Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

erika121o
11. jún 2014

@jana153 a prečo chceš sekciu? Len kvôli strachu z pôrodu? Môžem tí len povedať, že pri cisaraku sice bolesť necitis, ale cítiš ju pocas niekoľkých nasledujúcich dni. Mne robili sekciu v Saci (mala som zatarasene porodne cesty placentou a ak by som začala rodiť normálne, hrozilo vykrvvacanie), robil mi ju primár, ktorý je fakt odbornik a pri mojom komplikovanom stave to zvládol super. Lenže problémy nastali potom, ked sa zistilo, že mi nezaberajú takmer žiadne analgetika a mala som strašne bolesti. Aj ked má preložili na izbu a chcela som mať malú pri sebe, no nevládala som sa k nej postaviť a to bolo pre mna strasne. Kamoska, ktora mala komplikovaný spontanny pôrod sa dala dokopy omnoho skôr nez ja. Myslím si, že netreba nič preháňať a musíš si povedať, že denne rodia tisícky žien a zvládnu to, tak prečo by si to nemala zvládnuť ty a prečo by si si mala dať rozrezat brucho, ak to nie je nutné. Držím palce!!! A mimochodom v Saci sú fakt dobrí, počula som, že mnohokrát ani nemusia nastrihavat. 🙂

oktoberka
11. jún 2014

@erika121o prosim ta...kto ti robil cisarsky?Dosedla?

erika121o
11. jún 2014
jana153
11. jún 2014

@erika121o Dakujem. Presne tak, mam totiz velmi nizky prah-bolesti a hlavne aj psychicky blok. Ja nejako nezvladam bolest a neviem si predstavit ze mam trpiet...Ja si velmi dobre uvedomujem ze vela zien a kazdy den rodia a zvladaju to. No najviac sa desim toho ze za moju bolest ktoru budem mat budem odmietat dieta... Len ma nikto nesudte a neodsudzujte... Je to vytuzene dietatko a tesim sa na neho ale ta bolest ma desi...

erika121o
11. jún 2014

@jana153 nikto tá nesúdi, veď kazdy sme nejaký 🙂 pri spontánnom pôrode si vieš dať pichnúť epidural, čo je fakt dobrá vec, mne to pichali miesto analgetik pomáhalo, necitis bolesť, len tlak. Viem, o com hovoríš, čo sa týka bolesti. Ja mam zas ten problém, že po ťažšej rekonvalescencii zo sekcie mám teraz nenormálny strach z bolesti, predtým som nemala problém pri ťahaní zubov atď. A teraz sa klepem už pri vrtaní, proste nalomilo mi to psychiku, ale dieťatko za to určite stojí! Každá bolest pominie, ked budeš mať malé v náručí. Vravím, ťažko som znášala poporodne bolesti, aj kojenie, aj mala mala obrovské problémy s bruskom, no o pár minút bude mať 20 mesiacov a vsetko je už ovela lepšie 🙂 a som ochotná podstúpiť to este raz, lebo ked ta tvoje dieťa obijme, dá tí boztek a povie "moja mama", tak to je na nezaplatenie 🙂 a za to stojí hocijaká bolesť, ver mi 🙂

majka238
12. jún 2014

@jana153 moja rada: daj si epiduralku, vezmi si k porodu blizkeho cloveka, ktory ta podpori, spolupracuj s lekarom a nemysli zbytocne dopredu, co bude. a hlavne nepocuvaj a necitaj o tom, aky je porod hrozne bolestivy a tazky. ja som tiez strasny bojko, co sa bolesti tyka a napriek tomu mam na porod krasne spomienky. dala som si epiduralku a vobec pre mna nebol bolestivy, len namahavy. nech uz sa rozhodnes akokolvek, drzim palce.

limoni
13. jún 2014

Dievcata, ked ste s primarom preberali Vas porodny plan, co bol najvacsi problem, teda myslim tym co ste si museli najviac obhajovat ? Napr. ma zaujima jeho nazor na synteticky oxytocin, dotepanie popocnika a ake polohy su mozne pocas 2. doby. Dakujem krasne.

pima21
13. jún 2014

@limoni ak.môžem poradiť, oxytocín ani nespomínaj. Ja na túto tému už dosť háklivý, jednoducho sú situácie, keď je z medicínskeho hľadiska nutné oxytocín podať. Pýtala som sa na to a dosť bol podráždený, vlastne ma v tomto duchu varovala vopred aj sestrička. Ostatné veci neviem aký ma postoj, ale pokiaľ ide len o predstavy ženy tomu, čo by chcela pri pôrode a po ňom tj. netyka sa to aplikácie liekov, tak to by malo byť v pohode.... Takže osobne už nemám odvahu pýtať na niečo ďalšie, napr polohy pri pôrode... Snáď sa niektorá ozve, či s ním preberala porodnY plán...

limoni
13. jún 2014

@pima21 ano rozumiem, ja sa nechcem postavit do pozicie lekara, co sa tyka indikovania liekov, nemam na to vzdelanie a rozumiem, ze synteticky oxytocin je niekedy nevyhnutny, ak porod nepostupuje napr., ale mne ide o to, ze ci v saci pichaju oxytocin hned ako je zena otvorena napr. na 5 a teda, aby to urychlili a sebe usetrili cas, pripadne uvolnili salu, tak ho automaticky podaju
ja som za to, aby rodicke dali cas, aby ten porod zvladla sama, ak samozrejme nie je ohrozeny jen ci babatka zivot
ty si uz preberala porodny pkan, ci si iba na ten oxytocin pytala?

pima21
13. jún 2014

@limoni len som spomenula oxytocín, nič v zmysle že ho nechcem a reakcia teda.bola dosť nepríjemná. nebolo to osobné, ale ako lekár sa stretol aj s tým, že to rodička odmietla, takže chápem, že lekári sú na to citliví... Nebudeš sa ho predsa pýtať, či dá oxytocín, aby to bolo rýchlejšie.... Každý lekár ti povie, že ti ho dajú len v odôvodnenom prípade. ja som sa chcela tiež tak nezáväzne sa poinformovala, kedy dávajú oxytocín.... pri prvom pôrode mi ho lekárka vyslovene dala preto, lebo tej skončila služba a chcela ísť domov a moje kontrakcie bolí nijaké... V podstate to tak nejak formulovala. Keď som však spomenula prirodzený pôrod a oxytocín, reakcia u tohto lekára bola naozaj nepríjemná. Dosť ma to zaskočilo... Takže osobné nemám odvahu vytiahnuť ešte pôrodný plán 🙂 ale verím, že je to dobrý pôrodník a v podstate nepotrebujem nič spisovať - nastrih nerobí a iné veci- priloženie bábätka na brucho, prsník a 2 hodinky s dieťaťom po pôrode ti umožnia, treba to len povedať.

mmmj
14. jún 2014

@limoni no primar je zastanca tzv. programovaneho porodu, ked si to mrknes na webe, hned pochopis jeho vztah k oxytocinu 🙂
Inak nema nejaky problem s inymi vecami, ale toto je asi fakt citliva tema

limoni
14. jún 2014

@mmmj
@pima21
takze myslite, ze preberat vramci porodneho planu oxytocin, prepichnutie vody nie je vhodne? je mi to trocha luto, ze sa k tomu takto stavia, ja rozumiem, ze ho uz irituje ked niektore zeny z principu odmietaju akykolvek zasah do porodu liekmi, no mne to pride logicke, a je podla mna jedno ci je to citliva tema, ak si zena minimalne povie svoj nazor -prianie na priebeh porodu a lekar by ju mal informovat o vyhodach a nevyhodach -rizikach nou navrhovaneho postupu
alebo je a priori proti akemukolvek porodnemu planu?
chcela som primara k porodu, lebo je skvely odbornik
po podani syn.oxytocinu, ake su bolesti? Myslim ci sa to pa zvladnut bez liekov od bolesti

mmmj
14. jún 2014

@limoni je dost vytazeny, nema uz tolko casu na pacientky a podla mna aj z toho plynie to, ze si radsej porod naplanuje a pod.
Ja som pri nom rodila pred 3 rokmi, prisla som uz s prasknutou vodou, takze toto neviem posudit. Daval mi oxytocin, ale kontrakcie som aj tak nemala ziadne, skoncilo to sekciou. Takze ani tie bolesti neviem posudit.
Teraz som tesne pred terminom porodu, chcela som ho opat oslovit, ale ani neodpisal na mail, tak som si vybrala inu doktorku. Kedze chcem rodit prirodzene po cisarskom, a to sa nejako porod urychlovat neda, chcem radsej niekoho, kto na mna bude mat cas.

limoni
14. jún 2014

@mmmj ano aj v predchadzajucich prispevkoch pisali dievcata, ze ma toho vela, tak teraz zvazujem aj ja, a ktoru lekarku si si vybrala?
Ano to som citala, ze kontraindikaciou na programovany porod je operovana maternica. Inak, je pravdou, ze zena, ak rodi po sekcii, tak je ako prvorodicka?

mmmj
14. jún 2014

@limoni Ja som oslovila dr. Vargovu, ale este som nerodila, takze referencie priamo o porode este neviem dat.
No ak je uz jazva na maternici, kontrakcie po oxytocine, ktore su silnejsie by ju mohli poskodit, takze je to kontraindikacia. A ak zena rodila sekciou, to znamena, ze dieta porodnymi cestami nepreslo, tak je samozrejme ako prvorodicka, lebo porodne cesty porod este nezazili.

pima21
14. jún 2014

@limoni pošlem ti IP

limoni
15. jún 2014

@mmmj tak prajem vela stastia a krasny prirodzeny porod, ak budes mat nove info, budem Ti vdacna, ak napises

mmmj
15. jún 2014

@limoni vdaka, podobne aj Tebe, ak sa podari, dam vediet

bonnie1
16. jún 2014

@limoni ja som mala tiez oxytocin kvoli tomu ze mi plodova voda odtekala postupne. inak on respektuje porodny plan ale na druhej strane je prilis velky odbornik na to aby si nechal urcovat veci od laika. takze ked nesuhlasis s jeho postupmi vyber si ineho porodnika a ked veris jeho odbornosti tak si vyber jeho ale znovu netreba sa tvarit ze google je viac ako jeho prax a vysledky 🙂

kuratko82
16. jún 2014

@limoni
@mmmj no ja som prvykrat tiez rodila u dosedlu pred tromi rokmi a teraz som rodila u falatovej,mozem len odporucit,parkrat som jej zopakovala ze nechcem nastrih a ani ho neurobila a ani nebolo treba, akurat mi pri porode hovorila ze ju musim pocuvat ze ked mi povie tlacit tak mam tlacit a ked mi povie uvolnit sa tak musim uvolnit,ako dost nerealne mi to prislo ale podarilo sa 🙂 a do nicoho ma netlacila...

mmmj
16. jún 2014

@kuratko82 tak to je super, ze to tak dobre dopadlo. No ja uvidim,ci sa mi vobec rozbehne porod, nechcela by som opat sekciu....Viem, ze Dosedla je vytazeny a skor by ma mozno nahanal na sekciu kvoli nedostatku casu. Ale mozno aj nie, kazdopadne som si uz vybrala inu doktorku, dufam, ze to dopadne tak dobre ako Tebe

bianocka
17. jún 2014

@mmmj Tak tomu naozaj neverim, ze by ta Dosedla nahanal na sekciu. On je zasadne proti sekciam, na ktore nie je objektivny dovod. Sama som rodila spontanne po prvej sekcii, pricom on bol iniciatorom toho, aby som na sekciu nesla. A prisiel kvoli mne do porodnice v nedelu v noci.

mmmj
17. jún 2014

@bianocka nemyslela som, ze by mi ju prikazal, ale viem zo skusenosti inych, ze ma menej casu nejako sa mamickam viac venovat. tom zmysle, ze ma menej casu na nejake spekulovanie o termine a posuvanie, jednoducho da termin dokedy sa to musi rozbehnut a kvoli hustemu programu sa vacsinou neda s tym hybat. Ale urcite je skor za prirodzeny porod, to je jasne

slniecko0612
17. jún 2014

Ahojte chcela by som sa opytat.som prvorodicka a chcela by som rodit v saci ako mam postupovat za kym tam mam ist ?koho mam oslovit ze by som tm chcela rodit alebo aky je postup.som v 33tyzdni. A chcela by som si uz nieco vybavit poraddte mi prosim ako to prebieha???dakujem za radu

mmmj
18. jún 2014

@slniecko0612 Normalne zavolaj do ambulancie pre tehotne, oni Ta objednaju do poradne. Ak si podla referencii vyberies nejakeho doktora, ktoreho by si si chcela zazmluvnit k porodu, myslim, ze oni Ta s nim skontaktuju. Ostatne veci Ti uz povedia tam.
Ked pojdes do prvej poradne, treba na recepcii zaplatit poplatok 6 eur, to je za vsetky vysetrenia co pred porodom mas absolvovat. Ale to Ti aj tam potom vysvetlia ak nebudes vediet. To je vsetko. Treba si vziat samozrejme tehotensku knizku a lekarske spravy od tvojho lekara.

slniecko0612
18. jún 2014

@mmmj cize ak poviem konkretne ze chcem ist k dosedlovi tak ma k nemu pridelia?a ako prebiehaju vysetrenia pred porodom?dakujem za info 🙂

pima21
18. jún 2014

@slniecko0612 Dosedla si objednáva pacientky sám, sestrička ti dá telefón k nemu a mail, na ktorý žiaľ neodpovedá.... Odporúčam volať na telefón do kanceláris či kam to je, mne sa to.podarilo asi na 3. Deň ráno o 7 🙂 vyšetrenia zahŕňajú vždy monitor (ozvy plodu + záznam kontrakcii), vyšetrenie zospodu. Inak Dosedla usg nerobí, odporúčam sa na to ani nepýtať, lebo reakcia nie je následne príjemná 🙂

mmmj
18. jún 2014

@slniecko0612 pozri si aj referencie na inych lekarov, Dosedla je samozrejme velmi dobry odbornik, ale ma uz tolko pacientiek, ze uz to podla mna az tak nezvlada. Moze byt, ze bude mat na tvoj termin volnejsie, ale inak ma uz natresk. Treba mat aj "zalohu"

sunny15
19. jún 2014

@pima21 no to nie uplne pravda ze Dosedla nerobi usg...mne napr.robil aj 2krat... povedal aj predpokl.váhu malého a aj sa spytal či vieme pohlavie ...ale na usg mal dôvod...takže určite ho nerobí každej tehulke...

pima21
19. jún 2014

@sunny15 myslela som to tak, že to nerobí každej tehulke a pokiaľ bolo usg okolo 30tt tak on už nerobí, ak neprídeš ako nejaká riziková. Ja som prišla k nemu v 37tt a žiadne usg sa nekonalo, vravela mi o tom sestrička a keď som sa na usg pýtala, tak sa aj naštval, že načo. Myslela som to teda tak, že teraz nerobí ani vstupné usg, keď príde tehulka prvýkrát do poradne v nemocnici a nie je žiadna riziková.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre