Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

cervena_ciapocka
17. júl 2011

Baby, robia v saci porody kliestami a zvonom, ci sa radsej priklonia k sekcii? Myslim tie situacie ked pocas normalneho porodu nastanu komplikacie.

kuratko82
17. júl 2011

@rabiva hej hej tu som zatial mi dali len cipok a cakam... ze o take dve hodinky uvidime...

rabiva
17. júl 2011

@kuratko82 jeej normalne ze online porod 😀 tak nech sa ti to rozbehne a coskoro mas drobceka pri sebe. Dosedla v pohode? Ja idem k nemu zajtra rano, tak dufam ze neodkvecne dovtedy 😎

kuratko82
17. júl 2011

@rabiva fiiha sa mi nechce verit,lebo podla vsetkeho dnes ma nocnu....ci potiahne 24ku? 😀 no v pohode chodi ma kukat kazdu pol hodku.. akurat mi dnu vopchal skoro celu ruku,som myslela ze na strop vyskocim...

rabiva
17. júl 2011

@kuratko82 😀 no nezavidim, drz sa! No mal by byt do rana, kamoska ide ku nemu o 7 na utz a ja na tu poradnu...

cervena_ciapocka
17. júl 2011

@rabiva teba na ktoru objednal? Ked ma nocnu asi len svoje vysetri pacientky a sluzbu v poradni bude mat niekto iny.

rabiva
17. júl 2011

@cervena_ciapocka na 9 idem tak ako minule

diabliq6666
17. júl 2011

@marmatu hej...spoluobcanky su na stvorke🙂))ked som ja rodila dawali na gyndu lezat,ked nebolo miesto...vo vzdycharni len rodiace boli

diabliq6666
17. júl 2011

@cervena_ciapocka spolu somnou prijali babenku,co sa otvorila len na 5 centi,tak jej nakoniec robili cisarak...myslim,ze klieste nepouzivaju

diabliq6666
17. júl 2011

@kuratko82 uz si na cipku?tak to uz pojde raz dva...ani si neuvedomis a prepichnu ti vodu a do rana je drobec na svete🙂))drzim palce nech to ide rychlo a hlawne nech ste v poriadku🙂

cervena_ciapocka
17. júl 2011

@diabliq6666 to prepichnutie vody je ako citit? Bolest ci len tlak?

diabliq6666
17. júl 2011

@skor by som povedala,ze je to taky neprijemny pocit...bolelo to len trochu

piacere
18. júl 2011

@cervena_ciapocka mňa prepichnutie vody nebolelo vôbec.... keby som nevidela, že berie Dosedla tú "mega ihlu" 😀 tak neviem.... len to pukne a už tečie a tečie a tečie 🙂

cervena_ciapocka
18. júl 2011

Ináč som už doma z poradne 🙂 dnes som mala šťastie a nečakala som. Ale to fakt bola náhoda. Predo mnou boli 3 pacientky, všetky už mali za sebou monitor, dve hneď aj vyšetrili ... rýchlo to šlo. A tretia kamsi odbehla tak miesto nej vzali mňa najprv na vyšetrenie a odtiaľ hneď na monitor. Kebyže to je naopak, že najprv idem na monitor, tak tam ešte sedím na lavičke, lebo vtedy už prišiel Dosedla a teda začal sa venovať svojim pacientkam. Ale ja už som bola vybavená, takže len pozrel na monitor, že čo a ako a šla som 🙂
No a keďže som už v termíne tak ak sa nič nezmení v pondelok nastupujem 😅

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@piacere často je lepšie nevidieť čo všetko sa na nás používa 😀 lebo sa len zbytočne zľakneme.

marmatu
18. júl 2011

@diabliq6666 tak už som pokojnejsia, aj keby sa mi ten nadstandard neusiel 😉

marmatu
18. júl 2011

baby, čo beriete pre babo na oblečenie na cestu domov? hladala som nieco na nete ako v takom teple obliekat babatko, tak je to rozne. jeden lekar sa vyjadril, že veru je tazsie obliekat babo v lete ako v zime, lebo v zime ho zababusis a ide sa, ale v lete treba dat pozor na prehriatie, a teda že ešte v ordinacii nemal podchladene dieta, ale prehriate alebo s upalom už vela. a este, aj na nadstandardnu izbu za 15 možu chodit navstevy a nosia jedlo na izbu?

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@marmatu ja mám nachystanú košieľku, dupačky a svetrík tenký keby bolo treba, čiapočku bavlnenú. Plus do autosedačky zavinovačku letnú, aby mu bolo mäkúčko 🙂 😅 a tým ho jemne prikryjem.

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@marmatu tú cestu domov už nejak zvládnete, a chodiť vonku v takých teplách s malým bábom aj tak nie je dobré. Ak na prechádzky tak skoro ráno alebo podvečer keď už nepraží slnko, a aj vzduch je lepší a to už nebude problém obliecť bábo.

diabliq6666
18. júl 2011

@marmatu nadstandardy nezvyknu mat plne takze by si nemala mat problem🙂))

marmatu
18. júl 2011

@diabliq6666 ano tie za 30 mavaju aj volne 😀 ale už nad tym nebudem rozmyslat, uvidime, a potom dam vedieť, že kde sme vlastne ležali, či fakt nie na tej chodbe

marmatu
18. júl 2011

@cervena_ciapocka tak v podstate aj ja mam to co ty len bez svetrika...juuuj už sa tešim ako si to ponesieme domov 😵

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@marmatu 🙂 tak ani v lete nikdy nevieme ako bude, a keď náhodou len tak, že 20° alebo menej, prípadne bude pršať a fúkať, tak ešte treba niečo aj pod tú zavinovačku.

rabiva
18. júl 2011

ahojte, no moja poradna dnes nic moc, malemu sa von nechce, este aj monitor mi museli robit na 2x lebo prvy nedopadol dobre ☹ slaba pohyb. aktivita, D. bol celkom v pohode ale nepotesil ma, tak skoro zrejme neporodim, takze si pockam na koniec mesiaca, hadam to stihnem, lebo potom tam vraj uz nebude...

@cervena_ciapocka prave si odchadzala ked som ja dosla 😎 kto ti robil vysetrenie? ja som cakala na D. asi hodinu

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@rabiva hej 🙂 som bola taká natešená, že som rýchlo vybavená, že som bežala kade ľahšie 😀
Ja som bola práveže posledná (resp. predposledná, neviem presne) ktorú vyšetrila doktorka, lebo ma vzali najprv na vyšetrenie, lebo nemali koho iného 😅 a až potom ma dali na monitor, no a kým som bola na monitore tak už prišiel Dosedla a mal tam tuším nejakú pacientku. On len potom pozrel na môj monitor, povedal, že OK a šla som. Tak ktovie prečo si tak dlho čakala 😕
No keď ja neporodím, tak ma budú riešiť až 25.7. ... ktovie čo bude dovtedy. Vraj krčok je na 1,5 cm čo nie je od minula žiadna zmena a otvorená som na prst.

rabiva
18. júl 2011

@cervena_ciapocka no podla toho ako sa tvaril tak som vytusila ze prave rodi amyy a ze to moc dobre nejde, ale tak nechcem tu sirit klepy aby som niekomu neposkodila.... resp. nieco nedomotala. Zdal sa byt dost out, aj poradna v podstate dost rychlo prebehla, dost ma vystrasil tym zlym monitorom ze musim ist znova 😒 Ani dalsi termin na poradnu mi nedal, vraj mu len mam volat 😕 a ze to tak skoro nebude. Spravil mi len ten Hamiltonov hmat na dozretie porodnych ciest, otv. na stvrt prsta 😕 😖
Neradila ti dr nejake sposoby ako "vyvolat" porod?

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@rabiva tak keď mal nočnú a veľa pôrodov isto bol unavený. A ako sa robí ten hmat? Lebo aj mne dnes doktorka vravela že bude trochu nepríjemná, mala som pocit akoby niečo "točila" 😕 a že môžem potom vraj trochu zakrvácať, lebo aj rukavicu mala trochu od krvi ale zatiaľ mám len špinenie, pár kvapiek, takže je to asi ok. Som myslela že ten hmat je na odstránenie pôrodných obalov už pri pôrode, či som to doplietla?
Ináč mi nič neradili. A nechcem ani malého veľmi náhliť 😅

rabiva
18. júl 2011

@cervena_ciapocka no tak ti ho asi spravila. Lebo aj mne to tak pripadalo ako "tocenie" 😅 a bolelo jak svina, a ze mozem spinit no ale ja nic, a tiez mozem mat vacsie tvrdnutie bruska, zda sa mi ze mam cely den, som taka ubolena, nafigu. Ja uz by som rada porodila, toto teplo zle znasam. Vysetrovala ta Pankuchova?

cervena_ciapocka
18. júl 2011

@rabiva áno, ona. Mne to neprišlo nejak nepríjemné, ale tak každý sme ináč citlivý. Takže to bol ten hmat?

rabiva
18. júl 2011

@cervena_ciapocka zrejme ano, hadam som to ja nedoplietla 😅 😅 no ja zas nie som nejaka piskotka, ale mna to dost bolelo 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre