Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

vierkass
23. nov 2012

@bonnie1
mne bolo cudne, ze ma ani nevyseril.... uz 3tt nic, tak ani neviem ci sa neotvaram.... ale posledny tyzden mam take bolesti ako na kramy..... tak neviem, asi su to poslickovia...

bonnie1
23. nov 2012

@vierkass ja mam take posledne dva dni..

vierkass
23. nov 2012

@bonnie1
a kedy mas termin? 19.12., dobre si pamatam?

bonnie1
23. nov 2012

@vierkass hej.no dufam ze si nenabral vela a ze to zvlada..lebo uz zacinam mat pocit ze kazdu v saci rodi Dosedla..kedy ten chlap to vsetko stiha..

vierkass
23. nov 2012

@bonnie1
to dufam, ze to vsetko bude stihat....
ja som mala termin 22.12 ale minuly tyzden mi Dosedla povedal, ze pojdeme okolo 15.12. Na buduci piatok ideme do poradne znova a vraj dohodneme presny termin sekcie, tak som zvedava....

bonnie1
23. nov 2012

@vierkass tak ti drzim palce nech ho uvidis🙂

vierkass
23. nov 2012

@bonnie1
dakujem, mojka.... 🙂
ale stale je sanca, ze sa stretneme v porodnici...

bonnie1
23. nov 2012

@vierkass ja by som chcela taky pekny datum ze 12.12.2012:)

vierkass
23. nov 2012

@bonnie1
ten datum chce aj moj muz... 🙂

monika1308
25. nov 2012

@vierkass ahoj, no ja som trošku prekvapená, že mali k tebe taký blbý prístup, lebo ja keď som bola na poradni v šaci, tak zakaždým mi zobrali aj moč, aj zmerali tlak, dali na monitor a stále chodila sestrička aj pozerať na ten papier z monitora. Moj lekár ma normálne vyšetril, urobil ultrazvuk, porozprával sa so mnou, odpovedal na všetky otázky. No ja nemôžem povedať jediné krivé slovo na prístup lekára a sestričiek. Uvidím zajtra, keď pojdem na ďalšiu poradňu, že aká bude sestrička, ale zatial som mala len milý personál. Možno že ten Dosedla toho má fat veľmi veľa, ale mohla sestrička trošku viac sa ti venovať. Mne síce moj lekár tiež povedal že keď prídem, mám povedať nech mi spravia monitor a že on potom príde, ale akosi automaticky ma už poslali hneď na moč, zmerali tlak a až potom som šla na monitor... veď vyšetrenie moču a tlaku je otázkou pár minút.. myslím že nabudúce by sa na to mala priamo opýtať keď ti znova nespravia a povedať im prečo je pre teba ten tlak a moč dôležitý, lebo som si všimla že sestrička do tehu knižky pomaly ani nepozrela lebo sa ma pýtala veci, ktoré tam boli jasne napísané ešte od mojej obvodnej gynekologičky.

vierkass
25. nov 2012

@monika1308
ahoj... sestricka bola mila, na nu nemozem povedat nic zle. tiez chodila kontrolovat monitor. len ma prekvapil Dosedla. dovtedy bolo vsetko ok... aj ked som mala pocit, ze nema vela casu tak prisiel, popozeral vysledky a rozpravali sme sa spolu... len tento piatok neviem co to malo byt. mam ist rodit za 3 tt, mam kopec otazok, som prvorodicka a mam aj strach... a on ani nedosiel. :(

monika1308
25. nov 2012

@vierkass no mna by to tiež znervoznilo. Ja som tiež prvorodička a keď už si máme zaplatiť tolko penazí za toho doktora, tak by sa mal náležite podla toho aj chovať a nieže raz príde a raz nie. Ja mám do pôrodu necelé dva týždne a kebyže môj lekár nepríde ani pozrieť na mna keď som na poradni tak ho ani nechcem... šak čo potom nepríde ku pôrodu lebo nebude mať napr. čas? divné no. Mňa by to tiež dosť znervoznilo. Ale tak možno že na ďalšej poradni to už bude lepšie a už sa ti bude zas normálne venovať. Ja mám doktora ktorý nie je až tak vyťažený pôrodmi 🙂 ale verím mu lebo ho poznám. 🙂 držím palce aby si na ďalšej poradni už nezažila nič také 🙂

vierkass
25. nov 2012

@monika1308
dakujem a aj ja tebe drzim palce... 🙂 este sa tam mozno aj stretneme... 🙂))
v piatok na dalsej poradni sa s nim porozpravam... a uvidim. nie je jediny a ked bude mat aj nadalej taky pristup, tak ho vymenim. zaplatim si nadstandart, porodnika a to nie je malo penazi tak je normalne, ze cakam aj starostlivost. a hlavne zaujem.

papuckam
25. nov 2012

@vierkass ja ked som bola na poradni v saci, (2x som stihla), nemala som dohodnuteho doktora, zakazdym tam bola dr. orkutyova, tiez som mala take bolesti ako na menstruaciu (ale len zoparkrat), aj som jej to povedala, tak ze to sa porodne cesty pripravuju... mne oba razy zobrali aj moc aj tlak merali a zdola pozreli, prvykrat som bola na ultrazvuk a druhykrat na monitor

vierkass
25. nov 2012

@papuckam
ahojky.... tak vidis.... ja som zatial bola 3x + 1x na rizikovej. monitor a moc zakazdym ale ultrazvuk a vysetrenie zo spodu ani raz. a pritom keby si videla moje nohy.... hroza prehrozna... :(

papuckam
25. nov 2012

@vierkass asi je dost rozdiel doktor a doktor, ale co tu citam, tak vela bab tu spomina dosedlu, ze ho maju dohodnuteho, tak asi fakt ma toho vela, kto vie

vierkass
25. nov 2012

@papuckam
asi ma fakt vela.... ale to mohol kludne povedat a vybrala by som si niekoho ineho... teraz som sklamana a nervozna, ci je vsetko ok.... opuchy od 4.mesiaca a posledne dni doslova sialene.... ani neviem co mam robit... az ma koza a zily bolia.... :(((

papuckam
25. nov 2012

@vierkass a tvoj gynekolog ti co hovoril na to?

vierkass
25. nov 2012

@papuckam
poslal ma na hematologiu aj cievne, beriem lieky a picham si injekcie...

papuckam
25. nov 2012

@vierkass a nezabera to? najblizsie ked pojdes tak to povedz hned ked prides aj sestricke, ze co s tym, snad sa na to pozru

vierkass
25. nov 2012

@papuckam
neviem uz sama, mam pocit, ze nie...
co mam robit? mam 100 chuti mu napisat mail a nie ze vynadat ale povedat, co a jak a co si myslim... :(((((

papuckam
26. nov 2012

@vierkass neviem ti poradit, co robit, ja som nemala dohodnuteho lekara a nechybalo mi to, ked som ja rodila, vystriedalo sa tam za ten den par lekarov, dokonca aj dosedla sa objavil, hamiltona mi robil a nakoniec ked uz som isla rodit, tak prisla dr. orkutyova a bola som velmi spokojna, uvidis ako bude v piatok, ked zase taky chaby zaujem, tak povedz sestricke, ze nech ta objedna na iny den na poradnu, ked tam bude aj doktor, ktory sa na teba pozrie

mravvcek
26. nov 2012

@vierkass no ja mam podobnu skusenost,dohodnuteho som ho mala tiez,bola som rizikova,nedosiel,len ma napojili na monitor,bola som 2x na poradni z toho len na monitore,ziadny usg,ziadne vysetrenie,nic...dokonca na jednu ani nedosiel... ☹ nikdy viac a dovtedy vsetko ok,na tych 3 usg,co su morfologick y anveim ake bol super,aj mailom mi potvrdil,ze ma berie... a nakoniec total nezaujem...ja som mala z mojho porodu traumu,chvalabohu ma sekol iny lekar a dopadlo to ok.....ale len tak tak
nechapala som preco ma tak odignoroval,a doteraz nerozumiem tomu....
kludne si vyber ineho kazdy je tam odbornik a niekedy ozaj je lepsie nemat nikoho,pretoze mna si nevsimali 5 hodin,lebo som ho mala zajednaneho a on bol mimo SR
drzim palce silno 🙂

antipo
26. nov 2012

@dalli

ja som síce v Šaci nebola rodiť ,ale na gynekologickej laparoskop.operácii, ale - súhlasim v nemocnici v Šaci je na izbách vééľmi teplo....a aj lekári celkom dobrí a aj sestričky-teda niektoré úplne starostlivé,ale napr dve - tri tam boli aj také, čo mali menej záujmu...ale inak som bola spokojná

bonnie1
26. nov 2012

@mravvcek
@vierkass no ja neviem ale ako to tu citam par tyzdnov pred porodom no nic moc. ved zo zaciatku same chvaly na neho a teraz toto? mna kukol od spodu plus tie ozvy a koniec.tak podla coho niekoho zaujima tlak?niekto moc nevysetri cele tehotenstvo..kebyze nieco zanedbaju teraz ja neviem..a naouaj ked ma toho vela tak nech to povie..ale nemusi s nami jednat ako s dobytkom no..a tych opuchov mi je luto..mne nohy spuchli asi 3x a mala som dost..a este ma zaujima ked nas objedna na urcitu hodinu tak preco tam nie je?
@monika1308

vcielkaefka
26. nov 2012

@mravvcek
@bonnie1
@vierkass
vobec ale vobec ma to neprekvapuje...ale zas nechem ohovarat takto verejne...no uz dlho to tu sledujem a tie chvaly ma stale prekvapili...ako odbornik ok ale ako clovek...no nechcem ohovarat :D

velvetkaesterka
26. nov 2012

@chlpacik z osobnej skusenosti odporúčam Mudr. Lorkovú

mravvcek
26. nov 2012

@vcielkaefka to nie je ohovarka,pretoze konstatujeme veci,ktore sa stali a ako je Boh nadomnou 🙂 pisala som pravdu a vobec som neprehanala....
mam pocit,ze sa stava z neho nadclovek,takze jeho uz nikdy...
Saca je perfektna co sa tyka starostlivosti na oddeleni,sestry su uzasne,priatelske,aspon na novom sestonedeli 😀 tam som bola,preto viem 🙂

vcielkaefka
26. nov 2012

@mravvcek hej ja som nemyslela ze vy ohovarate...to som sa len ja tak stopla aby som si nepustila uplne usta na plno 😎
nikomu nic zle neprajem ale niekto potrebuje trosku spadnut na hubu aby znormalizoval svoje spravanie...to ze ma niekto financne moznosti aby mal xy certifikatov je sice fajn ale to este neznamena ze sa musi spravat ako...ehm... 😠

bonnie1
26. nov 2012

@vcielkaefka aj ja si myslim ze to nie je ohovaranie.tak ako sa tu lekari chvalia mali by sa aj hanit ked je zaco..a nechcem si predstavit vysledok ked sa nieco zanedba par dni pred porodom.a kazda z nas si zasluzi adekvatnu starostlivost..ked raz sa s lekarom dohodnem nech sa o mna stara..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre