Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

polynka9
2. sep 2014

@3daniela3 Ahoj, nasla som nieco taketo 🙂
Čo si zobrať do pôrodnice?
Dokumenty - preukaz pre tehotné
- preukaz o zdrav. poistení
- občianka
- sobášny list (originál) / zápisnica o určení otcovstva k nenarodenému dieťaťu (ak nie ste vydatá a otec unáva občianstvo - matrika v mieste bydliska)
- výsledky špeciálnych vyšetrení v gavidite, alebo z minulosti
Osobné veci
- nočná košeľa ( 1-2 so zapínaním vpredu, inak dostanete nemocničn)
-župan
-uterák
-mydlo
-zubná kefka + pasta
-hrebeň
-papuče(prípadne šľapky do sprchy)
-ponožky (v zime teplé)
- volnejšie nohavičky ( z lekárne - pre ženy po pôrode)
-materskú podprsenku 2ks
- vložky do podprsenky
-masť na ošetrovanie bradaviek
-nápoje (nesýtené minerálne vody)
- ak máte citlivejšiu pokožku Váš osvedčený toaletný papier, hygien. vložky (nie always !) a jednorázové absorbčné podložky do postele

Pre bábo
- jednorázové plienky cca 40 ks
- jednorázové vlhčené utierky (na utieranie zadočka)
Pre dieťa pri odchode domov
- oblečenie podľa ročného obdobia
- body, plienky, poštolkové nohavičky, čiapka, rukavičky, ponožky, dupačky
- v zime - fusak, svetrík, teplá čiapka, teplá deka
- autosedačka

polynka9
2. sep 2014

https://www.modrykonik.sk/group/2298/

malo by vas hodit priamo na skupinu KE-Saca

kopi222
2. sep 2014

@polynka9 Mne terza uplne trpne ruka a brucho, ale iba prava strana, kazdy ma odbije ze v tehotenstve je mozne vsetko, ale ked sa uz ani obut neviem, no neviem :( V piatok idem k porodnikovi, tak uz sa na drzovku vsetko opytam, ved nemozu takto nechat zeny bez informacii. Mne zase povedal, ze keby nahodou voda odtiekla, kludne netreba stresovat kym nie su kontrakcie........ Ale vies co sa ako vyvinie? Mam strach, a cim dalej tym väcsi, ale neboj, zvladneme to vsetky 🙂 Kedy mas termin?

polynka9
3. sep 2014

@kopi222 Jasne, zvladneme to, a pytaj sa vela, ja vacsinou som par veci aj zabudla a potom som bola nervna, ze som sa nepytala. Zajtra mam nastup a 5.9.2014 sekciu, tak sa tu majte krasne, papa dievcata 🙂

kopi222
3. sep 2014

@polynka9 oooo drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 🙂

magpie
4. sep 2014

@polynka neboj sa nicoho, ja uz som po sekcii a vsetko prebehlo ukazkovo, vsetci su strasne mili

terezka1947
4. sep 2014

@magpie ahoj,v prvom rade gratulujem k babatku a prajem vela zdravicka...a mam otazku-kto ti robil sekciu?a ako sestricky?

3daniela3
4. sep 2014

@polynka9 dakujem krasne

magpie
4. sep 2014

@terezka1947 Ahoj ;) dakujem za gratulaciu ;) sekciu mi robil Dr.Dosedla a slo to naozaj rychlo, v podstate som maleho mala von do 10 min a zasivali asi 30min. Sestricky su strasne ochotne na kazdom oddeleni, vsetko pekne vysvetlia a pomozu s hocicim. V podstate nemozem nic zle na nikoho povedat ;) a este aj anesteziologicky tim bol skvely a vsetci boli mili, napomocni. Ak by si nieco potrebovala vediet, kludne sa ozvi

1talizmanik1
7. sep 2014

Maminky,nenajde sa tu maminka blondinka,ktora sla na prijem rano na 7- mu 25.8.?

katkarv
21. nov 2014

Neviete,ci dr.Olsavsky este robi v Saci? Lebo viem ze prebral v Roznave ordinaciu.

polynka9
23. nov 2014

@katkarv Ahoj, pokial viem, tak stale pracuje v Saci, aspon v sept. tam este bol 🙂

terezka1947
23. nov 2014

baby,aky je Richnavsky?este rodi?dakedy bol primarom....

laylag
24. nov 2014

Na pôrodnicu nemozem povedat nic zle. Odrodila ma mudr.ruzickova andrea,super pristup,bez epiduralky a bez nastrihu - tu mi pomohlo cvicenie s balonikom a doktorka masirovala hrazu.porod trval celkom 9hodin od prvej kontrakcie.mala som nadstandardnu porodnu salu,určite odporucam.vyuzila som vsetko,co tam bolo.bol so mnou manzel cely cas.neviem si predstavit,ze by som bola s ostatnymi zenami.

kacenka9583
1. jan 2015

Baby ako to je s izbami, obyčajnými? Na izbe je viacero žien alebo vždy maximálne 2? Za tie klasické sa niečo platí? Dakujem.

bonnie1
1. jan 2015

@kacenka9583 na bezplatnych su 4 ked si dobre pametam. A potom su platene na starom i na novom v roznych cenach a su na nich po 2 alebo len jedna

milacik16
31. jan 2015

Ahojte mozem poprosit o info ktore ste rodili v saci ale tak aktualnejsie ze ako to tam je lebo z minulosti som pocula vela negativ ale teraz sa neviem rozhodnut medzi sacou a novou nemocnicou. a este viete mi povedat ako sa tam plati za tie izby? dakujem

miluk5
2. feb 2015

tak ja som tam rodila v septembri 2014...bola som maximalne spokojna...saly su 3... jedna za ktoru sa neplati klasika najprv izba kde si pocas kontrakcii potom ides na salu kde je rodis, spolocne wc aj sprcha... potom sala co stoji okolo 20 eur to neviem ako tam je a sala za 34 eur kde som rodila aj ja...si v miestnosti s vlastnou sprchou wc-kom fit loptou je tam postel na ktorej aj rodis nikam sa nepresuvas a je tam miestnost kde okupu male a daju ho d poridku...manzel bol cely cas pri mne velmi mi pomohol bolo tam prenho kreslo....po porode mi dali hned maleho...izbu som mala klasicku kde sme boli 3 na izbe vlasna sprcha a wc ako to je s nadstandardom neviem kedze ja som nechcela byt na izbe sama...izby boli ciste...pristup personalu bol super sestricky mi pomohli kedze som mala problemi s kojenim...aj lekari super...v kazdej postielke bol monitor dychu...a nova nemocnica...tak ja mam s nou zle skusensti...najprvsom v nej praxovala pocas strednjej skoly a bol to otras a potom som tam lezla v 20tt a odisla som na reverz...zamenili mi dost silne antibiotika a ked som ich upozornila odpoved bola no a co? to nevadi...takze ja sa novu nemocnicu ani nepozriem...a pocula som ze tam nie su velmi dobry lekari...tk to je moja skusenost dufam ze som aspon trosku pomohla... 🙂

milacik16
3. feb 2015

@miluk5 dakujem pekne urcite pomohla 🙂

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka_vengl
26. feb 2015

@miluk5 ahoj, chcem sa spytat - pises ze hned po porode ti dali maleho - cize v kontakte koza na kozu ti ho nechali, kym si neodisla zo saly? Alebo ho brali prec na vysetrenia?

miluk5
27. feb 2015

Tak najskor vzali maleho vedla dali mu ciapku, to trvalo neju minutku mozno ani tolko nie a takeho holuckeho mi ho potom dali na moje prsia ale este sa nevedel prisat a potom mi ho zobrali lebo som mala tazky porod aby ho skontrolovali ci je ok a potom mi ho dali az na izbe 🙂

lucka_vengl
27. feb 2015

@miluk5 vazne? super, ja by som tiez takto holucke babatko chcela hned dostat 🙂 tiez som rodila v saci (leto 2013), malu mi dali hned na brucho na par sekund, len matne si na to spominam :( a potom ju uz doniesli v perinke. ale ja som bola na klasickej sale, nadstandard nebol volny. nevies ci teraz to robia takto uz vsade, nielen na nadstandarde, ze daju babo hned nahe mamke a nebalia ho do perinky?
a rodila si na posteli, cize nie na klasickej koze? to bola nemocnicna postel, ze ti napolohovali opierku za chrbtom alebo ako? a ziadne vyviazanie noh teda? sorry ze sa tolko pytam, ale ma to zaujima, z toho co pises sa zda ze sa veci menia k lepsiemu 🙂

miluk5
27. feb 2015

@lucka_vengl neviem ci to robia na na klasickej izbe nepytala som sa kedze ja som bola rozhodnuta pre nadstandard hned...no a ta postel to bolo nieco medzi kozou a postelou...bolo to take siroke lehatko kde som lezala a potom sklopili cast na nohy a dali tam to co je na koze tie opierky noh...kludne sa pytam odpoviem co viem 🙂

lucka_vengl
28. feb 2015

@miluk5 cize si bola v takom skor polosede a nohy si nemale vysoko hore, hej? furt to ne je ideal, ja by som najradsej cupela na zemi :D ale stale lepsie nez mat nohy hore vyviazane.
ja ked som rodila, tak ta nadstand. por. sala nebola (pre mna je to novinka), iba nadstand. vzdycharen, ta bola zial obsadena, tak som bola cely cas bez muza. takze mam nadej ze pri dalsom babe uz bude bud sala alebo aspon vzdycharen volna 🙂

miluk5
28. feb 2015

Ano nohy boli tak na pol ceste ale vela si nepamätam a bolo mi to jedno 😀 Ja som nastastie vymakla volnu nadstandardnu salu...hlavne preto som chcela tuto aby bol somnou manzel a aby som sa nemusela presuvat...mam kamosku a tiez by chcela rodit v drepe a sa ma pytala ci sa to da v saci...ja myslim ze by sa to dalo vedia tam vyjst vustrety treba skusit opytat sa 🙂 ja som mala vyborneho lekara pri porode je pravda ze som si ho ,,vybavila,, ale bola som s nim max spokojna 🙂 takze ako som sa branila ist rodot do sace bolo to super aj lekari su tam uzasny pojdemmtam rodit znovu ked budem tehu 🙂

erarka
21. apr 2015

Ahojte,dievcence
Obraciam sa na vas s otazkou,ci mate niektora skusenost s VBAC(vag.porod po sekcii) v Šaci.. V juli 2015 cakam 2.babo,pricom 1.prislo na svet sekciou v aprili 2014 🙂 Sme sikovni 🙂 Prosim mamicky o skusenosti,ci vas po 1.sekcii nechali rodit spontanne,po akom casovom odstupe od 1.sekcie,prip.ktory porodnik je pristupny VBAC. Samozrejme,nechcem riskovat a dam na odporucanie porodnika. Len ma zaujima,ci by bola aj moznost prir.porodu aj v takom kratkom case od sekcie. Dakujem za akukolvek skusenost.

campinka7
27. apr 2015

@erarka ahoj. pokial viem tak velmi nechcu normalny porod po sekcii a navyse si velmi kratko po prvej sekcii...ci mas vsetko zahojene tak ako ma byt...ale opytaj sa lekara on ti povie.

erarka
28. apr 2015

@campinka7 Dakujem za odpoved..Aj som si myslela, ze je to priskoro na normalny porod 🙂 Ale 2.babo sme velmi chceli a aj sme v konecnom dosledku radi, ze to prislo takto skoro. Tak to uz necham na porodnika, ved oni su odbornici..

oblivian
23. máj 2015

ahojte,

viete mi poradiť - ak mám pripravený pôrodný plán, potrebujem si zazmluvniť lekára v šaci, aby sa ten plán potom pri pôrode dodržal, alebo moje požiadavky budú akceptovať, nech tam bude hociktorý práve slúžiaci lekár...?

keby som si chcela lekára zazmluvniť, koho by ste mi odporúčali?

ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre