Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

kvietocek55
30. máj 2011

@monmarke no vidíš, tak to je super 🙂 daj potom vedieť ako bolo a čo ti povedali a tak.. 😀 aby som vedela.. budem ti vďačná.. lebo sa už fakt neviem rozhodnúť kde mám ísť rodiť vlastne.

kvietocek55
30. máj 2011

@abika26 a ty už si u neho bola v poradni, či si chodila k niekomu inému?

abika26
30. máj 2011

@kvietocek55 no chodim k nemu do poradne,ale viacmenej nezavazne,ale kedze som v 39tt tak najblizsie sa urcite bude xciet dohodnut na porode....a neviem co robit,lebo zas 400e mu urcite nexcem dat za par poradni a porod co keby som mala stastie moze trvat par hodin...

kvietocek55
30. máj 2011

@abika26 tak to hej, to je dosť.. ale tuto pár príspevkov vyššie mi písala jedna baba, že ona mu len napísala mail.. a bolo. A ako sa k nemu dostanem do poradne? To mám povedať sestričke pri objednávaní a tá ma objedná keď má službu alebo ako? Ja som zatiaľ bola u neho len na ultrazvukoch.

abika26
30. máj 2011

no mozes mu mail napisat kludne aj ty....ale to ze ta odrodi bude nieco stat,len jasne ze ti to nepovie na 1. poradni 🙂

cervena_ciapocka
31. máj 2011

Baby, prosím vás, čo ste už rodili v Šaci, aký je tam celkovo prístup lekárov a personálu? Nečakám, že na mňa budú všetci milý ako doma 😅 ja sa len bojím toho aby ma neprehliadali, lebo to sa mi často stáva aj inde, že ma prehliadnu, a ja nie som ten typ čo by sa sám nejak pýtal a upozorňoval na seba.

piacere
31. máj 2011

@abika26 rodila som u Dosedla, dohodla som sa s ním cez mail, keďže som naňho osobne nemala šťastie a on mi napísal termín, kedy sa mu mám prísť ukázať.... v sobotu som mala termín a v nedeľu odchádzal na týždňovú dovolenku, takže bolo riziko, že nebude v práci, keď sa mi spustí pôrod... bola som nešťastná, tak ma vzal v sobotu na nočnú smenu a vyvolal pôrod... bez problémov, bez pindania, s úsmevom... chodila som k nemu do poradní od 36tt každý týždeň a ani raz nepadla zmienka o tom, že bude za pôrod niečo chcieť, už vôbec nie konkrétna suma... samozrejme, že po pôrode sme mu dali všimné, koľko sme my považovali za vhodné.... Nechce sa mi veriť, že by si sám povedal sumu alebo že by bral 2x toľko ako iní 😅

marusjacika
31. máj 2011

Absolutny suhlas s piacere, ja som si u Dosedlu tiez dohodla termin mailom, bola som u neho na usg v 20. a 30. tyzdni a potom este raz na poradni v 37. tyzdni. Kedze som mala malo plodovej vody, tak mi tiez vyvolal porod (zial, neotvarala som sa ani po 7-mich hodinach, takze nasledovala sekcia). Bola som vsak maximalne spokojna, jazva je krasna, nemala som velke bolesti, na operacnej sale zartoval, proste skvely pristup. Rodila som v piatok poobede a v nedelu som uz chodila. V mojom pripade taktiez nepadla ani zmienka o tom, ze by za porod nieco chcel a to sme dokonca boli dohodnuti tak, ze keby som nahodou zacala rodit mimo termin, mam mu zavolat a on pride k porodu.

abika26
31. máj 2011

@marusjacika
@piacere
no ked som bola na poslednej poradni nacrtol mi ze by sme mohli porod vyvolat tesne pred terminom.len mne to pride take zvlastne a ako tu citam jedna mate s vyvolavackou dobru skusenost a druha nie.....tak neviem ako sa rozhodnut ci sa nexat presvedcit alebo to nexat na prirodu s moznym rizikom.....jooj nex je to uz za mnou 😉

piacere
31. máj 2011

@abika26 ja som mala s vyvolaním dobré skúsenosti, takže pri druhom tehotenstve by som bez strachu do vyvolávačky šla... (aj keď je pravda, že niektoré ženy majú ťažké pôrody s vyvolaním)... mne o 19.30 Dosedla prepichol vodu, o 21.00 oxytocín do žily a o 0.30 som už bola na pôrodnej sále 😅 za taký super pôrod vďačím z veľkej časti jemu 😉 (zvyšok zvládol môj, vtedy ešte nenarodený, anjel, spolupracoval ukážkovo 😀 😀

marusjacika
31. máj 2011

@abika26 ja nemozem povedat, ze by som mala s vyvolavackou nejake zle skusenosti, akurat mi nezabrala 🙂 ale aj napriek sekcii (ktorej som sa mimochodom bala ako cert kriza) mam na porod len tie najkrajsie spomienky. ak by som si mala este raz vybrat, urobila by som znova to iste - mozno by mi oxytocin na druhy raz zabral lepsie 🙂 kazdopadne, myslim, ze Dosedla rozhodol najlepsie ako mohol, pretoze kludne ma tam mohol nechat trapit sa aj 24 hodin este a bohvie, ci by to aj tak neskoncilo sekciou. inac drzim palce, nech porod dopadne podla tvojich predstav a hlavne nech je babo a ty v poriadku 😉

abika26
31. máj 2011

@piacere a mala si aj epiduralku?

abika26
31. máj 2011

@marusjacika dakujem pekne 🙂

piacere
31. máj 2011

@abika26 nie, tvrdohlavo som odmietala... silnejšie bolesti som začala mať až po oxytocíne, aj to len tlaky... žiadne krížové, takže som nemala pocit, že to neustojím alebo nedokážem rozdýchať... plus rýchlo som sa otvárala.. takže okolo desiatej Dosedla skonštatoval, že epi už nie je potrebná 😀

abika26
31. máj 2011

@piacere no krasa taky porod si zela kazda 🙂

jankah77
31. máj 2011

@piacere tel. cislo na USG funguje, ale zas sa stahovali do inej miestnosti, takze sa v tieto dni mozno nedovolate, este im nepremiestnili tel. linku. Teraz su v chodbe za tymi velkymi dverami Prijem rodiciek, oproti je porodna sala (tusim je to nadstandardna), su to kozenkove hnede dvere.

sammy244
31. máj 2011

ahojte chcem sa spytat je v saci inkubator??

1talizmanik1
31. máj 2011

daj mi potom vediet, aka odpoved ti prisla, lebo aj nanho som zvedava....

1talizmanik1
31. máj 2011

@abika26 preco u dosedlu?ja by som chcela u luptaka, ale ak nebude volny, tak dosedla az tak...

abika26
31. máj 2011

@1talizmanik1 ani neviem,nemam zatial ani s jednym osobnu skusenost.....a na dosedlu som citala vela pozitivneho plus ze nenastrihava a ze ma mily pristup tak preto asi.

kvietocek55
31. máj 2011

@1talizmanik1 @abika26 kolegynka u luptáka rodila a bola nadmieru spokojná tiež. Volala mu dokonca ráno o štvrtej a nemal problém prísť aj keď nemal službu.

1talizmanik1
1. jún 2011

@abika26
@kvietocek55 lebo ja sa chystam u luptaka a ak by bol nahodou na doolenke, alebo nieco, tak zrejme dosedla-lebo mam vybaveneho rodinneho anesteziologa a on hjned povedal, ze nie je problem s dosedlom 🙂

cukor
1. jún 2011

@sammy244 ...a prečo by nemal byt?je to predsa normálna nemocnica s pôrodnicou a novorodeneckým oddelením s plnou výbavou.

sammy244
1. jún 2011

@cukor ja sa len pytam pretoze som tam nikdy nebola...ci je to tam dobre vybavene..lebo som pocula ze je to tam lepsie v novej co sa tyka novorodeneckeho tak len preto 🙂 aj som pocula ze ked su nejake komplikacie s babom tak prenasaju potom babatko do novej...tak koli tomu...rodila si v saci?? lebo mne hrozi asi skorsi porod...a tak sa rozhodujem kam rodit..lebo fakt neviem co mam robit...kde to bude pre male lepsie :(

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sammy244
1. jún 2011

@asandys dakujem ti pekne 🙂 ja mam teraz dilemu..lebo namna prisli kontrakcie v 33tt..ale mi porod zastavili...lezala som v nemocke tyzden..a pusitli ma domov..ale moj doktor vravel ze ak vydrzim este tak 2 tt ze bude fajn..mam strach lebo chcela som rodit v saci..ale naozaj sa neviem rozhodnut co bude lepsie..ak by som trebars rodila v tom 36tt v saci...ci by to bolo v pohode...a ci by sa nieco nedajboze nezomlelo..chcem vydrzat aspon do toho 38tt ale su tam male sance :( tak preto sa bojim lebo nechcem lezat v saci..a male bude v novej...len koli tomu som si zistovala ako to vlastne v saci je s tym novorodeneckym... 😒 a u koho rodis?

kvietocek55
1. jún 2011

@1talizmanik1 😀 myslím, že budeš spokojná aj s jedným aj s druhým 😀

kvietocek55
1. jún 2011

@sammy244 ahoj, ja si myslím, že v 35 tt už by to malo byť v pohode, možno by si mohla tam zbehnúť do poradne za nejakým dr. a opýtať sa či je dieťatko v poriadku. Lebo v 35 tt by malo byť podľa mňa ok, len bude asi menšie, ale pokiaľ je zdravé tak sa nemusíš báť že by ti ho v Šaci prevážali.

1talizmanik1
1. jún 2011

@kvietocek55 no dufam 🙂

@sammy244 neboj sa, nejak dobojujeme a snaz sa rodit v saci 🙂, luptak je dobry lekar 🙂 a das mi potom infosky :P

sammy244
1. jún 2011

@kvietocek55 no dufam ze bude v pohode..ale musi byt ten 35tt ukonceny vsak...ja viem ze pojdem skor..ale snazim sa vydrzat co najdlhsie..ale citim uz aj hlavicku uplne dolu tak neviem neviem..a nechcem nic podcenit...aby bolo vsetko ok..na dalsi tyzden v stredu mam ist na poradnu tak sa spytam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre