Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

denne73
4. nov 2010

@meduliacik ja som absolvovala u neho skrining a morfo a za obe som platila

denne73
4. nov 2010

@meduliacik čo sa táýka tých kontrol tak to som sa chcela s nim dohodnuť teraz na prietokoch

meduliacik
4. nov 2010

No, ved tie prietoky zas nenusia byt hned v 30 tyzdni-svet sa nezruti, ked ich absolvujes hoci o dva tyzdne, aj tak tie terminy celkom nesedia-napr. mne sa to zase posunulo-uz som mala termin aj 7.1. a teraz mi to skocilo na 19.1.-a ze vraj ani este nie som v 30 t.t. Ked sa Dosedla vrati 19. 11., tak si hoci na neho pockaj, ked s nim chces prebrat aj take dolezite veci.

denne73
4. nov 2010

@gabrielkap ako taký porodny plan vyzera??

meduliacik
4. nov 2010

@denne73 Inac, minuly rok nebol ani pre mna stastny-v 12 tt som sa dozvedela, ze mam anembryomolu a musela som ist na cistenie-ale prezila som to v PO, lebo maleho- prvorodeneho som mala na sebe vkuse nalepeneho, tak som chcela byt cim blizsie. Teraz uz dufajme, ze vsetko nam skvele dopadne-a mozno sa aj v tej Saci ocitneme v rovnakom case 🙂 Ja sa rozhodujem medzi porodnikmi Richnavskym a Lendakom-a este stale som tu dilemu nevyriesila. Uz by som to niekedy chcela mat cele za sebou a byt uz doma s babatkom 🙂

denne73
4. nov 2010

@meduliacik no možno sa stretneme. ja ešte zvažujem dr. Petričovu ta bola minuly rok pri mne ked som mala UPT - zlé vysledky amnio ☹ ☹ ☹

denne73
4. nov 2010

@meduliacik ty si z KE?? Mne sa v Šaci velmi pačilo, pristup lekárov aj všetko okolo toho. Určite tam chcem rodiť

meduliacik
4. nov 2010

@denne73 Ja som z PO-sidl. 3 a cislo 73 mam v datume narodenia 🙂

denne73
4. nov 2010

@meduliacik hehhe no sranda sme rovnaky ročnik určite sa poznáme ked si z 3 ja som tam vyrastala

meduliacik
4. nov 2010

No, ja som vyrastala na Zempline, tu som sa ocitla az po VS, sa mi tu na Sarisi zapacilo, i muzicka som si tu nasla 🙂

cinky333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
usiko
6. nov 2010

Ahoj, pred prijmom, si musis spravit vysetrenia predoperacne, teda ti vezmu krv, pojdes na EKG [na prizemi[, potom este, ked budes mat vysledky z krvi, tak pojdes na ARO, to je na 5 poschodi vo velkej budove, kde ti zhodnoti ujo vysledky, co mu donesies, pouci ta o moznostiach analgezy, ja som si mohla vybrat medzi spinalom a celkovou anestezou s tym, ze rozhodnut sa staci na sale. No a ked mas vsetko, tak ides na porodnu salu, prijmu ta, vypytaj si izbu aku chces. No a na druhy den ta budu operovat. Ja som si vybrala spinal a nelutujem, po 5 dnoch som skoro ani nevedela, ze som mala sekciu...samozrejme, skveli lekari tiez zapracovali......takze ta odvedu na salu, nesmies 6 hodoin predtym jest, tusim tesne predtym ani pit......no na sale ta vyzlecu, daju ta sadnut si na stol a kedchces spinal, tak tu ho pichnu, vysvetlia, co robia a tak...strasne zlati su tam vsetci....spinal ti bezbolestne pichnu niekam do oblasti chrbtice a o par minut uz necitis nohy, takze rychlo ti ich vylozia na stol....inak, budes sa klepat ako osika.....ruky ti priputaju ta, ze vypadas ako jezis na krizi, aby ti mohli davat infuzky......pred teba daju plachtu, nic nevidis, namazu ti brucho niecim cistiacim a rezu. Citis vsetko, len nie bolest, takze tahy, tlaky, sitie, ale neboli...ked babatko vyberuu, ukazu ti ho, povedia,co to je, gratruluju...zoberu na umytie a prvotne vysetrenia a o par minut, kym ta siju, ti ho donesu k licu...pohladis a vezmu ho ukazat tatovi, ktory caka von, lebo dnu nesmie byt.........a potom vezmu babatko na novorodenecke...na jislku ti ho donesu pohladit aj na druhy den.....
teba zoberu na jisku, kde lezis nepohnute, nesmies dvohat hlavu, aby ta neskor nebolela. tecie ti tramal do zily, celych 24 hodin,, alebo tusim aj dlhsie, tiez fyziologicky roztok na doplnenei tekutin......po 24 h ta prevezu na izbu. Rana neskutocne boli kym leziis na jiske, potom je to skor take ze mas pocit ze to roztrhas,, ked sa hybes, prve dva dni mas strach nieco robit a chodit, lebo sa bojis, ze sa to potrha, ale nepotrha...a uz je to len lepsie a lepsie...jest ti daju, az ked si na izbe, len tekutu stravu......no a po cca 5 dnoch ani nevies, ze si mala operation...domov somm uz isla akoby sa nechumelilo....babatko ti prilozit donesu az na izbu a nosia kazde 3 hodiny...po asi 2 dnoch ti ho nechaju na furt.....

usiko
6. nov 2010

teda takto som to mala ja, a ked sekcia, tak jednoznacne Richnavsky, ma skvely pristup, je odbornik aj na krizove situacie, krasne sije a vsetko v pohode.....

alla2405
6. nov 2010

Ahojte ...Neviem sa rozhodnut,kde mam ist rodit a uz by som to mala vediet,kedze termin porodu sa mi blizi a je to 16.decembra..Chcela som rodit v saci,ale neviem sa rozhodnut,ci je to spravne..vsetko co som si precitala ,boli len pozitivne reakcie,tak som na vazkach..Chcela by som,aby tam bol somnou aj manzel a psychicky ma podporil,pretoze pri prvom porode som bola sama a nebolo to bohvie co..Rodila som v Nitre a maly sa narodil vakuovou pumpou..Chvala bohu je zdravy a ma uz 3 a pol roka...Mam velmi zly zazitok z porodu a preto si tento chcem co najvac ulahcit..poradite niekto???

denne73
6. nov 2010

@alla2405 ahoj. No tak to teda termín máš už za dverami. 😉 ja pôjdem rodiť jednoznačne do Šace. Ako píšeš prečitala si si tu samé pozitíva na túto kliniku a ja ti ju taktiež vrele odporúčam. Môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť že v Šaci úžasny prístup lekárov, sestier, príjemne prostredie. 😉

cinky333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timea.ryan
7. nov 2010

@cinky333 prisla ti ip?

nice202
7. nov 2010

@alla2405 ahoj, presne si to opisala! mala som pocit, ako keby som tam zas bola. super. aj pocity sa mi hned vratili. presne tak to je. ja som tiez potom uz ani nevedela, ze som mala sekciu. a dnes uz vobec nie

nice202
7. nov 2010

@alla2405 jaj sorry, to nie tebe malo byt, ale @usiko 😅

usiko
7. nov 2010

@cinky333 izby mi ponukli 2lozkove za 15 a za 30 eur...vraj je aj jednolozkova, ale to je zle, lebo do jedalne budes musiet chodit a dieta tam nemozes sama nechat...tak je lepsie ked tam je druha osoba na strazenie...rozdiel v izbach za 15 a 30 E je vraj len v podlahe, drahsie maju plavajucu, lacnejsie lino......mne stacil lino...je tam kanvica, wc, sprcha, umyvadlo, mas prebalovaci pult, skrine, stol a stolicky.......

za spinal sa neplati, za epi ano...ale spinal je pre mna lepsi, lebo dost som bola na prasky z tek operacie, este mysliet na to, ze mi epi nedobre pichnu,a budem citit bolest, alebo akurat dojde ucinok a bude to boliet...to nie pre mna......

na jiske mozu navstevy, ale nie deti....u mna bol moj muz, mama, sbvokra, kamoska....jej dcerku nepustili.....

za operaciu neplatis, ja platila len za izby.....

usiko
7. nov 2010

@nice202 ze? na tie chvile nikdy nezabudnem......operacia a pocity z nej nic moc, ale som vdacna lekarovi, ze ma presvedcil na spinal a nie celkovu, lebo som videla dceru hned a to je pocit nezabudnutelny 😎

nice202
7. nov 2010

@usiko vazne, velmi pekne si to napisala. ja by som to tak isto. 😉 mne uz ani jazvu poriadne nevidno. to som rada. aj izbu som mala myslim, taku istu ako ty. ja som bola inak taka hladna, ze som posielala muza, nech mi daco tajne donesie, ten hlad sa nedal vydrzat 🙂 ale inak pohoda. vsetci zlati, mili.

usiko
7. nov 2010

@nice202 no, boli vsetci mili, akurat sestry sa nejako nemali do toho, aby mi ako prvorodicke poukazovali veci, ukazali, ako dojcit a preto mame teraz problemy, nerozchodili sme to dojcenie uz .....mala som "stastie" na sestru asi vo veku 2o rokov, co mi malu doniesla na rooming, dala podpisat papiere a ukazala ako prebalit...tot vsio.....ze sa mi mala vobec nevedela a doteraz nevie prisat a nevie sat z prsnika, to ju nestvalo, lebo ona sama nemala skusenosti....a potom sa mi snazili niektore sestry pomoct, no ale to bolo take..ze proste prikladajte a prikladajte si, ale ked ona malinka nechcela...no nijak raz nechcela sat...plakala a odtiskala ma od seba....strasne.....bola stale hladna., oni jej vecer po kupani dali cajik a vybavene......az na posledny den som mala stastie na lekarku, ktora sa mi venovala a pochopila, ze to proste nejde...a ze sa to nezachytilo vcas.....zial..... ☹

nice202
7. nov 2010

@usiko presne presne presne. s tym kojenim mas pravdu,aj som si tam porevala viac krat. kazda sestra co prisla mala iny nazor. jedna, ze musi pit maximalne 10 min, dalsia, nechajte si ju dlhsie, poto,, ze: rezim kazde tri hodiny, dalsia zas: kojit na poziadanie. mala som z toho hlavu na prasknutie,.ja som tam az v porodnici veelmi chcela kojit, a aj kojim nastastie. tiez to bolo take, ze prikladajte prikladajte. mlieko sa mi urobilo v podstate hned. s tym problem nebol, ale polohy a tak to bol problem.. kojim doteraz, ale musela som si vsetko popozerat na nete po prichode domov z nemocky. ja som nic o kojeni nevedela, lebo som si myslela, ze ja kojit nebudem a ani som pred porodom velmi nechcela, hlavne som si to nevedela predstavit.. hehe.

usiko
7. nov 2010

@nice202 ja som strasne chcela...velmi.....no ale mala sa ani po 2 tyzdnoch neprisala na papanie.....zial....pri druhom budem mudrejsia...... ☹

cinky333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
palesandra
8. nov 2010

ahojte dievcata, vedeli by ste vypisat za co vsetko sa v Saci plati..nejaky uceleny zoznam poplatkov.. nadstandardne izby (rozno postelove ;) nadst. porodna sala, partner..aby som to mala vsetko v jednom..dakujem velmi pekne ;) Respektive nejaky odkaz kde je to vseeetko na jednom mieste rozpisane a ceny aktualne. dik.

meduliacik
8. nov 2010

@usiko Tak nejako som aj ja pochodila. Maly sa sice akoze prisal, ale v podstate sa len zakusil do bradavky a dudkal a nic netahal. Sestry tak isto, kazda iny nazor. Poradili mi akurat kupit odsavacku a aspon co-to pre neho odsat. Obcas mu dali tu ocukrenu vodu-akoze "cajik" a tot vse a bol ku koncu nasho pobytu aj poriadne dehydrovany. Tiez sme uz kojenie nerozchodili-doma som bola taka unavena a vystresovana, ze sa mi uz ani mlieko nechcelo tvorit a za cely den umorneho odsavania (znicila som 2 odsavacky) som s biedou vycedila max.1 deci a pol, pricom jedno odsavanie trvalo 3/4 hodiny. Teraz sa chcem skontaktovat s nejakou laktacnou poradkynou, aby mi poukazovala a poradila, co treba. Tak uvidim, ako pochodim. Mohla by byt v Saci nejaka taka osoba k dispozicii mamickam-hoci za nejaky poplatok, clovek to zaplati, aj tak to vyjde lacnejsie ako umele mlieko 😒

usiko
8. nov 2010

@meduliacik ti poviem....podla mna by za zvazenie stalo, aby v saci mali jednu taku osobu, ktora by napr. 2 alebo 3x tyzdenne tm mala akoze nejaku session v jednej miestnosti, za poplatopk, napr. by tam bola 5 hodin v tie dni a kazda, co potrebuje, by tam za nou prisla a venovala by sa jej. Poukazovala, ako prikladat, co robi zle, finty a tak...tam nic take nie je...a ked mi jedna sestra bez upozornenia stlacala prsniky tak, ze som revala od bolesti, tak ani to mi na dobrej nalade z dojcenia nepridalo....neviem, nie som osoba, ktora sa na veci pozera len ciste subjektivne, a uznavam, ze tie sestry mi chceli dobre, ale ked ma kazda iny nazor a inu techniku,tak sotva si z toho vyberiete...proste nie su odbornicky na vec a veru by sa tam nejaka zisla, lebo na brozure, co sme tam dostali k nahliadnutiu sa pise, ze akekolvek otazky ohladom dojcenia s radostou zodpovie profesionalny personal sestier....a vraj su kedykolvek k dispozicii a pomozu....no, co k tomu dodat...

meduliacik
8. nov 2010

@usiko No ved prave, to som mala na mysli. Zatial to je len na papieri a na nete-ze vraj 24 hodin odborna pomoc pri dojceni-ved uvidim, aka bude skutocnost, ale kedze uz ziskali "baby friendly" certifikat, tak tam nieco take musi byt realne-a nielen na papieri. Este neviem, ako so mnou zamavaju hormony po porode, ale ked budem mat zase problem s dojcenim, asi zacnem byt neprijemna a ked ma nieco naozaj nas.r..., neostanem ticho ako pri prvom porode a budem sa toho "baby friendly" aj dozadovat 😠 😝 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre