Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

madi
15. júl 2008

pampuliacik - jeeeziiis maaria.... tak to rovno mozu vysetrovat na chodbe asi 😀
alebo...citala som ze v BA v nejakej porodnici mali tak plno ze sa rodilo aj na chodbe uz...uuuufff.....
a inak - podobne to vidim aj na august...co tak sledujem net hore dole, dost vela porodov sa chysta na august...

a pampuliacik - treba si vybavovat nejakeho lekara? lebo mi bolo povedane, ze nemam nikomu nic davat ani "vybavovat" lebo ze potom sa ma nikto ani nedotkne a mozu byt komplikacie...a musi sa cakat na toho "vybaveneho" doktora...a ze v saci su aj tak vsetci odbornici a netreba proste pchat do vrecka este predtym ako sa vobec nieco zacne 😕
pravdupovediac - je mi to proti srsti...taketo uplatky...nikdy som nikomu uplatok nedala...a ani sa nechystam...ale... ked by to bola nevyhnutna podmienka tak.... 😖

ty to mas za par ze? 😉 ako si na tom psychicky? ja zacinam stresovat pomalinky... uf

dvojicka22
15. júl 2008

Ahojte,
ja som rodila klasicky v Saci 3.7.2008, a nemozem povedat nic zle,velmi mile sestricky, vsetky aj na porodnej sale aj na novorodeneckom. Priplatila som si nadstandardku a bola som veelmi spokojna, malickeho mi nechali cely den na izbe, a kedze som bola na izbe sama aj navstevy som mohla prijimat vlastne kedykolvek od tej 13.30 az do 21.00. Malickeho odrodil primar Dr.Tomasu, odporucila by som ho kazdemu.
drzte sa

madi
15. júl 2008

dvojicka....tak blahozelaam k uspesnemu porodu a tiez k spokojnosti...
bol pri porode aj manzel?

ako je to vlastne s prvou dobou porodnou v saci? ked chcem manzela tak kde s nim mozem byt? lebo viem ze v tej "vzdycharni" on nemoze byt - kvoli sukromiu ostatnych mamiciek...iba na chodbe teda? alebo maju nejake izby na tento ucel? 😕

pampuliacik
15. júl 2008

madi, neviem ako to je s vybavovanim, ja som sa len spytala lekarky Dr. Sevcovicovej, ci k nej mozem chodit do poradne (aby to nebol zakazdym niekto iny) a aj u nej rodit. prikyvla ze ok a bolo to vybavene. nic som oficialne nezazmluvnovala, ona nic nespominala a ani som ziadne peniaze nedavala... vlastne som z toho trosku na nervy, lebo dr. je riadne vytazena a bojim sa, ze ked jej zavolam, tak si ma ani pamatat nebude 😒 viem, ze niektore si nevybavuju nikoho, ani toto moje by som celkom nenazvala vybavovanim... len mne viac vyhovuje, ze ma vysetruje jeden lekar, ma predstavu ako sa to vyvija a okrem toho- mam obavu aj z nastrihu, takze ma zaujimal aj postoj uvedenj lekarky k tomu a ako to chodi...
pokial ide o vzdycharen-ja som ju videla prvyraz minuly tyzden, lebo mi vo vedlajsej miestnosti monitor a aspon stipku som si to tam obzrela. manzel bude fakt cakat na chodbe porodnickeho oddelenia, ale tam zas nechodi tolko ludi, lebo na tu chodbu sa vchadza cez dvere na "bzuciak"... na druhej strane, tiez neviem ako to bude, manzel ma asi velmi masirovat na chodbe pocas 1. doby porodnej nebude, to nie je to iste ako ked je s tebou spolu na nejakej izbe, kde ste len vy 2, kde je sprcha, fitlopta atd... neviem ako to bude, ale dako snad bude 😀
pokial ide o Dr. Tomasu- no neviem, chvalia si ho, ale tusim pisali ze trocha usmevu by nezaskodilo 😉 mne raz robil usg a teda pokial ide o pristup, velmi na mna s manzelom nezaposobil... nadiktoval sestre spravu a bol studeny az hroza... uz len z toho dovodu sa mne pozdava k porodu clovek, ktory s tebou aj komunikuje atd... hoci- mozno je iny, ja len pisem svoj nazor z uvedeneho usg

madi
15. júl 2008

pampuliacik dakujem za vycerpavajuce infosky 😉
si ma nimi potesila....lebo fakt neplanujem "vybavovat" cosi kdesi.... sak snad ma len niekto odrodi ne? 😀

tak ja vam napisem ptoom koncom tyzdna (alebo zaciatkom buduceho -lebo ideme na posledny vikend mimo domu sami dvaja) ze ako som dopadla, kolko som cakala a tak secko... 😉

pampu...drzim palceky, kebyze sa "vylodite" do buduceho tyzdna 😉 nech je lahky porod a secko v poriadku aj s tebou aj s babatkom

pampuliacik
15. júl 2008

vdaka madi, uz by som to rada mala za sebou, hoci neviem co ma caka 😉

dvojicka22
15. júl 2008

madi,
neviem ako je to vo vzdycharni, ja som tam nebola, predychavala sompri sestrrickach, neviempreco, ale manzel bol pri porode.
drzim palce

gabkazabka
15. júl 2008

Ahojte,
je tam aj nadstand.izba na porod,ale je malokedy volna a neda sa rezervovat....Plati sa za nu okolo 1,000 Sk.Ak nebude volna,tak na 1.dobu porodnu moze byt manzel na chodbe s tebou(ak nalezis a nedavaju ti infuzku alebo niesi na monitore...).Ale ja som ukecala sestricky a dovolili mi byt na 1.dobu porodnu s manzelom na porodnej sale,lebo na nastand.izba bola obsadena.. 😠 .Sestricky su tam fakt mile...
Dr. Tomasu ma vzdy zamrznuty usmev,ale inac je uplne v pohode...ked sa ho na nieco opytas,vzdy odpovie...
😉
Jooooj baby,drzim vam palec....myslim,ze budete so Sacou spokojne...ja som bola...aj ked sa nasli nejake chybicky,ja na pobyt spominam dobre a to som tam bola 2 tyzdne... 😝

madi
16. júl 2008

gabi dik za dalsie infosky
prave dnes ma napadlo...ze maminy maju mat pitny rezim ne? aby sa robilo mliecko....
je v saci na sestonedeli nejaka "zasobaren" vody? alebo len z vodovodu? alebo davaju mineralky nejake? a ako je to s cajikmi - mozem si varit kedy chcem a aky chcem? 😕

dvojicka - ty si predychavala pri sestrickach? hm....zvlastne....
no ja som velmi zvedava ako tam dopadnem 😎

betka14
16. júl 2008

ahojte babi aj ja sa chystám do Šace, zjtra mam isť na predporodne vyšetrenie
všetko čo ste písali som si prečítala, aspon mam nejaké info čo ma čaka
takže možno sa tam stretneme
ešte sa chcem spýtať akurat si pripravujem veci do nemocnice.to ked tam prídem hned si beriem svoju nočnú kočelu a v nej aj rodím? ale to asi bude potom v zlom stave čo?

madi
17. júl 2008

betka -cize dnes ides na vysetrenie? hm...ja zajtra...vidis, keby som si ta precitala este vcera, tak by som sla dnes...a stretli by sme sa tam.. hm....tak mozno sa uvidime na sestonedeli....alebo rovno na sale?
kedy mas termin? 😉
jo..a daj infosky potom ze ako si dopadla.... a ako to cele prebieha....aby som nestresovala

gabkazabka
17. júl 2008

Ahojte,
nocnych kosiel vam treba viacero-aspon 3.V jednej rodite a na izbach je neskutocne horuco,takze si pre istotu vezmite viac... 😝
Co sa tyka vody,ak budete na nadst.izbach-su tam konvice,takze si urobite cajik kedy chcete.Na chodbe je kuchynka,kde je stale k dispozicii uvareny caj.Ja som pila aj 4 litre mineralky denne(kupite ju aj v bufete,kde maju fajne predrazene potraviny 😠 ).
Papa 😵

yara2
17. júl 2008

ahojte mamky 🙂 rodila niektora v saci pri dr. Zalzale? ake s nim mate skusenosti?

betka14
17. júl 2008

Ahoj madi,
takže prvú poradnu v nemocnici mám za sebou.
Strašne dlho som čakala, prišla som tam cca 8:30 a odchádzala som okolo obeda/ zobrala som si so sebou vodu a bebe dobré ráno/ takže som netrpela hladom ani smädom.
dnes tam však mali blázinec, vraj bol len jeden doktor a tak ale zajtra to možno pojde rýchlejšie/ držím ti palce/
Bola som na: záznam, vyšetrenie, prietoky a ultrazvuk
personál super/aspon zatial, ale bola to len . návšteva
opať sa mam hlasiť o týžden,
tak napíš potom ako si dopadla ty, inak ja mam termín 15.8 ale mam pocit že to pude skor

gabkazabka- dik za radu dnes som si bola dokupiť dalšiu košelu, vody mi asi nanosí moj mangel
pa betka

pampuliacik
17. júl 2008

ahoj betka, prosim ta, aky lekar mal dnes poradnu? bola tam doktorka Sevcovicova alebo niekto iny? vdaka...

pampuliacik
17. júl 2008

inak madi, ja idem do Sace tiez zajtra, dufam ze to bude lepsie. mozno sa stretneme 😀

andyika
17. júl 2008

ahojte
tak musim reagovat na tuto temu. Ja som savratila z nemocnice v pondelok, hoci som bola na gynekologii, ale lekari su ti isti, co na porodnici. Lezala som koli predcasnemu otvaraniu sa, nebolo to nic prijemne vydrzat to v nemocnici, ale bolo by to uplne ine, ak by som isla rodit, pretoze viem, ze by som pri sebe mala vlastne dieta.
Inac k lekarom, prednosta - Fric je otrasny, strasne arogyntny aj pri vysetreni je taky nie jemny. dr tomasu, tiez mam s nim skusenosti i UTZ, ked nam nic nepovedal dokonca ani manzelovi, ked tam so mnou bol.
dr Linkesch ma prijimal, je velmi zlaty, jemny a hlavne ked ma stretol hoci i pri vytahu vzdy sa mi prihovoril. Tak isto dr Dosedla, je super a hlavne strasne vtipkuje. dr. Luptak, celkom fajn. No zo zien som videla len jednu, neviem ako sa volala, ale pri vizite sa od dvier spytala, ci su nejke zmeny oproti ranajsiemu stavu a odisla.

co sa tyka vybavovania lekarov pri porode, tak ja si nikoho nevybavim, odrodit ma odrodi hoc kto, pri porode su dolezite sestricky, oni vykonavaju vacsinu prace, lekar je uz len pri konecnej faze. Viem to, lebo kamaratka je zdrav. sestra a asistuje pri porode.

co sa tyka preplnenia, s tym mate pravdu. lezala som na izbe a len sa tam stiedali mamicjky co isli rodit, pretoze na vzdycharni nebolo miesto, pichli im vyvolavacku a kludne mohli chodit po chodbe, bol tam s nimi a manzel....mali viac sukromia ako na vzdycharni, kde uz manzel nemoze byt. a potom ked uz mali velke bolesti, zavolali lekara, a ked uz boli dostatocne otvorene, prestahovali ich na porodnicke odd.
takze dufam, ze som aspon par uzitocnych info. poskytla
🙂 😉

pampuliacik
17. júl 2008

😒 vdaka andyika za info, ja som z toho uz unavena, aj vystrasena ako to vsetko bude, najme ked o tom stale rozmyslam a este sa mi to aj sniva... velmi dfam, ze to pride uz najblizsie dni resp. nechaju si ma tam uz zajtra... sama uz z tych informacii ani neviem, co chcem, ci nadstandard izbu, ci byt s manzelom v nadstandardnej sale pocas 1. doby (vraj nebyva volna a pocula som, ze stoji cca 500 sk, teraz nedavno zas ktorasi pisala ze 1000 sk)... navyse, neviem sa rozhodnut, ci mat manzela na chodbe bude dostatocna podpora... co myslite baby? vy chcete investovat dalsie peniaze do nadstandard saly, ak bude volna? ci byt s manzelom na chodbe je postacujuce...? 😖

andyika
17. júl 2008

pampu, na tej nasej izbe mohol byt s tou mamickou aj manzel, aj tam chvilku boli, lenze tej mamicke bolo lepsie ked chodila a nie lezala, tak striedala sprchu s chodzou po chodbe a manzel jej hladkal chrbatik, no bola to urcite vacsia podpora, akokeby ona mala lezat na vzdycharni a manzel nepokojne sediet na chodbe. aspon aj tak mohli byt spolu.

betka14
17. júl 2008

ahoj dne smala službu Dr. Vargová
inak nete sú všetci doktori aj foto aj popis
to čo písala o tých doktoroch andyika je pravda,každý má svoje muchy, ja pojdem k Dr. Tothovi
čo sa týka mna: ja chcem manžela pri sebe pri porode, aj počas 1.doby sa bude niekde tam motať tak za to asi netreba priplácať
izba/ asi budem chceť nadštandard/do nemocnice idem ležať 1krat/ ale vraj nie sú moc volné, inak ked je dobra partia tak vraj stačí klasika izba

pampuliacik
17. júl 2008

no co viem, manzel moze byt pocas 1. doby s tebou na chodbe. za to platit netreba. jedine ze by si clovek chcela zaplatit tu nadstandarsdnu salu.. ale uvazujem, ze to budu mozno vyhodene peniaze, neviem 😖 po porode by som rada nadstandard izbu, kde su 3 baby... uvidim, ako to vsetko vypali. je mi dnes riadne nanic, som trocha v strese a plna obav, co ma caka zajtra- ci tam bude moja Dr. a ci si ma tam nechaju...

betka14
18. júl 2008

pampuliacik tak napíš ak si už doam ako si dopadla

pampuliacik
18. júl 2008

no tu som ☹ nic z toho-myslim porodu. nalez sa od minuleho tyzdna nezmenil, takze cakame... ak do pondelka neporodim, tak mi to vyvolaju 😒 v Saci klasika- cakanie a zas len cakanie, niet doktorov, vsetci su na dovolenkach... ale dnes to cakanie nebolo velmi prijemne, lebo ma uz fakt vsetko boli, krize, brucho tvrdne sustavne, trpnutie noh, proste des 😢 😢

madi
24. júl 2008

ahojte...ja som sa nejako zabudla kdesi cosi... ci co 😀 😅
pampuliacik - ty si bola v piatok v saci? aj ja....ale podla fotky v pase ta neviem identifikovat...boli tam myslim 2 blondiny s muzikmi....ale neviem ci si jedna z nich bola ty... hm? 😕

no....moje skusenosti so sacou - tiez prva poradna...
dosla som rano pred osmou, sestricka mi spravila monitor, potom som sla na UZV - ked som uz bola na rade, doktor niekam odisiel.... ptoom zobral asi 2 pacientky z oddelenia a az tak mna... cize asi hodinu aj nieco som tam cakala....odtial ma poslali spat do ambulancie - ze vysetrenie.... tak tam som cakala od pol jedenastej do tristvrte na jednu...lebo doktor bral najprv "svoje" pacientky (neviem ci to boli uz take, co ho maju dohodnuteho k porodu alebo chodili k nemu ako ku gynekologovi? 😕 ) a predbehol ma v tej ordinacii asi fakt kazdy..... zufale...mala som so sebou iba vodu (nechcela som velmi pit, lebo som sa bala ist na zachod - ze ma opat niekto predbehne) a jest som nemala nic 😠 - o pol jednej som uz mala zufale stavy..... cize poucenie do buducna? zoberte si ranajky aj obed aj desiatu aj secko... lebo tam sa caka ako v rusku na chleba...maaarnost

co sa tyka pristupu personalu....neviem - bola som v kontakte iba s Dr. Luptakom a sestrickou...sestricka okej a Luptak - bol ospevovany mojimi znamymi ze uuuuzaaaasnyyyy a neviem co...ale na mna nezanechal az taky neviem aky dojem...normalny doktor...nebol neprijemny ani arogantny ani nic...normalny...obycajny...hm...

cize na dalsiu poradnu idem v utorok 29.7. (pokial dovtedy neporodim - citovala som doktora)...ze som uz na jeden prst otvorena...
a uz druhy den ma boli v podbrusku....neni to silne ani pravidelne ale citim to....hm... tak balim tasku do porodky radsej...aby som nestresovala...

a betka - ja chcem tiez nadstandard (vraj mi to pomoze dobavit sesternica - ona je sestricka v saci -ale nie na gyn.) tak uvidim...a neviem ci chcem byt sama alebo dve na izbe? 😕 viac urcite nie...
a tiez som rozmyslala nad tou nadstandardnou porodnou salou - na prvu dobu...aby tam mohol byt drahy a neboli by sme nejako ruseni nicim a nikym...ale neviem....vraj je problem sa tam dostat.... a tiez neviem ci to nebudu vyhodene peniaze....

ach jaj...tiez stresujem zo seckeho uz... 😖

pampuliacik - vy ste uz asi narodeni ze? 😵

betka14
25. júl 2008

Ahoj madi ja som bola na poradni včera, ale v pohode
nadštandardka- idem tam dnes volať aký je postup vrčaj to treba razervovať, tak idem skúsiť, nechcem byť sama 2 sú OK
tú salu asi nie, ale urob ako myslíš
ja som už akosi prestala stresovať skor už začinam mať všetkého dosť, v noci skoro nespím, žaha pali a neviem si najsť nikde miesto
ale to su už asi také poslendé dni, tak uvidíme
zatial pa b

livka299
25. júl 2008

Madi ja mam podobne skusenosti zo SAcou a to som tam bola par krat na ultrazvuk 😖

madi
25. júl 2008

livka - mas na mysli to cakanie nekonecne? alebo to prednostne vybavovanie vyvolenych?

betka - treba rezervovat? hups...hm...no som zvedava ako to nakoniec dopadne.... a na kontrole vsetko v poriadku? dufam ze ano...ja som zvedava, co mi povedia v utorok....ze ako sme postupili s otvaranim a tak....

betka14
25. júl 2008

Madii, izbu mi nechcela rezervovať vraj lebo na oddeleni šestonedelia je to trochu zložitejšie lebo nevedia presne kedy prídeš
ked prídeš na príjem tak mam hned povedať že hchcem nadštadardku a oni mi povedia či majú volné a aké a ty si vyberieš
môžu ta aj počas pobytu prestahovať ked sa niečo uvolní
nadštadardky sú po: 250,400,800 a za 1200-to je len pre 1 osobu/ na nete uplne inak písali ale tak mi to povedala dnes do telefonu

rezervovať na 100% si možeš ak daš sponzorsky cca 10-20 tisíc, na čo som jej povedala že tak toto som asi nemyslela ☹

PS: inak ja som bola otvoren aod 5 mesiaca na špičku prsta tak s z toho velkú hlavu nerob, vydržala som až do teraz, jedine som prestala behať a asi viac kludu
ale držím palce a napíš ako si dopadla, lekar povedal že den D nastane asi 4-5.8 tak už toho nemám vela pred sebou
pa pa b

pampuliacik
26. júl 2008

cafte baby, tak ja som uz doma zo Sace, mam teda "cerstve" skusenosti. ak mate zaujem, mozte sa pytat 😀 bola som tam 6 dni, porod ok, aj celkovy dojem usiel...

marhulka88
27. júl 2008

pampulina jeeejjj tak uz si maminka? siilno blahozelam eminka je krasna ;) dufam ze to prebehlo podla tvojich predstav ... u koho si nakoniec rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre