Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

annika11
23. mar 2010

my s manželom sme sa dohodli, že nebudeme dopredu nič dohadovať, pretože, čo sme počuli, všetci dr. sú tam ok a keď to na mňa príde a budem mať šťastie, možno anilen nestihne doraziť...
Vlastne sa tam ešte len chystáme po prvý krát, lebo moja dr. sa nejako zabudla. Neviem, či s tým nebude nejaký problém, lebo som niekde čítala, že sa tam treba hlásiť od 35.-36.tt

zuzi44
23. mar 2010

ahoj myslim ze s tym nebude problem ked pojdes neskor,ani my sme nechceli dohadovat nakoniec ved to ani nevyslo a mas pravdu vsetci dr.su tam ok,a pokial cakas prve tak myslim ze to asi take rychle nebude ale nikdy nevies 🙂 😉

bonsai
23. mar 2010

ahojte..ja sa tiež chystám rodiť v Šaci..a chcela y som nejakého lekára, nakoľko to u nás vyzerá na cisársky..to si mám vybrať lekára a ísť za ním, že by som chcela pri ňom rodiť?..

annika11
23. mar 2010

bonsai
😀 neviem, ale dám ti vedieť tak za dva tri týždne 🙂

zuzi44
24. mar 2010

ahoj bonsai,aj ja som mala ist na cisarsky ,lebo mala nebola otocena hlavickou uz mi chceli naplanovat termin, nakoniec sa v poslednej chvili otocila.Chodila som za dr.ktoru som poznala z prveho porodu,ale nakoniec netrebalo cisarsky,ale bola som kludnejsia ked som vedela,ze ma bude operovat ona.Ak si nevyberies dr.tak v poradni ti naplanuju datum kedy prides a niekto sa ta ujme neboj sa 🙂 O planovanych cisarskych rozhoduje primar alebo prednosta

seuska
24. mar 2010

Ahoj Annika si vcera pisala do temy "april 2010" My sme tam zatial 3 buduce rodicky co budeme rodit v Saci. Ja sice zajtra idem na poradnu a mozno tam uz zostanem kedze som z vacsej dialky, ale to vsetko uvidim podla nalezu krcka, takze ak sa nepoponahlas, tak sa nestihneme... ale ty mas este cas.... Ja som porodnika tiez nevyberala, zatial na mna vsetci lekari a lekarky urobili super dojem co som s nimi prisla do kontaktu....

nikush
24. mar 2010

ahojte, rodila som v Saci a nemyslim si, ze treba mat vybaveneho lekara...ja som nemala a naozaj boli vsetci velmi mili, ustretovi a snazili sa 😀 ...nebojte bude dobre 😉

fuggi24
24. mar 2010

ahojte,
rodila som v Šaci 2x, naposledy to bolo v sept. 2008. Nikdy som nemala nikoho vybaveného, aj keď to bolo v tom čase dosť v móde. Obidva pôrody boli ukážkové, za 15 min ako z učebnice, personál bol ústretový. Mala som napísaný pôrodný plán na 2 A4 a celkom sa snažili mi vyhovieť. Rodila som v nadštandardnej pôrodnej sále po sediačky. Pri druhom pôrode som zastihla akurát poriadnu babyboom a nebolo pre mňa miesto na šestonedelí, tak ma museli nechať spať 2 noci na pôrodnici aj s bábom. To bolo celkom v pohode, až na fakt, že som si znovu "odrodila" niekoľko ďalších pôrodov, a do detailov si nechcene vypočula celú komunikáciu personálu s rodičkami. (z toho 2 cisárske). Po týchto skúsenostiach by som chcela vystríhať žienky, aby ich nenapadlo si vybavovať dopredu nejakého pôrodníka. Každá, ktorá ho mala vopred vybaveného, mohla mať ťažké chvíľky za sebou niekedy aj o hodinu skôr. Kým sa dostaví vybavený pôrodník. A nejde tu vôbec len o pôrodníka, ale najmä o pôrodné asistentky, s ktorými trávi žena väčšinu času, kým príde do tuhého. A na to väčšina ani nepomyslí. Pôrodník príde raz za čas skontrolovať, či už je čas rodiť a samotný pôrod - myslím druhá fáza pôrodná, trvá nepatrne dlho v porovnaní s prvou fázou, pri ktorej je s vami väčšinou len pôrodná asistentka. Takže nesťažujte si baby situáciu, nevybavujte dopredu. Oni sú tam všetci dobrí a roďte kedy sa vám zažiada a nie kedy môže dôjsť pôrodník.

nice202
24. mar 2010

ahojte, skoda, ze som natrafila na tuto temu az teraz. mne moji rodicia vybavili porodnika v saci. ako citam asi zbytocne vyhodene peniaze.

cathuska
24. mar 2010

ahojte kocky, pripajam svoju skusenost, ja som mala vybaveneho porodnika a som bola velmi spokojna, rodil ma Dr Dosedla a nemala som ani nastrih, ani nic, sedela som este v ten den, ok, je to individualne, ale mne sa osvedcilo mat vybaveneho, ide aj o to, ze koho, ja som pocula, ze Dosedla, Lendak a Richnavsky su najlepsi, ale jasne, ze kazdy podla svojich zazitkov a skusenosti. Ja som bola v Saci velmi spokojna a ak budem rodit druhe babo tak jedine tam a najlepsie u toho isteho porodnika,
Drzim palce kocky 🙂

nikush
24. mar 2010

na mna sa zasa prisiel Dosedla pozriet tesne po porode, lebo sa menili sluzby a takeho arogantneho zasrana som nezazila...sa na mna kukal akoby som zo spodu lepru mala a nie cerstvy porod za sebou 😠

aeouliana
24. mar 2010

bonsai: ja som mala v Saci 2 cisarske (posledny v nov. 2009). oba u Dr. Tomasu. ODPORUCAM 😀 MAIXMALNA SPOKOJNOST 🙂 oba razy...

jaruska74
25. mar 2010

ja som rodila u Dr.luptaka......super bol 🙂

cathuska
25. mar 2010

juj NIKUSH tak t je mi luto, ze mas taku skusenost 😒 to by som ho asi zbila, keby sa na mna tak pozrel..
no, hnusne fakt, ..to by nema takto robit...!!!

ano o Tomasu som pocula , jedna moja kamka pri nom rodila, resp spolu sme rodili, a ona pol hodinu skor porodila, a Tomasu ze je oki, len trosku menej rozprava a je taky strohy ale vraj vyborny odbornik...

Kocky asi je to fakt tak, ze kazdy je tam dobry, lebo Saca ma dobre meno, a maju vela rodiciek, takze kazdy uz dost vela ma sebou a skuseni su dost vsetci.. 🙂

vela zdaru

cathuska
25. mar 2010

ono Dosedla je velmi dobry porodnik, casto rodi bez nastrihu tak, ze zena nema zdola ziadne vonkajsie poranenia a zvnutra len par stehov, a dost sa pozera krivo na ostatnych porodnikov, ze zle pozasivaju a tak, a trosku si mozno fakt o sebe niekedy mysli, no ale ja som nemala taku skusenost s nim, ale viem si ho predstavit aj trosku arogantneho..

inac vraj Lendak ci Luptak, teraz neviem ktory to je taky mlady doktor, je velmi mily a skusny a tak, tak vraj aj u neho je super rodit

jaruska74
25. mar 2010

luptak je mlady....odporucam ho fakt

fuggi24
25. mar 2010

No ja som rodila pri Vargovej a Ivanovovej, neviem či tam ešte pracujú, snáď len ambulantne. No úplne bez výhrad. S Dosedlom som mala dlh debaty pred aj po pôrode, na prvý pohľad sa môže niekomu zdať ako arogantný, ale treba ho hlbšie spoznať. Ako jediný sa zaujímal bližšie o potreby rodičiek, u mňa to bol prvý človek, ktorý na mňa nezazeral, keď som spomenula pôrodný plán. Naproti tomu napr. Olšavský keď som sa pýtala na Dulu pri pôrode, ma vysmial, že preboha, však oni tam majú predsa vyškolené pôrodné asistentky, na čo by mi bola..... Nuž.
Pri vybavovaní pôrodníka vidím jedinú výhodu tú, že sa nebudete striedať pri celom oddelení na prehliadkach pred pôrodom (6 týždňov). Aspoň mám prehľad o každom, lebo som fakt prišla do styku asi s každým.
U tých, ktoré budú preťahovať ako ja (oba pôrody 1-2 týždne) sa to vyplatí. Radšej nech sa na vás pozerá stále ten istý vybavený pôrodník. No na pôrod by som na neho určite nečakala, keby to na mňa došlo. Vtedy to je už fakt jedno kto to odrodí. No a o nástrih si treba povedať, že si neprajete, takisto ako aj ostatné veci dopredu. Ja som odmietla úplne všetko- klystír, holenie, nástrih, oxytocín na vypudenie placenty a vo všetkom mi vyhoveli. Len im to treba pripomenúť. Nemala som ani jeden steh. No to som mala asi skôr šťastie, ale trénovala som poctivo ako na maratón.

garonka
25. mar 2010

babce ja som rodila pri dr. Tomašu planovanou sekciou parada pôrod, trvalo to pol hodinku a rez mi ani nevidieť 😉

Dosedla je super odbornik a mily lekar 😉 😉 😉

kľudne by som v šaci rodila i druhykrat len je tam problem s izbami, na izbu som čakala 4 hodiny na nepohodlnej drevenej lavici s veľkym bruchom 😠 a tak mi sestrička šplechla do tvare, že je voľna nadštandardka za 800 ak nechcem mam čakať no fasa ak by som odmietla pekne by som si sedela ako kvočka ďalej 😕

zuzi44
25. mar 2010

ahojte ja som tiez rodila 2x v šaci,prvy krat som nemala nikoho vybaveneho, a mala som vyvolavany porod po tyzdni prenašania,ktory trval velmi dlho a nikto sa velmi nestaral aby to urychlil kedže bola noc,takze som sa dost dlho trapila,až Dr.Petričková keď prišla do služby sa zľutovala,a tie poradne sa mi zdali velmi rychle a povrchne kedze sa na amulancii striedaju lekari.Ako pisala Fuggi24 ak si niekoho vybavíte tak pred porodom chodite za jednym lekarom,jedine v tom je vyhoda,ale zase nevyhoda ze ked to na vas pride necakane tak vas sice odrodi ten kto je v službe ale bude sa vas stale pytat ci nema zavolat vasho doktora.Mne sa to stalo ze som prišla nadranom a nemala som to srdce ťahať z postele moju dr.aby prišla k porodu.V porovnani s prvym tehotenstvom som mala vacsi prehlad chodila som za dr.Pertičkovou bola velmi mila,vsetko pekne vysvetlila,takze som bola vždy v obraze 🙂
Prvé dieťa som rodila pri Dr.Petričkovej nebola vybavená a aj tak bola zlatá,druhe sa mi pri nej nepodarilo ,kedže to bolo nadranom rodila som pri Dr.Priškinovej ,ale teraz to bolo take rychle že aj pri pôrodnej asistentke by som porodila 😀
Inak Dosedla si môže založiť fanklub lebo jeho buď chvália alebo na neho nadavaju zaleži od skusenosti každej ženy

cathuska
25. mar 2010

este je velka vyhoda ked mate vybaveneho porodnika to, ze mate presne dohodnute terminy poradni na dany den a cas a nemusite chodit napriklad utorky a cakat aj viac hodin na to kym na vas pride rada..tak som pocula, ze tehulky cakali...

zato ja som mala u dosedlu tie poradne nacas dohodnute a ked som prisla tak maximalne do desiatich minut cakania ma vzal na usg a na vysetrenie...

a tiez si myslim, ze na prvy dojem mozno posobi arogantnejsie, ale je to velmi mily, slusny a pozorny doktor , a vyborny odbornik..

kasperka1983
25. mar 2010

Ahojte , ja som rodila pri doktorovi Luptákovi, môžem len vrelo odporučiť 😉
Ja som ho mala vybaveného a vôbec neľutujem a druhé jedine pri ňom aj keď v Šaci sú podľa mňa všetci dobrí 🙂
Držím palce všetkým budúcim mamičkám a dúfam, že v Šaci budú spokojné

cathuska
25. mar 2010

Luptak ma pozrel raz na vizite po porode ako sme lezali na izbe a velmi sa mi pozdaval, vyborny dojem na mna urobil, posobi trosku jemnejsie ako Dosedla..
ale ozaj na Dosedlu by som nepovedala nic zle, je aj srandista, dokaze nadlahcit situaciu a trosku rozveselit..
ked som isla do poradne vystresovana tak stale som odchadzala v pohode, proste dobry doktor je to..

cathuska
25. mar 2010

no neviem ci su v saci vsetci dobri, pocula som ze niektori sa snazia robit tak, aby to pacientka mala cim skor za sebou, napriklad tymi hamiltonovymi hmatmi atd, a niektori proste nechaju si zenu odtrpiet si to..

no je to individualne, kazdy podla svojich skusenosti, ale ja som mala vyborny porod a dokonca bol vyvolavany, par dni po termine ma objednal dosedla na vyvolanie porodu, som rano dosla, napichli mi oxytocin o 10tej a o 14.35 bola mala na svete...
faza tlacenia trvala mozno 5 minut...
a steh som mala len jeden vnutorny a zvonku nic vobec ani nastrih ani ziadne poranenie hradze, takze som mala stastie..

no ale je mi jasne ze ked budem rodit druhykrat nemusi to ist tak hladko, aj ked verim, ze pojde..

no a mala som EPI to odporucam kazdej rodicke..

jaruska74
25. mar 2010

kasperka ked si ho mala vybaveneho dala si mu potom daco?

kasperka1983
26. mar 2010

Dala som mu po porode, kedže je to aj moj obvodný gynekolog a aj išiel k mojmu porodu z lyžovačky 🙂

karinnka
27. mar 2010

Ahojte,chcela som sa opytat, Dosedlu ste si dohodli osobne,alebo ste si ho oficialne zazmluvnili?A ak sa mozem opytat,platili ste mu vopred ci po porode a o aku sumu islo?

noellia
29. mar 2010

ahojte, chcem oslovit v prvomrade mamicky, skusene, som velmi nestastna z toho,
mam 3 mesacneho syna, ked mal mesiac na hrudniku sme objavili cerveny fliacik, som sa zliakla pediatricka ma poslala ku koznej, vraj je to hemangiom, a ona mu to vypalovala, premna to bolo strasne daco, ked maly tak srdcervuco plakal,to sa mu zahojilo, dnes mam ist na kontrolu s nim, lenze zasa sa objavuju tie cervene bodky,..bojim sa ze zasa mu to bude robit, a preto sa chcem spytat ci mala niektora mamicka babo spodobnym problem,, totiz ide mi oto ci to nieje nieco vazne ked sa objavuje vzdy , ☹ak je to chybicka krasy tak vypalovat urcite nenecham , vraj je to nutne,,
neviem, uz som otom citala vsetko mozne,, vraj to zmizne ale nemusi, ci to treba ci netreba, neviem,, len ci to nieje nieco zivotu nebezpecne,,, ☹ dakujem

cukor
29. mar 2010

noelia.......mojej švagryne sa narodila dcerka s hemangiomom......na hlave a hlavne na perach.bolo to hrozné na nu pozerat,fakt to mala velmi škaredé a ludia sa za nou otacali akoby mala lepru.tiež chodila po doktoroch a liečiteloch a jeden jej povedal nech to nechá tak,ze to chce čas.a je to pravda velmi pomaly ale predsa sa to stahovalo a dnes to uz skoro nie je vôbec vidiet a vyrástla z nej krásna slečna...ma uz 17 a je fakt pekná baba .to sa vstrebe,chce to cas.možno ma niekto iné skusenost.......ahoj

noellia
29. mar 2010

cukor,, dakujem,,na papieri to ma napisane ze je to hemangiom, ale ked som prezerala fotky na nete absolutne sa nepodoba, vyzera to na krvave bodky ,.. a taha sa to,, lekarka to vytahovala ihlou a vypalovala, vraj naco to je zbytocne,lenze ak to nieje vazne tak kvoli takej malej chybicke krasy nechcem aby dieta trpelo,..takze nieje to vazne potom,..odliahlo mi dakujem 😝

jaruska74
29. mar 2010

Ahojte , chcem sa opytat ci ste boli po sestonedeli na kontrole u gynekologa? ja buduci tyzden budem koncit sestonedelie a ked som tam dnes volala tak ma objednali na jun...sa mi to zda neskoro. vy ste kedy isli po porode na kontrolu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre