Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

bonnie1
1. jan 2013

@zuzkahsz hm to neviem presne. ja som mala za 18. boli sme tam dve ale posledne dva dni mi vyslo ze som bola sama🙂 mali sme tam chladnicku aj telku. zda sa mi ze za 10 nemaju chladnicku.a asi ani telku..ale nie som si ista 🙂

jamgurmi
1. jan 2013

aky ste mali pocit z personalu a pod.

bonnie1
1. jan 2013

@jamgurmi super. vsetci mili aj pri porode aj na novorodeneckom aj na 600nedely lekari aj sestricky a vzdy ochotni pomoct. personal a vsetko hodnotim na 1 🙂

jamgurmi
1. jan 2013

@bonnie1 aky sposob porodu je tam mozny /klasicka postel a pod./ d.

danka2105
1. jan 2013

@zuzkahsz Stare sestonedelie nema jednotku izbu, len dvojky 🙂 A rozdiel je v nabytku na izbe, ta za 10 ma nemocnicny nabytok a skrinky biele ( aspon tak som pocula), izba za 18 ma dreveny nabytok a aj chladnicku.

biancal
2. jan 2013

@kasperka1983 & Ďakujem pekne, koľko tam stojí jedna noc?

simonkulos
2. jan 2013

@monika1308 dakujem 🙂))

monika1308
2. jan 2013

@zuzkahsz ja som bola na izbe za 10 eur a tam je nemocničný biely nábytok a je tam aj televízor taký maličký a neni tam chladnička. Ale ja som bola spokojná. boli sme tam len dve a bolo super.

magre
2. jan 2013

Baby, kto je aktualne na starom sestonedeli? Lebo ja som oddnes sama na nadstandarde a je mi smutno...

chlpacik
3. jan 2013

Moje pocity zo Sace-maximalne sklamanie. Sestricky boli zlate, ale... stretla som sa aj s takymi, ktoré som nemusela. Niekedy som mala pocit, ze radsej"neotravovat". Ale to su len moje pocity. Zla skusenost z porodu, neinformovanosti a celkoveho pristupu. Nato, ze si clovek plati za sluzby, som ocakavala nieco ine.
A keby som este mohla poradit, vopred vybavit porodnika, nenechavat to na sluzbukonajuceho. Pytat sa na ultrazvuk, aby bola istota, ze babo nema pupocnik okolo krku.
Majte sa fajn, a spravne rozhodnutia.

blackcat8885
3. jan 2013

@chlpacik Ahoj u koho si rodila?Mala si aj nejaké pôrodné prianie?Lebo ja by som chcela u Dosedlu,včera som bola u neho na poradni ale zdalo sa mi,že sa strašne ponáhľal-vôbec nekontroloval moč čo ma prekvapilo kedže mám bielkovinu a opuchy.Aj ked viem,že má veľa pacientok ale no aj tak 😒

mravvcek
3. jan 2013

@chlpacik napodobne,citim to tak isto,moj maly mal pupocnik 5 krat okolo krku,boli sme raritou a podrobnosti radsej nepisem,otrasne...
inac sestricky uzasne a super,vzdy ochotne poradit a pomoct 🙂 klobuk dole

maajka
3. jan 2013

Ja som tam dnes bola na poradni,striedali sa tam viacerí doktori,ja som bola u mladuckej doktorky ,velmi zlata.Videla som aj slavneho Dosedlu,ale bohvieaky dobry dojdem z neho nemam....No ale to moj nazor 🙂

zuzkahsz
3. jan 2013

@magresi na starom sestonedeli? a ako sa ti tam paci? bo neviem sa royhodnut ist tam ci na nove?

martina.hedmegova
4. jan 2013

Takze pridavam aj ja cerstve info o mojom porode v Saci: na uvod poviem, ze som bola velmi narocna, mala som porodne prianie... poziadavky tykajuce sa mna aj babatka a to naozaj podrobne... nehovoriac o tom, ze som pocas porodu prisla z Novej nemocnice (tam som podpisala neg. reverz) do Sace... mali sme nadst. por. salu aj s manzelom a porod trval 35 hodin - od odtoku plodovej vody (nechcela som oxytocin).... nakoniec to musela byt sekcia (bez predosleho podania oxytocinu - sme sa dohodli) ale som stastna ze do malej nesli zaidne lieky (neziaduce uciny oxytocinu na dietattko!!!)! a musim povedat ze kazdy z personalu ci na sale, ci na 600nedeli ci kucharky, upratovacky, sestricky, ARO a novorodenecke.. vsetci boli uzasni!!! (trvala som na informovanosti a mala porodne prianie, vsetci to respektovali) ... z ARA som odisla skor nez po 24 hodinach a malu mala hned roomin in! na 3 den sme uz boli obe doma ;) Nemala som vopred nic vybavovane a bola som neuveritelne spokojna s profesionalitou a ludskym pristupom takze odporucam jednoznacne tuto porodnicu ;) izbu som mala za 18, a bola som na nej sama prve dva dni... ocenila som super postel, lebo na tejto izbe boli polohovatelne zabrany na posteli a tak som malu mala cely cas pri sebe, nie v postielke a monitor dychu som ani nezapla 🙂.. na izbach za 10 eur toto mamkam chybalo... (inak chladnicku ani telku nevyuzijete ;)

teleranka
4. jan 2013

@martina.hedmegova ake ma oxytocin neziaduce ucinky na dietatko? ☹ nevedela som o tom. Ak sa mozem opytat, kto ti robill sekciu? A nemali problem pustit vas domkov na treti den?

blackcat8885
4. jan 2013

@martina.hedmegova Ja sa tiež chystám do šace,mám pôrodné prianie tiež dosť podrobne čo sa týka bábatka aj mňa.Nemali s ničím z pôrod.priania problém?U koho si rodila?

blackcat8885
4. jan 2013

@martina.hedmegova Ja sa tiež chystám do šace,mám pôrodné prianie tiež dosť podrobne čo sa týka bábatka aj mňa.Nemali s ničím z pôrod.priania problém?U koho si rodila? Ako pozerám forky chodili sme spolu na kurz k Janke Ivaneckej 🙂

martina.hedmegova
4. jan 2013

@teleranka boli sme uplne v poriadku, nebol dovod tam ostavat.. maju zauzivany postup ze az na 4. den ale malo by sa to posudzovat individualne..... nikto vas tam nemoze drzat... mate pravo odist aj po porode... ambulantny porod atd... posurili sme vysetrenia a mohli ist 🙂 NU oxytocinu.. troska pogoogli ak ta to zaujima... akurat nebolo mozne prilozenie na mna pocas sitia a cisarskeho ale nevadilo mi to nakoniec lebo hned mi ju dali k tvari a bola som taka dojata a plakala ze mi skakalo brusko a nevedeli by ma zasit... manzel bol pri osetrovani babatka 🙂 nebol problem s NICIM! len sa treba ozvat, poznat svoje prava a diskutovat... samozrejme slusne... v pripade nutnosti kompromis... porod bol pre nas nadherny hoci to bola nakoniec sekcia... aj vdaka ci najma vdaka 🙂 ustretovym ludom naokolo 🙂

martina.hedmegova
4. jan 2013

akurat je dobre mat info o laktacii.. mala som pocit ze viem viac ako niketore sestricky.. vsade sa najde niekto neprijemny.... nepomozu velmi... mne sa snazila pomoct jedna novorodenecka Dr.. inak ic... mala som cievku aj odsavacku... bol nutny dokrm ale davala som ho malej ja - nikdy sa nenechajte odbit
;)

zuzu1111
4. jan 2013

Ahojte babule, trocha vám vpadnem do témy, ak môžem 😉 . Rodila som v Šaci pred 2 rokmi a 2 mesiacmi a v júni ma to čaká zas 😉 O 2 týždne idem na morfologický USG a sestrička ma prekvapila vetou, že sa menil cenník od 1.1., že už sa platí 35eur (predtým to bolo 20eur) - takže poriadne to zdvihli. Neviete ako to je s ostatnými poplatkami? Menili sa ceny aj za izby, nadštandardnú pôrodnú sálu a epidurálku, otecka pri pôrode? Baby, čo tam chodíte už na poradňu, skúste sa opýtať. Ďakujem. 😉

zuzkahsz
5. jan 2013

@zuzu1111 morfologicky bol 30 eur a nie 20 ;) takze zvysili o 5e...;) epi 140e, izby od 10,18,35,50,70...🙂

zuzu1111
5. jan 2013

@zuzkahsz - no tak to už museli zvyšovať predtým 🙂 ...lebo ja som ešte v júli 2010 platila 20eur. Epi tuším stála tak isto a izby boli vtedy za 15,20,30 . Tie za 50 a 70 to sú ti pekné ružové, modré,zelené v tej novej časti? A otecko pri pôrode a nadštandardná sála koľko stoja, nevieš?

zuzkahsz
5. jan 2013

za 50,70 su izby v novej casti pre 1 osobu...a za salu, a za osobu nieco bolo okolo 20-25 eur ale nie som si ista...

any395
5. jan 2013

žienky, ponúkam špecifickú starostlivosť samostanej pôrodnej asistentky wwww.porodnaasistencia.sk

any395
7. jan 2013

budúce mamičky, dopĺňam info ... ak by ste mali záujem, môžte sa bližšie mrknúť na www.porodnaasistencia.sk ... som tu pre vás, keďže pracujem ako pôrodná asistentka s licenciou so zameraním na prirodzené teh. a pôrod, iba ako SZČO, tzn. že už nie som viazaná na pravidelné služby v nemocnici na pôrodníckom odd. a môžem sa venovať naplno svojej prekrásnej profesii, svojmu poslaniu 😉

anastacia242
7. jan 2013

ahojte,
ak by niekoho zaujimalo ako vyzera izba za 50€ na noc 🙂
inak chladničku som vobec nevyuzila to mozno vyuziju tie co rodia v lete, ze si tam schladia napoj...
ale telka isla skoro nonstop 😉 kedze som bola sama na izbe aspon nejake infosky...
popri telke sa najete, nakojite aj pospíte ..

sendy111
7. jan 2013

tie ktore ste rodili v saci cisarsky ake predoperacne vysetrenia sa robia?

bubus2211
7. jan 2013

@sendy111 Ano,robia sa odbery,EKG a ARO vys. 🙂

blackcat8885
7. jan 2013

Má nejaká mamina termín koncom januára?Nech mám s kým kecať potom v nemocke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre