Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

daniela84
31. júl 2008

Marhulka ja som rodila dva tyzdne po tebe v Saci a tiey sekciou,.
Pampu blahozelam k malej emmke, aj my mame emmku :DDDD, v Saci sa isto nasmiali, ye dasie emmka prisla a ke ste mai skusenosti y novorodeneckzm

madi
31. júl 2008

betkaaaa - rodime? ciiiiii silno drzim palceky - silno silno bars....
juuuj....a inak aj ja som pocula, ze co najdlhsiu dobu mam ostat doma, aby som zbytocne nehaluzila v nemocke...ze vacsinou sa prvorodicky dlhsie otvaraju, tak ze aspon cast tych kontrakcii - kym su daleko od seba - je lepsie pretrpiet doma.... ale co ked odtecie najprv voda? to treba ist do porodky nie? kvoli nejakej moznej infekcii vraj...hm... joooj, zacinam stresovat... ci co... 😕

danielka - aj vasa emuska je krasnucka.... u koho si rodila? bola ta sekcia planovana? a ake mas ty skusenosti s novorodeneckym?
jooj, aj ja chcem to moje babo uz drzat v naruci...

marhulka88
31. júl 2008

jeej betka hura ... tfuj tfuj nech je vsetko ok a mimi je zdravucke 🙂 🙂 🙂
pampulina tak ako? nas spoznas podla oranzoveho peg peregosa a vychrtlej maminky 😀

pampuliacik
31. júl 2008

marhulka a v ktorej casti byvas? mi na podhradovej. dnes sme vysli na prvu prechadzku na 30 min, bolo to fajn... nas spoznas podla nie velmi castej farby kociara- cierny moon 😀 ved si mozno videla v albume. inak- nasa emka dnes rano vyvracala prudom snad vsetko co zjedla a poobede zase 😒 ☹ je to normalne?
betka-drzim palce... asi to uz bude mat za sebou 😀
daniela-emiek je tam pozehnane, aj v case ked som tam bola, bola tam este jedna 🙂

marhulka88
31. júl 2008

my byvame na bozene tak to je od podhradovej tusim dost daleko alebo nie? 🙂 ja som taka "kosicanka" ze az 😅 emka sa mozno len prejedla .. skus to posledovat a ked sa nezlepsi zavolaj dokyne ;) no ja koncim lebo nas pipino ma dnes "naladu" 🙂

daniela84
1. aug 2008

Madi ja som rodila planovanou u Sevcovicovj, mila to zena. a sovorodeneckym som ja osobne dobre skusenosti nemala, ale co uz

danuska24
3. aug 2008

pampuliacik aj nasa dost casto vrackala - zo zaciatku vracka dost babätiek, dr. vravela ze ked bude vrackat dlhsiu dobu viac ako 5x mam prist a pojdeme na gastro. ale prestalo to, takze v pohode.

majkes
3. aug 2008

Ahojte dievcata.Všetkým,ktore ste po porode blahoželam 😀 😀 😀 a ktoré to máte pred sebou,držím palce. 😉 😉 😉 Na mna to čaká začiatkom novembra,takže času ešte dost.Možno aj preto ešte necítim strach a nechytám paniku. Tiež budem rodit v Saci,takže ocenujem vaše rady a skúsenosti.Tak sa majte krásne a dávajte na seba a svojich anjelikov pozor.Ahojte,Majkes

betka14
4. aug 2008

tak už som prišla, dnes som dorazila z nemocnice, mám to za sebou
teraz je to tam také na 80% naplnené
madi dlho nepísala, asi je tam..

madi
5. aug 2008

ahoj vospolok
betka - daj fotecku malickeeeej....inak, vsetko v poriadku? ako to prebiehalo? mala si epidural?
a neni som "tam" - boli sme dnes na kontrole.....otvaranie nepokracuje, krcok sa skracuje, secko okej, do terminu zrejme vydrzime v kope...a babo ma podla UZV 3660g....tak sa "tesim" ako ho vytlacim...uf uf uf
a je mi nenormalne teplo 😖

pampuliacik
5. aug 2008

jej, cau betka... teba pustila dako skoro- 4. den, ak sa nerata den porodu- ak dobre pocitam... to mas dobre, ja som tam trcala 5 dni 😠 tak daj nam info, ake to bolo- bolesti, ako dlho, ci bolo epi, u koho si rodila 😀 no a fotku malickej, ak nemas nic proti 😉
no madi, vy pekne rastiete 😉 ja som tiez mala strach, uz ked mala mala podla usg 3000 g. tych 3200 ktore mala pri porode bolo na mna asi tak maximum 😉

betka14
5. aug 2008

ahoj,
takže pustili ma na 4 den/ den porodu nepočítam/
mala som epi, ale rodial som bez nej, zoslabila mi kontrakcie a potom vypchala.../ madi neodporúčam, vyhodené peniaze, po epi bolí chrbát, aj aj tak už som mala dosť svojich bolestí/
porod sa podla mna dá vydržať ale bolesti z nástrihu sú otrasné, je to také neprirodzené, proste otras
mala som nadštandard, velmi si pochvalujem a odporúčam na normálnej izbe by som to asi v týchto teplotách nevydržala,
na a mam Lauru 3100 49 cm
madi na ultrazvukz mi hovorili že váži 3400 tak sa neboj
foto skúsim priložiť, ale podla času, lebo dnes si robíme s laurom systém a tak a boli sme už u obvodnej a na očkovanie proti tuberkulóze
pa b

madi
6. aug 2008

betka - blahozelame k Laurike 😉 nech pekne rastie a papka a prdka 😅
epi vyprchala? 😕 no..ja ju mam poistenu (teda to poucenie som absolvovala) ale tiez ju asi radsej nechcem....neviem...bojim sa jej asi viac ako porodu 🙄
a mala si nadstandard - kolko posteli na izbe? vcera som bola kuk kamosku (co rodila minuly stvrtok v saci) a ta bola na dvojke (nadstandard) ale na tej lacnejsej (teda bez plavajucej podlahy a paradneho nabytku....ale nestazovala sa - akurat na teplo 😖 )

madi
6. aug 2008

a este som zabudla betka - u koho si rodila? a co starostlivost sestriciek? ake su?

pampuliacik
6. aug 2008

cau madi, k tym sestrickam resp. personalu ti poviem aj ja- boli vcelku fajn. vlastne vacsina bola strasne mila. na porodnej sale boli uplne super, zlate. na sestonedeli boli tiez velmi ochotne a mile- nehovorim, ze nemali aj zlu naladu, ale sme ludia... a na novorodeneckom- tam to bolo pestrejsie- vacsina ochotna a mila ale boli aj dake protivne harpye- obzvlast som videla, co robi, ked ma clovek znamosti. sestra ktora bola ku mne odmerana a nic mi poriadne nevysvetlila, bola ako med na moju spolubyvajucu, ktora tam mala x znamych a bola "sponzorka"....

betka14
6. aug 2008

ahoj,
ja som rodila u Dr. Totha
mala som nadštandard za 800,-/ iný nebol volný ked ma príjmali tak som to musela zobrať
boal tam telka/ani sme nezapli a klíma/ kvoli babetka sme nemohli zapnúť
cha cha takže na 100% sme to využili
sestričky- rôzen tak ako vraví pampuliacik
epi - aj to pichanie bolí , odporúčam naozaj ísť bez, mne sa po pichnutí epi zastavili kontrakcie a muselimi dávať vyvolávačku a infúziu kvoli tomu a čakala som dalšie 3 hodiny na kontrakcie na ich obnovu a potom mi už nedávali dalšiu dávku epi aby som porodila!!!!!!!!!!
teplo bolo, otras mi sme chodili skoro nahé po izbe so spolubívajúcou
pa b

danuska24
6. aug 2008

Betka aj my sa pripajame k blahozelaniu k malej Laurike 😉

danuska24
6. aug 2008

Madi pekne fotecky 😉

daniela84
7. aug 2008

Madi ja so bola tiez na nastandarde na dvojke na lepsej izbe mam pocit na deviatke ale zazrak je ze ja som platila 700 sk tak asi dvihali , viem ze su aj dalsie kamaratka bola na dvojke ale bez telky a plavajucej podlahy a platila asi 500. rodila v ten isty den co ja, ked rodis normalka tak ak je vsetko ok pustaju na 3 den ak cisa rakom tak na 5.

pampuliacik
7. aug 2008

no neviem daniela- mne vraveli ze pustit na 3. den neexistuje 😠 najskor vraj na 4. den. ja som mala tiez nadstandard za 800 sk s klimou a plavajucou podlahou, izba c. 8 😉 ja som telku vyuzila, aspon daco "hucalo", niezeby som fakt pozerala 😀 viac som sa divala na Emku 😀

gianni
7. aug 2008

ahojte,ja som bola na šestke,za 400sk,s telkou,tiež som velmi nepozerala,pustili ma na 5 den ale ostala som o den dlhsie bo trebalo malého očkovať proti tbc

betka14
7. aug 2008

Ahoj
pampuliacik aj som mala tiež osmičku ležalas om pri okne
velmo spokojná som bola
pa b

betka14
7. aug 2008

joj chcela som tam hodiť par foto
ale nejde mi to
prosim napište mi postup na IP, asi som PC antitalent ☹

daniela84
7. aug 2008

Pampu no cudujem sa lebo moja vedla spoluleziaca rodila v stredu ako ja a ked nepocitam den porodu tak v nedelu ficala domov a ja som sla na 4 den na revers, jej tak vy ste mali izbu vedla nas, ja som bola na devine, ale priserne teplo tam bolo uz v maji

pampuliacik
8. aug 2008

hm, zjavne tam maju daky dvojaky meter. viem, ze niektore pustili na 3.den, lebo uz neboli izby. ale inak mi doktorka aj sestry povedali, ze najskor 4. den, v 3. den v ziadnom pripade 😠 tiez som chcela zmiznut cim skor. ale zltacka nam to prekazila

daniela84
8. aug 2008

aj my sme ju mali ale vdaka bohu jeden den a bolo po nej, inac by som sa tam asi zblaznila

betka14
8. aug 2008

mna tiež pustili na 4 den po porode

betka14
9. aug 2008

pampuliacik našla si nejaký zoznam stravy čo mame jesť a čo nie?
alebo stránku
dík

madi
9. aug 2008

betka - ja som to myslim posielala niekomu
pockaj - pohladam link
aha: http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_jo...

ako sa mate s Lauruskou? krasne meno.... 😵 aj Laura samozrejme ...hihi

pampuliacik
9. aug 2008

joj, napisala som cosi a zmizlo to 😠 u nas bola pediatricka a zakazala mi jest skoro vsetko, takze ja "bojujem" a jem dost chaoticky. snazim sa dietnejsie ale dako to obcas asi nevyjde... nemoze sa cerstva zelenina vraj, bud nafukuje alebo obsahuje aromaticke silice (neviem ci sprazena cibulka moze byt), ani mlieko velmi nie, vraj ziadne acidko (ja pijem a je to v pohode), jem tony jogurtov, ziadne exoticke ovocie, max. banany, moze sa osupae jablko a pod. ja som z toho vsetkeho zufala, nasa mala za posledne 2 tyzdne asi 5-6x vracala, dnes rano brutalne vsetko opat vyvratila, neskor este raz ale menej a neviem, ci z toho ze jedla hltavo alebo ma problem s refluxom alebo z niecoho co som ja jedla (nie som si vedoma niecoho zvlastneho, jem len kuracie maso z normalnych jedal)...
a stranky napr.
http://www.deticky.sk/user/view_page.php?page_i...
http://porodnica.rodinka.sk/user/view_page.php?...
http://wanda.atlas.sk/rodina-a-deti/babatka/353...
http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_jo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre