

@mirca ahoj, napisala som ti do IP 🙂

bibistec
31. aug 2011

ahoj ja som ho mala tiez na cisarsky pred skoro dvoma rokmi. ak chces napis mi majl mirithiry@gmail.com

bibistec
31. aug 2011

ja som v saci rodila planovanou sekciou a nemoyem sa stazovat vsetko fakt na urovni mala som nadstandardku. babetka boli na monitore dychu takze uplne super. aj strava co ja musim pochvalit mne sa zdala vynikajuca. a este k tomu nemocnicna ale fakt super. my sme mali cistucko stale pulirovali. co sa tyka po porode som bola na jiske a tam boli neskutocne sestricky starali sa este mi aj ponukli vlastne casopisy na citanie a malu mi tam doniesli. a na izbe uz normalnej mi nosili na zaciatku stravu a potom ked som potrebovala mohla som malu nosit v postielke - bola na kolieskach vsade so sebou. ja som bola maximalne spokojna.

bibistec
31. aug 2011

@elannor k novej by som chcela povedat tolko ze nie vzdy ti daju analgetika, lebo nemaju alebo tam nie je lekar tak nedaju no desne v saci take nieco nehrozi. este sa poinformuj u kamaratok a urob si prieskum pripadne sa chod pozriet na porodnu salu ak nieco take robia

fecova
1. sep 2011

@bibistec to z vlastnej skusenosti hovoris, ze v novej ti nic nedaju od bolesti? lebo ja som rodila aj v saci (bohuzial) aj v novej a na novu nemozem jedno zle slovo povedat, a liekov tam bolo dostatok, to je z mojej skusenosti, ked som povedala na vizite ze ma nieco boli, tak mi naordinovali tabletku, alebo infuziu, co nebol moj pripad, lebo ma nic nebolelo, ked lekar nenaordinuje, tak sestricka sama od seba nemoze dat niekomu tabletku......ci?

14petulka88
1. sep 2011

Ahojte, kedy je najlepsie ist do sace na prietoky? myslim cas, ci skor rano alebo trosku neskor, kedy tam je najmenej ludi? Ake mate skusennosti? dakujem pekne

cervena_ciapocka
1. sep 2011

@14petulka88 skôr ide o to aké máš šťastie 🙂 zažila som tam mamičku čo prišla ráno pred siedmou ako prvá a odchádzala skoro až o dvanástej a iné prišli neskôr a do hodinky boli vybavené. Nie je tam proste čas kedy je tam menej či viac ľudí. Je to skôr o náhode na akú situáciu natrafíš.

bibistec
1. sep 2011

@fecova nie mala som dve kamosky ktore prave porodili otras, ale zas ku kazdej porodnici poznam x mamiciek co su spokojne a x mamiciek co su nespokojne takze je to podla mna o stasti

cervena_ciapocka
1. sep 2011

@bibistec @fecova súhlasím, že to je to "šťastí", na akého lekára natrafíte, akú majú v ten deň náladu a tak. Ja som rodila keď bol taký frmol, že nikto nič nestíhal a musím povedať, že všetci si odviedli svoju robotu dobre.
Ak niekto povie, že to tam alebo tam bolo strašné, tak nech sa potom aj vyjadrí vecne a konkrétne, a možno ten čo si to potom prečíta napríklad zistí, že jemu by sa to také nezdalo.
A tiež celé vnímanie toho či je nemocnica OK alebo nie je aj o tom ako sa mamička po pôrode cíti. Ja som napríklad bola zúfalá z toho, že sa mi nedarilo prvé dni kojiť, plus únava a "rany" z pôrodu vďaka ktorým som sa ledva hýbala a vtedy sa aj zanedbateľné maličkosti zdajú ako veľký problém.

bibistec
2. sep 2011

presne tak

karinnka
2. sep 2011

Ahojte,dievcata nemate tel kontakt na morfologicky v v Saci?Dik 🙂

lucytao
5. sep 2011

@cka no oddelenie nad gyndou a šestonedelím prerábajú lebo na 4pos. sa bude sťahovať gynda a 3pos. bude celé pôrodnické šestonedelie na starej gynekologickej strane (časti) bude len nadštandart pôrodnický tak sa teším a verím že zostane 1nadštandart aj pre mna až nastane ten správny čas 😀 😀 😀

lucytao
5. sep 2011

A ešte som sa chcela opýtať aké sú sestričky na šestonedelí lebo na gynde sú veľmi zlaté lebo už som sa stretla aj s názorom že sú na šestonedelí pekne hnusné ☹ neochotné ☹ je to pravda???? aké máte skúsenosti vy ???????? Dúfam že to nieje pravda 😨

lucytao
5. sep 2011

@tinka274 jej tak ja som mala nadštandart na gynde a teraz ked budem rodiť by som chcela ten čo spomínate vy kolko vás tam bolo a kolko ste platili za noc aby som vedela povedať za kolko chcem nadstandart a aký dakujem a dá sa aj rezervovať???? gratulujem k mimču 🙂

tinka274
5. sep 2011

@lucytao ten na 3 poschodi .. ? aj ja som tam ležala tiež na nadstandarte.. :D na sestonedeli stoji apartman cca 40 e na den .. ale neviem ako je to s tou prerabkou že ktore izby ci apartmany budu využitelne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre