Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

gabkazabka
30. máj 2008

No,ved som pisala,ze mali nejaku dobru naladu naposledy,takze sklamanie sa nekonalo... 😉
No a vcera sme boli zase na kontrolu a islo to fakt rychlo.....na ultrazvuk som cakala len 15 min (vacsinou to bolo 2-3 hodinky) a to bolo 5 zien predo mnou,robila taka mlada rychla lekarka,takze to islo ako na beziacom pase....uz o 9:00 sme boli doma...
V pondelok uz mam prist na prijem,porod mi budu pravdepodobne vyvolavat....

gabi96
31. máj 2008

Gabkazabka
Ty si myslíš, že Ti ten ultrazvuk urobila dobre keď ho tak rýchlo robila? Ja tam chodím a tiež musím dlho čakať ale predsa hlavne aby s babatkom všetko dobre bolo. Aj na 3D chcem ísť. Vraj sa na ultrazvuk najviac špecializuje Dr.Dosedla on vraj jediny robi 3D ultrazvuk. tak som sa objednala. Zatiaľ mi robil ultrazvuk Dosedla a na začiatku Tomašu. Som spokojná. Dosedla mi všetko pekne ukázal a vysvetlil. Dufam, že mi bude i nabuduce on robiť. 🙂

gabkazabka
31. máj 2008

Gabi,myslim si,ze ano....robila mi ho presne tak ako aj Dosedla,len nebrali aj pacientky z porodnice (dvere su z druhej strany) tak to islo ovela rychlejsie....
Na ultrazvuk som bola uz 5 krat a zakazdym mi ho robil iny lekar,je pravda,ze Dosedla bol najmilsi,ale to neznamena,ze to vie najlepsie.... 😉

danuska24
1. jún 2008

neznamena ze ked urobi UZV rychlo tak nie je dobre... moze ho robit aj hodinu, ale co z toho ked je to nejaky babrak..

hanach11
3. jún 2008

Ahojte... Takze ak mozem pridam aj ja par svojich "postrehov" alebo skor skusenosti ake som mala s nemocnicou - porodnicou v Saci.... Rodila som pred dvoma tyzdnami takze to mam este cerstve v pamati... Rodila som cisarskym rezom, takze som si polezala viac ako 24 hodin na JIS-ke..., potom som bola prelozena na nadstandardnu izbu... Babatko mi doniesli hned v ten den a muselo byt so mnou ako sa uz spominalo od 04.30 az do 00.00 hod..., niekedy aj dlhsie..., brali ho jedine na kupanie a to je o 19.00 hod. Co sa tyka presonalu tak nie je to tam najlepsie..., sestricky su vacsinou neprijemne ako prijemne... co ma dost zarazilo..., ale tak prezit sa to nejako s nimi dalo aj ked si myslim, ze sa tvaria ako keby "zjedli" vsetku mudrost sveta..., a co sa tyka lekarov... Bola som velmi spokojna hlavne s Dr. Thotom, Dosedlom a doktorkou Sevcovicovou... ostani nula bodov... Neviem podla coho sa spravaju k pacientkam, ale tak som si myslela, ze ked nemocnica Saca ma take dobre ohlasy cakala som ovela lepsi a serioznejsi pristup.... Ale co uz..., prezila som to aj moje babo a chvalabohu sme doma... No ak budem mat ist rodit druhykrat tak si dobre premyslim ci vobec tam.... A padla tu otazka co so sebou do nemocnice... Tak pre babo veci najprv davaju oni az pri odchode z nemocnice sa malicke oblieka do vlastnych..., je potrebne akurat - vlhcene obrusky, krem na zadocek, jednorazove plienky, 2 platene plienky... A pre vas mamicky - klasika osobne veci ako zupan, nocne kosele atd... a potom hygienicke veci... Kazdej jednej drzim palce, aby ste natrafili na dobry pristup lekarov a sestriciek... a zaroven prajem cim menej bolestny porod a zdrave deticky.... Drzte sa. 😉

finanzata
3. jún 2008

ahoj hanach11, ďakujem za príspevok. čím ďalej tým viac rozmýšľam, či tam vôbec chcem ísť. ☹ chcem sa ešte opýtať, bábo ti priniesli automaticky alebo sa ťa najprv opýtali či si schopná sa postarať?

hanach11
3. jún 2008

Ahoj finanzata, mne malickeho hned "supli" da sa povedat "pod nos".... v ten den ako som bola prevezena z JIS-ky na izbu... Sestricky sa ma ani len neopytali ci som schopna sa o nho postarat... Ja som im sice hned narovinu povedala, ze si ho zatial neprajem mat na izbe a oni mi na to odpovedali, ze vraj maju ine aktivity nez sa starat o deti... No jednoducho, pristup sestriciek bol hrozny... aspon co sa tyka mojich skusenosti.... Ked brali maleho na kupanie tak mi ho doniesli tak, ze mal v nosteku zaschnutu krv ktoru som mu potom musela cistit, lebo tazko sa mu dychalo.... Takze so Sacou vobec nie som spokojna... Lekari ako som uz spominala celkom v pohode..., mne sa zdal byt najlepsi Dr. Thoth aj Dr. Sevcovicova... a ako tu uz padlo, ze lepsie sa spravaju k tym co daju do vrecka tak to nie je pravda.... Na kazdu pacientku maju rovnaky meter, ale ich pristup fakt neviem od coho zalezi.... Drzim ti palce, aby vsetko dobre dopadlo.... a hlavne aby to male bolo zdravucke.... 🙂

lencici
3. jún 2008

hanach tak to si mala ťažké..ja som bola v starej nemocnici tiež mi robili sekciu(nedela) a v utorok mi malú dali na izbu. Mala som čo robiť žeby som sa k nej dostala z postele. 😝

danuska24
4. jún 2008

mna previazli z JIS-ky na nadstandard o 14.00 a o 16,00 mi doniesli malu, ale pytali sa ma ci si ju chcem zobrat na izbu, lebo ze kludne moze ostat na novorodeneckom ak sa na to necitim-ja som ju chcela mat pri sebe. a vraveli mi ze ak si budem chciet oddychnut tak ju mam tiez doniest kludne na oddelenie. sitie po sekcii bolelo kvalitne, ale ked mala zaplakala zabudla som rychlo na bolest a to boli take skoky ... aby sa nezobudilo druhe babo

finanzata
5. jún 2008

danuska24 ty si tiež rodila v šaci?

hanach11
5. jún 2008

danuska24 - Tak to si mala potom v pohode..., ja na Sacu vobec nemam dobre "spomienky" kedze to mam este cerstve v pamati kedze som rodila pred dvoma tyzdnami.... Som rada, ze aspon k niekomu sa tam tie sestricky z novorodeneckeho spravali normalne.... Fakt mam pocit ked sa tu striedaju tie nazory ako keby existovali dve nemocnice Saca 😕
Kazdej jednej buducnej mamicke ktora sa chysta rodit v SAci prajem, aby tam nasli ustretovy ale hlavne aj LUDSKY pristup, ktory v tej nemocnici podla mna urcite chyba.... Drzte sa... a to najdolezitejsie je aj tak to, aby ste porodili zdrave deticky.... 😉

danuska24
6. jún 2008

finanzata - ano, v saci

danuska24
6. jún 2008

hanach to bolo co sa tyka sestriciek prvy a poslednykrat...........................
na novorodenecke tiez nemam dobre spomienky, vyhladovali mi malu, nemala som mlieko az na 7 den a nic jej nedali az nakoniec skoncila na infuziach - mala rozvratene vnutorne prostredie 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
potom sama Dr. z novor. uznala ze to tak nemuselo skoncit, a pritom som si vyslovene ziadala ze si prajem aby jej dali nutrilon kym nedostanem mlieko. a to nehovorim ze ma dr. z novor. - bohuzial neviem ako sa vola - oklamala ze mala mi pekne zacala priberat a ked som sa pytala takej mladej dr. ze ci fakt zacala priberat tak mi povedala ze odkial som to nabrala ze zase schudla a nie pribrala.

raz sa mi mala pokakala - mala asi 2-3 dni a ked som poprosila sestricku aby bola taka dobra a malu mi prezliekla lebo ja ju neviem ako chytit tak mi povedala ze nema cas a ze som podpisala ze mi bolo vsetko ukazane co sa tyka starostlivosti (podpisat som podpisala ale pri pokuse prilozit malu asi takym stylom - podpiste potom si precitate - a nakoniec mi ten papier ani nenechali ale si ho zobrali zalozit aby sa mali cim ohanat...). az ked som sa na chodbe rozplakala tak ju zobrala prezliect a tiez zas nie aby ma zavolala podte sa pozriet ale TU POCKAJTE - ani nehovorim akym milym tonom to povedala.....

az ked sa ma chceli zbavit a pustili ma domov tak tam bola jedna ochotna kt. mi malu obliekla a ukazala co a ako.

hanach11
7. jún 2008

danuska24 - tak to si mala tiez dost tazke ako to tu citam.... Ved to je hrozne zaobchadzanie... Keby som toto vsetko vedela dopredu co ma tam caka tak urcite by som tam nesla rodit...., ale ked to kazdy "ospevoval" ake to tam je super, tak som sa uz na to dala..., ale odchadzala som odtial uplne sklamana ale hlavne zhrozena aky je tam rezim a pristup k mamickam aj k tym malickym babatkam...., ktore su uplne proti nim bezbranne.... Takze druhykrat sa urcite rozhodnem pre inu nemocnicu.... hoci mozno je to vsade rovnake..., ale na sukromnu som cakala nieco ine... No co uz... 🙂

zmrzka333
7. jún 2008

ahoj bruska mozno ste to uz rozoberali, neviete kolko sa v saci plati za dohodnuteho lekara pri porode? Dakujem

danuska24
7. jún 2008

nieco sa mi mari ze 5000 na recepcii a cast ide dr a cast nemocnici, ale ja som dala priamo dr. - kolko som uznala za vhodne. 😉

zmrzka333
8. jún 2008

takze nemocnici si neplatila? Dala si mu po porode alebo pred?

tina_
8. jún 2008

Ahojte dievčatá,
už som pozerala niekoľko stránok ohľadom tejto nemocnice. Ak mám pravdu povedať, aj ja sa tam chystám rodiť, zatiaľ to nejako extra neriešim, ešte ma čaká leto🙂, a písalo sa tu o 36 tt.
Ak sa pozriem na "štatistiku", koľko skúseností bolo pozitívnych a koľko negatívnych, stále mi z toho vyjde Šaca. Nemusím ani hľadať príspevky o napr. pôrodnici v Prešove, sama som si to zažila a povedala som si "nikdy viac".
Ja by som mala mať aj druhý pôrod na sekciu, kvôli chrbtici, už teraz nemôžem ležať na chrbrte (podobne ako pri prvej dcére).
Sekciu v PO som tiež mala plánovanú, aj spinal, takže som bola pri vedomí, keď sa malá narodila a bolo to úžasné. Celý pôrod trval so všetkým asi 40 min., horšie to bolo potom, keď človek leží s infuzkami a podkladajú vám misy...Na druhý deň sestrička zavelila, "no ideme začať vstávať z postele"...Trvalo mi dve hodiny, kým som si sadla...Keď som večer "odkrokovala" na chodbu k manželovi, tak skoro plakal, keď ma videl...
Ale čo je podľa mňa najhoršie, to bolo novorodenecké... Malú mi priniesli na pár sekúnd ukázať až večer (rodila som o druhej poobede), o tom, že dojčiť - a priloženie po pôrode - mohla som snívať... Odbili ma, že načo dojčiť, že tri dni mať mlieko nebudem... Tak ju napchali iným mliekom z fľašky...
Keď som sa pýtala na tretí deň na rooming, tak sa mi divili, že kam sa hrabem po cisárskom... Tam ale kalvária pokračovala, nikto mi ani kus nepomohol s dojčením, malú mi doniesli spiacu a nakŕmenú, potom zahlásili, že už jej nemôžu dávať mlieko od iných, tak že si máme kúpiť Nutrilon (taký hnus, že to potom ani mačka mojich rodičov nechcela žrať), no proste des a hrôza...
Čo je podľa mňa dôležitejšie, nie je ani tak pôrod, konkrétny lekár a peniaze vopred alebo potom (mimochodom, možno som idealista, ale lekári sú snáď za svoju prácu platení, tak ako aj my, prečo mu mám dávať niečo extra, za to, že si robí svoju prácu??? Nepoviem kvety, alebo nejaké originálne poďakovanie, nejaký darček, ale PENIAZE som nedávala ani nebudem, ...) Odhliadnuc od toho, viac by sa tie prachy zišli sestričkám, ktoré tam okolo nás "lietali" celú noc po sekcii, menili infúzky a podobne, lekár príde na vizitu a na konci vám vyberie stehy...inak nič.
No nejako som sa rozpísala, budem končiť.
Jednoducho, dôležitejšie je to, AKO sa postarajú o malé bábo, či mi pomôžu s dojčením, lebo pôrod prejde, ale starostlivosť o bábo bude potom navždy.

pampuliacik
9. jún 2008

caute baby 😎 , tak ja som dnes bola v Saci prvykrat na prietokoch. po tom, co tu citam sa snazim vela necakat- clovek potom nie je z toho az tak "rozhodeny". myslim ze aj Saca je nemocnica ako kazda ina a su tam zamestnanci lepsi aj horsi... zostava mi len dufat, ze pocas porodu a po nom "nadabim" na tych lepsich 😉 . Prietoky prebehli presne ako som cakala- pridete rano, zapisete sa do uz aj tak dlheho zoznamu a cakate 😀 cakala som 2 hodiny a samotne vysetrenie (usg) trvalo asi 60 sekund... ale priznam sa, bola som na to psychicky pripravena od zaciatku a myslim, ze nema ani vyznam sa rozculovat. tych lekarov tusim aj "skolia" na chladny pristup. bol tam akysi mlady lekar s oznacenim sekundar a prebehlo to stylom - lahnite si, zmeral rychlo hodnoty, potom "ok" a bolo 😉 proste des, trocha ludskosti a ochoty povedat, ze vysledky su vnorme alebo nieco podobne by nezaskodilo... a to bol este len mlady zacinajuci lekar. uvazovala som, ci to jeho 'ok" znamena akoze ok, uz to mame urobene alebo vysledky su ok.... no co uz. tesim sa, ze to vsetko uz o par tyzdnov budem mat za sebou a nebudem sa musiet vlacit po nemocniciach. zaroven som sa uz ojednala do tehotenskej poradne k dr. Sevcovicovej, aj som ju stretla na chodbe a posobi naozaj velmi prijemne... uz len dufam, ze v case mojho porodu nebude na dovolenke a bude ochotna ma odrodit... tak drzim vam vsetkym palce a piste, ake mate skusenosti....

Jaj- inak mam otazku. ked som sa objednavala do poradne, tak som vosla dnu a zarazilo ma to tam trocha. chcem sa spytat ako lekari v poradni vysetruju a kde. pretoze vosla som do miestnosti, kde je sestra a rovno tam bola aj "koza" a za vasou hlavou bola mala miestnost, kde zrejme meraju ozvy alebo co a tam lezala daka babenka, ktora by snad na pozerala, ako ma vysetruju... nehovoriac o tom, ze v tej miestnosti "tehotenska poradna" sa za tu minutu premlelo dost ludi... naco je tam ta koza, vysetruje sa snad priamo tam alebo je este dalej nejaka miestnost, kde vas lekar vysetri a mate apson trochu sukromia??? dufam ze ano....

martinabarak
9. jún 2008

cauko. Pampuliacik, tie dvere kde sa robia ozvy babatka sa zatvoria, ked niekoho dnu vysetruju. Ja som sa aspon nestretla, zeby nam niekto vosiel dnu, ked ma vysetrovali..... 😉

pampuliacik
9. jún 2008

ze by "vam" niekto vosiel? tym myslis seba a lekarku? a to ta sestra sedi za stolom a diva sa ci co?... lebo doteraz som taky styl vysetrovania nemala... joj, asi ma znervoznuju blbosti, ale co uz 😀

martinabarak
9. jún 2008

Ta koza je vytocena sikmo k stolu a este bude clonit lekar, takze nema sancu. Inac pokial sa pamatam, tak ked som chodievala na vysetrenia poobede, tak tam sestra nebola len Dr. si vsetko pisal do PC.

pampuliacik
9. jún 2008

no to je teda "potecha". ja mam prist doobedu, takze sestra tam urcite bude... ☹ som znechutena z absolutneho nedostatku "intimity" a prava na sukromie... viem, ze porod nemoze byt absolutne "sukromny", ale aj u nas na Slovensku by sa mohli snazit trocha viac... 😠 😠 no nic. ako som pisala, asi nema vyznam hnevat sa na veci, ktore nemozem zmenit.... martinabarak, vdaka za "objasnenie" situacie...

martinabarak
9. jún 2008

Neber to tak tragicky a nezamyslaj sa nad tym. Vychutnavaj si brusko a to okolo v nemocnici ti zbehne rychlo a ani ludi si nevsimnes. Inak mne pri porode boli asi 6 ludia : 2 sestricky asistujuce doktorovi, samozrejme Dr., Dr. anestezologicka a jej sestricka (kvoli epiduralke) a este nejaka praktikantka v pozadi vsetko sledovala......
A v tej chvili mi to bolo jedno aj keby tam bola cela nemocnica..... 😅

gianni
9. jún 2008

v piatok 13-stého (dúfam že to nebude blbý deň) idem zase do poradne k dr.Ševčovičovej,bola som na tej "koze" čo spomínala pampuliačik,ale nejako mi nevadilo že tam pobehovala aj sestra,netrvalo to dlho,išla som sa obliesť a vrátila som sa naspäť,absolvovala som minule aj poučenie u anesteziologičky,tiež rýchlovka,spýtala som sa dr. čo so sebou do nemocnice pre bábo tak povedala že stačia len jednorázovky,už sa mi to kráti a ja nie som ešte stále zbalená

vavenka
9. jún 2008

Ahojte baby, len sa chcem opytat, nemate niektora info o gabkezabke? tusim mala minuly tyzden rodit....

danuska24
9. jún 2008

ja som mala pri porode tiez asi cca 6 ludi a nesmierne mi pomohlo ze ma strasne zlatunka sestricka drzala za ruku, kedze som rodila na cisarsky.

hodmon
9. jún 2008

k tej koze .... ja som tam bola parkrat vysetrena a stalo sa mi ze v miestnosti bolo zopar ludi...ja som bola zhrozena

pampuliacik
10. jún 2008

☹ no hodmon, ty si ma velmi nepotesila.... verim, ze pri porode je zene zrejme vsetko jedno, kolko tam je ludi a tak, ale na poradni lezat tam na koze, ked okolo chodi kdekto- no otras!

pampuliacik
10. jún 2008

inak baby- chcem sa spytat, ktore ste rodili u Sevcovicovej... informovali ste sa dopredu na nastrih? neviete, aky ma k tomu postoj? mam z toho des, rada by som sa tomu vyhla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre