Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zuzu1111
8. dec 2010

@jonki - no nám účtovali asi preto, že rodiť sme potom šli už vedľa...Nikto sa nás ani nepýtal, že či nechceme ostať tam. A ja chúďa vystresované, zničené od bolestí z kontrakcií som vtedy nad tou možnosťou ani neuvažovala. Robila som, čo mi povedali. A keď povedali, že už som otvorená tak, že môžeme ísť rodiť, tak pôjdeme vedľa, tak som šla 😝

22mamina
8. dec 2010

@zuzu1111 mala som nadstandarnu salu, aj manzela pri porode a platila som len 20 eur za otecka, mozno preto som neplatila za salu, lebo nemali pre mna miesto na normalnej, ale ja som aj chcela tu salu, rodit som musela na normalnej 😖 a ani mna nenapadlo sa opytat, preco nemozem rodit na nadstandardnej 😒

jonki
8. dec 2010

@zuzu1111 ano, tak to potom bolo preto....aj na mna to skusali, som to odmietla...povedala som, ze som si vybrala nadstandard a za ten budem aj platit a ze tam chcem rodit....koli kreslu, nie koli 20€ samozrejme 😀

andyika
9. dec 2010

ahojte
s tym cigaretovym dymom som sa stretla aj ja, a hoci som bola na izbe c 1, aj tam to bolo niekedy strasne citit...tiez sme s astrazovcali sestrocke, aj sa na nich vykricala, ale o chvilku fajcili asi zas, lebo dym bolo citit opat..
co sa tyka teploty na izbe...neviete uz su tam plastove okna???leno ked som bola pred dvoma rokmi, tak nemali a strasne tahalo hlavne v noci, a malicky mal na izbe stale ciapocku na hlave. mali sme tam sice aj ohrievac, ale nevelmi to pomohlo...a teraz ked uz su babatka celu noc na izbe...no neviem

a nikto se nechytsa rodit okolo vianoc???to budem tam sama. No najradsej by som uz na Vianoce bola doma, alebo by som isla rodit po Vianociach....no uvidime, kedy sa mala vypyta na svet

palesandra
9. dec 2010

@zdaria - od siedmeho mesiaca tehotenstva si pocas sprchovania kratky cas masirovat bradavky a dvorce s najjemnejsou kefkou na zuby, - sama si castejsie pocas dna zmolkat bradavky aby si zvykli na bolest, - manzel ma cmulat a sat prsniky a tak ich najlepsie pripravi (sucast maznania).. 😎 dufam, ze som poradila.

jonki
9. dec 2010

@andyika neviem ako na nadstandardnych izbach ale na trojke su stare okna a fuci cez nich fest 😝 ohrievac sme mali ale ziadna slava....baby mali deti aj tak v dekach...ja som bola pri dverach tak na nas az tak netahalo...

cukor
10. dec 2010

@stanly1974
@atka27
@lauraespozito

dik babenky a este sa chcem spýtat,či ste niečo dávali pôrodnikovi a kolko?

zuzu_h11
10. dec 2010

@andyika ahojte tak ja tiez cakam lebo prvy termin mam 27.12. aj ja pevne verim ze mala sa vypita skor. Inak chcem sa opytat na tie izby to kedy mam povedat ze chcem napr. 2-vojku ked pridem na prijem alebo ked porodim tak potom poviem? hmm...

lauraespozito
10. dec 2010

@cukor ja som nedávala nič aj ked som mala pripravené len to tak rýchlo všetko zbehlo tolko doktorov sa tam pomelie že som nakoniec nedala

lauraespozito
10. dec 2010

@zuzu_h11 môžeš sa už na príjme opýtať či je volná dvojka a rovno objednáš ked bude

mata_27
11. dec 2010

Ahojte maminy.Ja by som tiež chcela rodiť v Šaci.Neviete mi poradiť ako sa tam vybavuje pôrod?Treba ísť za konkrétnym lekárom, alebo je nejaké telefónne číslo kam sa treba objednať?Ďakujem

andyika
12. dec 2010

mata, ak nepoznas nikoho, tak netreba ist za nikym konkretnym, proste pojdes len tak na poradnu, a kazdy den je tam iny lekar. prvy krat sa mozes objednat cez tel, cislo neviem a potom ta uz nasledne objednaju na kazdy tyzden, alebo podla tvojho stavu. tu absolvujes aj monitor aj vysetrenie, aj ta poslu na UTZ.

ale ak chces niekoho konkretneho, skus sa s nim dohodnut. na stranke nemocnice saca, su lekary, maju t cisla ale aj maily.....je to na tebe

cukor
12. dec 2010

😉 kto sa chystá rodit v prvej polovici januara v šaci?

mata_27
12. dec 2010

ďakujem ti andyika, neviem či sa mi oplatí vybavovať lekára, vraj sú tam všetci dobrý , ale nechám si to ešte prejsť hlavou

jonki
12. dec 2010

@zuzu_h11 no mna sa pytali pocas porodu....a potom este po...ale podla mna to ide systemom kto prv pride ten prv berie....pokial budes rodit tak ako ja...7 porodov v jednej sluzbe...tak si pri prijme zajednat nemozes....a ak by aj bola volna nejaka ktoru by si chcela tak stale maju prednost baby co su po cisaraku a prekladaju ich z jisky....to sa stalo mne...izba sice bola ale aj ked som bola na rade...tak uprednostnili babu z jisky co rodila cisarom den predomnou 😉 ...zase na druhej strane aj to celkom chapem 🙂

nikush
12. dec 2010

@mata_27 ja som tam rodila pred rokom a nikoho som si nevybavovala...vsetci su tam pohodovi lekari aj lekarki...rodila ma taka mlada a za chrbtom mala stareho

mata_27
13. dec 2010

@nikush a chodila si tam posledný mesiac aj do poradne ?

andyika
13. dec 2010

myslim si, ze kazda tehulka chodi tam posledny mesiac do poradne. - robia sa vtedy aj prietoky a CTG - monitor.
ja tam idem zas v stredu...pretoze moj gynekolog vtedy tam je - dr.Lendak.
ale inac ma uz strasne bolia bedrove klby, aj podbrusko...no uz su to asi poslickovia. tak som zvedava, ci sa mi uz skracuje krcok alebo nie, lebo zatial to teraz bolo bez zmeny....

co sa tyka lekarov, tiez si myslim,ze kazdy je tam preto, aby porod urcite zvladol..
a izby - tiez sa ma pri prijme pytali, ze aku izbu chcem, len medzitym prijali aj ine mamicky, ktore porodili skor, tak ich umiestnovali skor, a vtedy bolo oddelenie natrieskane, takze sa ma pytali, ci zoberiem 2ku za 800sk, ale nebudem platitlen tych 250sk, lebo som chcela trojku. ale medzitym nejakej mamicke prenasali dieta do kosic a ona isla s nim, takze sa na tej 3ke uvolnilo miesto a nakoniec som tam isla. jedinou nevyhodou tej izby bolo to, ze susedila s novorodeneckou izbou a v noci bolo strasne pocut ako placu babatka. ale bola som taka unavena ze mi to ani nevadilo...

nikush
13. dec 2010

@mata_27 v 36tt gyndos prepusta a posiela do porodnice...takze to kazdy jedna chodi posledny mesiac do porodnice na poradnu, len tam je ctg...

lauraespozito
14. dec 2010

No ja som už nestihla chodiť do nemocnice do poradne porodila som v 32 týždni

22mamina
14. dec 2010

@lauraespozito a kolko mala malicka ked sa narodila?

mata_27
15. dec 2010

@nikush ja viem ,že už vyzerám jak padlá na hlavu,že tu takto zmätkujem, ale je to moje prvé bábo a nemám sa koho opýtať ako sa postupuje,ale môj gynekológ tvrdí, že mám ešte čas si hladať pôrodníka,ďalšiu poradňu u neho mám až 3 januára a to už budem pomaly v 37 týždni, takže si budem musieť asi vybrať niekoho sama kedže mám dojem , že on sa velmi nechystá mi niekoho odporučiť alebo ma niekam poslať, takže teraz neviem .... ty si bola osobne sa objednať na tú poradňu alebo si tam najprv telefonovala ? to je každý deň ?

cathy77
15. dec 2010

mata27... no neviem, či máš zas toľko času🙂 Ja mám porodnika jasneho od začiatku tehu, vlastne už predtým, ako som znova otehotnela. pri prvom som tiež vyčkávala a vypomstilo sa mi to(to neznmená ale, že aj tebe sa musí...) Ja by som ale nečakala, je pár dobrých týpkov v šaci, prezistila by som a určite sa už nakontaktovala. On(ona) si Ťa pozve podla všetkeho už teraz, ked sa s ním dohodneš, kedy za ním skočíš(zvyknú to robiť aj tak, ked maju dennu, či nočnu, teda nastupuju večer, tak prídeš k nemu(nej) do služby a on si ťa pozrie na usg, dohodnete si čo a ako...ja by som s tým nečakala(je to moje tretie a jednoducho tak mi radia skusenosti), ale rob ako myslíš 🙂

nikush
15. dec 2010

@mata_27 no normalne som zavolala, ze som v takom a takom tyzdni, ze tam chcem rodit a sestricka mi povedala kedy mam dojst....a co vsetko mam so sebou priniest....a v saci by som nikomu do vrecka nedavala, nakolko moja osobna skusenost, je jedno kto, su dobri vsetci...ja som mala tu cest s 5timi ...a kolko sa naospevuju tusim Dosedly sa vola, tak ten bol aspon ku mne arogantny jak hovado....ako keby som lepru mala....
co sa tyka izieb , bola som na nadstar. dvojke, ale nic moc, za ten priplatok som si myslela, ze to bude ooooooovela krajsie...zima nebola, prekurovali, takze sme aj vetrali....sprcha o nicom, cakala som krajsiu a to nie som brutus narocna....strava, no dalo sa pretrpiet 😀
vraj to tam upada, aspon co som pocula, takze ja idem druhe do BJ 😉

cukor
16. dec 2010

@mata_27 ......normálne tam zavolaj a sestrička ti povie čo a ako.ja uz som bola v utorok na prvej poradni.doktori su tam normálny a aj sestričky sú milé.

lauraespozito
16. dec 2010

@22mamina Laura mala 2300 g a 43 cm potom schudla na 2100 a domov nás pustili ked mala 2200 g

mata_27
16. dec 2010

dakujem vám baby 🙂 ... a nemohli by ste mi niektorá cez IP poslať to číslo ? nikush dufám, že to tam až také strašné nebude ako to opisuješ 🙂 napokon máš pekného synčeka ... tak to ostatné sa asi dá prežiť 😉

fabias
16. dec 2010

Ahojte budúce maminky 🙂 nedá mi nereagovať na vašu diskusiu. Mne sa 4.11.2009 narodil v Šaci krásny synček 🙂 , mala som dohodnutého MUDr. Dosedlu a môžem mu len a len ďakovať ( čo by potvrdil aj môj manžel, ktorý bol pri pôrode). Celý čas čo som k nemu chodila bol super (milý, ústretový, zábavný 🙂 a podotýkam, že som mu pred pôrodom nedávala žiadne " všimné" 😉 Malému sa veľmi nechcelo von, ja som sa aj napriek neznesiteľným bolestiam veľmi pomaly otvárala ale on mi pomohol nakoniec tak, že malý bol na 3 zatlačenia von a ja som nemala ani jeden steh 🙂 Izbu som mala nadštandard 2 ( tuším vtedy za 25 e), bola veľmi pekná aj wc s kúpeľnou pekné novučičké. Škoda len ,že som nevedela o nadšt. pôrod. sále bola by som si ju tiež vybrala ( možno nabudúce 😀 ) Spolubývajúca mala tiež rovnaký názor pokiaľ viem ( rodili sme v ten istý deň len ona sekciou a tiež ju mal Dosedla). Sestričky v pohode ( samozrejme na niektoré). Ja som dosť náročná a z nemocníc a samotného pôrodu som mala panický strach ☹ ale nakoniec to dopadlo dobre 🙂 🙂 🙂 Ja mám oveľa bližšie do Prešova ( do Šace je to od nás 60 km ) ale tomu som sa chcela vyhnúť veľkým oblúkom......kto to pozná vie o čom hovorím 😒 Toď v "skratke" môj názor na Šacu. Prajem vám zdravé a neskutočne krásne voňajúce bábätká 🙂

piacere
16. dec 2010

@fabias absolútne súhlasím 🙂

denne73
16. dec 2010

@fabias aj musím reagovať na tvoj prispevok. Taktiež suhlasím čo sa týka doktorov Všetci veľmi milí. Ja mám taktiež osobnu skusennosť s pánom doktorom Dosedlom. Je to jeden užasný človek , ktorý nám pomohol v najťažšich chviľach nášho života a zachoval sa k nám veľmi pekne. Bol milí, vtipný a naozaj veľmi šikovný. Prave po tejto skúsennosti som sa naše tretie dieťatko rozhodla priviesť na svet v nemocnici KE- Šaca pri menovanom p. doktorovi. Šacu môžem iba vrelo odporúčať. 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre