Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

nikush
29. mar 2010

hned po sestonedeli...no neprijemne, ze ma gyndos tolko pacientok, ze sa ti ujde cas az o 3mesiace 😖

kasperka1983
29. mar 2010

Mne skončilo šestonedelie v nedeľu a v pondelok som hneď bola na kontrole, asi som mala štaštie 😉

babulka25
29. mar 2010

jaruska - ja som nezodpovedný pacient a ja som to odkladala až nakoniec som ani na kontrole po šestonedeli nebola.malý už ma dva roky a ja o mesiac rodím 🙂))))).ak ti nič nebude neboj sa nič s tým nepokazíš.keby bola tá kontrola životu nevyhnutná aj sestrička by ťa objednala ihneď. je to len bežná kontrola či je tam dole všetko ok ako má byť. 😉

babulka25
29. mar 2010

Baby čo ste mali epidurálku teraz niekedy.Je ešte stále nutné dopredu ísť podpísať poučenie? Dá sa ísť aj poobede alebo len do jednej ako kedysi?

seuska
29. mar 2010

Babulka na poucenie treba ist urcite, bez toho ti ju vraj nedaju, ja som bola minuly tyzden, su tam do 14:30 tusim.

jaruska74
29. mar 2010

no tak ja teraz neviem ci sa predsa neobjednat na teraz niekedy, alebo kaslat nato.....nechcem nic podcenit, ale zase ani prehanat to.

lenik23
30. mar 2010

Ahojte baby! Dakujem za vsetky infosky o Saci, este som vahala, ale presvedcili ma vase skusenosti. Tiez sa tam chystam rodit - termin mam 27.5., ale este som tam nebola ani pozriet. Chystam sa objednat na CTG v 36.TT.

nikus88
31. mar 2010

ahoj Lenik23 🙂
......aj ja mam termin 27.5.........

nikus88
31. mar 2010

tiež budem rodit v Saci.....

nefretiti11
31. mar 2010

Ahojte, som v 31. tyzdni a chystam sa rodit u dr. Linkescha tak sa chcem spytat ci unho niekto rodil a ake ma skusenosti. Vopred dakujem

aarwen
31. mar 2010

ahoj nefertiti, ja som rodila u Linkescha a mozem odporucit. Mne sa porod skomplikoval a museli pouzit klieste ale bol skvely po cely cas, a myslim ze hlavne jemu mozem vdacit za to ze to dopadlo dobre. 🙂

nefretiti11
31. mar 2010

Dakujem aarwen velmi pekne, musim povedat, ze si ma ukludnila, mam sice este nejaky ten tyzden cas ale uz teraz som z toho straasne nervozna.

macilaci
1. apr 2010

nefrititi dr. linkesch je velmi dobrý a velmi ľudský a milí lekár, vrelo odporúčam

lusinkaj
1. apr 2010

ahojte,tiez vam chcem povedat ze ja chodim k dr.Linkeschovi a som snim velmiiiiiiiiiii spokojná,je velmi ludsky 😉
urcite aj rodit budem pri nom 🙂

noellia
2. apr 2010

ahojte baby neviete poradit co mam robit ak moj maly syncek 3 dni nekakal, a zajtra ide na 4 den? neviem co mam skusit ako mu mam pomoct, nezda sa mi ze by mal problemy, ale predsa..dakujem

nell201
5. apr 2010

Mna lekarka upozornila,ze maly nemusi kakat aj tyzden.Myslim, ze sa nemusis zatial bat.

karinnka
5. apr 2010

Dievcata,do porodnice Saca treba mat vlastne nocne kosele a zupan?Pretoze vraj na Rastislavke Vam nedovolia,mat vlastne. 🙂 Dakujem

bombulka200
6. apr 2010

ahojte baby ,,, tak aj ja vám napíšem svoju skusenossť .. tiež som rodila v šaci v auguste 2009 a síce som nemala zaplateného doktora a mala som dva dni bolesti lebo som sa najprv nevedela otvoriť ale potom behom štyroch hodín som bola na 10 a pôrod bol super ... 4 zatlačenia a malá bola vonku a mala som to šťastie že mal službu dosedla fakt je to super doktor a myslím si že aj človek aj ked je niečo pravdy na tom že je niekedy horenos 😀 ale tak ku mne bol vždy milý .... takže chceli by sme mať ešte jedno bábo ..tak určite chcem pri pôrode jeho ak tam ešte bude pracovať čo dufam že áno ... 😅 takisto som bola bez nástrihu s jedným stehom takže som ani nevedela že som rodila ...
akurát čo ma naštvalo bolo že po tých dvoch nociach nespania som bola už taká unavená že som chcela epi a oni mi ju pichli už ked som bola na 6prstov takže mi to nejako extra nepomohlo ale nevadí aj tak to už potom šlo velmi rýchlo takže možno mi ju ani netrebalo 😀
ale tak isto som počula chvály na Dr. Luptáka, a Lendáka ....ale tak každý má iné skusenosti tak to ťažko povedať každý si padne s niekým iným takže tak ...
ale moj celkový dojem z Dosedlu bol velmi dobrý ešte aj tesne pred pôrodom sme srandovali a smiali sa 😀 no bolo to milé ... a takisto tie pôrodné asistentky fakt vela práce tam maju ... a oni najviac pomáhaju rodičkám aj psychicky lebo Dr. príde už až ked "to ide" ... tak iba tolko z mojej skusenosti 😝

bombulka200
6. apr 2010

KARINNKA no ja som mala vlastnu nočnu košelu aj župan a myslím že každý tam mal vlastné ... nie tie nemocničné ... ešte aj pri pôrode som mala svoju nočnu košelu 😝 takže si vezmi 2 jednu na pôrod a druhu po pôrode 😵

daniella1978
6. apr 2010

ahoj noellia mne sa tiež dva dni nevykakal,kupila som ovsene vločky uvarila vo vode , precedila a v tej vode som mu spravila mlieko a hned sa mi vykakal a vraj sa dobre s toho priberá. jednu lyžicu pol litra vody a daj prevariť pol hodinu a potom preced a v tej vode mu urob mliečko a daj spapať.

aarwen
6. apr 2010

karinnka nam tam dovolili mat svoje vlastne 🙂
noelia, babatko nemusi kakat aj dlhsie, ak neplace a nic ho neboli tak ok, ale ak ma viditelne nejaku zapchu tak my sme davali do zadocku teplomer namasteny olivovym olejcekom. To stale pomohlo.

noellia
6. apr 2010

dakujem baby,, no uz to je za nami, 🙂 na 5 den to vyslo,, cakala som buum v plienke ale nic extra asi vsetko spotreboval 😝 ... ja nepotrebujem aby mi priberalo🙂 aj teraz je poriadny tucko 🙂 🙂 ale hlavne ze to islo, lebo som uz bola velmi nervozna

vlocka33
6. apr 2010

Dievcata, pisem do tejto temy,lebo tu ste uz vacsinou tie co mate porod a celych tych 9 mesiacov za sebou.
Chcem sa opytat aky mate nazor na situaciu? Mam moznost chodit ku pani doktorke,ktora je znama, teda vybavena, mojho partnera nejaka vzdialenejsia rodina.Raz som u tej pani doktorke bola a musim sa priznat, ze mi nebola dvakrat sympaticka. Je to starsia pani po 60tke videla uz toho asi habadej a samozrejme, nie som z jej pohladu prva ani posledna tehotna....mam pocit, ze by ma tak brala. Neviem ci ma chapete....Na druhej strane mala by som to ku neja z domu blizko a asi by som ani necakala v cakarni a zobrala by ma(zevraj) hned. Inac patrim ku mojej doktorke, ktora je mila je mladsia 40tnicka ale dost zaneprazdnena.Je aj porodnicka a citala som na nu chvaly.Len si asi trochu pockam,ale u nej sa objednava na cas,takze nemala by som tam presediet vecnost.Tak teraz neviem ako sa rozhodnut. Prosim napiste mi svoj nazor aj na zaklade skusenosti.

bombulka200
6. apr 2010

VLOCKA nuž musíš sa rozhodnuť sama ... mať známych je dobrá vec ... velá krát to pomôže 😉 ale zase ked vravíš že tá 40čka doktorka je milá a dobrá doktorka tak neviem no .. ja by som sa asi rozhodla pre nu radšej ... ide o to aby si sa dobre cítila aj ty a tým aj tvoje bábo .. ked je tamtá "známa" nesympatická tak vieš .... no neviem ... to je len môj názor neviem či som ti pomohla 😅

vlocka33
6. apr 2010

bombulka200 dakujem za nazor nejako sa nevieme s ocinom dohodnut...ale skor sa priklanam k tej mojej 🙂

karinnka
7. apr 2010

Ahojte,chcem sa opytat,tie co ste uz rodili.Kedy kVám po porode pustilil manzela?Moze dojst aj na izbu?A este moze byt so mnou polovicka pri porode?Ale ked tak len v tej prvej a druhej faze,pretoze pri tlaceni na sale by to uz nerozdychal 😀
A este wcka su spolocne na chodbe? 🙂

bombulka200
7. apr 2010

KARINNKA myslím že sa pripláca 500sk ak je otecko pri pôrode ale neviem či aj pri prvej dobe pôrodnej alebo leen pri druhej ... a potom už ked budeš na šestonedelke tak tam už môže prísť mangel hehe ...a ja som rodila v noci takže manžel prišiel až na druhý den .... a neviem teraz aké wcka myslíš ešte ked si na prípravke na pprôod alebo už na šestonedelke s bábom ... ak si na prípravke tak wcko je tam priamo jedno a druhé vonku na chodbe .. ja som pooužívala to druhé wcko hehe ... no a na šestonedelke podla toho n a akej izbe si ... ja som bola na dvojpostelovej a mali sme wcko aj sprchu na izbe .. a platila som za izbu 400sk na noc ....

zuzi44
7. apr 2010

karinka,manzela pustia az na druhu dobu porodnu,ked uz budes rodit,cez prvu dobu porodnu,ktora je vacsinou najdlhsia budes na predporodnej izbe kde ti manzela nepustia lebo su tam aj ine rodicky,inak caka manzel na chodbe,ale v šaci maju jednu samostatnu porodnu salu a tam mozes byt s manzelom od zaciatku plati sa za nu myslim 500 sk ak budes mat stastie mozno bude volna, 🙂 a ak bude este priamo aj pri porode tak platis este 600 sk za otca pri porode.Myslis ze by manzel porod nerozdýchal? 😀 aj moj to tvrdil pri prvom dietati a nakoniec bol pri porode a zvladol to na 1 a pri druhom aj ked chcel nestihol lebo sedel na chodbe a nemal ho kto zavolat dnu lebo vsetci mali plne ruky prace, tak potom az po porode ho pustili ku mne 🙂 ,ale to sme uz neplatili za to nic.S tymi wc-kami je to tak ako pisala bombulka,na šestonedeli maju všetky izby wc aj sprchu na izbe

karinnka
7. apr 2010

DAkujem Vam dievcence 🙂 Aste na obycajnu izbu pustia otecka ked pride za mnou kazdy den?

bombulka200
7. apr 2010

KARINNKA no na obyčajnu neviem či pustia ... ale sa mi zdá že nie .. ale nie som si istá 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre