Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

daniela84
10. okt 2008

No ja som mala jeden zazitok pri prvom prineseni sa ma setsricka pytala ci som prvorodicka , prikyvla som a povedala ano, kedze smo bola po cisarskom malu mi na rooming ani neponukali, no na treti den, ked som uz ako tak vstala z postele, odrazu prisla sestricka a hovori o dvanastej vam donesieme malu na rooming, ja som sa na nu pozrela a hovorim, ale ja som o rooming neziadala, a on sa pyta a kolki den ste po sekcii a ja , ze reti, a ona tak to je uz na case. Ostala som uplne vyvalena, lebo som mala este stale dost velke bolesti, na to sa ta sestricka zatvarila akoby som chcela zutekat z nemocnice a nechat si dieta v nej.
Ked som to volal mamke s placom , ze nechcem vyzerat ako nejak krkavcia matka, ale kedze mam bolesti, a neviem ci dokazem este kolo malje skakat naplno a ze by som si chcela odychnut, mamka len povedala, ze pricestuje z 250 km vzdialeneho krtisa ku mne a ze poziada o pristelok, a ze mi pomoze. Tak sa aj stalo mamka docupitala hned v ten den vecer s tym, ze neodide kym jej nedaju pristelok, lekar povedal, ze to nie je mozen , ale je tam nieco take ako hotel tak ostala na nom a hned rano prisla za mnou.
Rano docupkala s dezertom a nejakoou kavou a to by ste videli co to je skakanie, zrazu mi sestricky vsetko ukazovali, a boli mile a ustretove, ale predtym ked som ziadala o to, aby mi ukazali rpve kupanie a prebalovanie, my len odvrkli take sluzby neposkytujeme.
Ale na druhej strane este den predtym boli dve mile sestricky, ktore ked som sa na nieco pytala hned odpovedali a aj na moje rposby hovorili, ze vecr sa mozem prist pozriet.

danuska24
10. okt 2008

jaj Dani, s tym kupanim a prebalovanim mam tiez svoje zazitky.. 😝 😝
Ked som kojila tak mi priniesli podpisat papier s tym ze nech hodim podpis a kludne mozem kojit dalej (takze som to necitala - co je moja chyba) ze preberam starostlivost o malu, ze som bola poucena....
ked som potrebovala aby mi prezliekli malu- lebo mi okakala perinku - tak mi povedali ze mi daju veci nech si ju prezleciem sama, ze som bola poucena a ukazali mi co a ako. tak som jej povedala ze nikto mi nic neukazal, ani ako prebalit, obiekat, proste nic (spolubyvajucej - druhorodicke ukazali vsetko 😒 ) tak sa mi ohanala papierom ze som podpisala a hotovo a ze ona nema cas. tak az ked som sa na chodbe rozrevala tak mi zobrala malu a prezliekla ju a potom dobre ze mi ju nehodila. 😝 😝

Norik to som aj ja pocula v saci ze keby nieco mam malu priniest na novorodenecke - a potom na mna zazerali ako na krkavciu matku ze si ,,odkladam,, dieta ( a to som sla na obed a bola sama na izbe, lebo spolubyvajuca uz bola doma)

daniela84
10. okt 2008

No asi tak a to ma Saca napis baby friendly hospital, ale mam pocit, ze rooming je skor o tom, aby sa setricky zbavili deticiek, lebo predtym rooming nebol a maminky sa normalka zzili s babatkami, ty si mas po prve po porode poriadne odychnut, aby si sa po odchode domov v plnej sile vedela starat o svoje dieta

ddmoxy
12. okt 2008

Ahojte aj ja rozmýšlam nad dr. Luptákom.Už sme sa raz stretli na ultrazvuku a bol vážne super.Tak dúfam,že to vyjde. 🙂

danuska24
15. okt 2008

drzime prsty 😉 😉

vera113
18. okt 2008

no môj Ty Bože...danielka a to kde si rodila??? Ináč sestričky sú fakt rozdielne!!! Ja som zažila tiež jednu úžasnú smenu, keď mi 1x doniesli drobca položila mi ho na ruky a odišla, som za ňou kukala jak puk...normálne som si pripadala jak debil..že neviem čo mám robiť so svojim dieťaťom! No na druhý déň mala službu iná smena a bola tam jedna úžasná sestrička, za čo jej ďakujem..ta mi všetko vysvetlila, dokonca bola po malého v čase keď mal byť so mnou - aby som si oddýchla a to som ju nemusela prosiť! No ale na to, že som bola prvorodička si myslím, že mohli viac povysvetľovať ako tým čo boli druho-treťo rodičky... (obe sa pri mne vystriedala a mám pociť, že sa o ne zaujímali viac než o mňa) ale čo už...na budúce budem vedieť aj sama čo mám robiť!! 😉

meusicka
18. okt 2008

ahoj baby, tak ja len citam a ziram, ze co vsetko sa da zazit v takej porodnici. mna by najskor zaujimalo, ako to je s pristupom ku klystiru, holeniu, nastrihu a volbe sposobu porodu. na svojej stranke to maju pekne rozpisane, ale ja tomu velmi nechcem verit 😒 mi to pride podla toho popisu fakt ako idealne. ako ale potom mozu mat mamicky aj negativne zazitky? a dalsia vec co by ma zaujimala je, ci sa robia skupinove vizity, kde bude moja malickost vystavena pozornosti celej skupiny ludi? mne pride dost neprijemne aj ked idem k dokimu, citim sa strasne zranitelna a vystavena napospas a tak si neviem predstavit, zeby som bez zabran dovolila ocumovat ma celej skupine ludi. 😖

meusicka
18. okt 2008

a este mi napadla taka otazka: pripravuje si niektora z vas porodny plan, resp. akceptuje vobec porodnica a jej personal vas porodny plan? 😕

pampuliacik
18. okt 2008

cafte, uz som tu davno nebola, musim si precitat co ste popisali babenky 😀 . meusicka, pekne sa cita ako sa to robi, ale realita byva ina obcas, podla toho na akych doktorov a sestricky narazis. trochu prava na intimitu by im nezaskodilo. podla mna ta vyhodlia ci chces alebo nie, mna sa nepytali, ci \'chcem\', len ci maju vyholit alebo nie-nastastie som to urobila doma. jednu babenku tam holili priamo na vzdycharni, kde pred ostatnymi 4 babenkami lezala s rozcapenymi nohami a sestry sa \'vydovadeli\' v jej rozkroku. hoci vtedy ti je to mozno jedno, ak mas bolesti. ale pohlad pre ine to nebol prave prijemny. teda aspon mne sa to nie prilis pozdavalo. a ako prvorodicka moze na porod v nadstadardnej sale na ich slavnej stolicke zabudnut- aspon necitala som o ziadnej 1rodicke, ktorej by to dovolili...nastrih- zavisi od lekara, ktory ta odrodi. ak bude ignorant, nebude sa o tom s tebou bavit. moja lekarka sa snazila bez nastrihu, dokonca masirovala hradzu, ale nakoniec ma upozornila, ze musi trosku nastrihnut...a pokial ide o tie vizity-nuz, to ma riadne zralo pred porodom ze tam budem rozcapena pred vsetkymi, ale poviem ti, bude ti to jedno. ste tam vsetky zienky po porode a trochu sa odhalit po tom vsetkom, to ta uz trapit nebude 😀 . a na vizitu mne chodili max 2 az 3, zvacsa len lekar a sestricka a ten lekar ledva mrkol na hojenie nastriu a bolo.... 😉

daniela84
19. okt 2008

vera ja som rodila v Saci

vera113
20. okt 2008

no danielka tak to si ma šokla....vďaka Bohu až tak nepríjemne zážitky nemám, tiež som rodila v Šaci 😅 No a k tej otázke od meusicky - čo sa týka toho holenia, ja osobne som s tým problém nemala, nakoľko to praktizujem tak či tak, no mala by si sa na to pýtať doktora. No a ten nástrih - ja som rodila pri doktorke Ševčovičovej, tá robila všetko možné aj nemožné len, aby bol pôrod čo naprirodzenejší (dokonca som musela zliesť na pár min. "pôrodného stola"), tiež masírovala hrazdu - no nakoniec ma musela aj tak (ale vysvetlila pred úkonom) trochu nastrihnúť. Ale v tej chvíli Ti to bude jedno, budeš rada, že už máš po pôrode. No a na tej vizete - prakticky, čo iné ti má vyšetrovať? Proste to musíš brať tak, že je to vyšetrenie - ich robota, tie ženy (podľa toho na akej izbe budeš) vyšetria rovnako. Mňa chodila kontrolovať aj po pôrode doktorka ktorá ma rodila (bola som s ňou vopred dohodnutá a k nej som chodila aj na vyšetrenia). Takže v tomto smere som bola naozaj spokojná...bola som z tých šťastnejších, po pôrode som nemala žiadne extra bolesti ani ťažkosti... 😀 Ale toto všetko je individuálne.

lilly
22. okt 2008

ahojte,
ja som sa dnes vratila z nemocnice v Saci, sice som este nerodila, ale bola som tam tyzden, lebo na ctg malo moje babo opakovane dva dni tachykardiu /velmi rychlo mu bilo srdiecko/, no uz sa to upravilo, tak som mohla ist dnes domov.. 🙂 Inak cele to bolo dobre na to, ze uz sa v tom prostredi citim ako doma, lezala som na sestonedeli, na obycajnej standardnej izbe, spoznala som ludi, personal, doktorov, sestricky, system, ako sa tam rodi, mam za sebou rychlokurz kojenia, prebalovania, starania sa o novorodeniatka.. Vystriedali sa tam 4 novorodeniatka, na mojej izbe. Stale ked nejaka z mamiciek sla do sprchy, alebo na obed, alebo niekam, tak mi nechala malicke na starosti, tak to bolo super, som si ich tam opatrovala.. 🙂 Zazila som na izbe rozne mamicky, teda jedna rodila spontanne, druha mala vyvolavacku, tretia mala sekciu, teda som videla ako to je.. to bola dost dobra skusenost.
Inak, aj ked sa porodnica v Saci chvali, aka je popredu s kadecim, tak mam taky dojem, ze je to ako za starych dobrych cias... teda mam taky dojem, ze oxytocin fici ako najlepsi prostriedok a je davany kazdej rodicke, ci zacne rodit doma, ci az ked jej vyvolavaju porod tam, nastrih to iste, robi sa kazdemu, alebo som aspon nenatrafila tam ani na jednu, co by ho nemala, deti sa prikladaju k prsniku nie priamo po porode, ale az po urcitom case, ale je to tak do polhodiny, muz ide priamo len na porod, inak trpi on na chodbe a zena na vzdycharni, deti su nosene na rooming takmer na cely den, no od polnoci do pol siestej su na novorodeneckom, nikto ich neprebali a davaju im pit cukrovu vodu.. Co sestricka, to iny nazor na prebalovanie, cajiky a pod... jedna dokonca tresla taku hlasku mamicke, ked jej doniesla syna na rooming okolo osmej rano, ze teraz je prebaleny, staci ked ho prebalite okolo tretej 😕 Dalsia, ze prebalovat treba tak kazde tri hodiny, ale moze byt aj viac, ved terajsie pampersky su super, ze aj 6 hodin vydrzia.. 😕 🙄 Kojenie.. jedna, ze kojit len tak 5 -10 minut z jedneho prsnika a druhy odstriekat do umyvadla, dalsia, ze prikladat dieta a kojit co najcastejsie, dalsia, ze kojit kazde tri hodiny... no aj tak kazda mamicka robila ako chcela podla seba a prikladali hore dole, kazdu chvilu a raz k jednemu, raz k druhemu, neodstriekavala ani jedna.. no a tak podobne..
teda, na skusenost to cele bolo aj dobre, ale som rada, ze som uz doma, predsa je to nemocnica a tam nie je nikomu dobre
este s jednou sestrickou som mala super "skusenost" 🙄 prvy den, co som tam bola, tak ma rano zobudila o 4:20, ze mam ist s nou a ide ma cievkovat.. to som sa ani nestihla zobudit, spamatat a pochopit preco to po mne chce, som sa tam s nou skoro pohadala, ze naco mi to ide robit, ved si viem dojst na zachod, ci si je ista, ze mne a ze nechcem.. no ona nie, ze by mi vysvetlila daco o tom, ale len ze ano a doktor to nariadil a hotovo. Tak ma dost necitlivo vycievkovala, odobrala moc a este sa spytala, ci to bolo take hrozne, tak ja ze ano, poriadne 🙄 este mi vzala potom krv, samozrejme z jednej zily sa jej 3 ampulky vytiahnut nepodarilo, tak ma pichla aj do druhej ruky a este mi tresla do ruky teplomer, nech si odmeram teplotu.. sla som potom na izbu, este mi trebalo na vecko, tak som tam sla aj s tym teplomerom, no nasrata na cely svet, vzapati som na teplomer zabudla a ked som si umyvala ruky, tak mi vypadol a rozbil sa na marne kusky 😠 tak som sla zas za nou, ze co s tym, tak ona ze nech jej donesiem 40 sk a tresla mi do ruky zo 6 vloziek, nech to v tej kupelni spratam.. takze ja som tam mesiac pred porodom nahanala sklo a ortutove gulicky po celej kupelni, samozrejme mi utekali, ona bola akurat zas na nasej izbe, tak ze ano to tak uteka a mam si tie vlozky namocit 😠 no neslo to ani tak, tak som tie gulickky potom nazhrnala na taky zdrap papiera a mala som to vyhodit normalne do kosa... 😕 joooooj no nasrata som bola vtedy ako perun 😠 Inak potom v ostatne dni, ked mala sluzbu bola na mna mila ako med, dokonca mi raz povedala, ked mi isla vecer pichnut injekciu, ze mna ma rada a na mna by s injekciou nezabudla.. inokedy bola normalna, no takto rano, ked mala vela roboty bola dost divna 😖
Ostatne sestricky zo sestonedelia a novorodeneckeho aj z porodnej saly boli v pohode a mile, akurat sestra na ambulancii, kde sa chodi na poradne je taka divna tiez, nie velmi sympaticka 😖
este teraz je tam na celom tom oddeleni nejaka karantena, ci co, az do odvolania, kvoli hepatitide, navstevy pustaju len do tej navstevnej miestnosti, aj ked ma nadstandard, ak zena rodi, tak manzela nepustia ani do tej vnutornej chodby, len na tej vonkajsej chodbe moze cakat, ale asi priamo uz k porodu ho potom pustia /ved si to plati/.. no dufam, ze kym budem rodit, uz to nebude platit 😨

luci79
23. okt 2008

Ahojte holky,
ako je to s platenim v Saci? Kolko sa plati za epiduralku, ked chce byt partner pri porode......?

hankky
23. okt 2008

Ahojte,
tak som sa snazila precitat si skoro cele toto forum. Nebola som prilis dosledna pretoze je tu toho straasne vela.
Mam jednu "velku" dilemu a nenasla som pre mna postacujucu odpoved. Teda jednoznacnu, len take naznaky z ktorych musim dalej dedukovat a ja som rada ked mam jasno 🙂
Takze sa chcem opytat mamiciek ktore boli dohodnute s konkretnym lekarom na porode, ci sa mu odvdacili uz pred porodom alebo az po porode? Neviem ako sa to ocakava ☹
dakujem a drzim vsetkym palce 😉

gabkazabka
23. okt 2008

Ahojte,
Hankky,jednoznacne az PO.....
Ja som mala tiez tu istu dilemu,ale uz viem,ze sa to robi jednoznacne az po porode.,.. 😉

hankky
23. okt 2008

gabkazabka:
dakujem 🙂 manzel tiez hovori ze az po, ale ja mna napadlo ze co ak sa to caka pred a ja budem jak taka puťka a lekar nebude vediet co a ako...ale ukludnila si ma, takze este raz vdaka 🙂

gabkazabka
23. okt 2008

😉 😵 😵

andyika
23. okt 2008

Ahojte
tak lilly, nezavidim ti ze si vbola v nemocnic. Aj ja som sa zoznamila s nemocnicnym chodom v 20tt, ked som sa zacala trochu otvarat, ale lezala som na gynde. tiez su medzi sestrickami rozdiely, takze uz sa vopred tesim 🙄
Nestretla som ta nahodou minuly tyzden na UTZ????nebola som si ista, ale asi si to bola ty. Inac ja na CTG idem az na druhy tyzden, este som na tom nebola, tak som zvedava. No a potom uz tam budem chodit tyzdenne, aj na vysetrenie. A ako je to - najprv ides na CTG, potom na UTZ a az potom na vysetrovnu???alebo si urcis poradie sama??

a este sa ta chcem spytat, ci mas lekara dopredu vybrateho??chces rodit u lendaka???alebo to nechas na nahodu.
Ako vidim, tebe sa to uz krati,... 😉

lilly
23. okt 2008

andyika, ano, to som bola ja, tusim v stredu to bolo, v stvrtok som tam bola zas a to ma uz rovno prijali do nemocnice. Tiez som si myslela, ze si to ty 😉
asi najlepsi system je prist rano na osmu, zapisat sa na ultrazvuk, a ist na ambulanciu na ctg, tam nezvykne byt zrana vela ludi. Usg zacina az okolo deviatej, tak dovtedy stihnes ctg a po ultrazvuku ides naspat na poradnu.. Stale ked zbadas sestricku, tak jej strcis tehu knizku do ruky a ona ta potom zavola. 😉 Ked si uz na poradni, tak sa vyzlecies v kabinke a precupitas s holou ritou na kozu, kde ta kukne doktor, potom sa oblecies a kecas s nim uz v normalnom stave.
Ja tam idem zajtra zas, hlavne ze som odtial len vcera prisla.. to ma budu teraz kazdu chvilu obkukavat a kontrolovat.. sa mi tam nechce zase ist 😒

lilly
23. okt 2008

jaaaj a lekara si asi nebudem zajednavat, ak bude nahodou tam lendak, tak ma odrodi on.. myslim, ze je to aj jedno. Inak mne nie je jasne, ako sa vlastne zajednava lekar? Spytam sa mojho, ci ma odrodi a on povie ano.. potom co? Plati sa nieco aj nemocnici normalne oficialne, ci nie?

luci, epidural stoji 3950 sk, musis mat vopred absolvovane poucenie na ARO oddeleni, inak ti ju nepichnu, otec pri porode stoji 600 sk, ale je priamo len pri vytlaceni babatka, predtym maximalne na tej vnutornej chodbe a ty tam obcas mozes k nemu vyjst, no teraz ked je tam karantena, tak otecka na chodbu nepustia.. Nadstandardne izby na sestonedeli stoja 250, 400, 800 a 550 sk, lisia sa poctom posteli a vybavenim. 😉

danuska24
23. okt 2008

my sme sa tiez ,,odvdacili,, az po porode. 😉

andyika
24. okt 2008

Lilly, diki za info 😉
Ja tam idem vo stvrtok, dufam, ze sa tam nenacakam...
Ani ja si nebudem zajednavat lekara, nakolko lendak cez tyzden ordinuje v turni a on ti k porodu nepride, ak rodis napr. v pondelok doobedu. Ja to necham na nahodu, ved si myslim, ze ak su to gynekologovia porodnici, tak by mali zvladnut jeden porod, no nie??? 😀
Peniaze dam az po porode tomu lekarovi, ktory ma odrodi.

A uz sa to tvojej malej zlepsilo s tym srdieckom???

hankky
24. okt 2008

Ahojte,
vidim ze je to tak pol na pol co sa tyka dohadovania konkretneho porodnika.
Ja som od zaciatku tehotenstva chcela ist rodit do Sace, nad inou nemocnicou som ani neuvazovala. Potom som si zacala citat na nete uz konkretne prispevky v roznych forach a zistila som ze asi vsetci lekari su tam odbornici a netreba dohadovat. No asi tak pred dvoma mesiacmi ked doma na to dosla prvykrat rec tak mi manzel vysvetlil ze veri ze su vsetci odbornici ale on chce mat pokoj na dusi ze je vybaveny lekar ktory sa o mna a o malu postara ak nahodou nastanu nejake komlikacie...tak som si povedala ze teda dobre, ak chce tak preco nie, ved by to nemalo byt na skodu 😉
No a kedze som chodila dlhe roky k MUDr. Luptakovej tak teraz chodim k MUDr. Luptakovi a som s nim velmi spokojna. Mala som pred par rokmi problemy a vystriedala som asi 4 lekarov a po trojrocnej nemozem povedat ze uspesnej liecbe som sa na to vybodla a nejak sa to upravilo samo a ani otehotniet nebol ziadny problem.
Ups, nejak som sa rozpisala 🙂 len som chcela povedat ze zo vsetkych tych lekarov som najviac spokojna s Luptakom, takze ked uz chodim k nemu cele tehotenstvo, tak som si povedala ze mozno bude dobre aj pre mna ked ma odrodi on, predsalen...aspon nejaka znama tvar 🙂
No a takymto procesom som dosla k zaveru ze ano, dohodnem si porodnika 🙂

Rozmyslate niektora nad tym zeby ste boli na sestonedeli sama na izbe?

luci79
24. okt 2008

ahoj LILLY, dakujem za infosky o cenach. ja som prave vcera absolvovala poucenie o epiduralke na ARO oddeleni, takze mi tam aj povedali cenu... ale aj tak Ti dakujem...
Ja si hlavne teraz prajem, aby ta karantena zltacky uz prestala. Termin mam o tyzden, ale kedze nikdy nevies, a nechcela by som velmi, aby partner nemohol ani do izby a tak... Hlavne ked si chcem zalatit nadstandart, kvoli tomu, aby som mohla mat navstevy kedykolvek na izbe 😉 ...
Vidim, ze ty si taka vzdelana 😀 ohladom Sace, mozes mi este prosim povedat ako je to s tymi cenami izieb? Aky je rozdiel napr. medzi 200sk a 800korunovou? V akom vybaveni? A je tam aj to, ze mas dovolene aj navstevy na izbe? ...alebo...
Sice ja idem na poradnu v nedelu tak sa tiez popytam...

luci79
24. okt 2008

... a este by som sa chcela opytat na oblecenie, co je potrbne si vziat pre seba a pre miminko? Je tam erarna kosela na rodenie a erarne vecicky pre mimco alebo je to na mne?
dakujem

gabkazabka
24. okt 2008

Hankky,
ja som bola na sestonedeli sama na izbe a bolo to super...Prve dni som bola na 2 izbe,potom sa uvolnila 1 a tak som sa stahovala....mas viac sukromia....spolubyvajucej chodili vkuse navstevy 😠,vela sukromia som teda nemala...ale zasa na 1 ti nema kto postrazit babatko,ked ides na ranajky,obed,veceru....ale ta izba je hned pri jedalni,takze ja som si len odbehla po jedlo a jedla na izbe...kazdemu vyhovuje nieco ine,mne vyhovovala prave jednopostelova izba.... 😵

luci79
24. okt 2008

jeeej, ja som prave nasla co do porodnice pre seba a mimco....trebalo len trocha precitat spat...

hankky
24. okt 2008

gabkazabka,
dakujem, ja by som tiez najradsej bola sama...pocula som nazory ze sa budem nudit a bude mi smutno samej, ale neviem, ako sa poznam, skor by som povedala ze budem potrebovat klud a ina mamicka ma bude "znervoznovat" kvoli tomu ze nebude ani sukromie, aj sa budu prelinat navstevy a nikdy nemozeme vediet ake budu babatka a co ked bude to moje alebo to jej stale plakat?
Ak mam spravne info tak 1 postelova izba by mala byt len jedna...ak bude volna, myslim ze nebudem vahat 🙂

Uff ☹ co to tu citam o karantene zltacky??? Som o tom este nepocula. Som v 35 tt tak snad by sa ma to nemalo dotknut, ale drzim palce vsetkym mamickam ktore to maju za par dni aby ta karantena rychlo presla a vsetko bolo tak ako si prajete 😉

lilly
24. okt 2008

ahojte
andy, ja som tam dnes skoncila o pol desiatej, vsetko bolo ok, aj ctg, aj prietoky, nevysetrovali ma zdola, ze to urobi lendak na buducu stredu, ked tam mam ist znova 🙂 Bola som aj na tom pouceni na ARO, tak aj to mam uz za sebou.. 😀
na sestonedeli je jedna izba, kde si sama, ta stoji 550 a je oproti jedalni.. no neviem, ci by som chcela byt sama, nie je ani s kym prehodit slovo, zase nejaka depka poporodna ked na teba pride, tiez to nie je dobre.. ja by som bola radsej na izbe, kde su dve alebo tri.
cim sa lisia izby.. no tie za 400 a 800 su dvojpostelove, lisia sa vybavenim, v tych za 400 je biely nabytok, skrinky, prebalovaci pult, nizsie postele, nie je to uplne ako standardna izba, ale krajsie, utulnejsie a je tam aj telka, neviem ci aj chladnicka, mozno nie. Tie za 800 maju hnedy nabytok, je ho tam viac, je tam aj chladnicka, telka, plavajuca podlaha, hnede postele, izba sa podoba hotelovej. V izbe za 250 sk som nebola, no su tam tri postele, predpokladam, ze zariadenim sa podoba takej izbe za 400, len su tri na izbe. Tato izba je najdalej od jedalne, teda č.1., ta co je za 550 je č.10. Este su tam niekde pri porodnej sale dve izby, jednopostelove, tie su za 1200, no tam som nebola, tu urcite nebudem chciet. Ja by som najradsej tu za 250, alebo za 400. Teraz som bola na standardnej izbe, boli sme tam 4, teda nie stale, napr. ked som odchadzala, tak tam ostala len jedna baba sama, to bola izba č.2, standard je aj c.3, no tam su vraj nizsie postele, nie take typicke nemocnicne vysoke. C. 4 je zase ciganska izba a kedze susedi s trojkou, tak ked degesky fajcia na zachode, co je stale, tak ten smrad prechadza aj na trojku, to je dost na prd.. a zase na jednotke, co je za 250, pocut v noci velmi plac babatiek z novorodeneckeho, ze to je dost hrozne, vravela mi jedna, co tam lezala a cakala na cisarsky rez.. Inak na vsetkych nadstandardnych izbach su povolene navstevy, len na standardnych nie, no teraz kvoli karantene nie su povolene nikde, takze to je onicom, je otazne, ci je vobec nutne si platit ten nadstandard, ked tam nemoze navsteva.. Aj to je naprd, ze otecka nepustia na tu vnutornu chodbu pocas prvej doby porodnej.. az potom k porodu asi 😖
a co sebe a babatku do porodnice.. no rodi sa v erarnej koseli, babatko ma tiez erarne vecicky na sebe, pre neho je dobre zobrat len rukavicky, ciapocku, deku a cumlik, samozrejme, nejaky kremik na ritku, plienky a obrusky. Mamicke napr davaju spociatku aj erarne vlozky, kym teda lezi a nedvihnu ju z postele a neosprchuje sa, menia jej aj tie nepremokave podlozky, takze vlastne netreba kupovat /hlavne, ze ja uz mam kupene/

no zase som sa rozpisala.. 😅 😀

andyika
24. okt 2008

hankky, tak aj ty si 35tt???mozno sa este stretneme🙂)))))))
Ja este neviem aku izbu by som chcela, len viem tolko, ze sama by som asi nechcela byt, pretoze som to raz zazila, na inom oddeleni a abola to hroza. Ani sa ku nikomu neozvat, cas isiel strasne pomaly. Je to pravda, ze tu by som mala pri swebe babatko, a aj by som bola viac unavena,...no ale asi to necham na nahodu. Do predu sa to neda naplanovat, uvidime, co bude volne vtedy.

A este sa chcem spytat, ako dlho trva to poucenie o epiduralke???ja sa nan chystam o tyzden, ak budem stihat.

A tiez s tymi vecickami pre babatko by ma to zaujimalo, ci je obliekane do nemocnicneho alebo do vlastneho. A este ci musi mat mamicka nocnu koselu alebo moze mat aj pyzamo. A ci nahodou cez den napr. tak po 2 dvoch sa mozem cez den prezliect do teplakov a tricka, alebo stale musim byt v pyzame???

a kolko jednorazovych a latkovych plienok ste niesli???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre