Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

azuz
27. júl 2010

a pre tie cierne je vzdy miesto, vraj maju velku izbu a tam su spolu

lindusik
27. júl 2010

@majka35 no ja som uvazovala ze si vyberiem nadstand dvojpostelovu, koli tomu aby sme si vedeli pomoct, postrazit veci a tak....ale ked si to tu takto citam,,,,tak to radsej byt sama 😀 😀 😀

traktor
27. júl 2010

@azuz a nerodila si v case prerabky?preto to tak bolo?..mna to nastastie minulo..teda prerabku posunuli, tak som rodila v pohode..
@majka35 sekcia , to je ine, ..vtedy by som mozno aj ja brala nadstandard....mne tie izby ale fakt vyhovovali, aj maminky,sadli sme si, preto som to tu aj napisala, aby sa maminy nemuseli bat, lebo nie kazdej sa podari dostat na nadstandard/ ci uz preto , ze nie je miesto alebo pre financie/

azuz
27. júl 2010

@traktor nie rodila som uz po prerabke, koncom augusta, ale bolo naozaj dost vela porodov 🙂

traktor
27. júl 2010

@azuz no bol plodny rok 😀 😉

azuz
27. júl 2010

@traktor 😀 😀 😀 😀 😀 to hej 🙂

majka35
27. júl 2010

ja som rodila v decembri 2006 a robii prerebku vedľa JIS-ky ... to bolo pooperačná rekonvalescencia ... som myslela, že ma prenesú rovno na psychiatriu ... celý deň vŕtali stenu za mnou 😒

petka55
27. júl 2010

ahoj babenky. tak som sa rozhodla ze aj ja trosku prispejem. Kazdu chvilku cakam ze uz pojdem rodit a vybrala som si taktiez sacu. Uz som sa aj poinformovala na poslednej poradni tak napisem zistenia: chcem nadstandartnu salu...cena je 23 eur+20 za manzelovu pritomnost=43eur....budem tam vraj od zaciatku porodu az do konca aj s manzelom. taktiez chcem nadstandart 2 postelovku - jedna stoji 15 eur noc a dve 30 eur....stacila by mi aj 15 eurova-len neviem ci bude volna...hned pri prichode do porodnice treba povedat ze xete nadstandart...nech ju neobsadia...a epi..to neviem iste kolko stoji- nevedela to ani sestricka nakolko nedavno menili ceny...vraj okolo 130 eur...epi funguje tak ze vam napichnu kanilu a potom to podla potreby davkuju aby to tak nebolelo...velmi uvazujem ze si ju dam...ale je mi to uz pridrahe...ked to zratam tak by to stalo okolo 320 eur ak tam budem 5 dni :o +epi...sak skrachujeme:(...takze to zredukujem na dufam 15 eurovu izbu a salu...to je za 5 dni- 75 eur izba + 43 sala= 118 eur. to este hadam zvladnem. + este mam sancu ze tam budem len 3 dni 🙂 tak drzte palce kocky. Prajem krasne porody vsetkym🙂

vie11
27. júl 2010

Ahojte, keď sa nenahneváte aj ja pridám svoju skúsenosť. 🙂
Ja som rodila v auguste 2010 a bola som na obyčajnej izbe, boli sme tam tri a mali sme aj skriňu na odloženie nejakých vecí a aj jeden prebaľovací pult, bolo tam fajn. Nadštandardné izby na tom neboli o nič lepšie. Keby som mala takú, tak to by som sa nedoplatila, kvôli žltačke malého sme tam boli 12 dní.
A čo sa týka nadštardardnej pôrodnej sály, tak rodila som v nej , ale len kvôli tomu, že v čase môjho pôrodu rodili ešte 3 ženy a nič iné nebolo voľné, takže som to mala grátis z prevádzkových dôvodov, nemohli dovoliť, aby som porodila na chodbe. V tom kresle to bolo pre mňa celkom pohodlné, ale pre lekárov to je utrpenie, musia byť troška v podrepe, tak to nie je pre nich žiadna výhra, ale hlavne že rodičkám to vyhovuje nie? 🙂
Môžem potvrdiť, že čierne spoluobčianky majú svoju izbu a biele k nim vôbec nedávali.

ica9
27. júl 2010

@petka55 Ja som tiez podobne kalkulovala pred porodom. Snazila som sa to vyratat tak, aby to stalo co najmenej. Ale realita bola ina 😖 Ked som mala maximalne bolesti, dala by som aj posledne prachy, aby mi nieco pichli-takze moj plan, ze to zvladnem bez epi nevysiel (130 eur)-inac ODPORUCAM!!!. Ked som dorodila, povedali mi, ze maju jedinu volnu postel-2 postelovy nadstandart (27 eur na den X 5) 🙄 . Nadstandartna porodna sala-skvela vec, velmi mi pomohlo, ze mohol byt manzel pri porode (21 eur). A nakoniec aj umysel, ze doktorovi netreba nic davat, ze predsa dostava za svoju pracu plat nevysiel, pretoze po porode som bola taka stastna, ze vsetko dobre dopadlo, ze mala je zdrava, porod bol rychly, bez nastrihu a potrhania, doktor sa o mna ukazkovo staral a ja som bola takmer hned fit. Ale peniaze nie su vsetko a nakoniec predsa stale boli su aj budu a do koho ich investovat ak nie do sebe a do nasich deti 😉 ....

traktor
27. júl 2010

@vie11 no veru, prebalovak som zabudla spomenut, ten sme mali tiez..a este stol a stolicky..a fakt bolo super..tak baby, nestresujte sa ..zbehne to rychlo, ked budete mat drobcekov pri sebe 😉 ..prajem porod bez komplikacii a krasne zdrave babatka

petka55
28. júl 2010

@ica9 mas pravdu...peniaze boli su a budu...ale radsej by som investovala do niecoho konkretneho pre babatko...tie veci okolo porodu su skor o mojom pohodli a komforte v nemocnici....babatku je to jedno ci mam epi,ci som na lepsiej izbe alebo ci sa mi rodi dobre, ono xe len svoju maminu a mliecko a spokojny spanok🙂 ale uvidime ako to dopande...ked to bude potrebne tak to proste zaplatim a hotovo...akurat manzel z toho asi osivie 🙂

lindusik
28. júl 2010

@ica9 ak mozem by taka smela...prosim Ta napis mi u koho si rodila a kolko si mu potom dala....jja mam dilemu ze kolko a co okolo toho...... 😖 ak nechces verejne tak mi napis do spravy...dakujem vopred

ica9
28. júl 2010

@petka55 Ale vies ako a hovori-spokojna mamicka-spokojne babatko! A mozem to len potvrdit. Inac je velmi dolezite, ci prezijes porod v pohode, alebo v strese. A pre babatko nie je nic dolezitejsie ako spokojna a hlavne nevystresovana mamicka. A myslim si, ze pre zenu je len malo podstatnejsich, dolezitejsich a vynimocnejsich dni ako je porod-tak preco si to neuzit a spominat na to ako na najkrajsi den v zivote? A ked mi k tomu dopomoze skvely lekar, pritomnost manzela pocas celeho porodu a zmiernenie bolesti, tak nelutujem ani cent, ktory som do toho investovala. Akurat ma mrzeli peniaze za tu akoze "nadstandartnu" izbu-ale to som ovplyvnit nevedela. A ked si to tak zoberiete, skuste si spomenut kolko ste investovali do svadobneho dna, ktory ani zdaleka nie je tak dolezity ako porod vasho dietata 🙂

rainbow16
28. júl 2010

ahojte, skoda ze nemaju standartne dvojky ako v inych nemocniciach, urcite by mi nechybala mikrovlnka ani telka, len uprednostnujem dvojku pred stvorkou, tak nemam na vyber - len zaplatit. v niektorych statnych nemocniciach dokonca za nadstandart sa povazuju len jednopostelove izby (konkretne vo ZV to stoji 500 Sk, alebo 800 s rod.prislusnikom no tam je ale manzelska postel) ostatne su dvoj- a trojpostelove. no neva, som rozhodnuta rodit v Saci, tak zbytocne rozoberat ine nemocnice 😒 . tak dufam ze vsetky co sa tam chystame budeme spokojnucke, a penazi nam urcite nebude luto (presne tak ako pise ica9) 😉

petka55
29. júl 2010

no mate pravdu baby...nemala by som mysliet na tie peniaze. Dnes som bola v saci na kontrolu -ak neporodime cez vikend, tak v pondelok rano ideme na vyvolavacku...pocula som ze to vraj viac boli s vyvolavackou,tak dufam ze sa drobatko rozhodne cez vikend vyliest samo🙂 drzte palce...napisem ako sme dopadli, aj o sluzbach a lekaroch. dufam ze uz o tyzden sme doma zdravucky a stastnucky🙂

flamenga
29. júl 2010

@petka55 ja som rodila s vyvolávačkou a zvládla som to bez epi... bolelo to, ale nemala som pocit, že sa tá bolesť nedá zvládnuť... tak ak to s vyvolávačkou bolí viac, tak bez nej by som snáď ani nevedela, že rodím 😕 😅 Tak aj keby bolo treba vyvolávať, neboj sa... každá žena to znáša ináč, nečítaj príbehy na nete, len ťa zbytočne vystrašia, realita bude určite úplne iná 😉 Ja som na základe info z netu bola pripravená na bolestivý pôrod, ktorý bude trvať min. 16 hodín (však som bola prvorodička, nie? 😀 )... porodila som od prvých bolestí za necelý štyri hodinky 😉 s vyvolávačkou....

držím silno palce 😵 drž sa!

seuska
29. júl 2010

Suhlasim s icou9 - spokojna mamicka = spokojne babatko.... ak si to mozete dovolit tak ja osobne odporucam si zaplatit Epi... porod som mala bez stresu a vedela som si vychutnat aj prve chvilky s babatkom....nelutujem ani cent za kompletny konfort v Saci....ani za nadstandart ani za obalku dokimu ani za nic.... veeelmi som bola v Saci spokojna... dokonca aj upratovacka sa na mna rano usmiala a popriala dobre ranko 🙂

zuzu1111
29. júl 2010

my máme síce ešte troška čas, ale ja som tiež rozhodnutá, že chcem aj EPI (som strašný strachoprd), aj manžela pri pôrode, aj nadštandardnú izbu (stačí mi dvojka, dúfam, že vtedy si ju nezaplatí nijaká cigoška 😝 )...akurát nad tou nadštandardnou pôrodnou sálou rozmýšľam, či mi to treba?? Dobré by na tom bolo, že by mohol byť manžel so mnou už od začiatku...Ale snáď tie začiatky nejako zvládnem. A vraj sa dá zo vzdychárne chodiť v pohode na chodbu a tam čakajú ocinkovia 😉 ...Takže keď vás tu čítam, tak si treba pripraviť poriadny balík peňazí...uff.
A čo sa týka finančnej pozornosti pre dokiho, ak budem spokojná - baby napíšte aj mne do internej pošty koľko ste dávali, pls....ďakujeeeeem

janusa01
29. júl 2010

ahojte baby chcela by som vediet kam mam ist ak ma lekarka poslala uz na prehliadky do sace.kde sa mam hlasit a u koho ked nemem doktora zvoleneho.

petka55
29. júl 2010

@flamenga dakujem za povzbudenie....naozaj mi tvoje slova dodali odvahu 😉 uz sa pomaly pripravujem a cuduj sa svete aj tesim na porod. Strach opadava a ja sa uz neviem dockat svojho drobceka🙂
@janusa01 hlasit sa mas v ambulancii vedla porodnej saly...je to na tretom poschodi - ides vytahom kt. je pri detskom kutiku-popripade sa opytaj hned pri vchode na recepcii alebo prijme ci ako to volaju.... a sestricke len povies preco si prisla-oni ta poslu na monitor,utz,pripadne ta aj vysetria a objednaju ta na dalsiu navstevu. Doktora nemusis mat zvoleneho ziadneho.

lusinkaj
30. júl 2010

ahojte,chcela by som sa spytat snazim sa dovolat do nem.a obj.na vysetrenie prietokov ale nikto mi nedviha...kde sa to vysetrenie vlastne robi a ako?dakujem pekne

janusa01
30. júl 2010

@petka55 dakujem velmi pekne za radu :}

janusa01
30. júl 2010

@lusinkaj vies co?ja som tam bola na prietoky na 3 posch.hned ma vzali bez objednania.trva to asi 3 min.len das sestricke papier.

lusinkaj
30. júl 2010

@janusa01 dakujem...ale nastastie som sa akurat dovolala tak v pondelok som obj.to sa robi utz cez brucho alebo vaginalne?bolo vsteko v poriadku?

flamenga
30. júl 2010

@lusinkaj cez brucho 🙂

flamenga
30. júl 2010

@petka55 😉

lusinkaj
30. júl 2010

@flamenga dakujem pekne 🙂

zuzi44
30. júl 2010

@petka55 rodila som prve aj druhe babo v saci, prvy bol vyvolavany porod dlho to cele trvalo uz som bola fakt unavena a ubolena,takze Epi pomohla a vtedy by som dala aj posledne peniaze za to,druhe som rodila ani neviem ako 😀 najrpv som mala ist na sekciu lebo mala sa nechcela otocit hlavickou,nakoniec sa otocila,potom som mala prist na prijem v pondelok na vyvolavanie presne ako ty,bola som od piatku cely vikend riadne "na nervy" lebo som vedela co ma caka,ale v nedelu v noci prisli bolesti a narodila sa v pondelok rano o 6:20 bez EPI, bez vyvolavacky 😀 takze druhy porod bol super,ty mas tiez druhy tak nech to ide rychlo..drzim palce

@zuzu1111 Epi je super vec ak to uz fakt nezvladas,kazdy zvlada bolest inak,pri prvom som aj ja mala EPI a bolo to super,na nezaplatenie,mas pravdu s izbou,otcom pri porode a s EPI tam zaplatis cely majetok,ja som bola prvy krat s malym 13 dni na izbe za 400 SK,peniaze boli,su aj budu ale my sme boli radi ze ideme domov a malicky je zdravy 🙂 a vtedy by som urobila vsetko preto aby bol malicky zdravy 🙂 neboj sa hlavne aby bolo vsetko v poriadku a uvidis ze budes spominat len na to krasne ako sa ti narodilo babo 🙂 inak otec pri porode (ak tam chce byt )a hlavne pri prvom je super 😉

lindusik
30. júl 2010

No baby tak som bola dnes na ULT na prietoky u Dr.Dosedlu....Tak Vam poviem, ze je super....taky vesely mlady clovek...vsetky sestricky ho obletovali 😀 velmi sympaticky clovek a velmi by som ocenila keby mohol byt pri mojom porode. Aj sme sa uz isli dohodnut, NO ALE mam "zly termin". Takze pre vsetky ktore ho chceli v tychto terminoch tak citajte pozorne: Dr.DOSEDLA BUDE PRESNE OD POLOVICE SEPTEMBRA DO 14.OKTOBRA POBEHOVAT KE-BA. Takze pravdepodobnost ze by bol v BA ked by som rodila je velmi vysoka a potom OD 14 NOVEMBRA BUDE NA STALO V BA myslim ze DO KONCA MESIACA. Takze som strasne sklamana....lebo je naozaj fajn, aj manzelovi sa pozdaval....Skda....Ale poradil mi za kym ist. Skoda len ze v SACI je on jediny, ktory nieje za nastrihovaine 😢 vsetci ostatni nastrihuju 😖 . A dokonca som ani nic neplatila (normalne stoji ult prietokov 25 E podla oficialneho cennika a + m urobil foto) 😀 Fakt na nas zanechal dobry dojem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre